Хмарний Майнінг Ripple (XRP) — що це

Багато хто впевнений, що хмарний Майнінг Ripple — спосіб заробітку XRP, що має на увазі оренду обчислювальної потужності для видобутку криптовалюта (по аналогії з біткоіни, Ефіріумом і іншими віртуальними монетами). Якщо говорити в цілому, такий спосіб підходить для коинов, що працюють на технології blockchain. Він отримав широку популярність, завдяки доступності, відсутності великих витрат (купувати обладнання не потрібно) і легкості налаштування.

Видобуток віртуальної валюти ведеться на Асіка компанії, яка купує техніку, налаштовує її і здає в оренду. Користувачеві залишається Майні криптовалюта і своєчасно платити за оренду. Розглянутий метод активно застосовується для багатьох віртуальних монет — Bitcoin, Ethereum, Litecoin та інших. Устаткування таких сервісів виконує математичні обчислення, створюючи нові блоки, а клієнти отримують за це винагороду. Питання в тому, чи підходить такий спосіб заробітку для Ripple?

Хмарний Майнінг XRP — доступний чи ні?

Значок Ріппл на тлі хмари

Варто відзначити, що Ріппл — криптовалюта, яка має ряд відмінних рис. Вона заснована не на blockchain, а тільки базується на його принципах. Тут також працює технологія розподіленого реєстру, але для проведення операції потрібно консенсус учасників, наявність між ними довіри. Хмарний Майнінг XRP неможливий з багатьох причин (розглянемо їх докладніше).

Криптовалюта Ripple емітована в повному обсязі

Творцями проекту є Кр. Ларсен і Дж. Макалеб, які запустили кріптовалютную мережу в 2012 році і відразу емітували близько 100 мільярдів монет. При цьому 35% коинов випущені на ринок, а решта залишилися в руках розробників, які поступово «розморожують» наявні кошти і викидають їх у вільний продаж.

Ріппл має індивідуальну структуру

Як зазначалося, Ripple працює на базі блокчейн, але в іншому він відрізняється від звичайних криптовалюта. Принцип роботи Ріппла побудований на платіжних шлюзах, завдяки яким система затребувана і застосовується в банківській сфері. У Ріппл застосовується власний протокол RPCA, який об’єднує різні вузли і дозволяє проводити транзакції між користувачами в різних точках планети за умови мінімальної комісії.

Принцип роботи Ріппл легко пояснити на простому прикладі з грушею, м’ячем і квитком в театр. Наприклад, Петро живе в Москві і має грушу, Ніколя володіє диском і проживає в Парижі, а Курт купив квиток в театр, але проживає в Нью-Йорку. Між цими учасниками системи мільйони людей, які мають певні ресурси. При бажанні вони можуть об’єднатися в загальну мережу і проводити обмін. Далі Петро запускає в мережу грушу, Ніколя купує її за диск, а Курт бере м’ячик за квиток в театр. Це спрощений принцип роботи кріптовалютной мережі Ripple. Це додатковий доказ, що Ріппл не потребує Майнінг.

Особливе призначення комісії

Для видобутку криптовалюта, які працюють на blockchain, користувач збирає ферми на відкритих, використовує ASIC-Майнер або бере потужності в оренду. Чим вище хешрейт обладнання, тим швидше проводяться математичні операції, і тим вище ймовірність закрити черговий блок в ланцюжку блокчейн. Після створення чергового елемента ланцюга людина отримує винагороду (наприклад, при видобутку біткоіни в 2018 році воно становить 12,5 монет). Саме за цією премією «полюють» Майнер, а джерелом її формування є комісія, яку платять користувачі за проведення транзакцій.

В системі Ripple комісійний платіж є фіксованим і дорівнює 0,00001 XRP. Він грає роль «пального», необхідного для здійснення платежів. Щоб провести транзакцію, інший користувач мережі платить комісію в згаданому розмірі. Крім того, він має право купити іншу валюту за XRP. При цьому комісійні платежі не накопичуються в системі, а відразу згоряють. Така особливість припала до душі банкам і компаніям, яким проводять тисячі транзакцій в день і витрачають мільйони доларів на «зайві» виплати.

Друге призначення комісії — захист від спаму. При створенні великої кількості заявок з зловмисників кожен раз стягується платіж в розмірі 0,00001 XRP. У звичайному режимі така оплата непомітна, але при скоєнні десятків тисяч і більше запитів витрати стають істотними, і змушують спамерів відмовитися від ідеї.

Індивідуальний принцип підтвердження

У криптовалюта, що працюють на блокчейне, підтвердження транзакцій відбувається за допомогою Майнінг. У випадку з Ripple в цьому немає необхідності, адже операції підтверджуються шляхом консенсусу, який досягається між учасниками мережі. При такому підході немає залежності від централізованих транзакцій, як у випадку з Bitcoin. Крім того, при операції з Ріппл вимагають менше енергії, тому угода проходить швидше.

У транзакції беруть участь клієнти, які підключаються до локальних шлюзів, торговці, безпосередньо вузли та учасники ринку (маркет-майкери). Операція відбувається за умови, коли сторони довіряють один одному. В іншому випадку система підбирає підходящий варіант.

Наведених вище доводів достатньо, щоб зробити остаточний висновок — прямої хмарний Майнінг Ріппл неможливий навіть теоретично. У цьому немає необхідності, адже монети вже випущені, і творці не планують оголошувати про додаткову емісію. Але існує обхідний шлях, про який поговоримо нижче.

Непрямий хмарний Майнінг Ріппл і інші способи накопичення

Золота монета Ripple у вогні

Видобуток Ripple в звичному розумінні виключена, але ось непрямий хмарний Майнінг XRP можливий. Суть методу в тому, що користувач орендує потужності для видобутку інший криптовалюта (наприклад, біткоіни), а заробіток виводить у віртуальній валюті Ріппл. Іншими словами, людина використовує хмарний Майнінг для видобутку однієї крипти, але отримує гроші в Ripple. Щоб скористатися такою опцією, потрібно знайти відповідний сервіс і налаштувати автоматичну конвертацію доходу в XRP.

Таку можливість пропонує сервіс EObot, який об’єднує в собі кілька функцій — хмарний Майнінг, обмінник віртуальних монет, а також гаманець (в тому числі для криптовалюта Ріппл). Для користування гаманцем Ripple на рахунку завжди повинно залишатися 20 XRP. Переваги платформи — можливість Майнінг декількох криптовалюта, зручний інтерфейс, швидкий обмін, доступність роботи з готівкою, підтримка Ripple і надійний захист від злому.

Якщо варіант з непрямим mining криптовалюта XRP не підходить, можна використовувати інші варіанти:

  1. Ріппл-крани — майданчики, які роздають монети за перегляд реклами та виконання певних дій. Власник майданчика отримує гроші від рекламодавців, і частина доходу віддає клієнтам, які переглядають рекламу. До популярних кранів варто віднести Coinfaucet.io, Freeripple.me, Xrpfaucet.info та інші. Мінус в тому, що розраховувати на більший прибуток тут не доводиться — вона обчислюється десятками доларів при щоденній роботі і тривалому знаходженні біля монітора. Накопичені монети XRP переводяться на гаманець при досягненні мінімальної суми (як правило, 1 Ріппл).
  2. Обмінники. У Мережі працює багато сайтів, які за невелику комісію готові обміняти різні криптовалюта на Ripple. Перевага способу в доступності і високої швидкості транзакції. Мінус — в наявності комісії і менш вигідному курсі.
  3. Біржі. Щоб отримати віртуальну монету за вигіднішою ціною, можна скористатися наявними можливостями біржових майданчиків. Популярні варіанти — Poloniex і Bitstamp.

Незважаючи на відсутність можливості видобутку, криптовалюта Ripple цікава інвесторам. Сьогодні вона займає третє місце за капіталізацією, пропустивши вперед тільки біткоіни і Ефіріум. Такий ривок пояснюється зростанням попиту на Ріппл у великих компаній, банків і біржових майданчиків. На 12 березня 2018 року курс криптовалюта становить 0,82 долара. Для порівняння ще 10 грудня 2017 року він становив 0,24 долара за 1 XRP. За прогнозами експертів, ціна крипти до кінця 2018 року має збільшитися до рівня 3-4 доларів. Деякі компанії і банки США вже вклалися в Ripple, що є додатковим підтвердженням перспектив цього активу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector