Хардфорк монери, або як створити 4 монети одним махом

Підготовка до оновлення

Криптовалюта монери є однією з найбільш анонімних. Відповідно, одна з цілей її розробників — підтримання такого статусу. Але така репутація привертає більше уваги дослідників, а тому доводиться проводити більше оновлень, щоб усувати всі дірки. Природно, що деякі оновлення в підсумку призводять до розгалуження мережі.

Взимку 2017 команда XMR чітко дала зрозуміти, що навесні готується чергове удосконалення мережі, яке і призведе до хард ФОРКОМ. Момент розколу планувався на початок березня, однак безліч інших виправлень в протоколі привели до того, що було оголошено про перенесення цієї події на квітень.

Як виявилося, так було навіть краще для всього кріптосообщества, оскільки вони змогли ретельніше підготуватися. Таким чином, 6 квітня хард форк все ж відбувся. Правда, ніхто не очікував, що з цього вийде 4 нові монети.

цілі поновлення

Одним із завдань створення Monero була повна ізоляція від можливості створення ASIC-Майнер, щоб обчислювальні потужністю не централізувалися в руках декількох великих компаній. Проте, Bitmain змогли створити Antminer X3. А значить перед командою XMR постало завдання ізолювати їх «дітище» від можливої ​​активності такого обладнання.

Крім того, кілька університетів США провели дослідження транзакцій криптовалюта, які показали, що її анонімність стоїть під великим сумнівом. Оновлення трохи змінило алгоритм перемішування монет, а також додало 2 кільця до підписів. Тепер їх 7, замість попередніх 5.

Варто сказати, що команда XMR прийняла правильне рішення, не дивлячись на те, що багато користувачів були проти поновлення. Іншим способом уникнути використання ASIC для видобутку криптовалюта було неможливо. Але якби все залишили просто так, то доступність Майнінг зникла б.

Трохи про вилках

Як вже було сказано, оновлення призвело до появи відразу 4 нових монет: дві Monero Classic, Monero 0 і Monero Original. Тому варто коротко розібратися з кожним з них.

Monero Classic (1) — цю криптовалюта заснували Майнер, які звуть себе ентузіастами XMR. Один з їхніх представників заявив, що використання ASIC для видобутку блоків — це цілком логічний процес. Вони сприяють росту і розвитку всієї спільноти, тому їх просто потрібно прийняти.

Власне кажучи, вони і посприяли вдосконаленню алгоритму. Як вже було сказано, оновлення пройшло успішно і нову версію монери неможливо добувати за допомогою ASIC-Майнер.

Monero Classic (2) — криптовалюта від менш відомого розробника (або команди). Він працює під ніком PZ і зве себе одним з перших прихильників Bitcoin. Він, аналогічно попередній команді, пояснює цю вилку тим, що ASIC — це норма для ринку.

До слова про Асіка: цей форк активно підтримується пулом Antpool, який розроблений все тими ж Bitmain. Звичайно ж, директора все заперечують. У день розколу на твіттері пулу з’явилося повідомлення, що всі, хто володів XMR на момент поновлення, можуть отримати стільки ж XMC.

Monero 0 розроблений олдскульний командою, яка твердо стоїть на тому, що Proof of Work від Сатоши Накамото — єдиний спосіб забезпечити повну децентралізацію. Всі інші оновлення, які постійно проводить команда XMR — це найбільша загроза всьому проекту.

Monero Original розрекламований найменше. Та й про розробників нічого невідомо. Деякі інтернет ЗМІ опублікували інформацію про те, що її представники виступають за оригінальний блокчейн. Проект підтриманий лише HitBTC, але до сих пір невідомо, чи буде він доданий в повноцінний список біржі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector