Гаманець для криптовалюта: огляд і порівняння топових клієнтів

різновид гаманців

Цікаво, придумають чи коли-небудь спосіб матеріалізувати криптовалюта? Поки що це не так, тому кинути пару монет в портмоне не вийде. Крім ситуацій, коли ви створите паперовий варіант або купіть апаратний гаманець. Але це ж не те ж саме, що звичайна дрібниця або купюри. Які ж тоді існують способи зберігання криптовалюта, крім вищеназваних двох?

 • Веб. Це може бути заточений гаманець під конкретну криптовалюта (Green Address для Bitcoin, Dogechain для Dogecoin і т.д.), мультивалютний варіант (Holy Transaction) або біржовий адреса;
 • в додатку для смартфона;
 • десктопний клієнт.

Інша класифікація полягає в розподілі на гарячі і холодні гаманці. Перші мають на увазі зберігання ключів в мережі, що дозволяє швидко оформити транзакцію. До них відносяться веб-клієнти, десктопні та додатки для смартфона. На друге криптовалюта зберігається офлайн. До них відносяться паперові та апаратні варіанти.

Вибираємо між холодним і гарячим

Гарячі гаманці з’єднані з мережею, значить транзакції оформляються швидше і зручніше. Такий варіант ідеально підійде для оплати товарів і послуг, торгівлі криптовалюта на біржі, частих транзакцій за однією адресою. Більш того, вони мають величезний вибір, оскільки багато компаній розробляють клієнти для зберігання криптовалюта.

Однак вони не виділяються високою безпекою. Тому було створено холодне зберігання криптовалюта. Якщо у вас дуже багато монет, або ви купили криптовалюта з метою збільшення капіталу лише на зростанні курсу, то такий варіант буде найкращим. Такі гаманці не підключені до мережі, мають практично непробивну захист.

Але працювати з ними буде не так зручно, тому що кожна дія потрібно буде підтверджувати введенням пін-коду (якщо апаратний). Якщо у вас паперовий варіант, то ви зможете лише отримувати на нього перекази. Для відправки потрібно буде скористатися приватним ключем. Як тільки ви це зробите, гаманець втратить базовий захист.

Як вибрати онлайн-гаманець

З холодним зберіганням все гранично ясно: найскладніше завдання — це вибрати виробника пристрою або хоча б знайти папір для друку. Поговоримо про вибір онлайн-гаманців. Для початку проведемо невеликий огляд і порівняння між базовою класифікацією, після чого розберемо конкретні програми.

Десктопний клієнт — це кращий варіант з позиції безпеки. По-перше, такі гаманці спочатку непогано захищені. По-друге, ви можете налаштувати свій ПК для забезпечення максимального рівня захисту. Більш того, ці гаманці мають великий функціонал, тому з ними зручно працювати. Ви можете налаштувати періодичні транзакції, від адресата до суми переказу.

Використання мобільних додатків дасть вам постійний доступ до своїх монетам. Як наслідок, ви зможете здійснити транзакцію в будь-який момент, де б ви не знаходилися (головне, щоб був інтернет). Весь функціонал додатка відображений на головному екрані, тому вам не доведеться лазити по довідці. Проте, сильно кульгає захист, адже телефони хакнуть найпростіше.

Веб-версії — це кращий варіант, якщо ви завсідник Інтернету. Одна з вкладок завжди буде виділена під сторінку з гаманцем, що дозволить також швидко отримувати доступ до оформлення транзакцій. Більш того, кращі онлайн гаманці дозволяють зберігати не тільки топові криптовалюта, а й маловідомі. У деяких з них передбачена система ShapeShift.

Огляд і порівняння різних веб-гаманців дало зрозуміти, що їх підвиди теж мають свої особливості. Так, клієнти під конкретні криптовалюта дозволяють відслідковувати історію транзакцій з великим проміжком, контролювати кількість зроблених підтверджень, а також відстежувати інші транзакції в мережі.

Мультивалютні сервіси дають можливість зберігати в середньому 20-30 різних криптовалюта, здійснювати обмін між ними, а також швидко проводити транзакції. Однак про таких гаманцях часто з’являються негативні відгуки, оскільки розробники можуть бути ненадійними.

Використання біржі як способу зберігання криптовалюта дає можливість моментально продати свої монети, або ж купити їх. Крім цього, можна зробити ордер замість миттєвої покупки, завдяки чому є можливість продати монети за вищим курсом. Біржі працюють з сотнями криптовалюта, тому тут у вас буде найбільший вибір альткоінов.

Однак, біржі також піддаються атакам хакерів, тому не варто залишати там велику суму. Крім цього, такі платформи живуть за рахунок комісій, які потрібно платити за будь-яку дію. Коли зробите кілька транзакцій або обмінів всередині платформи, то зрозумієте, як сильно можуть докучати такі платежі.

Біржа як гаманець

Існує помилкова думка, що можна вибрати будь-яку біржу для звичайного зберігання криптовалюта, оскільки багато вимог для трейдингу в такому випадку відпадають. Але як показує статистика, чим менший рейтинг біржі, тим гірші умови використання її в якості гаманця, і тим нижче рівень захисту.

Бажано використовувати ті ж біржі, які тримаються в топі серед трейдерів. Адже крім гарантії збереження криптовалюта, вони також забезпечують зручну роботу з гаманцями, швидке введення і виведення коштів, а також відносно невеликі комісії. Серед таких майданчиків можна виділити Poloniex, Cryptopia, Bittrex і Binance.

Вибираючи такі гаманці, варто пам’ятати, що їх функціонал дещо обмежений. Так, можна отримувати і відправляти монети, продавати і купувати їх, а також обмінювати їх завдяки інтегрованому в платформі обмінки. Така розкіш, як адресна книга, зовсім недоступна, бо біржа має інше призначення.

Популярні гаманці

Коли мова заходить про зберігання криптовалюта, то багато хто не відразу можуть вибрати відповідний для себе клієнт. Уже кілька компаній розробили відмінні продукти, через що очі розбігаються в різні боки. До вашої уваги огляд найкращих гаманців, згідно зі статистикою і відгуками користувачів.

Electrum

Сьогодні цей клієнт, ймовірно, є найкращим серед усіх гаманців. Він дозволяє робити майже все, що передбачено криптовалюта. Приємний графічний інтерфейс, інтуїтивно зрозуміла система дозволять налаштувати його як вам зручно. Якими ж він має особливості?

 • зробити переклад відразу на кілька адресатів (доступна у вкладці «Інструменти»);
 • invoice — чек, за яким можна оплатити товари і послуги, згідно ціною, вказаною продавцем;
 • Адресна книга;
 • імпорт приватних ключів: ви можете зберігати ключі з інших гаманців в цьому додатку;
 • приватні ключі зберігаються на комп’ютері, а не на окремому сервері;
 • відновлення засобів з використанням мнемонічною фрази;
 • використання мульти-підписи для проведення транзакцій;
 • можливість інтеграції в інші гаманці.

Цей гаманець ідеально підійде, якщо вам потрібен тонкий клієнт для Bitcoin. На жаль, він не підтримує інші криптовалюта. Тому, якщо ви користуєтеся іншою монетою або відразу декількома, тоді потрібно розглядати такі варіанти.

Exodus

Часто багато хто робить вибір на користь Exodus, коли шукають собі мульти гаманець. Сьогодні він підтримує 9 криптовалюта від Bitcoin до Vertcoin, а також до 20 криптовалюта і токенов, створених на базі Ethereum, начебто 0x, Status, EOS, Gnosis і ін.

Розробники зробили величезний внесок у зовнішній вигляд клієнта, проте, він все одно має широкий функціонал. Крім основних функцій відправки, отримання та зберігання коштів, можна обміняти кошти всередині гаманці завдяки ShapeShift. Правда, комісія може досягати 6%, що не завжди прийнятно.

Як і Electrum, це теж тонкий гаманець (не викачувати весь блокчейн на пристрій). Проте, приватні ключі зберігаються на вашому комп’ютері. Якщо ви добре подбали про безпеку ПК, то автоматично забезпечили збереження приватного ключа, а значить, своїх коштів.

Exodus може трохи засмутити і своїми недоліками. Перший з них — величезна кількість оновлень. Розробники стверджують, що це пов’язано з постійним поліпшенням клієнта, виправленням багів і дірок. Але іноді ви не встигаєте випробувати нову версію, як виходить чергова обнова, що може створити дискомфорт, оскільки без обнови він відмовляється працювати належним чином.

Другий мінус — фіксовані комісії. Вже було сказано, що за використання інтегрованого ShapeShift доведеться чимало заплатити. Крім цього, за проведення стандартних транзакцій ви завжди будете платити по 0.0003BTC, без можливості змінити цю суму.

Jaxx

Ще один мульти гаманець від канадської компанії Decentral. Він дозволяє працювати з 57 різними криптовалюта. Хіба це не диво? Завдяки йому можна дійсно сказати, що тепер не потрібно перемикатися між різними гаманцями, адже є можливість зберігати всі активи в одному місці.

Клієнт має якоїсь особливістю, якої немає у попередніх гаманців — кроссплатформенность. Ви можете використовувати його в якості деськтопной програми, мобільного додатка або розширення в браузері. Таким чином, де-б ви не створили для себе такий гаманець, в подальшому буде можливість отримати доступ до засобів на ньому в будь-який час будь-яким способом.

Coinbase

Один з найяскравіших представників веб-гаманців. Його надійність, багато в чому, підтверджується гучним ім’ям компанії і перевіркою часом. За стільки років існування він практично не отримував негативних відгуків.

Крім веб-версії також існує і додаток для смартфонів, тому буде зручно оплатити товари і послуги, або ж отримати за них оплату, якщо ви є постачальником.

Серед переваг безпеки можна виділити наявність двофакторної аутентифікації, високий рівень захисту серверів гаманця, а також можливість холодного зберігання криптовалюта. Таким чином розробники змогли переконати користувачів, що їх продукт буде якісним і надійним.

Найбільшим недоліком є ​​можливість роботи тільки з Bitcoin. Однак це батько криптовалюта, тому цей факт мало кого хвилює. Також, ви турбуватиметеся, коли дізнаєтеся, що не можна експортувати закриті ключі в інший гаманець. Якщо захочете перевести свої кошти, наприклад, в Trezor, то доведеться спочатку відправити їх на адресу, яку підтримує функцію експорту.

Чим мультивалютні гаманці краще

Ще років 5 назад не виникало особливої ​​потреби в створенні мульти гаманця, оскільки багато обмежувалися 3-4 криптовалюта. Через це було не так складно переключитися між декількома клієнтами. Однак сьогодні існує понад тисячу альткоінов і токенов, а близько 100 з них дуже активно використовуються.

Тому питання зберігання безлічі активів в одному місці став надзвичайно актуальним. Система ShapeShift, яка існує у всіх клієнтів, дозволяє змінювати кошти без втрати часу на введення-виведення. Тому, з розвитком таких додатків моновалютний клієнти йдуть в минуле.

підсумки

Вибір електронних гаманців сьогодні дуже широкий. Навіть якщо ви з яких-небудь причин не захочете використовувати топові варіанти, завжди є можливість знайти для себе маловідомий клієнт і експериментувати з ним. Можливо ви навіть знайдете щось краще.

Вибирайте гаманець правильно!

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector