Що таке Ефіріум (Ethereum) і як він працює простими словами?

 • Плюси і мінуси системи Ethereum
 • Що таке Ефіріум (Ethereum) — питання, що цікавить інвесторів, які тільки вникають в кріптовалютний ринок і планують вкласти гроші в надійний актив. Таку активність легко пояснити. З’явившись тільки в 2015 році, віртуальна монета ETH швидко заслужила популярність і на 5 вересня 2018 го займає 2-у сходинку за капіталізацією після біткоіни з показником в 29 мільярдів доларів. При цьому добовий оборот торгів дорівнює 3,5 мільярдам, а курс — 285 $. Тож не дивно, що активом Ethereum цікавиться все більше людей, а сама технологія користується попитом у багатьох секторах нашого життя. У чому ж особливості віртуальної монети? Що за валюта Ефіріум, і як вона працює? Про які сильних і слабких місцях повинні знати потенційні інвестори? Поговоримо про це докладніше.

  Що таке Ефіріум простими словами — основні положення

  Монета Ефіру на комп'ютерної плати

  Криптовалюта Ethereum (Ефіріум, Ефір) — віртуальна монета і платформа, яка використовується для розробки онлайн-сервісів, що мають децентралізований характер і базуються на технології блокчейн. Це унікальна розробка, творцем якої є Віталік Бутерін. При запуску проекту команда розробників переслідувала головну мету — надати кріптовалютному спільноті віртуальну монету, позбавлену недоліків BTC.

  Незважаючи на ряд загальних моментів, Ethereum і Bitcoin важко назвати схожими. У них багато відмінностей, в тому числі в застосовуваних технологіях і характеристиках. Поява ETH дало імпульс для розвитку нових проектів, в тому числі на базі smart-контрактів.

  З урахуванням сказаного, можна зробити проміжний висновок, що таке Ефіріум простими словами. Під терміном Ethereum мається на увазі потужна платформа, розроблена з метою створення та роботи децентралізованих додатків, заснованих на блокчейне із застосуванням смарт-контрактів. Ефір (ETH) — грошова одиниця згаданої платформи, яка виконує дві функції:

  1. Застосовується в якості одиниці для розрахунків.
  2. Забезпечує реалізацію smart-контрактів, граючи роль «пального» для кріптосеті.

  Коротка історія криптовалюта Ефіріум

  Значок Ethereum на тлі великого міста

  Щоб зрозуміти, що таке Ефіріум, важливо хоча б коротко знати історію цієї віртуальної монети. Розглянемо хронологію:

  • 2013 рік — підстава платформи Віталіком Бутеріним, який поставив завдання розширити можливості технології blockchain і збільшити сферу її застосування. Він створив нову віртуальну монету (поки тільки на папері), функціонал якої не обмежувався тільки перекладами і інвестуванням.
  • 2014 рік — стартувало ICO, за допомогою якого вдалося зібрати близько 31,5 тисяч BTC. Уже на той період це була рекордна сума, якої вистачило для реалізації ідеї. Віталіку Бутеріну вдалося донести суспільству переваги і особливості Ethereum, що це таке, як працює.
  • 2015 рік (30 липня) — повноцінний запуск проекту.
  • 2016 рік. Відразу після створення віртуальна монета активно купувалася учасниками мережі, що призвело до різкого зростання ETH. В цьому ж році змінився протокол на HomeStead, а також відбулася ще одна знакова подія. Через зовнішнього впливу постраждала платформа The DAO, внаслідок чого майже 40% зібраних на ICO коштів було вкрадено. Гроші вдалося повернути, але репутація платформи постраждала. З цієї причини в 2016 році з’явився форк Ефіріума — Ethereum Classic. Причиною відділення став розкол в кріптовалютном співтоваристві, який зберігається до сьогоднішнього дня. Багато хто пророкував швидкий крах ETC, але на 5 вересня 2018 року віртуальна монета ETC займає 15-у сходинку за капіталізацією і поступово набирає в ціні.
  • 2017 рік. Згадані проблеми поступово пішли в минуле на тлі труднощів, які проявилися з криптовалюта Bitcoin. Зокрема, почастішали скарги на тривале підтвердження операцій всередині мережі. Деякі транзакції займали до 1-2 днів, що сильно нервувало людей. Для порівняння застосування Ефіріума дозволяло менше чекати завершення перекладу. Багато людей зрозуміли, що за валюта Ethereum і стали її використовувати у вигляді засобу для транзакцій, інвестицій. Не менший попит мали і смарт-контракти на базі Ефіріума. На цьому тлі курсова вартість вже до літа 2017 го перевищила позначку в 220 доларів, а до кінця року і зовсім підібралася до позначки в 1000 доларів.

  Віталій Бутерін продовжував удосконалювати своє дітище, що тільки підвищувало рівень довіри до криптовалюта серед користувачів Мережі. Якщо говорити в цілому, поява Ефіріума оживило інтерес віртуальної спільноти до криптовалюта. Платформа Ethereum показала, що в розпорядженні учасників не тільки потужний актив для інвестицій і проведення транзакцій, а й щось більше — зручний інструмент, що дозволяє створювати корисні стартапи.

  Як працює платформа Ефіріум — відмінності від Bitcoin

  Значки Ефіріума на тлі комп'ютерного коду

  Мережа Ethereum — загальнодоступна платформа, що має децентралізований характер і спрощує застосування технології blockchain. Саме ці особливості і викликають інтерес корпорацій, банків і інших структур, які планують внести зміни у фінансовий сектор. Платформа відрізняється універсальністю і гнучкістю, що дозволяє використовувати її для розробки різних проектів в Мережі.

  Розглядаючи, що означає Ефіріум, важливо розуміти двоякість цього терміна. З одного боку, це децентралізована платформа, а з іншого — її внутрішня валюта. Цей інструмент застосовується для проведення операцій в Мережі без витрат часу на бюрократичні процедури.

  Криптовалюта Ethereum — платіжний інструмент, який має величезний потенціал. На базі blockchain Ефіріума можна вирішувати багато питань, наприклад, завіряти договори без залучення нотаріального органу. На відміну від біткоіни, ETH має більше перспектив, а його лідерство (на думку багатьох експертів) лише справа часу.

  Принцип дії

  Монета Ефіру серед проводів

  При вивченні платформи важливо розглянути два моменти — що таке Ефіріум і як він працює. Першій частині питання приділено увагу вище, а тепер розберемо принцип дії віртуальної монети. Для початку зазначимо, що віртуальна монета Ethereum заснована на технології блокчейн. Це ланцюжок блоків, до складу якої входять відомості про проведені в мережі транзакціях. Після появи нового елементу blockchain внесення змін вже неможливо.

  Алгоритм дій має наступний вигляд:

  1. Учасник мережі вирішує перевести певну кількість монет.
  2. Інші користувачі, які займаються Майнінг, підтверджують операцію.
  3. Операція підтверджується учасниками, а отриманий елемент додається до загального ланцюга. Як тільки це сталося, переклад проведено. Завдяки такій особливості, операції в мережі проходять швидше, ніж у випадку з біткоіни.

  При проведенні транзакції учасники мережі платять комісію (називається «газ»). Ця сума направляється Майнер за виконання роботи по обробці перекладу. Перед проведенням операції людина встановлює розмір винагороди для Майнера. На 5 вересня 2018 року середня комісія складає всього 0,224 долара. Для порівняння у біткоіни цей показник в три рази вище — 0,761 долар. Якщо користувач поскупився і встановив низьку комісію, транзакція може повернутися і операцію доведеться проводити знову.

  Друга сторона Ефіріума — смарт-контракти. Це спеціальні алгоритми, що гарантують здійснення тих чи інших операцій всередині ланцюжка blockchain. «Розумні» контракти працюють так, що виконувати певну дію актуально тільки при дотриманні встановлених розробником вимог. Щоб розібратися з суттю, наведемо ситуацію після отримання в оренду офісу:

  1. Особливості співпраці — своєчасне перерахування орендних платежів.
  2. Якщо арендополучатель передає гроші, він використовує приміщення.
  3. При порушенні зобов’язань смарт-контракт блокує замок на вході.

  Це найпростіший приклад, але він пояснює принцип роботи і алгоритм, який є індивідуальним для кожного конкретного випадку. Плюс платформи в тому, що вона децентралізована. Це означає, що між учасниками (отримувачем послуги і власником приміщення немає посередників).

  Сьогодні «розумні» контракти є базою всіх ICO, що гарантує перерахування монет вкладникам після перерахування Ефіріума на зазначені гаманці.

  Сфера використання

  Розбираючись в питанні, що таке криптовалюта Ефіріум, важливо захопити сферу застосування віртуальної монети. Вище зазначалося, що вчинення перекладів — лише одна з функцій ETH. На сьогодні Ethereum застосовується у вигляді платіжного інструменту, об’єкта для інвестування, а також платформи для створення зручних додатків на базі blockchain. Остання функція дозволяє використовувати Ефіріум в багатьох секторах життя — в медицині, політиці, спорті, банківській сфері і так далі.

  Платформа має відкритий характер, тому кожен бажаючий має до неї доступ і право внесення правок. До найбільш цікавим проектам, створеним на базі Ethereum, варто віднести спеціальні платформи для банківських установ та фондів, що займаються питаннями інвестування. Також можна виділити FreeMyVunk (додаток, що дозволяє монетизувати рейтинг у відеоіграх), The Rudimental (краудфандінговий проект для представників творчих професій) і так далі.

  Крім того, за допомогою мережі Ефіріум можна вирішувати такі завдання:

  1. Створювати складні smart-контракти, які застосовуються для управління різними процесами.
  2. Розробляти додатки різної складності.
  3. Перетворювати в токени різні торгові активи, в тому числі коштовності.
  4. Відкривати децентралізовані біржі.
  5. Впроваджувати сервіси ідентифікації користувачів.
  6. Перевіряти справжність договорів і так далі.

  Різниця з Bitcoin

  Зображення протистояння біткоіни і Ефіріума

  Розглядаючи, що таке Ethereum простими словами, важливо розібратися з ще однією стороною віртуальної валюти — її відмінностями від лідера кріптовалютного сектора (біткоіни). На перший погляд ці віртуальні монети схожі, адже в основі кожної з них лежить блокчейн. Але існує ряд індивідуальних особливостей в функціональності. Якщо Bitcoin використовується тільки для проведення переказів і інвестування, то Ефіріум (крім згаданих цілей) можна використовувати для розробки проектів у децентралізований спосіб із застосуванням «розумних» контрактів (про це вже згадувалося вище).

  Іншими словами, біткоіни — фінансовий інструмент (цифрова валюта), що дозволяє проводити транзакції без посередників з невеликим комісійним платежем і збереженням анонімності користувачів. У свою чергу, Ефіріум — це одночасно платформа, що має децентралізований характер, і криптовалюта, що є внутрішнім платіжним засобом. Це означає, що Bitcoin можна застосовувати лише у фінансовому секторі, а Ethereum, завдяки наявності «розумних» контрактів, у багатьох сферах життя.

  В обох віртуальних монетах використовується протокол PoW. Але команда розробників Ефіріума планує замінити його на PoS, що дозволить «спалювати» частина отриманих в процесі Майнінг монет. До відмінностей Ethereum варто віднести алгоритм Ethash, відсутність ліміту на випуск віртуальної монети і розмір нагороди за блок (3 ETH).

  Для наочності наведемо різницю між криптовалюта і зведемо відомості в таблицю.

  параметрBTCETH
  старт2009-й2015-й
  РозробникСатоши НакамотоВ. Бутерін, Г. Вуд, Дж. Любін
  протоколPoW, SHA-256.PoW, Ethash. 1 вересня 2018 року було оголошено про те, що розробники вирішили відкласти перехід на PoS на 1 рік
  число монет21 млн.Не обмежено (планується ввести ліміт)
  Швидкість генерації блокуБлизько десяти хвилинБлизько 15 сек.
  Премія за блок (на 2018 рік)12,5 біткоіни3 Ефіріума
  призначенняЦифрові гроші, об’єкт для інвестування.Віртуальна монета, децентралізована платформа для розробки додатків на базі smart-контрактів.

  Плюси і мінуси системи Ethereum

  Кілька цифрових значків Ethereum

  При вивченні віртуальної монети важливо звернути увагу на безліч складових — як працює криптовалюта Ethereum, що це таке, в чому плюси і мінуси ETH. Якщо з першими двома питаннями ми розібралися, на останньому пункті важливо зупинитися більш докладно.

  Тут важливо розмірковувати з двох позицій — криптовалюта (платіжний засіб) і «розумних» контрактів. Друга складова платформи практично не має слабких місць і тільки набирає обертів. Що стосується віртуальної монети ETH, її позитивні і негативні якості зведемо в таблицю нижче:

  плюсимінуси
  Доступність. Купити або продати криптовалюта Ефіріум не складає труднощів. Вона доступна на великих біржових майданчиках і обмінних пунктах. Крім того, до кінця 2018 року планується запуск торгів ф’ючерсів на ETH, що має залучити ще більше уваги до віртуальної монеті.Немає обмеження в емісії. Це мінус, який в майбутньому може призвести до знецінення ETH. Тож не дивно, що розробники ведуть роботу по переходу на PoS, а також обмеження загального числа коинов.
  Універсальність. Платформа працює з різними мовами програмування і протоколами (незалежно від рівня складності).
  Наявність смарт-контрактів. Завдяки такій технології, Ефіріум цікавить багато великих банків і корпорації.Елементи централізації. Ситуація з The DAO в 2016 році показала, що у платформи є проблеми. Це вилилося в появу ФОРКОМ Ефіріум Класик.
  Публічність. У Ефіріума є ідейний натхненник (В. Бутерін), який має відкритий профіль і часто виступає перед учасниками спільноти. Всі нововведення заздалегідь обговорюються і анонсуються, що забезпечує більший рівень довіри до віртуальної монеті.
  Гнучкість. Розробники продовжують допрацьовувати платформу, і вона з легкістю приймає зміни та модернізацію.Уразливість. Знову-таки в пам’яті спливає описаний вище випадок, коли зловмисники вкрали близько 40% накопичених в процесі ICO монет.
  Відкритий вихідний код. При бажанні кожен користувач може створити децентралізоване додаток на базі платформи.

  Експерти сходяться на думці, що одним з ключових факторів у розвитку криптовалюта стала поява повної версії Homestead. З цього моменту за допомогою платформи можна створювати додатки і проекти, що мають децентралізований характер і з застосуванням smart-контрактів. Як результат, відкрилися шляхи для отримання інвестицій.

  Платформа Ethereum дозволяє застосовувати blockchain для вирішення багатьох завдань, а не тільки для запису історії транзакцій. Черговий стрибок може статися з переходом на PoS, який поки відклали на рік. Інвестори з нетерпінням чекають і появи ф’ючерсу на Ефіріум, який підстьобне курсову ціну і відкриє доступ до цікавого активу.

  Гнучкість Ефіріума, а також наявність «розумних» контрактів роблять криптовалюта по-справжньому цікавим інструментом для вкладень. Уже сьогодні платформа використовуються багатьма гігантами ринку, такими як Ощадбанк, Intel, Microsoft і іншими компаніями. Практика показує, що якщо такі великі «гравці» ринку цікавляться продуктом, це означає, що він добре вивчений і вартий уваги інвесторів.

  Тепер ви розумієте особливості Ефіріума, що це таке простими словами, в чому відмінності від біткоіни, а також про будь плюсах і мінусах важливо знати. Цієї інформації достатньо, щоб усвідомити перспективи криптовалюта і, можливо, стати одним з інвесторів.

  Відео про Ефіріуме:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector