Хардфорк Bitcoin Cash (BCH): історія появи та перспективи

Короткі відомості


попередні події

Історія відгалуження Bitcoin Cash бере свій початок в момент закриття Silkroad. У день, коли найбільший ринок в даркнета був примусово закритий, виникло найбільше падіння всіх криптовалюта (у відсотковому співвідношенні), порівнянне хіба що з аналогічними рухами в кінці грудня.

Падіння котирувань і виникла паніка привели до створення черг у виконанні транзакцій, через обмежений розміру блоку. У 2013-му році цей інцидент не здавався таким страшним власникам, тому що вважалося, що подібні випадки малоймовірні.

Але вже тоді спільнота розділилась на 2 кріптолагеря:

 1. Послідовники зміни розміру. Збільшення блоку експоненціально знижувало стійкість мережі до DDOS, але дозволяло позбутися черг. До цього домішувалося і те, що зі збільшенням складності видобутку — він міг втратити свою децентралізовану структуру, що в підсумку знизило б капіталізацію крипти в рази.
 2. Послідовники перенесення даних про транзакції за межі блоку. Це той шлях, по якому в результаті пішов біткоіни — він є латкою, яка тимчасово вирішує проблему, тому що не може впоратися з навантаженням при серйозному масштабування.

Ситуація була заморожена аж до початку пампа BTC через Tether в березні 2017 го року. Тоді завдяки діям Bitfinex курс битка отримав серйозний імпульс, який сформував потужний «пузирістие» тренд в історії криптовалюта.

Представники майданчики заперечують свою причетність до маніпуляцій з Tether щодо пампинга ринку. В даний момент ведеться розслідування по відношенню дій керівництва компанії, і причетності Tether до курсу BTC — разом із забезпеченістю USDT до реального курсу.

У підсумку, біткоіни пішов по шляху Segwitx — з винесенням частини інформації за блок, що призвело до оптимізації ресурсів — і створення нової ланцюжка за принципом block unlimited …

Перший з багатьох

… яким став BCH. 1 серпня 2017 го року відбувся поділ ланцюга. Що це означає?

Головне — для власників предрелізний версії гаманців для BCC стали доступні коін до поділу.

Решта деталі:

 1. Збільшення розміру BitCash до 2МБ (з 2018-го року до 32 МБ).
 2. Зняття психологічного бар’єра щодо відгалуження ланцюжка. З’явилися скамние Bitcoin Gold і Bitcoin Diamond.
 3. Фактичне визнання спільнотою BTC мертвим.
 4. Відтік капіталу з Bitcoin в біткоіни Кеш.
 5. Зниження загальної обчислювальної потужності мережі на 11%.

В іншому співтовариство ніяк не відреагувало на поділ ланцюжка. З певних причин.

 1. Bitcoin Cash залишається блокчейн технологією першого покоління.
 2. На ринку є велика кількість більш перспективних проектів.
 3. Для нефіатних майданчиків биток залишився транзитної криптой — а значить впливає на котирування всіх криптовалюта, будь то прогресивний EOS, або Ethereum з його смарт-контрактами.

Останнє особливо добре помітно, якщо поглянути на графіки. За ним видно, що кореляційні коефіцієнти близькі до одиниці. А якщо придивитися уважно, то можна побачити, що основні піки і падіння проходять одночасно (10 травня, 22-24 травня — поточний флет).

BTC / USD
Джерело: https://www.investing.com/

BCH / USD
Джерело: https://www.investing.com/

ETH / USD
Джерело: https://www.investing.com/

Хто виграв від поділу Bitcoin

Незважаючи на заяви «BCH — революційна технологія», реальність виявилася набагато суворіше. Причини поділу ФОРКОМ викликані банальним опором з боку Азіатського кріптосообщества. Хардфорк привів до:

 1. Перерозподілу капіталізації.
 2. Короткочасного збільшення ефективності Майнінг.
 3. Збагаченню власників коинов до ФОРКОМ на 11%.
 4. Зниженню стійкості мережі до «ефекту 51%».
 5. Віддалення корекції ринку на 5 місяців.

Труднощі масштабування не пропали. Спостерігаються серйозні затримки, і завищена в декілька разів комісія по транзакціях.

Підстава для Роджера: технічні проблеми ФОРКОМ і виключення з лістингу

Незважаючи на стрімке зростання і утримання позицій в межах 11% від ринкової капіталізації в період між серпнем минулого року і квітнем цього — BitCash має ряд істотних недоліків, властивих блокчейн платформ першого покоління. Крім цього, він, як і наступні Форк (Bitcoin Gold і Bitcoin Diamond) не стійкий до злому за принципом 51%, через малу обчислювальної потужності мережі.

Проблема масштабованості біткоіни кеш залишилася невирішеною. А інцидент зі зломом Bitcoin Gold під час Травневої атаки, довів побоювання спільноти, що подальша зміна не приведе ні до чого хорошого.

Незважаючи на прохолодне ставлення BCash буде знову розгалужений. Хардфорк збільшить розмір блоку до 32Мб. Напередодні цієї події, велика частина бірж тимчасово виключила BitCash з лістингу, а його котирування обвалилися на 32% по відношенню до квітневих показників.

резюме

BCash — це неоднозначна гілка розвитку біткоіни, яка тримається на плаву через відмову основної мережі вносити серйозні зміни в структуру. Наприклад, видно такі мінуси:

 1. Високий ризик згортання проекту при реалізації аналогічних функцій масштабування в Blockchain проектах першого покоління.
 2. Відсутність перспектив для реалізації в повсякденному використанні.
 3. Відсутня транзитность операцій.

Проте, ми не даємо рекомендацій і прогнозів з приводу подальшого розвитку даного хардфорка — ви можете Майні або інвестувати в нього, тільки не забудьте перед цим детально проаналізувати поточну ситуацію і перспективи розвитку.

На цьому все. Підписуйтесь на наші групи в соціальних мережах і діліться цікавим контентом з друзями. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector