Гаманець біткоіни на комп’ютері — як створити та встановити

 • Правила безпеки, плюси і мінуси для біткоіни-гаманців на ПК
 • Гаманець біткоіни на комп’ютері — програма, яка інсталюється на ПК і виконує ряд функцій, в тому числі зберігання, відправки та отримання криптовалюта. На відміну від гаманців, які працюють онлайн, десктопні сховища більш надійні, функціональні і забезпечують підвищений захист криптовалюта від крадіжки. Які Bitcoin-гаманці найбільш затребувані сьогодні? У чому їх переваги? Як встановити гаманець на комп’ютер і використовувати його можливості? Ці та ряд інших аспектів розглянемо детально.

  Види гаманців для зберігання біткоіни на комп’ютері

  Монети біткоіни біля гаманця

  Якщо говорити в цілому, в розпорядженні власників криптовалюта наступні види біткоіни-гаманців:

  1. Десктопні (Bitcoin Core, Electrum). Ці Bitcoin-гаманці на комп’ютер викачуються з офіційних сайтів, а далі встановлюються на ПК. При виборі варіанту потрібно орієнтуватися на функціонал, операційну систему, рівень безпеки та інші фактори.
  2. Онлайн-гаманець (Кріптонатор, Blockchain) — спеціалізований сервіс, що надає послуги зі зберігання криптовалюта і дозволяє проводити транзакції з монетами, які є в розпорядженні.
  3. Мобільні гаманці (GreenAddress, Electrum) — додатки, які призначені для телефонів з операційними системами iOS, Android і іншими. Особливість полягає в меншому рівні захисту і обмеженому функціонал.
  4. Апаратні сховища (Ledger, TREZOR) — пристрої, які створюються для накопичення і надійного захисту віртуальних монет. Для проведення операцій потрібне підключення до ПК.
  5. Паперові сховища — вид гаманців, який має на увазі зберігання приватного і загальнодоступного ключа на папері. Вважається найбільш надійним видом гаманця для BTC або інших криптовалюта.

  У свою чергу, біткоіни-гаманці на ПК поділяються за такими критеріями:

  1. За кількістю підтримуваних монет. Якщо гаманець дозволяє працювати з декількома криптовалюта, він називається мультивалютних (наприклад, Exodus). Такий гаманець зручний для користувачів, які проводять операції одночасно з декількома віртуальними монетами (не потрібно заводити окремі гаманці). Тут немає необхідності в декількох приватних ключах або запам’ятовуванні сид-фраз під кожну криптовалюта, що спрощує процес застосування. Крім того, в деяких гаманцях є можливість внутрішньої конвертації коинов. Другий варіант — гаманець для однієї криптовалюта. Тут для біткоіни застосовується персональний ключ, що забезпечує найбільший захист від злому і крадіжки віртуальних монет. Такий варіант хороший з позиції надійності, але він не підходить власникам кількох криптовалюта, які потребують проведення транзакцій з різними Коін.
  2. За способом перевірки валідності ланцюжка blockchain. Тут в розпорядженні користувачів також два типи біткоіни-гаманців для Віндовс і інших операційних систем. Перший варіант — тонкий гаманець (Electrum, Exodus). Його особливість в тому, що після установки не потрібно завантаження всього ланцюжка блоків на ПК. Софт призначений для зберігання найбільш важливої ​​для користувача інформації, а саме особистих ключів, відомостей про стан рахунку і так далі. Перевірка валідності транзакцій проходить на загальному сервері. Такий варіант сховища зручний, адже можна заощадити місце на ПК і швидше проводити операції з криптовалюта. Недолік лише в одному — меншому рівні безпеки. Другий варіант — товстий гаманець (Bitcoin Core). На відміну від розглянутого вище типу сховищ, після установки програми на ПК синхронізується вся ланцюг блокчейн, що вимагає наявності вільного місця на комп’ютері (від 210 Гб). Варто врахувати, що з часом розмір blockchain тільки росте, що підвищує вимога до вільного простору. З плюсів варто виділити безпеку і надійний захист приватних ключів, які зберігаються у користувача. Мінус вже згадувався вище — жорсткі вимоги до вільного місця на ПК і тривала синхронізація.

  Як створити і користуватися біткоіни-гаманцем на комп’ютері?

  Сторінка для скачування біткоіни-гаманця на екрані ноутбука

  Головні труднощі для багатьох користувачів — вибрати гаманець біткоіни для установки на комп’ютері, а згодом правильно налаштувати його і користуватися наданими можливостями. Нижче наведемо інструкції на прикладі декількох популярних гаманців.

  Bitcoin Core

  Як виглядає встановлений гаманець Bitcoin Core

  Гаманець Bitcoin Core — товсте сховище, що має на увазі скачування на ПК всього ланцюжка блокчейн з моменту появи криптовалюта біткоіни. В процесі установки програма синхронізується з мережею і закачує блоки ланцюга загальним обсягом більше 210 Гб. Посилання для скачування гаманця — bitcoin.org/ru/download.

  Процес установки має наступний вигляд:

  1. Переходимо за вказаною вище лінку.
  2. Натискаємо на помаранчеву кнопку із запрошенням завантажити гаманець. На 31 липня 2018 роки для скачування доступна версія 0.16.2. Щоб отримати програму для своєї операційної системи, вибираємо один із запропонованих нижче варіантів, наприклад, біткоіни-гаманець для Windows.
  3. Чекаємо скачування файлу (орієнтовний розмір 12-14 Мб).
  4. Закриваємо стороннє додатки, які можуть перешкоджати інсталяції. Важливо, щоб при установці гаманця не виникало необхідності перезавантаження ПК.
  5. Вибираємо місце для зберігання завантажених блоків ланцюжка блокчейн. Система відображає інформацію про обсяг місця на диску і його достатності для зберігання завантажених відомостей.
  6. Запускаємо синхронізацію. З’явився лічильник відображає кількість залишилися блоків, час останнього блоку, поточний прогрес (загальний і за годину), а також приблизний час до завершення завантаження. Важливо врахувати, що інформація лічильника часто некоректна. Спочатку він покаже, що на завантаження піде більше десяти днів, але на практиці цей процес проходить швидше.

  На швидкість синхронізації впливають такі параметри:

  1. Потужність CPU. Бажано, щоб на ПК було не менше чотирьох ядер з тактовою частотою від 1,8 ГГц.
  2. Тип жорсткого диска. Краще рішення — використання SSD, який швидше HDD.
  3. Оперативна пам’ять. Тут жорсткі вимоги не пред’являються. Головне, щоб вона не була завантажена сторонніми додатками. Якщо працює багато сторонніх програм, синхронізація буде йти дуже довго.
  4. Швидкість інтернету. Це умовний фактор, адже пропускна здатність обмежена.

  У процесі синхронізації гаманця біткоіни Кор на комп’ютері варто врахувати наступні нюанси:

  1. У період інсталяції сховища тимчасове відключення Інтернету, електрики або ПК допустимо, якщо попередньо закрити програму. В цьому випадку при черговій завантаженні система починає закачувати блоки з початкового місця.
  2. Допускається застосування ПК для інших цілей, але за умови, що процесор і жорсткий диск НЕ будуть перевантажуватися.
  3. До завершення синхронізації можна вивчити інтерфейс гаманця і розібратися з принципами його роботи.

  В середньому синхронізація біткоіни Кор займає 3-4 дні (іноді до 1,5-2 доби).

  Вище розглянуто, як встановити біткоіни-гаманець на комп’ютер. Наступний крок — його налаштування. Рекомендується зробити наступне:

  1. Переходимо в розділ налаштувань, а далі вкладку «Гаманець», де включаємо управління входами (якщо воно відключено).
  2. Йдемо в секцію «Відображення» і в розділі сторонніх URL-транзакцій ставимо https://blockchain.info/tx/%s. Цей лінк може використовуватися для підтвердження факту перекладу біткоіни. Наприклад, користувач відправив кошти з гаманця, а криптовалюта не дійшла. В такому випадку служба підтримки потребують URL перекладу.
  3. Там же в розділі налаштувань вибираємо секцію шифрування гаманця і вводимо пароль (число символів від десяти і більше).
  4. Входимо в розділ «Файл» і вибираємо пункт створення резервної копії. Далі визначаємося з місцем для збереження інформації (бажано, щоб це був внесений носій).

  До основних розділів варто віднести:

  1. «Отримати». При переході в цю секцію можна запросити платіж, отримати адресу і передати його відправнику. Допускається використання QR-коду.
  2. «Надіслати». Для пересилання криптовалюта переходимо в цей розділ і вносимо відомості в зазначені графи (адреса одержувача, мітку, суму). Далі прописуємо комісію, від розміру якої безпосередньо залежить швидкість проведення транзакції.
  3. «Огляд» — секція, де відображається інформація про рахунок клієнта, а також відомості про останні перекладах.
  4. «Транзакції» — розділ, де можна отримати інформацію про транзакції.

  перевагинедоліки
  Це офіційний гаманець, який час від часу оновлюється, а виявлені помилки швидко усуваються.На синхронізацію блоків йде до 3-4 днів.
  При виникненні питань завжди можна зв’язатися з техпідтримкою.
  Зручний інтерфейс, з яким легко розбереться навіть новачок.На жорсткому диску має бути не менше 210 Гб вільного місця (з кожним днем ​​цей розмір зростає).
  Приватний ключі зберігаються на ПК або виносному носії користувача.
  Програма доступна для різних ОС.
  Російськомовний інтерфейс.
  Високий рівень безпеки.

  Як встановити біткоіни-гаманець Electrum?

  Емблема гаманця Electrum крупним планом

  Програма Electrum — зручний і надійний гаманець для зберігання біткоіни на комп’ютері, який відноситься до категорії легких сховищ. Програма доступна для скачування за посиланням electrum.org/#download.

  Для створення біткоіни гаманця на комп’ютері робимо наступні кроки:

  1. Переходимо за вказаною адресою.
  2. Вибираємо варіант операційної системи і качаємо програму.
  3. Відкриваємо і інсталюємо Electrum на комп’ютер.
  4. Вибираємо варіант підключення (Auto Connect).
  5. Підтверджуємо створення нового гаманця, вказуємо його назву.
  6. Вибираємо варіант гаманця (оптимальний — Standart Wallet).
  7. Робимо вибір між застосуванням вже існуючого сид-ключа або створюємо новий. Надалі він буде використовуватися для відновлення доступу до паперового сховища.
  8. Визначаємося з типом особистого ключа. Стандартний варіант підходить для різних видів гаманців (саме його і вибираємо).
  9. Отримуємо сид-фразу, після чого вводимо її для переходу до подальшої установки.
  10. Придумуємо набір комбінацій для входу в гаманець (в паролі повинні бути цифри, букви).
  11. Отримуємо адреса для транзакції біткоіни.

  Після створення біткоіни-гаманця на комп’ютері потрібно розібратися з функціоналом гаманця. Розглянемо основні дії:

  1. Відправлення. Щоб переслати криптовалюта іншому користувачеві, йдемо у вкладку Send, після чого заповнюємо запропоновані поля — адреса одержувача, опис транзакції і суму. Нижче вказуємо комісію, від величини якої залежить швидкість перекладу. Після перевірки інформації тиснемо на кнопку Send.
  2. Отримання. Щоб отримати монети, переходимо в розділ Receive, де можна взяти адресу для отримання коштів. Також він запропонований у вигляді коду QR.

  Далі налаштовуємо гаманець в розділі «Tools». Тут можна налаштувати Донат, операції з криптовалюта, змінити мову і поміняти валюту, в якій будуть відображатися кошти на балансі.

  перевагинедоліки
  При проведенні транзакції з меншим об’ємом BTC, ніж є на рахунку користувача, формується здача, яка повертається на нову адресу. Ця функція підвищує безпеку і не дозволяє відстежити власника.Часто інформація про останні транзакції не актуальна. Буває, що система показує непідтверджену операцію, хоча на практиці вона давно проведена.
  Можливість змінювати комісію при перекладі.
  Доступність застосування Тор.Бувають збої з запуском після інсталяції. Таке можливо при використанні старої версії софта, установці нової програми на застарілу систему, а також при неправильному шляху до файлів гаманця.
  Можливість відправки біткоіни одночасно декільком користувачам, що дозволяє заощадити власний час, а іноді і зменшити витрати на комісію.
  Доступна установка плагінів, що розширюють функціональність програми.
  Зміна варіанти підключення до Інтернету — самостійно або в автоматичному режимі.Менша ступінь захисту, якщо порівнювати з товстими гаманцями.
  Наявність російської мови.

  Інші гаманці біткоіни для зберігання криптовалюта на ПК

  Значки програмних біткоіни-гаманців на білому тлі

  Крім розглянутих вище гаманців, варто виділити ще ряд варіантів:

  1. Exodus — мультивалютне сховище, яке відноситься до категорії тонких (легких) гаманців. Відрізняється простим інтерфейсом, високою швидкістю установки і оперативної службою підтримки. Тут є створення складних паролів, застосування сид-фраз і створення копій сховища. Посилання для скачування — exodus.io/releases. На 31 липня 2018 року користувачам доступна версія 1.56.0.
  2. Bitcoin Knots — хороший гаманець, який по функціоналу багато в чому нагадує Bitcoin Core. Це повне сховище, яке гарантує високий рівень конфіденційності і стабільність роботи. Його особливість у відмінній функціональності, але через «молодості» гаманець недостатньо протестований. Завантажити програму можна через bitcoinknots.org.
  3. GreenAddress — зручний гаманець з мультіподпісью, підвищеним рівнем безпеки і захистом особистості власника біткоіни. Ключі залишаються на ПК користувача і не передаються на сторонні сервери ні за яких обставин. Для максимального захисту рекомендується використовувати 2-факторну авторизацію. Завантаження софта доступно за посиланням github.com/greenaddress/WalletElectron/releases. На 31 липня 2018 року доступна версія 0.1.01.

  Перед тим, як створити біткоіни-гаманець на комп’ютері, варто ознайомитися з типами доступних гаманців, правилами їх установки і настройки. Перелік доступних програм можна знайти на сайті bitcoin.org.

  Правила безпеки, плюси і мінуси для біткоіни-гаманців на ПК

  Монета біткоіни обведена ланцюгом, закритою на замок

  Щоб виключити крадіжку Bitcoin, важливо дотримуватися наступних правил:

  1. Перед установкою гаманця перевіряємо наявність антивірусної програми і оновлюємо її (при необхідності).
  2. Чи не відвідуємо ресурси, які не захищені, і не качаємо підозрілі файли.
  3. Робимо резервне копіювання гаманця і зберігаємо файл на виносному носії.
  4. Використовуємо двухфакторную аутентифікацію.
  5. Створюємо надійний пароль на файли гаманця для додаткового захисту.

  На завершення виділимо головні плюси і мінуси сховищ Bitcoin для установки на ПК:

  перевагинедоліки
  Особисті ключі зберігаються на ПК власника і не передаються на сторонні сервіси.Товсті гаманці довго завантажуються на ПК.
  Велика частина додатків має широкий функціонал, що дозволяє відправляти, отримувати, а іноді і обмінювати криптовалюта між гаманцями.Для скачування всього блокчейна необхідно не тільки більше 210 Гб, але і солідний запас пам’яті, оскільки мережа росте на 5-10 Гб в місяць.
  Гаманець синхронізується з мережею і час від часу оновлюється.Сховище прив’язане до комп’ютера, без якого не вдається проводити транзакції.
  При бажанні можна зробити резервну копію гаманця, щоб виключити втрату грошей.При зломі, зараженні вірусом або втрати комп’ютера, шахраї зможуть отримати доступ до ваших коштів.

  Біткоіни-гаманець для комп’ютера — оптимальний варіант для користувачів, які шукають «золоту середину» між надійністю, безпекою і зручністю користування. Ось чому для більшості новачків такий варіант вважається кращим. Залишається вибрати гаманець, який підходить по функціоналу, оформлення та іншими критеріями.

  Відео про гаманець для ПК біткоіни Кор:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector