Ферма для Майнінг на ASIC — як зібрати своїми руками, плюси і мінуси

Ферма для Майнінг ASIC — конструкція, яка об’єднує спеціальне обладнання і призначена для видобутку криптовалюта. Головним її відмінністю є застосування контролерів ASIC, а не відеокарт або процесорів, як у випадку з класичними фермами для Майнінг. Такі ферми використовуються для видобутку різних віртуальних монет — Даша, Лайткоіна, біткоіни і інших. Нижче розглянемо, в чому тонкощі створення ферми, чи можна її зібрати своїми руками і в скільки це обійдеться.

Як працює Асік ферма?

Асіка на стійках

Із зростанням попиту на криптовалюта збільшилася і активність виробників, що випускають спеціалізоване обладнання. Якщо на початковому етапі для видобутку вистачало потужності ПК, то зі збільшенням складності потрібні були більш продуктивні прилади. Спочатку з’явилися ферми на відкритих, але після стрибка курсу основних криптовалюта вони також втратили актуальність. Настала черга спеціальних апаратів — ASIC. Вони працюють за певним алгоритмом і «заточені» виключно під видобуток криптовалюта.

Щоб підвищити ефективність і прискорити окупність, Майнер створюють Асік ферми, що складаються з комп’ютера, і підключених до нього Асіка. Мета полягає в збільшенні потужності для видобутку нових блоків в цікавій для кріптовалютной мережі. Раніше при створенні ферм застосовувалися процесори і відеокарти, але сьогодні кращий варіант — Асіка, мають високу продуктивність і порівняно низькі енерговитрати. Головний мінусом залишаються високі витрати, але про все по порядку.

Головні нюанси при складанні Асік ферми

Асік-ферма на стійках

Створення ASIC-ферми своїми руками має на увазі проведення серйозної роботи, спрямованої на пошук і покупку необхідного устаткування. При цьому монтажем елементів на стійку робота не обмежується. У деяких моделях нагрів досягає 100-120 градусів, що потребує вирішення проблем з охолодженням Майнінг-ферми на Асіка. Щоб виключити перегрів, важливо правильно налаштувати обладнання, встановити додаткові вентилятори (якщо потрібні) і контролювати роботу елементів з позиції продуктивності і температурного режиму.

Монтаж допоміжних кольорів сприяє підвищенню циркуляції повітряних мас і своєчасному видаленню нагрітого повітря від мікропроцесорів ASIC. При такому підході готова ферма протягне довше і видасть кращу продуктивність. Без якісного відведення тепла дорогі чіпи можуть пошкодитися, що призведе до додаткових витрат. У такій ситуації втрачається сенс збирати ферму своїми руками.

Щоб уникнути проблем в процесі обслуговування і правильно зібрати ферму для Майнінг на Асіка в 2018 році, потрібно врахувати наступне:

 1. Асік-контролери встановлюються на спеціальній стійці. Для охолодження з однієї або двох сторін монтуються додаткові вентилятори, що забезпечують відведення гарячого повітря. Як правило, в Асіка передбачені свої кулери, але при цілодобовій роботі їх може не вистачити.
 2. Кількість підключених до комп’ютера Асік-контролерів може бути різним. Тут багато що залежить від фінансових можливостей, криптовалюта і поставлених цілей. У домашніх умовах використовується 1-2 Асік-Майнер, але для створення потужної ферми можна об’єднати від 4-5 пристроїв.
 3. Чим більше ASIC-Майнер застосовується для видобутку криптовалюта, тим вище рівень шуму. У такій ситуації є два виходи — забезпечити хорошу шумоізоляцію (застосовувати спеціальні звуко- і вібропоглинаючі бокси) або орендувати під створення ферми окреме приміщення. Другий варіант більш кращий, але тут потрібні додаткові витрати (на цьому ми ще зупинимося докладніше).
 4. Підключення декількох ASIC-контролерів для видобутку криптовалюта піднімає ще одне питання, що стосується споживаної електроенергії. Один Асік в середньому має потужність 0,8-1,3 кВт. Якщо їх 4-5, відповідно цифра зростає до 6,5 кВт. Якщо врахувати, що обладнання працює 24 години на добу і 30 днів в місяць, загальне споживання досягає 4680 кВтг, що в грошах (для Москви) одно 421 долара. Ось чому витрати на електроенергію важливо врахувати при складанні бізнес-плану. Крім того, електромережу та проводка повинна витримувати такі навантаження. Наприклад, для харчування 6,5 кВт потрібно провід, здатний пропускати струм 29 Ампер. В ідеалі використовувати мідний провідник перерізом 4 кв. мм. Якщо проводка по квартирі прокладена проводом на 2,5 кв. мм (мідь або алюміній), вона може не витримати.

Важливо врахувати, що покупки одного або декількох ASIC-Майнер недостатньо для створення повноцінної ферми. Буде потрібно потужний комп’ютер, до якого буде підключено обладнання. При його виборі також варто врахувати ряд нюансів, про які піде мова нижче. Зокрема, необхідний хороший процесор, ємна оперативна пам’ять, місткий HDD і вентилятори.

Згадані комплектуючі споживають додаткові 300-400 Вт, що підвищує витрати на електроенергію. Ось чому створення Майнінг ферми на Асіка своїми руками вимагає детального підходу, а її застосування в домашніх умовах майже неможливо. Підсумкове споживання обладнання рівноцінно тому, що споживає офіс з 10-15 співробітниками. Крім того, габарити і розміри готової ферми досить значні і для її розміщення потрібно місце.

Плюси і мінуси Майнінг-ферми на Асіка, зробленої своїми руками

ASIC на стелажах

Перед складанням бізнес-плану і складанням ферми важливо визначитися з перевагами і недоліками такого рішення. Що стосується ефективності видобутку віртуальних монет на Асік-Майнер, вона не викликає сумнівів. Перші ASIC з’явилися в 2012 році, з тих пір вони користуються величезним попитом. З цього моменту нове обладнання поступово витісняє відеокарти, які за продуктивністю значно програють конкурентам.

У Мережі наводяться десятки способів, як зробити ферми на відкритих, але для видобутку біткоіни або Лайткоіна вони вже не ефективні. Таке обладнання застосовується для Майнінг нових криптовалюта, що не закріпилися на ринку і мають нестабільний курс. При цьому немає гарантій швидкої окупності вкладених коштів.

Сучасні ASIC значно перевершують в хешрейте відеокарти, що робить їх більш кращим вибором при створенні ферми. Крім того, її збір займає менше часу, а на підключення та налаштування йде кілька хвилин. Головним недоліком залишається вартість, адже загальні витрати можуть досягати 8-10 тисяч доларів (при підключенні 3-5 апаратів).

Нижче розглянемо переваги і недоліки Майнінг-ферми на Асіка.

перевагинедоліки
На настройку та підключення обладнання потрібно мінімум часу. Високий рівень шуму. Один ASIC-майнер видає шум в 80-90 децибел. перебувати з
ним в одній кімнаті неможливо. Якщо таких апаратів буде кілька,
буде потрібно окреме приміщення.
Швидка окупність. В середньому покрити витрати на обладнання вдається
за 10-12 місяців.
Ціна Асіка для багатьох висока
і змушує задуматися про актуальність покупки устаткування. Один середній ASIC обходиться в 1,5-2,5
тисячі доларів. Плюс витрати на покупку ПК. 
Висока продуктивність (в порівнянні з GPU).При появі шлюбу або поломки з заміною (ремонтом) можуть виникнути
проблеми. Багато Асіка робляться в Китаї,
тому доставка займає багато часу. Для Майнера втрата часу критична.
Надійність в роботі (Асіка рідко ламаються при нормальному догляді).Пристрій виділяє великі обсяги тепла, тому крім вбудованої
вентиляції доведеться передбачити додатковий обдув. Це призводить до
підвищенню рівня шуму і витрат.
Наявність програмного забезпечення, яке поставляється разом з
пристроєм.
Асіка працюють на 1-2 алгоритмах. Переналаштувати їх при бажанні перейти
на інший алгоритм не вийде. 
Відсутність труднощів з розміщенням на стійках і обдувом.Виробники регулярно випускають нове обладнання, яке відрізняється ще
більшою потужністю. Як результат, старі Асіка швидко втрачають актуальність. це
можливо при різкому подорожчанні криптовалюта і підвищенні складності її видобутку.

Комплектуючі деталі для ферми Асіка

ASIC на спеціальній підставці

При наявності необхідної суми і прийнятті рішення про актуальність створення Асік-ферми, можна приступати до покупки устаткування. Як правило, ферма на ASIC складається з наступних елементів:

 1. Корпус. Для розміщення декількох Асік-Майнер може знадобитися додаткова конструкція. Для її виготовлення бажано застосувати спеціальні бруски з дерева або куточки (алюміній, сталь).
 2. Материнська плата — основа комп’ютера, до якого буде підключено обладнання для Майнінг криптовалюта. Головні вимоги — безперебійність роботи, надійність і якість збірки.
 3. Оперативна пам’ять. Цей елемент ніяк не позначається на швидкості видобутку, але від нього залежить стабільність роботи ПК. З метою економії можна встановити тільки одну планку, але краще, щоб оперативна пам’ять була від 4 Гб і більше.
 4. Процесор — елемент, що забезпечує роботу комп’ютера. Тут допускається застосування простих варіантів через відсутність великого завантаження.
 5. Жорсткий диск. Тут немає додаткових критеріїв, тому він може бути будь-яким, але рекомендована ємність від 100 Гб і більше.
 6. Живить блок. Мова йде про БП комп’ютера, який варто брати з запасом по потужності на 15-20%. У ряді випадків дешевше придбати два пристрої і встановити їх паралельно, ніж брати два потужних БП.
 7. Відеокарта. У разі застосування Асіка відеокарта може бути будь-який, без особливих вимог до продуктивності.

Головний елемент ферми — ASIC. При покупці варто виходити з бюджету, алгоритму та видобувається криптовалюта. Тут доступні наступні варіанти:

 • Canaan AvalonMiner 741 (7,3 TH / s) — 1450 доларів.
 • Ebit Miner E10 (18 ТХ / с) — 4 800 доларів.
 • Bitmain Antminer L3 + (504 МХ / сек) — 1536 доларів.
 • BW-L21 Litecoin ASIC Miner (550 МХ / сек) — 2500 доларів.
 • Innosilicon A5 DashMaster (32,4 ГХ / сек) — 3300 доларів.

Всі ціни вказані з офіційних сайтів. У російських інтернет-магазинах вартість може бути вище на 30-70%. Крім перерахованих, можна використовувати і професійні Асіка — Prospero X1, Prospero X2, SP35 Yukon і інші, але їх вартість буде вище.

Послідовність складання Асік-ферми своїми руками

ASIC і комп'ютер в домашніх умовах

Збірка ASIC-ферми проходить в кілька етапів:

 1. Створення креслення. На цьому етапі важливо накреслити схему з приблизними розміщенням елементів. Щоб поліпшити охолодження, важливо встановити апарати на відстані від 10 см і більше один від одного. У разі ближчого розташування можливий перегрів пристроїв. Габарити ASIC-ферми залежать від числа Майнер, електроспоживання та габаритів кожного з апаратів.
 2. Збірка корпусу. При виготовленні цього елемента потрібно купувати вібростійкі матеріали, які не деформуються під впливом високих температур. Наприклад, куточок з алюмінію відмінно підійде для створення ферми в домашніх умовах. Кріплення пристроїв проводиться за допомогою болтового або гвинтового з’єднання. Для економії каркас робиться з дерева. Для фіксації елементи конструкції склеюються (для дерева), а після фіксуються саморізами.
 3. Створення отворів для кріплення апаратів. Від правильності виконання роботи залежить якість фіксації Асіка. При можливості варто збільшити відстань між пристроями.
 4. Кріплення ASIC-Майнер.
 5. Збірка комп’ютера, підключення блоків живлення і Асік-пристроїв за допомогою шнурів (при покупці важливо контролювати, щоб вистачило довжини).

Як видно, створення Асік-ферми своїми руками не викликає труднощів. Головна проблема — висока ціна пристроїв. Крім того, споживання електроенергії вище, ніж у відеокарт, що має бути враховано при виконанні розрахунків. Окрема увага приділяється теплоотводу і шумоізоляції (якщо обладнання встановлюється в житловій квартирі). Такий варіант підходить для Майнер, які готові робити істотні інвестиції в купівлю дорогого устаткування.

Бізнес-план Асік ферми

ASIC Bitmain

Головне завдання Майнера — визначити витрати і окупність готової ферми Асіка ще перед покупкою. При розрахунку рентабельності варто врахувати наступні параметри:

 • Хешрейт застосовуваного обладнання.
 • Ціну (загальні витрати).
 • Курс і перспективність криптовалюта, яка видобуватиметься на Асік-фермі.
 • Споживання енергії (сумарне).

Наведемо короткий бізнес-план Асік-ферми:

 1. Купівля брусків і куточка — 130-150 доларів.
 2. Материнська плата -50-70 доларів. При створенні ферми на відкритих купується спеціалізоване обладнання з великим числом роз’ємів (наприклад, AsRock H81 PRO BTC R2.0). Якщо мова йде про Майнінг на ASIC, в цьому немає необхідності.
 3. Процесор — 50-60 доларів.
 4. Оперативна пам’ять на 4 Гб і більше — 50-60 доларів.
 5. Жорсткий диск з пам’яттю від 100 Гб — 40-50 доларів.
 6. Асік-Майнер (4 од.) — 8-10 тисяч доларів.
 7. Оренда приміщення (якщо потрібно) — 80-100 доларів на місяць.

Разом загальні витрати складають десь 10300 тисяч доларів. Якщо Майні Лайткоін і використовувати чотири BW-L21 Litecoin ASIC Miner (550 МХ / с, 950 Ватт) місячний прибуток на 10 лютого 2018 роки (при тарифі 0,09 доларів за 1 кВт · год) складе 829 доларів. Це означає, що повної окупності вдасться домогтися за 12-13 місяців. При розрахунку варто врахувати витрати на оренду приміщення (якщо ферма монтується не в своїй квартирі або будинку).

Короткий розрахунок дозволяє приблизно прикинути окупність майнінговой ферми. Але варто врахувати, що зі зміною курсової вартості буде змінюватися і прибуток. Це означає, що період покриття витрат постійно зміщується в одну або іншу сторону.

Не можна забувати про ризики, які пов’язані з криптовалюта. У випадку з віртуальними монетами важко передбачити подальшу зміну ціни. Це видно на прикладі біткоіни, який за перший місяць 2018 року, значно втратив у ціні, змусивши переживати багатьох Майнер. Причина в тому, що багато країн не визначилися зі статусом криптовалюта і не знають, як її контролювати. Ось чому покупка дорогого устаткування і створення ASIC-ферми — завжди ризик, на який варто йти тільки після детальних розрахунків (складання бізнес-плану), при наявності вільних фінансових коштів і після аналізу майбутніх змін в кріптовалютной мережі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector