Гаманець біткоіни Кеш Jaxx: чому варто використовувати

Що він собою являє

Продукт був розроблений компанією Decentral, а точніше, її side-проектом Kryptokit в 2013 році. Гаманець задуманий як мультивалютне сховище. Користувачі вперше побачили його тільки в 2016 році.

Сьогодні він підтримує більше 60 різних криптовалюта, від топових, до невідомих багатьом. Серед них, природно, і Bitcoin Cash. Розробники оголосили про те, що додадуть його до свого списку на зорі хард ФОРКОМ 30 липня 2017 року. Тоді ж було випущено оновлення, в якому вже можна було побачити розділ під цю криптовалюта.

Все для користувача

Почати варто з самого приємного. Як ви знаєте, при розколі в обороті з’явилося стільки ж біткоіни Кеш, скільки було і біткоіни. Таким чином, всі хто мав на своєму рахунку будь-яку кількість BTC на момент хард ФОРКОМ, змогли отримати таке ж в BCH.

Багато гаманці відмовилися від підтримки так званого «відростка» саме з цієї причини. Інші додали його до свого списку, однак, для безкоштовних грошей потрібно було провести деякі маніпуляції. Jaxx ж став одним з тих гаманців, розробники якого автоматично додали всім користувачам на рахунок відповідну кількість BCH.

Швидше за все, вони розуміли, що люди і так скористаються шансом отримати гроші з повітря, тому було вирішено просто полегшити всім життя і не змушувати витрачати дорогоцінний час.

Кросплатформеність

Перше, на чому наполягали розробники — це можливість використовувати гаманець в будь-якому вигляді. Так, в першу чергу, з’явився клієнт для Android. Пізніше вони були випущені у вигляді розширень для браузерів Chrome і Mozilla. Потім доданий варіант для iOS, а через кілька днів — десктопний варіант. Останнім оновленням був створений клієнт для Blackberry. У розробці знаходиться апаратний варіант.

Таким чином розробники показали, що орієнтовані на залучення максимуму користувачів. Якщо ви працюєте з Bitcoin Cash, то можете сміливо реєструвати собі даний клієнт. У будь-який час доби можна буде відправляти платежі і контролювати свої кошти з будь-якого пристрою.

Як створити

Багато новачків можуть зіткнутися з труднощами при початку використання даного гаманця, оскільки реєстрація не є такою ж простою, як створення аккаунта в соціальних мережах. Навіть з урахуванням того, що є проста і зрозуміла інструкція, багато хто все ж звертаються додатково за довідкою або задають будь-які питання на форумах.

Як ви вже зрозуміли, незалежно від способу використання, починається все з скачування установника. Для смартфона, відповідно, потрібно завантажити його з Play Market або App Store. Розширення можна знайти в магазині браузера, або на офіційному сайті гаманця.

Десктопну версію настійно рекомендується брати лише з офіційного сайту, оскільки клієнти з інших джерел можуть бути ненадійними. А розробники відразу попередили, що в такому випадку вони не відповідають за помилки, які виникнуть при роботі з клієнтом.

Запуск установки супроводжується ознайомленням з останніми оновленнями, а також — з призначеним для користувача угодою. Здебільшого описуються виправлені недоліки і подальші плани розробників по поліпшенню продукту.

Потім вам буде запропоновано створити новий гаманець або відновити доступ до старого. Оскільки ви новий користувач, то потрібно вибрати перший варіант. При цьому є два способи створення: швидке або рекомендований (Express) і повне (Custom), воно ж призначене для користувача.

Швидке встановлення ставить більшість значень безпеки і налаштувань клієнта за замовчуванням. Надалі це все можна змінити в настройках. Але саме тому багато хто вибирає повну, щоб відразу конфігурувати гаманець під себе. Хоча, потім більшість все-одно лізуть в настройки з метою переглянути інші варіанти.

На завершальному етапі потрібно вибрати, які криптовалюта ви будете зберігати на даному гаманці. Відповідно, крім Bitcoin Cash, можна вибрати 5, 10 або все. В принципі, якщо ви виберете все, то пам’яті це багато не займе, зате потім заощадите час на їх додаванні при необхідності.

Безпека — найголовніше

Незалежно від того, який спосіб установки ви вибрали, ні в якому разі не можна ігнорувати налаштування безпеки. Це радять як розробники, так і користувачі гаманця. Так, в момент установки, або відразу ж після потрібно зробити три дії:

 • записати мнемонічну фразу;
 • створити надійний Pin;
 • створити резервну копію.

Pin — це найпростіша захист вашого гаманця. Без нього клієнт зламати досить просто. Але просте наявність Pin-коду помітно ускладнить цей процес. Більш того, це виключить ймовірність отримання доступу до ваших коштів, якщо, наприклад, ви втратите смартфон, або хтось буде користуватися вашим комп’ютером.

Мнемонічна фраза допоможе відновити доступ до свого облікового запису, якщо з яких-небудь причин він буде загублений. Як було сказано раніше, на першому етапі установки буде запропоновано відновити старий гаманець. Це робиться саме через використання цієї фрази. Тому запишіть її і зберігайте в недоступному для інших місці.

Резервна копія — це шанс повернути доступ до своїх коштів, якщо гаманець був видалений, а мнемонічною фрази немає. В такому випадку вам потрібно буде просто завантажити клієнт, встановити його, і замість файлу гаманця вставити файл резервної копії.

Shapeshift або швидкий обмін

Одна з функцій даного продукту — можливість обміняти свої кошти на іншу криптовалюта всередині клієнта. Таким чином, ви можете поповнити баланс BCH за рахунок інших монет, не використовуючи сторонні сервіси. Аналогічно, можна перевести свої біткоіни Кеш в іншу криптовалюта.

Великим мінусом цієї функції є великі комісії. З одного боку, ця функція зручна, оскільки економить багато часу і виключає ризики, пов’язані з використанням обмінників. З іншого, часто буває набагато вигідніше звернутися до третьої особи, щоб зробити обмін.

Плюси і мінуси

Отже, гаманець Jaxx по праву можна вважати одним з кращих сховищ Bitcoin Cash. Особливо, з урахуванням того, що офіційного додатку команда криптовалюта так і не надала. Серед переваг даного продукту можна виділити:

 • високий рівень безпеки, який забезпечений тим, що всі ключі зберігаються на вашому пристрої;
 • додаткові способи захисту;
 • кроссплатформенность;
 • завжди активна і відповідальна на будь-які питання тех. підтримка;
 • простий і приємний інтерфейс.

Клієнту довіряють багато. Проте, за два роки оновлень і поліпшень він все-одно має деякі недоліки, на які користувачі часто скаржаться:

 • затримки при виведенні коштів;
 • високі комісії за використання shapeshift;
 • неповний відкритий код;
 • відсутність фіата;
 • одномовному.

Бути чи не бути?

Отже, ключове питання: чи варто використовувати Jaxx для зберігання Bitcoin Cash. Адже він має деякі істотні недоліки, а BCH — це досить дорога криптовалюта, і її ніхто не хоче втрачати. Хтось скаже: «Затримки і комісії? Краще відмовитися ». Але відповідь зовсім інший.

Як вже було сказано, BCC / BCH не має офіційного гаманця, тому гідну альтернативу для його зберігання знайти не так просто. Наприклад, Electron Cash, який позиціонується як один з кращих локальних гаманців цієї криптовалюта, після вивчення командою Electrum виявився вельми сумнівним і мав в своєму коді багато закритих частин.

Тому можна впевнено сказати, що Jaxx — один з кращих варіантів для зберігання і використання біткоіни Кеш. Незважаючи на наявні недоліки, він користується довірою і популярністю у мільйонів людей.

Більш того, це один з тих продуктів, який ніколи не встановить і не запустить іншу програму, з обережністю завантажить будь-які дані з Інтернету і має базовий набір захисної конфігурації. Тому, якщо ви не можете визначитися з вибором сховища для BCH, то можете сміливо завантажити Jaxx.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector