Емісія біткоіни — скільки випущено Bitcoin і як це відбувається

Емісія біткоіни — процес, спрямований на отримання нових віртуальних грошей (BTC) із залученням Майнер (учасників мережі). Сьогодні у випуску криптовалюта беруть участь сотні тисяч людей, які видобувають монети за допомогою ферм на відкритих і більш продуктивних ASIC-пристроїв.

Незважаючи на обмеженість емісії (загальне число коинов становить 21 млн) і зниження премії за блок (у 2018 році вона становить 12,5 BTC), ажіотаж на Майнінг не спадає. Це обумовлено високим курсом криптовалюта, який на 9 квітня 2018 року становить 7155 доларів. Цікаво, що в середині грудня 2017 року вартість BTC майже досягла позначки в 20 тисяч доларів, що свідчить про великі перспективи віртуальної монети.

Обмеженість емісії — одне з головних переваг криптовалюта. Саме завдяки наявності ліміту віртуальна монета не схильна до інфляції, а її цінність для інвесторів з кожним роком зростає. Нижче розглянемо, як здійснюється випуск віртуальної монети, скільки коинов вже вдалося добути, хто займається питанням Майнінг BTC.

Що таке емісія біткоіни, чим характеризується цінність криптовалюта?

Значок біткоіни на тлі карти світу

Емісія Bitcoin — випуск в обіг нових монет, підвищення грошової маси за допомогою учасників мережі. У випадку з фіатнимі грошима виготовлення валюти відбувається за допомогою друкарських верстатів. Їх включення для емісії готівки направлено на стабілізацію економіки і покриття фінансового дефіциту. Рішення про випуск звичайних грошей приймає уряд, але у випадку з біткоіни такий процес децентралізований.

Контроль Майнінг криптовалюта лежить на криптографическом алгоритмі, який контролює процес виготовлення нових грошей та виключає втручання в процес людини. Також в його завдання входить:

  1. Обчислення періодичності, швидкості і часу появи віртуальних монет.
  2. Гарантія захисту криптовалюта від спроб злому мережі і збільшення встановленої кількості грошей.

Завдяки обмеженою емісії біткоіни, їх курс базується тільки на двох параметрах — рівні попиту і наявності пропозиції. Потреба в BTC, в свою чергу, залежить від поточної ціни, новин з кріптовалютних ринків, тонкощів регулювання та інших чинників. На відміну від фіатних грошей, у випадку з Bitcoin створення штучної грошової маси і зростання інфляції виключені.

Іншими словами, емісія біткоіни — процес створення нових блоків в ланцюжку блокчейн, що складаються з операцій в мережі. На генерацію в середньому йде 10 хвилин, а в годину вдається добути шість блоків. Нагорода за отримання нового елемента знижується раз в 4 роки. У момент появи біткоіни вона становила 50 монет, але в 2018 році цей показник дорівнював 12,5 BTC. Алгоритм зниження винагороди має чіткий графік, як і випуск віртуальних монет.

цінність Bitcoin

Фіатние гроші хоча б частково забезпечені золотовалютними резервами ЦБ, який займається емісією грошових одиниць. Такі активи контролюються спеціальними органами влади, а курсова вартість залежить від економічної та політичної ситуації в країні. На відміну від звичайних грошей, криптовалюта ніяк не регулюється, а випуск біткоіни відбувається без участі регуляторів. З цієї причини виникає стереотип, що Bitcoin — фінансова піраміда, яка в будь-який момент може впасти.

Таке уявлення помилкове, адже цінність криптовалюта обумовлена ​​наступними факторами:

  1. Довіра людей, які користуються віртуальними монетами. З ростом популярності цифрових грошей все більше людей впевнені, що майбутнє саме за криптовалюта, яка з часом витіснить фіатную валюту. Це підтверджується і практикою, адже біткоіни приймається в ролі платіжного засобу в десятках тисяч торгових точок по всьому світу.
  2. Активність користувачів. Популярність Bitcoin обумовлена ​​зручністю його застосування, надійним захистом і високим курсом. Завдяки цим особливостям, віртуальна валюта затребувана на ринку. Чим більше операцій з нею відбувається, тим вище ціна. Така особливість має і недолік. На тлі спекуляцій в кінці 2017 року вартість віртуальної валюти за півроку зросла з 1700 до 19 тисяч доларів. Настільки стрімке зростання ціни нічим не обумовлений, що згодом призвело до її відкоту (корекції). Як зазначалося, на 9 квітня 2018 року вартість віртуальної монети становить 7155 доларів, і ринок продовжує шукати стан рівноваги для криптовалюта.

Переваги обмеженою емісії біткоіни

Монети біткоіни присипані золотистої пилом

Випуск коинов децентралізований і не залежить від бажань і дій центральних органів влади або інших структур. Завдяки цій особливості, біткоіни отримав популярність у простих інвесторів і великих компаній. З’явилися учасники мережі, які займаються Майнінг, забезпечуючи тим самим працездатність системи і проведення транзакцій. Спочатку для видобутку застосовувався звичайний комп’ютер, але з ростом складності його стало недостатньо. На зміну прийшли ферми на відкритих, а після і ASIC-обладнання, що представляє собою спеціальне обладнання для Майнінг.

Переваги того факту, що емісія біткоіни обмежена, очевидні:

  1. Відсутність контролю з боку центральних органів.
  2. Неможливість додаткового випуску віртуальної валюти і зниження її ціни.
  3. Схильність до дефляції. З ростом складності і зниженням швидкості видобутку цінність Bitcoin поступово зростає.
  4. Ціна BTC не змінюється під тиском політичних і економічних чинників, а залежить тільки від попиту і пропозиції на BTC.

Завдяки таким особливостям, все більше людей інвестують гроші в криптовалюта, розраховуючи на подальше зростання її ціни. Але при вкладенні грошей в Bitcoin важливо пам’ятати про ризики, пов’язані з відсутністю забезпечення у вигляді золотовалютних резервів. У разі втрати інтересу до цифрових грошей або заборони на їх застосування курсова вартість піде вниз, що призведе до втрат інвесторів.

Як відбувається емісія біткоіни?

Шахтарська кирка, значки Bitcoin і графік

Біткоіни — віртуальна монета, в основі якої лежить ланцюжок блокчейн, що працює на безе криптографічних методів. Головна відмінність системи полягає в відкритості вихідного коду. Кожна людина має право вивчити історію транзакцій, починаючи з дня створення мережі і до сьогоднішнього дня. Мінімальною величиною біткоіни є Сатоши (отримала назву за псевдонімом розробника BTC — Сатоши Накамото). Платежі проходять безпосередньо, без залучення третьої сторони. При цьому угода має незворотний характер, тому після відправки коштів повернути їх вже не вдасться. Криптовалюта не можна блокувати, заморозити або арештувати. При бажанні можна залучити третю сторону, яка контролює угоду і забезпечить оборотність процесу (якщо це потрібно). До таких сервісів можна віднести bitrated.com.

Щоб зрозуміти, як відбувається емісія біткоіни, важливо знати особливості кріптовалютной мережі і принципи формування блоків. Усі транзакції, що здійснюються між користувачами, об’єднуються в одну структуру — блок, відомості в якому відкриті для користувачів і можуть бути перевірені ще раз в будь-який момент. До складу блоку входить хеш минулого вузла ланцюга і номер по порядку. Блоки шикуються в загальний ланцюг і формують блокчейн.

Ліміт випуску зумовлений і не залежить від регулюючого органу. Загальна кількість монет становить 21 мільйон. За розрахунками експертів, ця кількість буде видобуто (на 99%) до 2033 року. А ось останній біткоіни здобудуть тільки в 2140 році. Обсяг нових Bitcoin підсумовується з комісією за проведені операції, включені в наступний блок (вузол мережі). Премія дістається тому, хто закрив черговий вузол. Робота, спрямована на отримання блоку за винагороду — це і є Майнінг віртуальної монети.

Скільки випущено біткоіни?

Графічне зображення сейфа, заповненого монетами Bitcoin

Число монет BTC визначається наступними параметрами:

  1. Кількість біткоіни в зверненні.
  2. Максимальна кількість коинов.

Перший параметр показує, скільки монет вже отримано з початку існування мережі і доступно на біржі. При цьому учасники мережі повинні знати, скільки випущено біткоіни, щоб контролювати зростання складності Майнінг. На 9 квітня 2018 року видобуто 16,966,687 мільйонів монет або 80 відсотків від загального числа. Максимальне число Bitcoin відомо і становить 21 мільйон коинов.

Наявність інформації про обмеження по випуску має ряд недоліків. Наприклад, на початковому етапі можлива переоцінка вартості віртуальної валюти з останньої корекцій і зниженням ціни. У випадку з біткоіни така ситуація мала місце двічі — в 2013 та 2017 років роках. З іншого боку, обмеженість емісії захищає від інфляції і дозволяє прогнозувати цінову політику.

Емісія біткоіни по роках

Стопка монет Bitcoin на долоні

Як зазначалося, число монет Bitcoin зумовлено, а основна частка коинов буде здобута до 2033 року. Більш того, знання особливостей емісії дозволяє розподілити число випущених віртуальних монет по роках, починаючи з 2018 по 2033 рік (і далі). Наведемо орієнтовну таблицю, як будуть розвиватися події в найближчим часом, і розберемо емісію біткоіни по роках.

рікПремія, BTCЧисло біткоіни (на кінець року), млн
201812.517,062
201912.517,7
202012,518,3
20216,2518,7
20226,2519,03
20236,2519,35
20246.2520,68

З кожним наступним роком швидкість емісії біткоіни знижується. Так, в 2024 року кількість монет досягне позначки в 19,68 млн, а в 2028 році — 20,34 млн. Ще через чотири роки (в 2032-м) кількість біткоіни складе 20,67 млн ​​тощо. Наступний випуск буде проходити все повільніше, і процес затягнеться до 2140 роки (орієнтовно).

Хто займається емісією біткоіни?

Ноутбуки, які беруть участь в Майнінг біткоіни

Вище ми розглянули, що випуск Bitcoin є створення нових блоків з транзакціями. Але хто займається емісією біткоіни? Як зазначалося, ця функція покладається на Майнер — учасників мережі, які використовують наявні потужності для виконання математичних дій, створення нових вузлів ланцюга блокчейн і отримання винагороди у вигляді премії.

Відразу після появи криптовалюта (в 2009 році) для пошуку хеша застосовувався центральний процесор ПК. Згодом біткоіни отримав велику популярність, збільшилася кількість Майнер, зросла складність Майнінг. Для видобутку віртуальних монет використовувалося більш продуктивне обладнання — графічні процесори (відеокарти), а після — плати FPGA. При цьому видобуток з допомогою CPU втратила актуальність і більше не використовувалася для Майнінг біткоіни.

До 2014-2015 років з’явилося нове обладнання для видобутку BTC — ASIC-Майнер, що забезпечують більш високий прибуток учасникам мережі. Один з головних «каменів спотикання» для учасників мережі — зниження премії за видобутий блок. Зокрема, величина винагороди падає кожні 210 тисяч отриманих блоків або раз на чотири роки. Як зазначалося, в 2018 році цей параметр дорівнює 12,5 біткоіни, але вже в 2021 році він знову знизиться вдвічі. Це означає, що до 2033 року розмір винагороди зменшиться до 1,56 монет за один видобутий блок.

Разом зі зниженням премії має падати і бажання Майнер добувати віртуальну валюту. Але цього не відбувається через зростання курсової вартості, яка компенсує витрати учасників і робить процес видобутку рентабельним в разі застосування Асік-Майнер.

Чим пояснюється обмеженість емісії біткоіни?

Золота і срібляста монета біткоіни на темному тлі

На даний момент в світі правлять фіатние гроші, які регулюються і випускаються Центральними банками країн. Але важливо розуміти, що необмеженість емісії несе ризики, пов’язані з поступовим зниженням ціни (інфляційними процесами). Якщо допустити нескінченний випуск грошей, наслідки можуть бути катастрофічними.

Щоб уникнути зростання ціни творці біткоіни заклали обмеження на загальний обсяг емісії. Максимально число випущених монет не перевищить 21 мільйони (додаткове створення не передбачено). Питання в тому, чому розробники вибрали саме це число, а не мільярд чи один мільйон. Тут існує дві теорії, кожну з яких розглянемо докладно.

Математика

Біткоіни побудований на ланцюгу блокчейн, що має на увазі запис інформації про проведені транзакції в спеціальні блоки — файли, в яких містяться дані про кріптосеті і скоєних в ній операціях. Згадані вузли ланцюжка блокчейн формуються шляхом Майнінг (видобутку) криптовалюта, а пошук вірного рішення при створенні блоку нагороджується премією.

Швидкість формування чергового вузла займає 10 хвилин, а зростання застосовуваних для Майнінг потужностей покривається підвищенням складності видобутку. При цьому залежність прямопропорційна. Для біткоіни не має значення, яке обладнання і якої потужності буде застосовуватися для Майнінг (хоч мільйони Асіка) — на формування одного блоку все одно піде 10 хвилин.

Як зазначалося, початкова нагорода за отриманий вузол становила 50 біткоіни. Якщо помножити це число на заплановане до випуску кількість монет, виходить 1,05 мільярда монет. Ось чому кожні 4 роки розмір премії знижується, щоб в кінцевому підсумку вийти на запланований 21 мільйон монет. Тут в силу вступає геометрична прогресія, завдяки якій загальна кількість випущених монет не перевищить озвучене число.

Число 21 мільйон заплановано Сатоши Накамото в період випуску віртуальної валюти, коли він вирішив почати з премії 50 монет. Якби початкове винагорода становила 100 біткоіни за блок, загальне число монет піднялося б до 42 мільйонів.

Економіка

Короткі розрахунки показали, чим обумовлено обмеження в 21 мільйон монет з математичної точки зору. Але існує не менш важлива — економічна складова. На старті створення віртуальної валюти загальний обсяг усіх грошей в світі дорівнював близько 50 трильйонів доларів. Якщо поділити це число на заплановану кількість монет біткоіни, виходить 2,381 мільйона на одну монету BTC. Теоретично саме цієї ціни міг би досягти Bitcoin в разі визнання єдиною монетою.

Користуватися такою монетою незручно, якби не одне «але». Біткоіни розділений на безліч дрібних одиниць (стомільйонні частки) — Сатоши. Якщо поділити отримане число на 100 мільйонів, виходить ціна одного Сатоши, складова 2,38 цента. Таку одиницю зручно застосовувати для здійснення щоденних розрахунків за невеликі товари. Якщо виходити з поточного курсу, один Сатоши дорівнює 0,0000715 доларів, тому сьогодні застосовуються кіло або мегасатоші.

Таким чином, емісія Bitcoin обмежена 21 мільйоном монет з двох причин — математичним розрахункам, побудованим на принципі зменшення премії за видобутий блок кожні 210 тисяч нових вузлів, а також економічної складової. Перейти за згадану позначку в 21 мільйон не дозволять закони математики. Що стосується економічної позиції, згадане число зручно ділити на 100 мільйонів Сатоши, а згодом використовувати для розрахунків.

Практика показує, що обмеженість емісії — плюс для біткоіни. З певними труднощами стикаються лише Майнер, яким доводиться витрачати більше грошей на покупку устаткування і видобуток віртуальної монети. Через зниження розміру премії виникає ризик зменшення числа учасників мережі, що може привести до підвищення комісії і збільшення часу проведення транзакції. Наявний недолік компенсується тільки тим, що вартість Bitcoin з кожним роком зростає, а це дозволяє учасникам мережі покрити витрати.

Більше про криптовалюта біткоіни, звідки вона береться і який шлях її емісії, дивіться в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector