Ферма для Майнінг Ефіріума (Ethereum) — компоненти і збірка

 • Як створити ферму для Майнінг Ефіріум на ASIC
  • Прибутковість і окупність

 • Ферма для Майнінг Ефіріума — високопотужне обладнання, що використовується для видобутку ETH. Сьогодні Майнер є два шляхи (з урахуванням самостійної збірки) — створення ферми на відкритих або застосування більш продуктивного обладнання (ASIC-Майнер). Нижче розглянемо особливості кожного з варіантів, потенційні витрати, а також окупність (на 15 вересня 2018 року).

  Як зробити ферму для Майнінг Ефіріума на відкритих — від «А» до «Я»

  Ферма для Майнінг Ефіру з 5 відеокарт

  Незважаючи на зростання складності видобутку віртуальних монет (3.05 РХ / с на 15 вересня 2018 роки) і порівняно невелику винагороду за блок (3 ETH) учасники мережі активно Майні Ефіріум за допомогою відеокарт. Відразу відзначимо, що такий спосіб несе великі витрати, а період окупності великий. У ситуації з біткоіни склалася схожа ситуація. На вересень 2018 го Майнінг BTC актуальний лише із застосуванням ASIC і хмарних сервісів, а інші виходи втратили сенс.

  Якщо все-таки обраний варіант з GPU, для підвищення ефективності потрібно добувати криптовалюта ETH на декількох відкритих — від 6-8 і більше. Що стосується виробника графічних процесорів, то принципової різниці між AMD або Nvidia немає. Знайти материнську плату, здатну працювати з 6-8 GPU, не важко, та й вартість відеокарт останнім часом істотно знизилася. Поговоримо про те, як зробити ферму для Майнінг Ефіріума на GPU, яке обладнання необхідно, і скільки така діяльність принесе Майнер Ethereum в місяць.

  комплектуючі деталі

  Комплектуючі для збору ферми в упаковках

  Щоб сконструювати майнінговую ферму на графічному процесорі, необхідні:

  1. Відеокарта. Це найбільш важливий і дорогий елемент. При покупці потрібно орієнтуватися на хешрейт і вартість. Оптимальні товари — GeForce GTX 1080Ti (від 33 до 37 МХ / с) і Radeon RX Vega 64 (37-46 МХ / с). Вартість обох відеокарт приблизно однакова і обійдеться в суму близько 800-850 доларів. Якщо врахувати, що таких «планок» буде 8, загальні витрати збільшуються до 6,4-6,8 тисяч доларів. Можна вибрати і більш бюджетний варіант, наприклад, Geforce GTX 1070 (500 доларів) або GeForce GTX 1060 (380 доларів), але тоді і хешрейт буде нижче (близько 24-30 МХ / сек).
  2. Каркас. При складанні ферми для Майнінг Ethereum потрібно передбачити конструкцію, на якій буде встановлено все необхідне обладнання. Вибираємо один з двох шляхів — зібрати конструкцію самостійно або придбати вже готовий виріб. Другий варіант більш кращий, тим більше ціна виробу становить 15-25 доларів, не більше. Знайти необхідний варіант можна на онлайн дошках оголошень. В крайньому випадку, можна зібрати конструкцію своїми руками (як це зробити, розглянемо нижче).
  3. Материнська плата. Збірка ферми для Майнінг Ефіріума передбачає наявність «материнки» з відповідним числом роз’ємів. Оптимальні варіанти — ASRock H110 Pro BTC +, ASUS B250 MINING EXPERT. Обидві плати обійдуться в суму близько 130 доларів. Можна використовувати ASUS PRIME Z270P. Її ціна — близько 120 доларів.
  4. Процесор. До цього елементу особливих вимог немає. Можна придбати CPU в середній ціновій категорії, наприклад, AMD Ryzen 3 2200G, який обійдеться в 110-120 доларів. Головне, щоб процесор відразу поставлявся з кольором. В цьому випадку можна уникнути перегріву при тривалій роботі пристрою. Відразу відзначимо, що тип процесора не впливає на ефективність Майнінг. Головне — сумісність з іншим обладнанням.
  5. Жорсткий диск. В інструкціях по збірці ферми для Майнінг Ефіріума, як правило, рекомендують використовувати SSD. Накопичувачі формату HDD поступово відходять в минуле і не підходять для Майнінг ETH. Це та комплектує деталь, на якій краще не економити (надалі дорожче). З варіантів можна використовувати TRANSCEND TS240GSSD220S 240Гб, 2.5, SATA III (він обійдеться десь в 60 доларів). Якщо не економити, підійде накопичувач з запасом, наприклад, Kingston SSDNow A400 480 GB. Тут витрати близько 90 $. Однак пам’ятаємо, що при використанні «важкого» гаманця на ПК доведеться встановити додаткову пам’ять або користуватися легким гаманцем. Це пов’язано з тим, що розмір блокчейна Ефіру дорівнює 667,1 Гб (на 15 вересня 2018 року).
  6. Оперативна пам’ять. Тут жорстких вимог немає, але необхідно, щоб «оперативка» була такого типу, як роз’єм на вашій «материнке». Оптимальне рішення Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz HyperX Fury Black (HX424C15FB2 / 8). Ціна пристрою становить близько 90-100 доларів. Цей виробник показав себе з хорошого боку і, на думку Майнер, варіант цілком гідний. Однак можна використовувати і PATRIOT PSD44G240082 DDR4 (4Гб 2400, DIMM, Ret). Ціна цієї «оперативки» близько 40-ка доларів.
  7. Блок живлення. У питанні БП краще не експериментувати. Рекомендується брати товар перевіреного виробника і бажано відразу три (або 2, як мінімум — Corsair CX750M. Вартість пристрою становить близько 105 доларів, але з урахуванням того, що БП буде три, витрати зростають майже до 350 доларів. Плюс варіанту в тому, що залишається запас по потужності для додавання відеокарт, якщо буде потрібно в майбутньому.
  8. Райзер. Таких пристроїв необхідно вісім одиниць по 5 доларів за штуку. Купувати ці елементи в Москві, Пітері ми б не рекомендували по своєму практичному досвіду, оскільки вони тут дорожче і часто трапляються браковані. Краще замовити на АліЕкспрессе. Вони хоч і йдуть місяць, але це того варто.
  9. Перехідник з райзера на M2. Ця деталь потрібно, якщо прийнято рішення про застосування материнської плати на 6 роз’ємів. Якщо на «материнке» досить PCI-E, тоді в переходнике немає необхідності. Ці деталі теж краще замовити на Алі. Комплект з 10 штук обійдеться в середньому в 22 долара (1 перехідник — 2-2,2 долара). У вітчизняних інтернет-магазинах вартість 1 перехідника — 6 доларів.
  10. Інше. До додаткових компонентів ферми для Майнінг Ефіріума можна віднести емулятор монітора (знадобиться для установки оптимального дозволу відео на TeamViewer), таймер для перезавантаження ферми (WatchDog), розумну Wi-Fi розетку з віддаленим контролем, а також синхронизатор блоку живлення. Останні три елементи обійдуться в суму близько 50-60 доларів. Також буде потрібно найпростіший дисплей на 18-20 дюймів (ціна — 60-70 доларів).

  З урахуванням сказаного можна підвести проміжний підсумок за витратами на покупку комплектуючих елементів для ферми. Вони обійдуться Майнер в 7,5-8 тисяч доларів.

  збірка

  Хлопець збирає ферму для Майнінг Ефіру

  Як тільки підготовчі роботи проведені, і все обладнання куплено, варто приступати до складання комплектуючих елементів. Тут діємо таким чином (при самостійному зборі каркаса):

  1. Робимо орієнтовний креслення, щоб в подальшому не помилитися з розміщенням комплектуючих елементів. Важливо, щоб між GPU була відстань — мінімум 100 мм (необхідно для охолодження). Загальні габарити ферми залежать від величини комплектуючих деталей і основи для монтажу. В середньому для установки 8-ми планок досить зробити каркас 35х35х85 см.
  2. При складанні застосовуємо матеріали, які добре переносять підвищені температури і вібрації. В цьому відношенні позитивними якостями володіє алюміній, але при істотному перегрів можлива його деформація. Кріплення може бути болтовим або гвинтовим (це не має значення). Щоб заощадити кошти, використовуємо основу з дерева. У цьому випадку головні елементи конструкції можна склеїти за допомогою клею ПВА. Для більшої міцності застосовуються саморізи.
  3. Щоб уникнути помилок в процесі монтажу, робимо розмітку завчасно. Від правильності виконання цієї роботи залежить міцність каркасу і надійність фіксації всього обладнання. Щоб продовжити термін служби дорогої апаратури, при складанні Майнінг-ферми для Ефіріума краще використовувати максимальну відстань між відеокартами і іншим устаткуванням.

  Далі діємо за наступним алгоритмом:

  1. Фіксуємо «материнку» з CPU і вентилятором. Кріплення повинна бути надійним, адже інші елементи ферми коммутируются саме до «матері».
  2. БП ставимо з урахуванням зроблених позначок. Рекомендується, щоб довжини провідників вистачало для подачі напруги до основних вузлів конструкції.
  3. Встановлюємо GPU і інші пристрої, що забезпечують видобуток ETH. Так, за допомогою райзерів коммутіруя відеокарти, які ставляться на певній відстані від «матері» (в залежності від довжини шнурів).
  4. Ставимо ОС і ПО, без якого обладнання не зможе фукнціоніровать.

  Налаштування

  Зображення процесора із позначкою Ефіру

  Тепер ви знаєте, як зібрати ферму для Майнінг Ефіріум. Далі виділимо ключові моменти, як налаштувати роботу конструкції і почати добувати ETH. Алгоритм дій:

  1. Включаємо ферму, входимо в БІОС, після чого завантажуємо оновлення (повинна бути встановлена ​​остання версія).
  2. Встановлюємо ОС (бажано Windows 10 на 64 біта), виконуємо стандартну інсталяцію.
  3. Налаштовуємо глобальну мережу і качаємо з Інтернету ПО для «материнки».
  4. Встановлюємо драйвера і TeamViewer. Програма стане в нагоді в ситуації, коли необхідно буде управління на відстані.
  5. Качаємо драйвер для GPU (в залежності від моделі графічного процесора).
  6. Відключаємо і включаємо ферму, щоб переконатися в коректності її роботи.

  Монітор підключаємо до першої відеокарти. Крім того, при комутації проводів звертаємо увагу, щоб GPU і райзер, в якому вона знаходиться, отримували харчування від загального БП.

  Після першого включення ферма може довго думати і шукати підключення відеокарти — це нормальне явище. Якщо GPU не повинна встановлюватися з першого разу, можна встановити програму самостійно і вказати шлях до пристрою.

  Як тільки описані вище дії виконані, підключаємо WatchDog. На «материнке» є два контакти під назвами Power і Reset. Саме до них і проводиться комутація. Це необхідно для того, щоб пристрій міг перезавантажувати обладнання. Далі ставимо софт на автоматичне завантаження.

  На завершення виділимо ще ряд важливих моментів:

  1. В налаштуваннях електричного живлення вимикаємо функцію «сну». Важливо перевірити цей момент, адже при інсталяції драйверів встановлені раніше параметри можуть скинутися.
  2. Якщо планується розгін GPU для отримання більш високого хешрейта, рекомендується використовувати Afterburner.
  3. З програм для Майнінг підійде Claymore.

  Прибуток і окупність

  Якщо використовувати розглянуте вище обладнання (за умови, що загальний хешрейт становить близько 320 МХ / с), на 15.09.2018 року місячний дохід складе (без урахування витрат на світло) близько 170 доларів. Обчислення свідчать, що при такому курсі ETH і такою високою ціною обладнання Майнінг на фермі з GPU буде окупатися більше 3-х років. Але з підвищенням вартості Ефіру ситуація може змінитися в гіршу чи кращу сторону (з урахуванням напрямку руху курсу).

  Альтернативне рішення — використовувати більш дешеве обладнання. При такому підході місячний дохід може знизитися, але витрати окупляться швидше. Тут важливо врахувати власні цілі. Якщо планується довго добувати крипту (протягом 1-2 років), краще купувати обладнання з «запасом», адже складність Майнінг має властивість рости.

  Як створити ферму для Майнінг Ефіріум на ASIC — інструкція

  Асік Antminer E3 для видобутку Ефіріума

  Більш мудрим рішенням є придбання ASIC-Майнер і виготовлення ферми на основі таких пристроїв. Як варіант, можна використовувати продукт компанії Bitmain — Antminer E3. Це надійний Асік, який має хешрейт 190 МХ / сек. Потужність пристрою складає 760 Вт, а вага — всього 10,5 кг. Майнер видає шум в межах 76 децибел і має наступні габарити — 39,95х13х32,815 см (довжина, ширина і висота). Ціна на офіційному сайті (за станом на 15 вересня 2018 роки) — одна тисяча сто шістьдесят два $.

  Коротко розглянемо, як створити ферму для Майнінг Ефіріум на ASIC-Майнер. Але перед цим врахуємо такі аспекти:

  1. Якщо в процесі Майнінг використовується один Асік, його можна помістити безпосередньо біля ПК. Якщо застосовується відразу кілька пристроїв, їх бажано розташувати на особливій конструкції. Щоб уникнути перегріву з 2-х сторін фіксуються спеціальні кулери, що виключають перегрів обладнання при безперервному Майнінг. У ASIC-Майнер є свої вентилятори, але їх може виявитися мало для оптимального охолодження.
  2. Число підключаються до ПК Асіка не обмежена. Тут важливо орієнтуватися на платоспроможність і цілі, які майнер ставить перед собою при видобутку коинов.
  3. При одночасному включенні відразу групи ASIC перебувати в одному приміщенні з фермою важко. Причини тут дві — надмірна гучність і нагрів навколишнього повітря. Для вирішення проблем варто купити спеціальні шумопоглинаючі бокси з додатковою вентиляцією, а також передбачити відведення тепла на вулицю.
  4. У разі підключення декількох Асіка потрібно звернути увагу на якість проводки. Можливо, доведеться замінити провідник виробом з великим перетином. Наприклад, один пристрій споживає 760 Вт (майже 3,5 Ампера). Якщо таких виробів буде три, тоді з мережі буде споживатися 2,28 кВт (близько 10 А). Це порівняно невеликий показник, але не можна забувати і про інших споживачах. Так, максимальний струм для проводу з міді на 2,5 «квадрата» — 25 А.

  Поговоримо про те, як зібрати ферму для Майнінг Ethereum на Асіка:

  1. Купуємо комп’ютер (можна використовувати вже наявний) і необхідне число Асіка.
  2. Якщо в фермі буде застосовуватися більше одного ASIC-Майнер, робимо креслення для створення стійки. Важливо, щоб відстань між корпусами кожного з виробів було від 100 і більше міліметрів. Якщо поставити Асіка ближче, є ризик перегріву.
  3. Збираємо корпус. Тут задіємо вібро-і теплостійкістю вироби. Допускається застосування алюмінію або дерева. Кріплення здійснюється гвинтами, болтами або шурупами (з урахуванням обраного матеріалу).
  4. Фіксуємо ASIC-майнер (один або кілька).
  5. Підключаємо пристрій згідно з інструкцією, коммутіруя його з ПК і включаємо в мережу.
  6. Знаходимо адресу IP Майнера за допомогою Advanced IP Scanner.
  7. Прописуємо порти і адреса застосовуваного пулу.
  8. Починаємо добувати ETH.

  Прибутковість і окупність

  Знаючи, як створити Майнінг-ферму для Ефіріума, можна виконати роботу на дому і не вдаватися до сторонньої допомоги. Але для початку важливо розрахувати прибутковість такого заходу. Нижче наведемо розрахунки для одного Асік-Майнера Bitmain Antminer E3 на 15 вересня 2018 року.

  Без урахування електроенергії ASIC-майнер Antminer E3 приносить близько 100-109 доларів в місяць. Це означає, що повна окупність наступає в середньому через рік. Якщо використовувати два і більше Асіка, величина прибутку буде вище, але витрати електроенергії, а також початкові витрати також зростуть. Крім того, перед створенням ферми потрібно враховувати ряд чинників — прогнози по зміні курсової ціни і складності.

  Якщо підводити підсумки, видно, що створення ферми на Асік-Майнер має більше перспектив. Таке обладнання відрізняється високою продуктивністю, а витрати на його покупку нижче, ніж на створення ферми для Майнінг Ефіріума на GPU. Ось чому все більше учасників мережі переходять на ASIC. Такий підхід, в свою чергу, призводить до зростання складності мережі, через що застосування GPU для Майнінг ETH втрачає актуальність. Аналогічна ситуація вже сталася з біткоіни.

  Відео, як зібрати ферму для Майнінг Ефіру:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector