Ethereum Classic (Ефіріум Класик) — що це, опис, огляд, чим відрізняється

Монета Ethereum Classic — хардфорк криптовалюта Ефіріум, яка з’явилася на рік раніше — в липні 2015 го. В основі Класичного Ефіру лежить платформа блокчейн, яку можна використовувати для створення децентралізованих програм на базі «розумних» контрактів. Особливість проекту полягає в відкритості вихідного коду, що робить його доступним для всіх користувачів віртуальної мережі. Головним виконавчим елементом є віртуальна машина Ефіріума, що виконує різні операції в ланцюжку кріптосеті. У чому особливості ETC? Яке її відмінність від звичайного Ефіру? Як і чому з’явилася нова віртуальна валюта? Ці та інші моменти розглянемо в статті.

Що таке Ethereum Classic?

Емблема Ефіріум Класик на тлі карти світу

Монета Ефіріум Класик — це криптовалюта і платформа, яка використовується для розробки додатків у децентралізований спосіб. ETC можна використовувати в якості активу для проведення транзакцій, а також для створення своїх віртуальних монет на базі blockchain. За проведення операцій в кріптосеті стягується плата, яка носить назву «Газ». Завдання такої комісії полягає в оплаті праці Майнер, а також захисту від DDOS-атак.

Користувачі мають право передавати Ефіріум Классіr, використовувати його у вигляді об’єкта для інвестування, а також в якості платіжного інструменту для оплати праці учасників мережі, що обробляють транзакції.

коротка історія

Значок Ethereum Classic на тлі дорожньої розвилки

Платформа Ефіріум запущена 30 липня 2015 року, а засновником вважається В. Бутерін. На її базі з’явився спеціальний фонд The ​​Dao, який отримав токени для подальшого фінансування нової платформи, а також додатків, що розробляються на його основі. Згодом учасники кріптосеті звернули увагу на наявність помилки в первинному коді, але розробники проігнорували зауваження. На їхню думку, існуючий баг не ніс небезпеки для цілісності і безпеки мережі.

Але проблема виявилася серйозніше, хакери скористалися помилкою, проникли в мережу і вкрали близько 50 мільйонів доларів (в криптовалюта). Злом відбувся майже через рік після випуску віртуальної монети ETH. Розробникам вдалося виявити зловмисника і навіть повернути кошти, але репутація платформи значно постраждала.

Кріптовалютное співтовариство розділилося на дві групи. Одні запевняли, що ніяких дій робити не потрібно (досить знайти зловмисників), а інші були впевнені, що розробники створили і випустили на ринок продукт, що вимагає доопрацювання.

В результаті з’явилася криптовалюта Ethereum Classic — хардфорк оригінальної монети. Причиною стала розбіжність думки учасників щодо подальшого розвитку кріптосеті. При цьому користувачі, що мають на рахунку ETH, отримали аналогічну кількість нової монети вже після завершення hard ФОРКОМ.

Кріптовалютное співтовариство отримало копію віртуальної монети ETH з деякими виправленнями. При цьому не всі вірили в майбутнє нової монети. Багато експертів запевняли, що ETC не користуватиметься попитом через грубе порушення двох головних принципів, а саме автономності та децентралізації мережі. З іншого боку, колишня система показала явне недосконалість, тому не робити будь-яких дій було б нерозумно.

Огляд основних особливостей Ефіріум Класик

Монета Ефіріум Класик на тлі комп'ютерної плати

Опис Ethereum Classic почнемо з того факту, що ETC, по суті — аналог вже існуючий віртуальної монети Ефіріум, побудований на такій же ланцюжку блокчейн. При цьому розробники запевняють, що виправили недоробки, допущені творцями ETH. Нова віртуальна валюта має три головні якості, а саме стійкість роботи, незмінність і високу ліквідність на біржовому ринку.

Розробникам вдалося зберегти головна перевага криптовалюта (децентралізацію). Вони запевняють, що головні винуватці хардфорка — творці Ефіріума, які проігнорували помилку і з самого початку порушили закладені правила. В Класичному Етері вдалося виправити помилки, але залишити без зміни головні принципи віртуальних монет (про них згадувалося вище).

Одна з особливостей ETC — підвищений рівень захисту від хакерів, що підтвердив досвід експлуатації віртуальної монети протягом двох останніх років. За цей період мережа пережила безліч нападів, але жодне з них не виявилося успішним. Крім того, за 2 роки Ethereum Classic кілька разів обганяв більш популярні монети за обсягом торгів, що підтверджує високу ліквідність віртуальної монети.

Відзначимо в нашому огляді Ефіріум Класик ще одна зміна — поява ліміту випуску криптовалюта (емісія обмежена 210,6 млн. Монет). Таким способом розробники захистили віртуальні гроші від можливої ​​інфляції і її негативного впливу на курсову ціну.

Деякі зміни відчули і Майнер, які змогли піти від звичних пулів і зробити власну мережу для видобутку ETC. Також був розроблений компілятор Viper, застосовуваний для більш швидкого і простого програмування smart-контрактів.

Що стосується нововведень в ланцюжку блокчейн, тут можна виділити наступні правки:

  1. ECIP-1027 — зміна, що має на увазі збільшення Ефіріум Класик за допомогою так званих сайдчейнов. Розробники на ранньому етапі задумалися над майбутнім, щоб уникнути проблем з масштабністю в разі зростання популярності віртуальної монети. Втілення такого задуму допоможе запобігти зависання і поява черг транзакцій.
  2. ECIP-1017. Завдання нововведення полягає в обмеженні числа монет, про який згадувалося вище. Експерти прорахували, що найбільше число токенов буде отримано тільки до 2059 році, а сумарне число монет ніколи не перевищить позначку в 210,6 млн. Спочатку планувалося, що це число складе 230 млн., Але недавно показник був переглянутий і скоригований в бік зниження.
  3. ECIP-1025. Завдяки цьому нововведенню всі транзакції отримують додаткову конфіденційність в результаті проведення через RingCT і zkSNARK.

Розглядаючи, що таке Ethereum Classic, важливо виділити ще ряд особливостей хардфорка:

  1. У Ефіріум Класик (на відміну від оригінальної монети) внести правки в blockchain не вийде.
  2. Оптимізація кріптовалютной мережі Ефіріум Класик можлива тільки при узгодженні між учасниками трьох різних команд, що займаються розробкою віртуальної монети.
  3. При створенні Ethereum Classic головний упор робився на безпеки створюваних smart-контрактів.

По суті, обидві віртуальні монети (ETC і ETH) побудовані на блокчейнах, які мають багато спільного і сумісні між собою. Це означає, що smart-контракт, створений для одного blockchain, можна з легкістю виконати і на іншому. Але деякі зміни все-таки відбулися. Частина з них уже розглянуто вище, але існують і інші особливості. На них ми зупинимося докладніше.

Чим відрізняється Ефіріум від Ефіріума Класик — базові нюанси

Значок Ethereum навпаки емблеми Ethereum Classic

Мета розробників Ethereum Classic — створення віртуальної монети, позбавленої недоліків ETH. За заявою багатьох експертів, їм це вдалося. Залишається лише дочекатися, окупляться старання в майбутньому чи ні. Нижче розглянемо, чим відрізняється Ефіріум від Ефіріум Класик.

курсова ціна

Емблеми Ефіріума і Ефіріум Класик розділені лінією

На момент запуску віртуальної монети ETC її вартість становила всього 75 центів. Але така ситуація тривала недовго. За час існування криптовалюта значно підросла в курсовій ціні і сьогодні (на 10 вересня 2018 року) цей параметр знаходиться на позначці в 11,3 долара. Варто відзначити, що 13 січня 2018 року ціни на віртуальній монети досягла пікового параметра і перевищила позначку в 43 долара.

Що стосується ETH, перші кілька днів після появи коштувала близько 2-3 доларів, але згодом ціна впала нижче 1 $ і довгий час перебувала під цією позначкою. Зростання почалося тільки з початку 2016 року, а стрімкий стрибок стався вже в 2017-му. Так, до кінця 2017 віртуальна монета коштувала 774 $, а в січні 2018 го і зовсім перевищила 1400 $. На момент написання статті (10.09.2018) ціна ETH становить 199 доларів.

капіталізація

Різниця між Ethereum Classic і Ethereum полягає ще в одному важливому параметрі — капіталізації. За цим показником віртуальна монета ETC знаходиться на 15-му рядку, а його розмір 1,18 млрд. Доларів. Для порівняння криптовалюта ETH знаходиться на другій сходинці і розташувалася відразу після біткоіни. На 10 вересня 2018 го капіталізація Ефіріума становить 20,3 мільярда доларів. Така відмінність між віртуальними монетами обумовлено різницею курсової ціни, і в разі зростання популярності ETC воно може нівелюватися.

Блокчейн

Напис Blockchain на бежевому тлі

У Ефіріум Класик внесення правок в блокчейн, а також smart-контракти виключено. Іншими словами, blockchain не підлягає коригуванню ні за яких обставин. У випадку з ETH таке можливо, але при наявності згоди з боку більшості користувачів.

Учасники кріптовалютного спільноти до цих пір сперечаються — плюс це чи мінус. Одні запевняють, що відсутність доступу до змін — це погано, адже в разі крадіжки віртуальних монет нічого змінити вже не вийде. Інші впевнені, що при крадіжці потрібно переслідувати зловмисників, а не тікати від проблеми шляхом внесення змін до коду.

Удосконалення системи

Чоловік працює за ноутбуком

У випадку з Ethereum зміни в кріптовалютной мережі можливі після пропозиції будь-якого з учасників (за умови схвалення правок). Що стосується Класичного Ефіру, будь-які зміни можливі з подачі представників 3-х різних команд, що займаються розробкою і вдосконаленням системи. Мінус в тому, що на даний момент вони погано узгоджені між собою, але з часом ситуація повинна виправитися.

В обох випадках учасники кріптосеті вправі вносити пропозиції щодо змін до системи, що можливо, завдяки відкритості вихідного коду. Різниця в тому, що у випадку з ETH ініціатором може виступати будь-який учасник, а от у випадку з ETC тільки фахівці, а точніше розробники.

взаємодія

Значки Ефіріум і Ефіріум Класик на боксерських рукавичках

На сьогодні blockchain обох систем з легкістю взаємодіють між собою, без ризику появи конфліктних ситуацій. Але є і відмінності. Зокрема, ETC надає більше прав на створенні безпечних smart-контрактів, в той час як загальною базою розробників доводиться жертвувати. Що стосується ETH, ця кріптосеть орієнтована на залучення максимального числа розробників. У свою чергу, безпеки smart-контрактів приділяється менше уваги.

Це означає, що ланцюжки блокчейн можуть переймати правки один одного. Але як це буде на практиці, ніхто сказати не може. Тут важливо розуміти, що надійність і зручність роботи з платформою не залежить від числа розробників.

швидкість операцій

У кріптовалютной мережі Ethereum на створення 1 блоку йде близько 15 секунд. З внесенням змін і оновленням мережі ситуація може змінитися, але на 10 вересня швидкість має значення 14,5-15 с. Що стосується Ethereum Classic, тут елемент ланцюга створюється швидше (до 14 с). За заявою розробників, цей параметр завжди буде знаходитися в діапазоні між 10 і 14 секундами. Це означає, що швидкість проведення транзакцій з ETC і ETH майже ідентична.

дані блоку

У кріптовалютной мережі Ethereum в один елемент ланцюжка блокчейн вміщається близько півмільйона транзакцій на добу. З ростом числа користувачів можуть виникнути проблеми з маштабіруємостью. Можлива поява черги транзакцій і зростання комісії. Рішенням проблем може стати форк Metropolis, про який ведуться активні дискусії.

У випадку з Ethereum Classic блоки ланцюжка блокчейн мають більше вільного простору. Але це, скоріше, пов’язано з меншою популярністю віртуальної монети. З підвищенням попиту ETC може зіткнутися з такою ж проблемою.

Спілкування

Під час обговорення особливостей віртуальної монети і внесення змін у випадку з ETH використовується майданчик Reddit. Що стосується хардфорка віртуальної монети (Ethereum Classic) тут дискусії проходять на Slack. Це зайвий раз підкреслює той факт, що мова йде про криптовалюта, кожна з яких хоче розвиватися своїм шляхом.

допустима інфляція

Розробники ETH планують, що за відсутності ліміту емісії щорічний приріст інфляції складе до 3% в рік протягом усього існування віртуальної монети. У випадку з ETC розмір інфляційної складової аналогічний. Різниця в тому, що граничне число криптовалюта буде досягнуто до 2059 році. Надалі інфляція буде заміщена дефляційними процесами.

емісія

Криптовалюта Ефіріум не має обмежень щодо випуску монет. Хоча, в середовищі розробників ведуться активні розмови про необхідність встановлення ліміту. Що стосується Класичного Ефіру, тут обмеження встановлено і становить 210,6 мільйонів. Більше цієї кількості віртуальних монет вже не буде.

Цінні папери

Для криптовалюта Ethereum поки не передбачено інструментів для учасників біржового ринку. Нещодавно SEC відмовив створити ETF для ETH, що спричинило за собою короткочасне зниження ціни монети. З іншого боку, в грудні 2018 року планується випуск ф’ючерсів на Ефіріум.

У випадку з ETC існує спеціальний фонд (Investment Trust для Ефіріум Класик). З його допомогою власники криптовалюта можуть купити Класичний Ефір без наявності інструменту в гаманці.

Майнінг

Значки Ефіру, Ефір Класик і шахтарські інструменти

У кріптовалютной мережі Ефіріум застосовується алгоритм PoW, який розробники планують замінити на PoS. Спочатку нововведення планувалося на 2018 рік, але у вересні було оголошено про перенесення проекту на 2019 рік. Нагорода за блок становить 3 ETH. Що стосується ETC, тут діє той же алгоритм, але премія Майнер становить 4 Класичних Ефіру (на 10 вересня 2018 року). Зміна нагороди відбувається через кожні 5 000 000 блоків (премія зменшується на 20%).

Для зручності зведемо відмінності віртуальних монет в таблицю (дані актуальні на 10.09.2018 г):

характеристикаETHETC
дата випуску20152016
курс199 $11,3 $
капіталізація20,3 млрд. Доларів1,18 млрд. Доларів
Нагорода за блок3 ETH4 ETC
дискусіїRedditSlack
число монетНЕ обмежено210,6 млн.
швидкість транзакціїБлизько 15 секунд10-14 секунд
Розмір блокчейна667,1 Гб93,27 Гб
число монет101,9 млн.104,4 млн.

Перспективи криптовалюта Ефіріум Класик

Емблема Ethereum Classic на тлі цифрового графіка

Таким чином, Ethereum Classic — монета, яка отримала підтримку невеликого числа великих учасників ринку. Її головний плюс — відсутність помилок в коді, які характерні для Ефіріума. Мінус в тому, що у користувачів не маєте доступу до оновлень, створеним для ETH. Крім того, велика частина учасників кріптосеті працюють з оригінальним Ефіріумом.

Що стосується ETH, криптовалюта підтримується великими гравцями, а вкрадені в 2016 році гроші вдалося повернути власникам. Варто відзначити, що система постійно вдосконалюється і відрізняється більш високим рівні хеша. При цьому самі розробники виглядають більш згуртованими, що дозволяє вирішувати проблеми різної складності.

Багато користувачів тільки пізнають новий Ефіріум Класик, розбираються що це, в чому особливості та які перспективи інвестування. Тож не дивно, що курсова вартість віртуальної монети знаходиться на низькому рівні, а ETH виграє у ETC по цілому ряду позицій. Що стосується технічної складової, тут Класичний Ефір більш досконалий, що створює перспективи для подальшого зростання.

Поки ж на боці ETH великі корпорації і серйозні розробники. Що стосується ETC, він сприймається багатьма як тимчасова помилка. Ситуацію посилює зростаючий розрив в ціні і капіталізації цих віртуальних монет. Щоб зупинити цей процес, розробникам важливо продовжувати працювати над Ефіріум Класик і вдосконалювати його для досягнення оптимальної стабільності. Аналітики впевнені у великому потенціалі ETC, але йому потрібен час.

Відео про відмінності Ефіріума і Ефіріума Класик:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector