Гаманці, підтримують форк біткоіни — який вибрати

 • Гаманці, підтримують Форк біткоіни
  • десктопні гаманці
  • Мобільні гаманці
  • Онлайн-гаманці
  • апаратні сховища
  • паперові гаманці
  • Які ще гаманці можна використовувати

 • Як вибрати гаманці, підтримують Форк біткоіни
 • Гаманці, підтримують форк біткоіни — онлайн-сервіси або програми, що дозволяють зберігати, а також здійснювати операції з новими криптовалюта (тими, що з’явилися в результаті поділу основний Bitcoin-ланцюжка блокчейн). Як правильно підготуватися до поділу? Які гаманці підтримують Форк біткоіни? Як захиститися при проходженні такого процесу? Ці та ряд інших нюансів розглянемо нижче.

  Який гаманець краще вибрати перед Форком біткоіни?

  Монета біткоіни нанизана на вилку

  Для початку розберемося, що таке форк BTC. По суті, це поділ ланцюжка blockchain на дві окремі гілки, в результаті чого формується пара незалежних криптовалюта. Залежно від характеру відгалуження, форк буває двох видів:

  1. «Жорсткий» (хард). В цьому випадку у вихідному коді відбуваються значні зміни, які суттєво розходяться з умовами і правилами роботи колишнього ПО. Як приклад варто навести біткоіни Кеш, головною відмінністю якого стало збільшення блоку ланцюга до 8 Мб. Новостворена монета може існувати окремо від свого «батька», вона має свій курс і навіть іншу групу розробників.
  2. «М’який» (софт). На відміну від хардфорка, тут вносяться незначні зміни, які не потребують оновлення програми. По суті, мережа «відкочується» на кілька блокових елементів назад, після чого в код вносяться правки. Для проведення «м’якого» ФОРКОМ потрібне схвалення більшої частини учасників. При цьому боятися розколу в кріптосеті не потрібно. Приклад — активація протоколу SegWit в 2017 році, в результаті якого величина блоку не змінилася. Вдалося змінити тільки розмір транзакції на 48%.

  можливі ризики

  Форк Bitcoin несе в собі кілька ризиків:

  1. Шахрайство. Багато відгалуження в мережі відбуваються з метою виманити гроші у користувачів. Як варіант, можна виділити біткоіни Платинум, який свого часу підняв великий шум, а в реальності нічого не сталося. Розробником виявився корейський підліток, який просто хотів заробити гроші.
  2. Невідповідність параметрів. Ще один ризик — поява ФОРКОМ з низькою вартістю або підробленими гаманцями для перекладу BTC в нову криптовалюта.
  3. Зменшення курсу. Після появи ФОРКОМ спрогнозувати його ціну не можна. Наприклад, суспільство може втратити інтерес до криптовалюта і її вартість впаде.

  Правила вибору

  Щоб уникнути втрати коштів, важливо знати, який гаманець краще вибрати перед Форком біткоіни. Деякі учасники кріптосеті залишають Bitcoin на біржах, але такий варіант ризикований, адже після поділу ланцюга гроші на рахунках можуть «заморозитися». Кращий спосіб — використання гаманця, який передбачає повний доступ до персональних ключів. При наявності таких власник біткоіни зможе управляти заощадженнями до і після завершення ФОРКОМ.

  Зберігання Bitcoin на віддаленому сервері можливо лише в тому випадку, коли майданчик точно підтримує майбутнє поділ, а користувач після завершення процесу зможе отримати монети на рахунок. Крім того, при зберіганні криптовалюта на біржі важливо врахувати, що кошти контролюються сторонніми людьми, тому передбачити їх дії не вийде.

  В процесі ФОРКОМ заборонено проводити будь-які транзакції з криптовалюта. Це пов’язано з тим, що при «жорсткому» поділі можливі проблеми з blockchain, що дає можливість зловмисникам використовувати слабкі місця повторних операцій. Після завершення процесу важливо вивчити особливості нових криптовалюта, розібратися з імпортом особистих ключів, а також дочекатися офіційних інструментів для отримання доступу до ФОРКОМ. Іноді доводиться чекати 1-2 місяці, а в окремих випадках і більше, поки деякі гаманці і біржі визнають новий форк.

  При виборі надійного гаманця для ФОРКОМ біткоіни варто врахувати наступне:

  1. Якщо після поділу не плануються транзакції з криптовалюта, краще використовувати апаратний або паперовий гаманець.
  2. Допускається застосування десктопних (програмних) сховищ типу Bitcoin Core або Bitcoin Knots. Їх недолік полягає в синхронізації з мережею і скачуванні на ПК всього ланцюжка блокчейн, що має на увазі солідні вимоги до вільного місця на комп’ютері.
  3. Перед Форком рекомендується уточнити, який гаманець буде підтримувати нову криптовалюта. Для отримання цих відомостей можна зайти на офіційний ресурс проекту або обмінник, який співпрацює з Форком.

  Правила безпеки

  Замок на тлі цифрового коду

  Тепер розберемося, як убезпечити свій біткоіни-гаманець перед Форком. Робимо наступні кроки:

  1. Перевіряємо комп’ютер на наявність вразливостей — вірусів і черв’яків.
  2. Переконуємося, що персональні ключі для доступу до криптовалюта зберігаються в надійному місці (краще всього на виносному носії).
  3. Робимо копію закритих ключів. Багато гаманці пропонують зробити цю роботу в процесі установки (таку пропозицію не можна ігнорувати).
  4. Якщо планується проводити транзакції одразу після ФОРКОМ, варто перевести свої Bitcoin на інший гаманець (бажано десктопний).
  5. Очікуємо повідомлень від офіційних джерел про можливість безпечного проведення операцій.

  Гаманці, підтримують Форк біткоіни

  Монети, які символізують Форк біткоіни

  Як тільки поділ відбувся, важливо правильно підійти до вибору підходящого гаманця. Бажано, щоб нове сховище підтримувало криптовалюта і дозволяло проводити з нею транзакції в мережі. Нижче розглянемо гаманці, підтримують ряд ФОРКОМ біткоіни (Gold, Cash і інші).

  десктопні гаманці

  Інтерфейс гаманця Exodus, що підтримує Форк біткоіни
  Баланс ФОРКОМ Bitcoin Cash в гаманці Exodus

  Це програми, що встановлюються на ПК, і дозволяють тримати персональні ключі під особистим контролем. Існує думка, що цей варіант найбільш надійний і зручний в користуванні. Виділимо ряд сховищ, які підтримують Форк Bitcoin:

  1. Bitcoin Gold Core — офіційний гаманець ФОРКОМ Bitcoin під назвою біткоіни Голд. Завантаження програми є на сайті bitcoingold.org/downloads/. За заявою розробників, біткоіни Голд Кор гарантує достатню безпеку, стабільність роботи і збереження конфіденційності даних власника криптовалюта. На момент написання статті можна скачати реліз 0.15.1 для основних операційних систем — Linux, Windows і Mac OS. Гаманець є повним, адже після установки відбувається синхронізація з мережею і закачування блоків ланцюга блокчейн. Установка програми складається з кількох стандартних кроків — скачування завантажувального файлу, відкриття, вибір місця і безпосередньо інсталяція. Для роботи з додатком доведеться дочекатися завантаження блоків (більш 210 Гб) .Возможна гаманця дозволяють контролювати стан рахунку ( «Огляд»), перераховувати гроші іншим користувачам ( «Відправити»), а також отримувати криптовалюта ( «Отримати»). Історія про проведені операції відбивається в секції «Транзакції». Для підвищення безпеки варто відразу після установки гаманця створити резервну копію.
  2. Exodus. Це перевірений часом сховище, яке можна завантажити з сайту exodus.io/releases/. Станом на 1 серпня 2018 роки для скачування запропонована версія 1.56.0. Програма працює з біткоіни, його ФОРКОМ (біткоіни Кеш і біткоіни Голд), а також рядом інших криптовалюта. Переваги — відмінна функціональність, просунутий дизайн і мультивалютність. З особливостей варто виділити наявність опції обміну, збереження детальної історії операцій для кожної криптовалюта, зручне відображення балансу. Крім того, приватні ключі користувача зберігаються на його ПК, що значно знижує ризик злому. Для скачування програми переходимо за вказаним URL, вибираємо ОС і завантажуємо інсталятор. Далі, слідуючи підказкам, встановлюємо програму і користуємося її можливостями — зберігаємо, отримуємо, відправляємо і обмінюємо криптовалюта.

  Мобільні гаманці

  Як виглядає мобільний гаманець Bitpie
  Інтерфейс мобільного гаманця Bitpie, що підтримує Форк BTC

  Форк біткоіни можна зберігати і в мобільному сховище — спеціальному додатку, яке встановлюється на телефон користувача. Незважаючи на «полегшеність», такі гаманці мають високий рівень надійності і хороший функціонал. До найбільш затребуваним додаткам варто віднести:

  1. Coinomi — унікальна програма, яка підтримує зберігання багатьох криптовалюта, в тому числі біткоіни і його ФОРКОМ (Атом, Кеш, Плюс, Приват, Голд і інших). Програма доступна для скачування на офіційному сайті coinomi.com/downloads/ або у відповідних магазинах додатків. Після скачування програми його необхідно запустити. Далі система пропонує створити новий або відновити колишній гаманець. В останньому випадку потрібно ввести індивідуальну сид-фразу. Якщо обраний перший варіант, програма самостійно генерує набір слів, які потрібно записати. Далі задаємо і підтверджуємо пароль, вибираємо цікавлять криптовалюта і створюємо резервну копію. Гаманець Coinomi відрізняється високою безпекою, можливістю проведення транзакції з оптимальною комісією (на момент проведення операції), наявністю функції обміну криптовалюта і високою швидкістю проведення операцій. Крім того, гаманець мультіязичен і має зрозумілий інтерфейс. З мінусів користувачі відзначають збої в роботі технічної підтримки, також є рідкісні скарги на втрату коштів.
  2. Bitpie — зручний мобільний гаманець, який підходить для найбільш популярних ОС (iOS і Android). Додаток можна завантажити на офіційному ресурсі bitpie.com або в магазинах названих вище операційних систем. При створенні гаманця розробники робили упор на легкість застосування та безпеку. Головна особливість програми полягає в можливості проводити операції у форматі P2P, але для цього доведеться пройти верифікацію. Гаманець працює з BTC (в тому числі деякими ФОРКОМ), а також рядом інших криптовалюта. З плюсів — ПІН-захист, наявність вбудованого обміну в гаманці, відкритість платформи, спрощене резервне копіювання та інше. В основі лежить архітектура BIP32 / 44, а також Multi-type Blockchain Assets, що забезпечує швидке проведення транзакцій.
  3. Guarda Bitcoin Gold — гаманець, спеціально розроблений під форк біткоіни (Голд). Додаток дозволяє зберігати і проводити операції з BTG, перевіряти історію перекладів і поточний баланс. До особливостей програми варто віднести відсутність необхідності в реєстрації, підтримку декількох мов, оперативну службу підтримки, швидке резервне копіювання і відновлення гаманця (в разі необхідності). Завантажити сховище можна в офіційному магазині Андроїд.

  Онлайн-гаманці

  Інтерфейс сайту BTGonline
  Головна сторінка онлайн-гаманця BTGonline

  Користувачі кріптосеті, які часто проводять транзакції з віртуальними монетами, віддають перевагу онлайн-сервісів. Перевага в тому, що тут не потрібно завантажувати і встановлювати програму на ПК або телефон. Робота з віртуальними грошима ведеться через спеціальний майданчик, а доступ до неї легко отримати з будь-якого комп’ютера або телефону. Виділимо кілька варіантів:

  1. BTGonline — онлайн-гаманець, який доступний за адресою btgonline.io. Можливості сервісу дозволяють генерувати нові адреси, відправляти і отримувати криптовалюта біткоіни Голд, виробляти обмінні операції. Майданчик має простий інтерфейс і зручна в користуванні. Це оптимальний варіант для учасників кріптосеті, які часто проводять операції з криптовалюта і не планують її тривале зберігання. Для створення гаманця йдемо до відповідного розділу і тиснемо на кнопку «Генерувати». Відразу після цього в розпорядженні користувача основні дані для роботи з гаманцем. При бажанні можна обміняти біткоіни на біткоіни Голд, отримати криптовалюта або відправити її іншому користувачеві.
  2. Guarda.co — мультивалютний онлайн-сервіс, де можна за кілька секунд створити гаманець і користуватися його можливостями. Для цього переходимо за посиланням guarda.co/app, тиснемо на відповідну кнопку і придумуємо надійний пароль. Саме він виступає головним шифром для доступу до закритих ключів. Сервіс хороший функціональністю, підтримує багато віртуальні валюти (також BTG). Головне — відповідально підійти до зберігання ключів безпеки і відразу зробити резерв сховища. Це дозволить відновити доступ до засобів.
  3. Blockchain.com — відомий сервіс, який підійде для зберігання ФОРКОМ Bitcoin Cash і ряду інших криптовалюта (Ефіріум, біткоіни). Майданчик гарантує безпеку і має непоганий функціонал. Тут доступні обмін, відправка і отримання віртуальних грошей.

  апаратні сховища

  Значок Bitcoin Cash на дисплеї апаратного гаманця TREZOR

  Це пристрої, розроблені для накопичення віртуальних валют, а також їх холодного зберігання з можливістю підключення до комп’ютера і проведення основних операцій. До перевіреним сховищ, які підтримують Форк біткоіни, варто віднести:

  1. TREZOR — пристрій для зберігання криптовалюта з можливістю проведення операцій за допомогою підключення до ПК. Процес установки відбувається в кілька етапів — підключення до ПК, інсталяція Трезор Бридж, фіксація пароля (24 слова), а далі під час запуску програми. Апарат має невеликий дисплей, що полегшує процес користування. Вага всього 12 грам. При кожному вході Трезор вимагає вказати ПІН-код, а в разі втрати знадобиться сид-фраза, яка генерується під час першого запуску. Апарат працює з багатьма віртуальними монетами, в тому числі біткоіни Кеш і самим Bitcoin. Всього підтримується близько 20 криптовалюта.
  2. Ledger Nano S — ще один апаратний гаманець для холодного зберігання криптовалюта від відомого виробника. У процесі створення використовувався відкритий код, що гарантує високу ступінь безпеки. Плюси — доступна ціна, захист від вірусів і злому, універсальність і збереження анонімності користувача. Пристрій сумісний з багатьма віртуальними монетами, в число яких входить і форк біткоіни Кеш. Детальна інструкція по налаштуванню і включенню йде в комплекті з пристроєм.

  паперові гаманці

  Як виглядає паперовий гаманець Bitcoin Gold
  Приклад паперового гаманця Bitcoin Gold

  Надійним засобом для зберігання Bitcoin і його ФОРКОМ є паперові гаманці. Цей вид сховищ є аркуш паперу, на якому надрукований приватний і загальнодоступний ключ. Такі гаманці не схильні до злому або дії вірусів, що підвищує надійність зберігання криптовалюта.

  Залежно від ФОРКОМ біткоіни варто уважно підійти до вибору сервісу для створення паперового сховища. Наприклад, зробити паперовий гаманець для Bitcoin Gold можна на сайті pwall.org/bitcoingold/. Гаманець для Bitcoin Cash легко робиться через cashaddress.org.

  Які ще гаманці можна використовувати?

  Повний список сховищ, які сумісні з тим чи іншим Форком, наведено на офіційному ресурсі проекту. Наприклад, для біткоіни Кеш створений сайт bitcoincash.org, де наведено список майданчиків, що підтримують віртуальну монету. Для біткоіни Голд це bitcoingold.org і так далі. На таких сайтах можна знайти докладні відомості про криптовалюта, її особливості та нюанси покупки. Багато інформації про біткоіни-гаманцях можна отримати на сайті Форклог, де регулярно з’являються новини про плановані розгалуженнях в ланцюзі.

  Як вибрати гаманці, підтримують Форк біткоіни?

  Дорожні знаки з назвою ФОРКОМ Bitcoin

  При виборі гаманців для зберігання ФОРКОМ біткоіни варто дотримуватися загальних правил:

  1. Якщо мета — тривале зберігання криптовалюта, кращим вибором буде покупка апаратного гаманця або використання паперового сховища.
  2. При бажанні інвестувати гроші відразу в кілька віртуальних монет, підійдуть мультивалютні гаманці типу Exodus.
  3. Для трейдерів, які регулярно купують і продають криптовалюта, більш кращий вибір онлайн-сховища для віртуальних монет.

  Незалежно від вибору важливо уважно тримати приватні ключі подалі від сторонніх очей, робити резервні копії гаманця і захищати ПК від вірусів. Варто пам’ятати, що національна безпека криптовалюта (в тому числі ФОРКОМ Bitcoin) багато в чому залежить від відповідальності власника.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector