Електрум (Electrum Bitcoin wallet) — як створити біткоіни-гаманець

Біткоіни-гаманець Електрум — легкий (тонкий) гаманець, призначений для зберігання криптовалюта BTC, орієнтований на швидке і зручне проведення транзакцій. Особливість програми полягає в роботі з серверами високої продуктивності, обробними складні складові системи біткоіни. У чому особливості гаманця? Як його встановити і користуватися? Про які плюси і мінуси сховища важливо знати? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Особливості біткоіни-гаманця Electrum

Гаманець із позначкою біткоіни-гаманця Electrum

Клієнт Electrum Bitcoin Wallet — представник тонких (легких) гаманців для криптовалюта. Його особливість полягає в можливості користування без скачування повної історії blockchain. При цьому дані власників гаманця знаходяться на віддалених серверах спеціальних організацій, що до певної міри знижує надійність сховища. Але існує ряд інших переваг, які з лишком компенсують згаданий мінус гаманця.

Користувачі кріптосеті відзначають, що одна з головних особливостей Електрум полягає в наявності сид фрази, сформованої з дванадцяти слів. З її допомогою можна швидко відновити біткоіни-гаманець Electrum в разі потреби. Наприклад, доступ до гаманця легко втратити при збої техніки, поломки HDD, втрати пароля та інші проблеми. Наявність згаданої групи слів дозволяє оперативно вирішити ситуацію, що склалася. Головне — зберігати сид-фразу в безпечному місці, яке не доступно для сторонніх.

Як встановити Bitcoin-гаманець Electrum — інструкція

Сторінка офіційного сайту гаманця Electrum
Сторінка для скачування біткоіни-гаманця Electrum

Процес інсталяції гаманця Електрум має на увазі скачування програми з офіційного сайту electrum.org і послідовне виконання дій, що рекомендуються. Після переходу за вказаним URL знаходимо вгорі рядок скачування і натискаємо на неї, після чого видається перелік гаманців для різних версій. Зокрема, можна скачати програму для Linux, Windows, Андроїд і інших операційних систем. Нижче приведена інструкція для однієї з найбільш популярних ОС — Windows.

Для установки Bitcoin-гаманця Electrum дотримуємося такої послідовності:

 1. Викачуємо файл установки, після чого визначаємося з місцем для зберігання документа і запускаємо його.
 2. Вибираємо підходящий варіант. Тут система пропонує на вибір використання стандартного гаманця, сховища з 2-факторної аутентифікації, гаманець із застосуванням мультіподпісі або з опцією управління зі спеціального пристрою для зберігання криптовалюта. Останню опцію підтримують популярні гаманці Trezor і Ledger. Варто зазначити, що застосування сховища з мультіподпісью підійде для випадків, коли користуватися гаманцем планує відразу кілька людей. Для більшості випадків оптимальне рішення — вибір стандартного гаманця. Після вибору варіанту сховища тиснемо на продовження.
 3. Вибираємо будь-який із шляхів — створення (скасування) seed, застосування загальнодоступних або особистих ключів, апаратне сховище. При створенні стандартного біткоіни-гаманця вибирається 1-й пункт. Далі система виводить дванадцять слів, які потрібно зафіксувати на паперовому аркуші. До слова, доступ до нього не можна давати стороннім особам. Заборонено переписувати і тримати ці відомості в блокноті, в хмарних сервісах, на ресурсах і в інших місцях, де їх можуть з легкістю вкрасти зловмисники. Далі натискаємо кнопку продовження установки і вказуємо сид-фразу для верифікації.
 4. Пропісвиваем пароль. Перед тим, як створити біткоіни-гаманець Electrum, рекомендується придумати і вказати спеціальний набір символів (пароль). Для забезпечення найбільшої складності рекомендується поєднувати різні цифри, букви і інші значки. Чим надійніше цей пароль, тим ефективніше шифрується файл гаманця. Без його введення зайти в програму не вийде.

Тонкощі використання Bitcoin-гаманця Electrum

Інтерфейс гаманця Electrum
Приклад публічного біткоіни-адреси на гаманці Electrum

Для повноцінного застосування клієнта важливо знати його функціонал, який закладений в простому і доступному меню. Наведемо коротку інструкцію для біткоіни-гаманця Electrum щодо головних розділів і основних опцій:

 1. У секції File є відкриття одного або декількох раніше застосовуваних гаманців (Recently open). Також передбачена можливість відкриття будь-якого файлу в сховище (Open). Якщо з якої-небудь причини втрачено доступ до гаманця і потрібно його відновлення, потрібно перейти в розділ New / Restore. Тут же є необхідний функціонал для створення гаманця. Якщо потрібно вийти зі сховища, натискаємо Quit.
 2. У секції Wallet передбачено ще більше опцій, які корисні користувачам. Зокрема, тут є створення нового адреси, який застосовується для здійснення різних транзакцій. Крім того, можна змінити пароль (Password) і подивитися сид-фразу (Seed). Остання опція відкривається користувачеві тільки після введення особистого пароля. Це зроблено для захисту особистої інформації від потрапляння в чужі руки. Також в згаданому розділі можна отримати відомості про загальнодоступному ключі (Master Public Keys). Він дозволяє переглядати операції без можливості їх проведення. Крім того, відкрита можливість для управління мітками, здійснення пересилання і одержання (Labels). При переході по посиланню Private Keys є використання особистих ключів користувача. Перемістити історію виконаних в гаманці транзакцій можна за допомогою розділу Export History. У розглянутій секції також є посилання Search, при переході на яку відкривається доступ до пошуку по мітках.
 3. У секції Tools зосереджені головні інструменти гаманця. Так, для управління налаштуваннями клієнта, внесення змін до оформлення, відрахувань комісії, застосування сканера QR-кодів, а також вирішення інших завдань потрібно перейти в секцію Preferences. Крім того, користувачам доступна можливість вибору сервера, через який здійснюється підключення. Зробити цю роботу можна через Network. Також передбачена опція управління плагінами, що забезпечують доступ до вибору біржових майданчиків, контролю курсової ціни та іншим аспектам (Plugins). Бувають ситуації, коли необхідно отруїти гроші відразу групі користувачів кріптосеті. У цьому випадку варто перейти по посиланню Pay to Many. Якщо потрібно завантажити операції, виконані із застосуванням мультіподпісі або в оффлайн-режимі, буде корисна опція Load Transaction.
 4. У секції вкладок під головним меню також передбачено ряд корисних опцій. Зокрема, є можливість перегляду історії транзакцій з криптовалюта (через History). Відправлення грошей здійснюється через секцію Send, а отримання — Receive. Є доступ до адресної книги, де можна задати різні мітки. При цьому зберігання списку клієнтів, з якими регулярно здійснюються операції, можна знайти в секції Contact. Для активації команд через консоль, потрібно клікнути по посиланню Console.
 5. Секція Lite Mode. Щоб спростити процес користування гаманцем до мінімуму, можна переключитися в спеціальний режим легкої версії. В цьому випадку в гаманці відображаються тільки найнеобхідніші функції. Він корисний для користувачів, які застосовують гаманець тільки для обміну криптовалюта.

Отримання і відправка

Тепер розглянемо, як отримати біткоіни на гаманець Electrum. Для початку потрібно дізнатися адресу, за якою будуть здійснюватися перерахування. Вирішення цього завдання можливе через посилання Receive, про яку згадувалося вище. Після переходу відкривається код QR, а також сам адресу. Останній передається іншим користувачам для перерахування коштів.

Якщо потрібно відправка грошей, входимо у вкладку Send, прописуємо кінцевий адресу, розмір перерахувань і встановлюємо розмір комісійної платежу. При бажанні прискорити операцію рекомендується поставити більший розмір комісії. Після введення необхідної інформації натискаємо на кнопку відправки.

прискорення транзакції

Бувають ситуації, коли протягом тривалого часу операція не підтверджується. Таке відбувається, як правило, в разі установки невеликої комісії. Для вирішення проблеми можна вибрати один з кроків:

 1. Чекати, поки транзакція не буде виконана або скасована. На це може піти кілька діб.
 2. Підняти комісію. Ця опція доступна лише для «змінних» операцій. Щоб оформити таку транзакцію, потрібно встановити спеціальний прапорець заміни на вкладці відправки. Для зміни комісії натискаємо на операцію у вкладці історії і вибираємо відповідну команду. Далі підтверджуємо суму, натискаємо на посилання Sign, а після Broadcast.
 3. Зробити операцію типу CPFP. Мова йде про створення нової операції, що відрізняється більшою комісією, яка компенсує менший платіж. Ця опція, як правило, доступна для одержувача і відправника грошей. Виставляємо відповідну оплату, після чого натискаємо на кнопку підтвердження.

Збільшення числа адрес

У гаманці Електрум встановлена ​​межа адрес в кількості 20 штук. Гаманець створює нові адреси до моменту, поки не буде досягнуто згадане число. Якщо потрібне створення більшої кількості адрес, заходимо в секцію консоль і вказуємо wallet.create_new_address (False). Завдяки цій команді, можна створити одну адресу.

Важливо врахувати, що у вкладці з іншими публічними ключами нову адресу буде підсвічуватися червоним кольором. Варто врахувати, що автоматичне відновлення таких публічних ключів неможливо. Для цього потрібно підняти ліміт доступу програми або робити нові адреси до моменту, поки не будуть знайдені вживані ключі. У разі, коли потрібно створити більше однієї адреси, можна використовувати спеціальний цикл. Для цього в консолі вводиться команда for x in range (0, 50): print wallet.create_new_address (False).

оновлення

Для стабільної роботи біткоіни-гаманця Електрум потрібно його періодичне оновлення. При виконанні цієї роботи важливо пам’ятати, що файли сховища знаходяться окремо від ПО. Це означає, що можна видалити колишню версію самостійно, якщо ОС не зробить цю роботу в процесі оновлення. Якщо потрібно перейти з Електрум 1.х або 2.х версії на 3.х, потрібно врахувати ряд ймовірних проблем:

 1. При переході на Electrum 3.x гаманцю потрібен час для відновлення всіх адрес. На запуск піде трохи більше часу.
 2. Після поновлення весь вміст гаманця буде замінено і Electrum 1.x більше не буде працювати.
 3. При першому пуску оновленої версії у вкладці адрес не буде ніякої інформації. Для її відображення клієнт потрібно буде перезавантажити.

Переваги та недоліки Electrum Bitcoin Wallet

Напис Electrum на тлі бінарного коду

Виділимо основні плюси і мінуси даного біткоіни-гаманця, зведемо їх в таблицю:

перевагинедоліки
Щоб використовувати біткоіни-гаманець Електрум російською мовою, досить перейти в розділ Tools, далі вибрати секцію Appearance і рядок Russian. Залишається перезавантажити клієнт, щоб він був повністю русифікований.При створенні гаманця не обійтися без залучення 3-й боку. Це пояснюється необхідністю проходження процесу верифікації. При цьому конфіденційні дані зберігаються на сторонніх серверах.
Повний контроль над особистими ключами.
Можливість зв’язку з іншими користувачами гаманця, а також командою творців програми.
Застосування відкритого коду, що дозволяє вносити зміни в програму.Майданчики гаманця Електрум не завжди пропонують доступну швидкість для проведення операцій. Як результат, надання актуальної інформації можливо із запізненням.
Різноманіття версій для ОС.
Можливість застосування програми спільно з VPN або Tor, що підвищує рівень анонімності користувача.
Наявність опції Change Address. При відправленні меншого обсягу біткоіни, ніж є на рахунку у користувача, решта монет йде на рахунок. При цьому гроші спрямовуються не на старий, а на нову адресу, що підвищує рівень анонімності. При бажанні цю опцію легко відключити.
Можливість самостійної установки комісії, якщо потрібно прискорити операцію.Клієнт не починається відразу після інсталяції. Причин може бути безліч — застосування нової версії на старій ОС, використання старої версії, неправильний шлях до програми та інші. Як правило, проблема вирішується шляхом оновлення або перевстановлення.
Наявність опції, що дозволяє відправляти транзакції одночасно групі користувачів. Завдяки такій особливості вдається заощадити час.
З інформацією, як встановити біткоіни-гаманець Electrum, може розібратися навіть малодосвідчений учасник мережі. Детальна інструкція наведена тут. Багато корисної інформації є і на офіційному сайті.
Багатомовність.
Ручне визначення сервера, за допомогою якого гаманець комутується з мережею. Опція підійде користувачам, які хочуть працювати з певним сервером.
Доступність застосування плагінів і інших додатків. Тут рекомендується бути особливо обережним, щоб не нарватися на неблагонадійний софт.
Доступність вибору між автоматичним і ручним підключенням. Це зручно, коли планується застосування гаманця на чужому ПК, флешці або в соціальній мережі.
Доступність опції експорту історії. Це важлива функція, що дозволяє відновити відомості про проведені транзакції після видалення гаманця.

Гаманець Electrum є оптимальним вибором для тих власників криптовалюта, які шукають надійне і легке сховище. Його можна використовувати як для тривалого зберігання віртуальних монет, так і для приватного їх застосування.

Відео про біткоіни-гаманці Electrum:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector