Порівнюємо батька і його форк: біткоіни або лайткоін що вигідніше

два металу

Біткоіни був першою в світі криптовалюта і по праву отримав статус «золота». Буквально через кілька років з’явився його форк Лайткоін. Незважаючи на те, що першим Форком був Namecoin, сріблом став саме LTC. Таким чином, в світі криптовалюта сформувалися два дорогоцінних металу.

Що ж їх об’єднує? Обидва мають обмежену емісію в 21 і 84 мільйони монет відповідно, що виключає ризик інфляції. Обидва є платіжними системами і сьогодні дуже активно використовуються по всьому світу. Але головне питання полягає в тому, чим відрізняється BTC і LTC? Яка криптовалюта краще і зможе здобути перемогу в цій крипто-сутичці?

як оцінювати

Однозначну оцінку цьому дати не вийде. Світ криптовалюта — це не світ боксу, і пояса тут не роздають. Я вирішив розділити цей «бій» на чотири раунди:

  • трейдинг;
  • інвестування;
  • майнінг;
  • швидкість транзакцій.

Крім цього, будуть своєрідні бонусні очки, які не можна обходити стороною. За результатами проведемо невеличкий аналіз. Сьогодні не можна робити поспішних висновків, тому доведеться дочекатися закінчення сутички.

трейдинг

Гонг пролунав. Можливо, це один з найважчих раундів для обох представників, і сьогодні вони приблизно рівні. Проте, біткоіни випереджає свого суперника. Це пояснюється його статусом «батька криптовалюта». Про біткоіни чув майже кожен в світі і кожен хоче його отримати. Лайткоін, так чи інакше, менш популярний.

Можна провести певну аналогію з реальними дорогоцінними металами. Золото і срібло відомі однаково (на відміну від криптовалюта, вони існують набагато довше), але ось золото цінується в рази більше. Також і на біржах: на момент написання статті середній обсяг торгів BTC становив майже 6 мільярдів доларів, в той час як у LTC трохи менше 600 мільйонів.

Обидві криптовалюта торгуються на більшості бірж, мають приблизно однакову кількість торгових пар. При цьому Лайткоін значно поступається за обсягом. Тому раунд трейдингу сьогодні залишається за біткоіни, і так буде тривати ще досить довго.

Інвестування

Якщо так можна висловитися, то тут у LTC відкривається друге дихання. Інвестування відбувається з розрахунком на довгострокову перспективу, тому дуже важливим показником буде відсоток зростання курсу через певний проміжок часу. Адже чим більше цей відсоток, тим більше виросте прибуток.

Чим LTC сильно відрізняється від BTC, так це вартістю за одну монету. Припустимо, біткоіни варто 10 000 доларів, а Лайткоін 250 доларів. Щоб приріст склав хоча б 10%, битку потрібно 1 000 зелених зверху, а Лайткоіну ​​в той же час лише 25.

Ми знаємо, що так чи інакше на зростання курсу значний вплив мають великі трейдери. Так ось їм буде, найімовірніше, набагато простіше своїми діями підняти цифрове срібло на 25 доларів, ніж золото на 1 000.

Тепер уявімо, що біткоіни сильно піднімається в ціні. Його показники роблять значний вплив на ситуацію на кріптовалютном ринку в цілому. Значить, інші монети, включаючи Лайткоін, також зростуть. Відповідно приріст Лайткоіна, за цією логікою, буде більше.

Таким чином, вкладати гроші в Лайткоін на довгострокове зберігання з метою примноження свого капіталу, на наш скромний погляд, набагато вигідніше. Поки биток буде показувати приріст навіть в 30%, у Лайткоіна це буде 60. Другий раунд за сріблом, і рахунок стає 1: 1.

Майнінг

Не можна упускати такий важливий елемент, коли ми говоримо про криптовалюта. Адже їх оборот і транзакції живуть завдяки Майнінг. Це 3 раунд, який визначить, що краще Майні: біткоіни або Лайткоін.


Джерело: bitinfocharts (22.03.2018)

Алгоритм біткоіни складніше, хоча scrypt вимагає великі обсяги пам’яті. Але сіль в тому, що під SHA256 дешевше зібрати спеціальне обладнання, ніж під Scrypt, відповідно дешевше його купити. Тому великі компанії диктують правила гри в Майнінг, зібравши у себе основну частину хешрейта.

Крім цього, алгоритм Лайткоіна швидше піддається вирішенню, що видно виходячи з другого пункту. Таким чином, поки Майнер знаходять один блок BTC, можна знайти 4 блоки LTC. Зростає ймовірність, що один з блоків знайдете саме ви. Тобто, можна стверджувати, що видобуток срібла більш децентралізована, ніж золота. Це створює більш рівні умови Майнінг.

Говорячи про нагороду, ми розуміємо, що Лайткоін поступається. Навіть якщо вам вдасться вирішити всі 4 блоки, то ви отримаєте менше в доларовому еквіваленті, ніж за 1 блок біткоіни. Таким чином, здається, що Майнінг Лайткоінов невигідний. Це може дещо збити з пантелику, але зараз я вам поясню, в чому сіль.

Уявіть, що ви перебуваєте в голодної до смерті натовпі. Кожні 10 хвилин в неї кидають 12.5 апельсинів, а кожні дві з половиною — 25 яблук. Погодьтеся, дуже ймовірно, що з 100 яблук вам дістанеться хоча б одне, яке ви зможете відразу з’їсти. Але де гарантія, що з 12.5 апельсинів вам дістанеться хоча б половинка? І потім, апельсин потрібно ще почистити. А тепер задумайтесь, що краще: з’їсти яблуко і трохи вгамувати голод, або втрачати свідомість і бачити, як хтось їсть апельсин?

Якщо ви неуважні, то скажете, що від битка за день можна отримати півдолара в день, а від LTC тільки 1 цент. Саме тому зазначено, скільки хешрейта потрібно витратити потрібно на таку прибутковість. У 1TH / s — 1 мільйон MH / s. Якщо ви за день зможете видати 1 терахеш на Лайткоін, то зможете отримати 10 000 доларів. А на битком це буде всього лише пів долара. Та й я хотів би подивитися, як звичайний майнер видаватиме такі потужності … Тому, загальна прибутковість Майнінг Litecoin вище.

Тверезо аналізуючи основні показники, можна сміливо стверджувати, що раунд Майнінг сьогодні за Лайткоіном. Рахунок стає 2: 1 на користь срібла, але давайте не будемо поспішати, і подивимося четвертий раунд, а також додаткові очки.

швидкість транзакцій

Уявіть, що боксер міцно бив суперника весь раунд. Практично нереально, що в наступному раунді ситуація повернеться. Точно так само і тут. Адже, по суті, швидкість транзакцій залежить від Майнінг, оскільки підтвердження і запис в блок відбувається саме шляхом вирішення хеш-функції.

Продовжуючи проводити аналогії з боксом, скажімо, що вигідніше проводити операції з LTC, оскільки вони будуть проходити швидше. Час гроші. На ринку криптовалюта ця фраза актуальна як ніколи. 4 раунд стане простою грою, рахунок 3: 1. Але не будемо віддавати всі лаври Лайткоіну. Все не може бути так просто.

ринкова капіталізація

Перший бонус і регенерація для золотого дідка. Згідно Coinmarketcap, BTC випереджає LTC приблизно в 16 разів, що дає йому значну перевагу. Крім цього, частка біткоіни в загальній капіталізації всіх криптовалюта — 44.2% (на 22.03.2018). Тобто, він практично на одному рівні з усіма криптовалюта, разом узятими. Своєрідний Чак Норріс в світі криптовалюта.

Ефект великого гравця

Нехай Майнінг Лайткоіна легше, інвестувати в нього краще, однак, хто править всім балом? Великі гравці, на кшталт Genesis Mining і Hashflare зі своїми потужностями, китайські Майнінг-ферми — саме вони тримають основний відсоток потужностей. І якщо вони кинуть всі сили на биток, то Лайткоін з іншими альткоінамі залишиться внизу.

Сподіваюся, що ви не в рожевих окулярах, і розумієте, що курсом на біржі також керують кілька гравців з великою кількістю монет. Вони повністю будують графік, знущаючись над дрібними рибками. Таким чином, вони просто не дають жодної криптовалюта перевершити біткоіни в ціні.

конкурент фіата

Це призводить до того, що головним конкурентом долара стає саме біткоіни. Якщо обсяг торгів у битка вище, то значить, найчастіша пара на біржі — це BTC / USD. І до речі, США визнають біткоіни як платіжний засіб. Звичайно, вони визнають і Лайткоін, але акули бізнесу хочуть володіти більш дорогим, високоліквідним активом. А таким є саме биток.

спроба відбитися

Після серії нищівних ударів LTC відповідає тим, що він має публічну персону. Творцем його є Чарльз Лі, якому багато в світі довіряють і вважають його авторитетом. Хто такий Сатоши Накамото? Ніхто в світі не дасть вам відповідь, крім нього самого, його сім’ї і близьких друзів. Але чи зможете ви знайти законні важелі впливу?

Невідомість часом нас лякає. Те, що у Лайткоіна є відома і відкрита особистість, є вагомим аргументом, але недостатнім. Криптовалюта почалися з біткоіни, він до цих пір перший. Значить не так вже й страшна ця невідомість.

Гонг

Якби це реально була сутичка, то багато хто назвав би її «Бій століття». Звичайно, є багато криптовалюта, які можуть створити конкуренцію біткоіни (наприклад, в ефірі). Але все одно точної відповіді на питання «що вигідніше» не буде.

Кожна криптовалюта має свої переваги і недоліки. Не можна виділити якусь одну найкращою. Цей ринок не такий простий, як здається. Відповідаючи на питання, що краще — біткоіни або Лайткоін, я відповім, що так само можна порівнювати Адольфа і Рудольфа Дасслеров. Вони створили дві компанії спортивних товарів зі світовим ім’ям, кожній з яких довіряють.

Біткоіни і Лайткоіну ​​довіряють приблизно однаково. Є моменти, де форк перевершує батька криптовалюта, а є такі, де він нервово сидить осторонь. Ви думаєте інакше? Хочете сказати, що все-таки якась із цих монет безумовно краща? Я буду чекати ваших аргументів в наших коментарях і соцмережах.

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector