Біткоіни або Ефіріум — що краще і вигідніше Майні?

При виборі криптовалюта для Майнінг користувачі, як правило, орієнтуються на монети, що користуються попитом і знаходяться на слуху. На 23 травня 2018 року до таких належать Bitcoin і Ethereum з капіталізацією в 135 і 63,4 мільярда доларів відповідно. Курсова ціна монет — 7921 доларів для BTC і 636 доларів для ETH. Обидві криптовалюта перспективні і популярні в кріптовалютном співтоваристві. Питання в тому, що вигідніше Майні — біткоіни або Ефіріум. Для відповіді важливо врахувати ряд факторів — особливості віртуальної монети, її перспективи, наявність спеціального обладнання, складність видобутку і інші. Але про все докладніше.

Що Майні — біткоіни або Ефіріум: загальні характеристики

Значок біткоіни і Ефіру на тлі графіка

При виборі віртуальної валюти важливо знати їх особливості.

Bitcoin

Біткоіни — перша цифрова монета, випущена на старті 2009 року. Її розробником є ​​Сатоши Накамото, якому вдалося створити незалежні (децентралізовані) гроші, що зберігають анонімність користувача. Криптовалюта Bitcoin змінила ставлення людей до природи грошових коштів. Незважаючи на ряд недоліків (низька пропускна здатність, невисокий рівень анонімність і інші), віртуальна монета BTC на 23 травня 2018 рік залишається лідером. Її курсова вартість дорівнює 7921 долар, а капіталізація є абсолютним рекордом серед інших криптовалюта — 135 мільярдів доларів.

Онлайн-графік курсу біткоіни:

Вибираючи віртуальну монету для Майнінг, користувачі орієнтуються на наступні переваги BTC:

 1. Децентралізація системи, яка полягає в рівноправність учасників.
 2. Можливість Майнінг.
 3. Відкритість вихідного коду, можливість перевірки транзакцій.
 4. Відсутність контролю з боку державних структур.
 5. Обмеженість випуску BTC — 21 мільйону монет.
 6. Низькі комісійні платежі та інші.

Здобуваючи біткоіни, людина отримує зручний інструмент для інвестицій і подальшого застосування (обміну, оплати товарів).

Ethereum

Вибираючи, що Майні — біткоіни або Ефіріум, важливо вивчити характеристики обох віртуальних монет. На відміну від Bitcoin, криптовалюта Ethereum з’явилася пізніше — в 2015 році. Творцем ETH є Віталій Бутерін, що проживає на території Канади, але має російське коріння. Спочатку система запропонована в 2013-му, але реалізувати задумане вдалося через два роки.

Як і в Bitcoin, в основі Ethereum лежить блокчейн з відкритим вихідним кодом. Незважаючи на відсутність обмежень в емісії, на 23 травня 2018 року віртуальна валюта займає 2-у сходинку після біткоіни з капіталізацією в 63,4 мільярда доларів і курсової ціною 636 доларів.

До особливостей Ефіріума варто віднести:

 1. Наявність «розумних» контрактів, які відкривають широкі можливості для користувачів. Надалі їх можна застосовувати в різних сферах діяльності, починаючи від медицини і закінчуючи промисловістю.
 2. Відкритість платформи.
 3. Високий інтерес з боку великих компаній, таких як Майкрософт, Ощадбанк і інших.
 4. Публічність. Творцем проекту є Віталій Бутерін, який на увазі і зі своєю командою займається вдосконаленням монети.
 5. Порівняльна легкість Майнінг. Ефіріум можна добувати за допомогою потужних ферм для Майнінг на GPU.
 6. Можливість створення децентралізованих додатків, завдяки відкритості платформи.

Експерти запевняють, що за потенціалом Ethereum випереджає конкурентів і в майбутньому криптовалюта може зайняти перше місце в ТОП-10 криптовалюта. Але поки «пальму лідерства» утримує Bitcoin.

Щоб підсумувати сказане, зведемо базові показники біткоіни і Ефіріума в таблицю.

BTCETH
старт проекту20092015
РозробникСатоши НакамотоВіталій Бутерін
алгоритм роботиSHA-256Ethash
протоколPoWPoW (планується перехід на PoS)
Максимальна емісія21 мільйонВідсутнє
Час створення блоку10 хвилин15 сек.
Премія за блок12,5 BTC3 ETH
капіталізація135 млрд. Доларів63,4 млрд. Доларів.
курс7921 $636 $
призначенняПлатформа для розрахунків і зберіганняМайданчик для створення Dapps на базі смарт-контрактів.

Що Майні (біткоіни і Ефір) — критерії вибору

Хлопець тримає пальцями монети біткоіни і Ефіріума

Визначаючись, що краще Майні (Ефіріум або біткоіни), варто приділити увагу наступним характеристикам:

 1. Ринкова капіталізація. Показник розраховується як добуток загального числа емітованих монет на ринкову вартість інструменту. На 22 травня 2018 року незмінним лідером є біткоіни з показником в 135 мільярдів доларів. Що стосується Ефіріума, у нього цей параметр нижче більш ніж в два рази — 63,4 мільярда. Чим вище капіталізація, тим нижче ризики знецінення монети, втрати до неї інтересу кріптовалютного спільноти.
 2. Ліквідність. Цей показник свідчить про можливість продажу активу за ринковою ціною. Якщо власник може з легкістю реалізувати актив на ринку з актуальної на день угоди ціною, інструмент вважається ліквідним. Як Bitcoin, так і Ethereum торгуються на найбільших біржових майданчиках і користуються попитом, що робить їх ліквідними активами.
 3. Популярність. Зараз біткоіни і Ефіріум є лідерами в кріптовалютной сфері, про них говорять, оцінюють переваги і недоліки, використовують в якості об’єкта для інвестицій.
 4. Курсова ціна. За показником вартості віртуальної монети можна судити про інтерес до неї суспільства. Чим більший курс має актив, тим вище його цінність для покупця, і тим нижче ризик обвалу в короткостроковому періоді. Як і у випадку з капіталізацією, лідером за вартістю залишається біткоіни, який 23 травня 2018 року торгується на рівні 7921 доларів. У Ефіріума курс нижче — 636 доларів. Незважаючи на відставання, Майнер впевнені в майбутньому зростанні ціни і перспективи ETH.
 5. Волатильність. Тут мається на увазі частота і «глибина» змін курсової вартості віртуальної валюти в обмежені часові проміжки. Вибираючи, що Майні — біткоіни або Ефір, важливо врахувати високу волатильність обох криптовалюта. Їх ціна залежить від попиту, на який впливає безліч факторів, починаючи з дій шахраїв в мережі і закінчуючи нюансами державного регулювання. Наприклад, вартість біткоіни в кінці 2017 року досягала позначки в 20 000 доларів, а вже 4 лютого вона опустилася до позначки в 8,1 тисячі. Аналогічні скачки характерні і для ETH, який ще 13 січня коштував тисячі триста сімдесят дев’ять доларів, а до 5 квітня вартість скотилася до 380 доларів. Таким чином, обидві монети схильні до різких змін курсів, що варто врахувати при виборі віртуальної монети для Майнінг.
 6. Складність. Перед тим, як добувати криптовалюта, варто оцінити складність мережі. Чим вище цей показник, тим важче здобувати віртуальну монету. Так, у біткоіни цей параметр на 23 травня 2018 року становить 4,14 ТХ в секунду, а у Ефіріума — 3,32 ПХ / с. У обох віртуальних монет із зростанням популярності спостерігається стрибок складності. Для порівняння ще на початку 2017 року біля Bitcoin і Ethereum цей параметр становив 317 ГХ / с і 79 ТХ / с відповідно. Це означає, що всього за 1,5 року складність обох віртуальних валют зросла. При цьому велику активність показує Ефіріум. Плюс в тому, що Ethereum побудований на алгоритмі Майнінг Ethash, тому вплив складності на вимоги до обладнання менш помітні.
 7. Перспективи розвитку. Експерти сходяться на думці, що біткоіни досяг свого «стелі». Що стосується ETH, цієї криптовалюта є куди розвиватися, і вона не розкрила потенціал. Головною перевагою Ethereum залишаються «розумні» контракти.

Що краще Майні — Ефір або біткоіни: розмірковуємо з позиції прибутку

Значок біткоіни, Ефіру і зображення цифрового графіка

Перспективи розвитку і характеристики віртуальної монети — тільки одна сторона «медалі». Учасників мережі цікавить, скільки вони зароблять, і що вигідніше Майні (біткоіни або Ефір) за допомогою домашнього ПК, Асіка або хмарного Майнінг. Розглянемо перспективи видобутку криптовалюта з позиції прибутковості для різних видів устаткування.

Майнінг на CPU

Видобуток криптовалюта на центральних процесорах була актуальна протягом 1-1,5 років з моменту появи віртуальних валют біткоіни і Ефіріум. На травень 2018 року добувати криптовалюта із застосуванням такого обладнання марно, адже витрати на покупку устаткування і оплату за електроенергію перевищують розмір заробітку Майнера.

Майнінг на GPU

З ростом складності видобутку віртуальної монети Майнер перейшли на відеокарти, що відрізняються кращою продуктивністю. Популярність набрали ферми на GPU з кількістю графічних процесорів від 4-х і більше. Застосування такого обладнання давало результат. У випадку з біткоіни видобуток віртуальних монет на GPU була актуальна до початку 2017 року, після чого такий спосіб заробітку став нерентабельним. Для прикладу відеокарта GTX 1080Ti видає продуктивність рівну 1,4 ГХ / с. При поточній складності підключення 10 і більше «планок» не дозволяє отримати дохід. Витрати на електроенергію будуть вище.

Що стосується Ефіріума, тут застосовується інший алгоритм — Ethash, тому продуктивність обладнання і розрахунки інші. Наприклад, відеокарта Nvidia GeForce GTX 1080Ti дає хешрейт 35 МХ / с. При підключенні 10 «планок» в розпорядженні Майнера буде 350 МХ / с. Якщо зробити розрахунки на 23 травня 2018 року, майнер отримує дохід в розмірі 335 доларів.

Виходить, що ферми для Майнінг на GPU втратили актуальність для Bitcoin, але ще працюють при видобутку Ethereum, що є перевагою для кріптовалютного спільноти. Що стосується моделей відеокарт для видобутку Ефіріума — вибір широкий. Наприклад, Nvidia GeForce GTX 1070 Ti показує продуктивність 30,5 МХ / с, AMD Radeon RX 570 — 27,9 МХ / с і так далі. Середні витрати на створення ферми на GPU складають 3-5 тисяч доларів. Якщо виходити з розрахованої вище прибутку, окупності устаткування можна домогтися через 10-15 місяців.

Майнінг на ASIC

Якщо оцінювати перспективи видобутку біткоіни на «залізі», єдиним варіантом є Асіка. До популярних моделей варто віднести Bitmain Antminer S9i (14 ТХ / с), AvalonMiner841 (13 ТХ / с) та інші. Вартість таких апаратів складає близько 1000 доларів, а потенційний заробіток на 23 травня 2018 року 100-120 доларів в місяць. Це означає, що окупності можна домогтися протягом 10 місяців. Добувати віртуальні монети за допомогою Асіка просто — потрібно купити майнер, підключити його до харчування і до пулу, після чого спостерігати за збільшенням балансу.

До недавнього часу ASIC-Майнер для Ethereum вважалися фантастикою, але сьогодні такі пристрої в продажу. Зокрема, інтерес представляє майнер Antminer E3 від компанії Bitmain. На офіційному сайті його вартість встановлена ​​в розмірі 1876 доларів США. Пристрій призначений для Майнінг віртуальних монет на алгоритмі Ethash. Потужність апарату 0,8 кВт, а продуктивність 180 МХ / с. З розрахунку на 23 травня 2018 року застосування такого Майнера принесе 221 долара на місяць. Це означає, що повна окупність устаткування настає через 9 місяців. Це кращий показник, якщо порівнювати з відеокартами.

Хмарний майнінг

Багато користувачів не хочуть витрачати гроші на обладнання і розбиратися з його налаштуванням. В такому випадку на допомогу приходять сервіси хмарного Майнінг. Це компанії, які купують обладнання для видобутку криптовалюта і вирішують організаційні питання. Користувачі купують хешрейт за встановленою ціною і добувають віртуальні монети. Такий спосіб заробітку зручний для новачків. Але ось наскільки він ефективний для Майнінг Ефіріума і біткоіни?

Для прикладу розглянемо варіант з genesis-mining.ru — майданчиком, яка відрізняється вигідними тарифами, надійністю і має позитивні відгуки з боку Майнер. За заявою компанії, сервери базуються в різних країнах світу, що гарантує відсутність збоїв і стабільність роботи.

У випадку з біткоіни клієнтам пропонується кілька тарифних планів за ціною від 179 до 3975 доларів, а надається потужність від 1 до 25 ТХ / с. Наприклад, за 5 ТХ / с доведеться заплатити 845 доларів. Купивши такий тариф, можна заробити 73 долара США на місяць (на 23 травня 2018 року). Це непоганий показник, якщо врахувати, що окупність наступає через 12 місяців. Мінус в тому, що тривалість контракту не має чітких меж — вона залежить від курсу, складності видобутку і інших чинників.

Для криптовалюта Ефіріум діють свої тарифні плани. Тут користувачам доступно три фіксованих плану і один індивідуальний. Вартість послуги від 1520 доларів за 40 МХ / с до 12 960 доларів за 360 МХ / с. Якщо припустити, що користувач вибрав мінімальний тариф, його місячний заробіток на 23.05.2018 року складе 60 доларів. Це означає, що на даний момент починати видобуток Ефіріума на сервісі хмарного Майнінг немає сенсу. Альтернативою може стати інший сервіс з більш лояльними тарифами.

Що впливає на прибуток при Майнінг Ефіріума і біткоіни?

Монети біткоіни і Ефіріума стоять на ребрі

Наведені розрахунки актуальні на 23 травня 2018 року. Щоб визначити, що краще Майні — Ефір або біткоіни, важливо оцінювати безліч чинників. На рівень прибутковості Майнінг впливають такі показники:

 1. Складність Майнінг. Як зазначалося, цей параметр показує різке зростання для обох віртуальних монет. Це означає, що вимоги до обладнання будуть рости, а потенційний прибуток учасників кріптовалютной мережі знижуватися. Наприклад, при підвищенні складності на 20% дохід Майнера впаде на цей же параметр. Цю особливість важливо врахувати при розрахунку прибутковості криптовалюта Ефіріум і біткоіни. До недавнього часу перевагою Ethereum була відсутність Асіка, але сьогодні такий апарат є. Це означає, що складність Майнінг продовжить рости.
 2. Вартість електрики. З метою економії деякі Майнер перебираються в регіони з низькою ціною на 1 кВтг. Наприклад, найбільш низька ціна характерна для Іркутської області, Республік Хакасія, Крим і Дагестан. Що стосується столиці, тут витрати на електроенергію в кілька разів вище (0,09 доларів за 1 кВт · год). Для порівняння в Іркутській області за 1 кВтг доведеться заплатити всього 0,016 долара.
 3. Курс віртуальних монет. Ціна біткоіни і Ефіріума знаходиться в постійній динаміці. Після сильного зростання в кінці 2017 — початку 2018 року спостерігається спад у вартості криптовалюта. Але поточна тенденція дозволяє розраховувати на майбутнє зростання і можливість заробітку на Майнінг віртуальних монет. Прогнози експертів щодо цього позитивні.
 4. Вартість обладнання. Підвищення попиту на апарати для Майнінг спричиняє подорожчання цих пристроїв. Товари на офіційних сайтах швидко закінчуються, а вартість відеокарт і Асіка у посередників вище, ніж у виробника. Як результат, початкові витрати зростають, а термін окупності знижується.

Підсумки: що краще Майні — біткоіни або Ефіріум?

Графічне зображення протистояння біткоіни і Ефіріума

Підводячи підсумок, який криптовалюта віддати перевагу, варто врахувати кілька моментів. З позиції перспектив цікавіше виглядає Ethereum, адже Bitcoin за багатьма параметрами програє конкуренту, що вже призвело до появи ФОРКОМ — біткоіни Кеш. Крім того, на відміну від BTC Ефіріум ще можна добувати за допомогою ферм для Майнінг на GPU, які приносять 300-400 доларів в місяць. Що стосується біткоіни, для його видобутку доводиться використовувати Асіка або орендувати потужність на спеціальних сервісах.

Ще одна особливість — емісія. У криптовалюта Bitcoin вона обмежена і складає 21 мільйон монет. Експерти запевняють, що 99% коинов буде видобуто орієнтовно через 10 років. Існує ризик, що Майнер втратять інтерес до віртуальній валюті, через що вартість біткоіни впаде. Якщо ж добувати криптовалюта для продажу, а не орієнтуватися на довгострокове інвестування, цей фактор не має значення. Що стосується Ефіріума, тут відсутні обмеження по емісії, тому і небезпеки для Майнер немає.

Що стосується універсальності, Ethereum виграє у опонента. Якщо Bitcoin — звичайна віртуальна валюта для зберігання і перекладів, Ефіріум відкриває більше можливостей для користувачів — починаючи з застосування цифрових грошей для оплати і перекладів, закінчуючи застосуванням системи для реалізації великих проектів, завдяки «розумним» контрактами. Така особливість неминуче позначається на інвестиційній привабливості монети.

Якщо порівнювати окупність, цей параметр приблизно дорівнює як для Ефіріума, так і для біткоіни. В середньому Майнер вдається покрити витрати на обладнання протягом 9-12 місяців (на 23 травня 2018 року). Що стосується остаточного вибору віртуальної монети для видобутку, кожен приймає рішення індивідуально.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector