Головні відмінності біткоіни від ефіру — це потрібно знати

На обивательський погляд, все криптовалюта на одну особу. Але для знаючих «в темі» кріптовие не схожі один на одного. Сьогодні ми розберемося, в чому відмінність біткоіни від ефіру.

Двоє зі скриньки?

Зрозуміло, що першим був BTC. Вже за ним почалося масове «заселення» інтернету криптовалюта. Хтось із них вижив, а хтось розчинився. Але одне ясно — BTC і Ефіріум НЕ впали і процвітають. Але в чому їх відмінності?

Ефір — це не просто криптовалюта. Він є токеном більш глобальної кріптосеті, призначеної для розгортання «розумних» контрактів. Розумні вони не тому, що їх укладають тлумачні партнери. А тому що виконання умов таких договорів не контролюється будь-якими юридичними аспектами. Це головна відмінність Ethereum від Bitcoin.

Віртуальна машина ефіру розуміє багато мов програмування. Вона інтерпретує байт-код, отриманий практично від будь-якої програми. Тобто, в особі ефіру програмісти отримали необмежені можливості для написання smart-контрактів.

Простіше кажучи, написанням «розумних» договорів займаються розробники. Такий контракт являє собою окремий додаток, що працює в кріптосеті.

Ефіріум підтримує цикли (на відміну від BTC), що дозволяє реалізовувати децентралізований контроль виконання умов контрактів. При цьому основним інструментом дотримання умов все також залишається метод мультіподпісі (приватні та публічні ключі).


Приклад використання розумних контрактів в Рунеті.

Здобич

Ще одна відмінність полягає в принципах видобутку обох криптовалюта.

Спочатку Майнінг Ефіріума відбуватиметься також як і BTC. Тобто на пристроях усіх користувачів кріптосеті. І чим потужніший залізо, тим більше заробить майнер (принцип Proof-of-work).

Потім право на генерацію нового кріптоблока і отримання за це доходу буде надаватися тому користувачеві, у якого на рахунку більше ETH. Цей принцип називається Proof-of-stake.

Ось така велика різниця між цими спорідненими кріптовимі. Багато хто стверджує, що ETH — це еволюціонував BTC. Хоча процес кріптоеволюціі поки ніхто не довів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector