Історія Ripple і дата створення криптовалюта

Історія появи однієї з найпопулярніших нині цифрових валют починається з 2004 року, коли програміст Р. Фуггер зайнявся розробкою платіжної системи Ripplepay. Однак перша версія цього сервісу була офіційно запущена тільки в 2005 році.

За яких обставин і хто створив Ripple?

Платіжна система поступово розвивалася, так відбувалося до 2011 року, коли керівники компанії прийняли остаточне рішення запустити процес розробки децентралізованої мережі, в якій буде повністю відсутні Майнінг.

Проте, швидкість підтвердження транзакцій буде набагато вище, ніж у системи Bitcoin. Приблизно в цей час до команди Райана Фуггера приєднався Кріс Ларсен, який в подальшому обійме посаду директора Ripple Labs.

У 2012 році Ripplepay створює дочірню організацію OpenCoins, яка спеціалізувалася на оптимізації функціоналу платіжної системи. Однак вже через рік ця компанія була перейменована в Ripple Labs.

Логотип Ripple Labs

У процесі ребрендингу команда проекту була розформована, а новий директор К. Ларсен кардинально поміняв пріоритети організації. Зокрема, акцент був зроблений на плідну співпрацю з банківськими установами.

Вже в 2014 році були досягнуті перші позитивні результати. З компанією Ripple Labs почали співпрацювати банки. Першим хто приєднався до цієї організації, був німецький банк Fidor. Той, хто створив Ripple, не випадково дав добро на роботу в цьому напрямку. Адже з підписанням першої угоди про співпрацю, капіталізація проекту на певний час зуміла обійти більш знамениті цифрові валюти, зокрема Litecoin.

Перші серйозні успіхи Ripple і хто за ними стоїть?

Поступово проект почав залучати інтерес з боку інших великих організацій, які працюють у фінансовому секторі. В першу чергу варто сказати про організацію Western Union. Також система привернула один з найбільших банківських конгломератів — Банк Співдружності Австралії.

Ripple CEO Chris Larsen
Ripple CEO Chris Larsen

Без перебільшення можна сказати про те, що Кріс Ларсен перезапустив не найвдаліший проект і зробив його дійсно прибутковим. Бізнес розвивався плавно, все більше користувачів створювали гаманці, щоб придбати XRP.

За підсумками 2016 року був встановлено, що компанія зуміла досягти рекордних показників. Проте, ринок цього не помітив, адже вартість криптовалюта Ріплі залишалася відносно невисокою. Втім, творець Ripple і його команда продовжували старанно працювати. В результаті, в 2017 році стався справжній вибух.

Фінальний етап в історії створення Ripple

Протягом 2016 року компанія зуміла залучити понад 55 000 000 доларів інвестицій. В основному, кошти вкладали інституційні інвестори з міжнародним ім’ям, в першу чергу варто виділити транснаціональну корпорацію Google.

Співпраця Ripple з SBI Holdings відкрило для компанії двері на ринки Азії, зокрема система почала активно використовуватися в Китаї, Південній Кореї, Японії та багатьох інших державах. Упор був зроблений як раніше на співпрацю з банківськими установами.

Сьогодні багато азіатських банки використовують систему Ripple. В результаті, платежі здійснюється набагато швидше з мінімальними комісійними витратами.

Розподільчий реєстр також використовується європейськими організаціями, зокрема британським банком Santander. Також компанія Райана Фуггера вже зуміла отримати відповідні ліцензії на то, щоб здійснювати кріптовалютние транзакції в Нью-Йорку.

Зрозуміло, що канадський розробник не міг відмовитися від співпраці з місцевими банками, мова йде про Royal Bank of Canada.

Банки співпрацюють з Ripple

У лютому минулого року було укладено угоду з головним фінансовим регулятором Абу-Дабі. Нагадуємо, що Національний Банк є однією з найбільших за капіталізацією організацій в ОАЕ.

Цей банк був заснований ще в 1968 році, в управлінні даного інституту знаходяться активи, які оцінюються в 230 млрд. Доларів. Банк функціонує відразу в 17 державах.

Ріппл змінив логотип XRP

13 червня 2018 роки для криптовалюта XRP був змінений логотип. Таким чином Ripple хотіла розділити в свідомості користувачів уявлення про саму компанію і криптовалюта. Новий символ повинен уособлювати саме XRP-токени, як, наприклад, «$» позначає долар.

Багато учасників мережі позитивно поставилися до такого рішення, але є й ті, хто до сих пір не розуміють, навіщо Ripple так дистанціюватися від кріптомонети XRP. Щоб краще зрозуміти суть рішення, уявіть, що у всіх продуктів Microsoft був би загальний логотип компанії. Це було б незручно і неправильно. Кожен напрямок має розвиватися своїм шляхом.

Крім того, в результаті ребрендингу XRP перестане вважатися цінним папером. Нещодавно проти компанії був поданий позов із звинуваченнями в порушенні закону про цінні папери. Представникам Ріппл довелося доводити, що токен XRP є абсолютно окремим проектом. Основний доказ цього — база даних кріптосеті (своєрідний реєстр) являє собою майданчик з відкритим вихідним кодом. А це означає, що вона може використовуватися будь-якими іншими командами розробників. Такі труднощі, можливо, також вплинули на рішення компанії змінити логотип для токена.

Обговорення по ребрендингу велися на сторінках проекту в Github і Twitter. З 1-го по 7 липня тривав перший етап голосування, в результаті якого було визначено 3 кращих варіанту.

Варіанти логотипу XRP

Другий етап голосування проводилося 12 липня і вже 13-го новий логотип був прийнятий спільнотою.

Новий логотип XRP
Новий логотип монети XRP

Причини зростання Ripple у вересні-жовтні 2018 року

зростання Ріппла

На хвилі шаленого зростання вартості криптовалюта в кінці 2017 — початку 2018 Ripple піднявся в ціні до 2.78 доларів (за станом на 8 січня). Потім на всьому ринку пішла масштабна корекція і дна XRP досяг на рівні 26 центів. Вперше до цієї позначки він скотився 14 серпня, а другий раз — 11-12 вересня. Однак уже 20 вересня вартість монети становила 43 цента (останній раз цієї до цієї позначки ціна доходила 6 серпня 2018). На наступний день була «взята вершина» в 56 центів (останній раз така ціна трималася 16 червня). В цей же день стрибок досяг піку і вартість зросла до 0,65 долара. Чи не опускаючись показника 50 центів, криптовалюта протрималася до 6 жовтня і трохи послабила позиції на вихідних. На момент підготовки матеріалу (6.10.2018) XRP торгується по 48 центів за монету.

Графік зростання Ріппла у вересні-жовтні 2018
Графік курсу XRP у вересні-жовтні 2018

В цілому, враховуючи, що 18 вересня курс становив 27 центів і виріс до 65 центів вже 21 вересня, загальне зростання вартості склав 140,7%. На час Ріппл навіть обігнав Ефіріум за капіталізацією і посів друге місце після біткоіни, хоч і утримував позиції недовго. У чому ж причини такої кардинальної зміни ситуації на ринку і які чинники сприяли цьому? Розберемося по порядку.

Перший масштабний стрибок стався 20.09.2018. Напередодні, 18 вересня, кріптосообщество обговорювало заяву глави Ripple по взаємодії з державними структурами на Близькому Сході і в азіатсько-тихоокеанському регіоні Сагара Сарбхая, в якому було зазначено партнерство компанії з 120 банками. Відомо, що продукт xCurrent викликав чималий інтерес з-за розширених можливостей для проведення транскордонних переказів між банками. Однак, Сагар Сарбхай також сказав, що в найближчі місяці очікується реліз ще одного рішення — xRapid. У Ріппл запевняють, що використання токенов XRP для проведення транскордонних переказів дозволяють заощадити від 40 до 70% загальної вартості.

На тлі новин про те, що незабаром між Мексикою (Bitso), Філіппінами (Coins.Ph) і США (Bittrex) будуть виробляти транскордонні перекази за допомогою XRP, заяви про запуск xRapid були прийняті дуже оптимістично.

Однак і це не все. Сарбхай також заявив, що комісія з цінних паперів в Таїланді розробила законодавчу базу для 7 цифрових активів, серед яких є і XRP, що безумовно є серйозним досягненням для криптовалюта.

19 вересня хороші новини прозвучали і від старшого віце-президента Ripple — Ашиш Бірла. Одна з 10 найбільших американських фінансових корпорацій, PNC Financial Services Group, успішно протестувала технологію xCurrent в платежах і починає впроваджувати її в основну діяльність. У Ріппл сподіваються, що це перший крок до того, щоб з часом впровадити і платформу xRapid.

Крім цього, на стрибок ціни XRP могло вплинути заяву технічного директора Ripple Девіда Шварца про те, що Вікіпедія тестує можливість приймати пожертвування в XRP за допомогою Coil — майданчики, що використовує протокол Interledger для монетизації онлайн-контенту.

23 вересня стало відомо про те, що канадський сервіс CoinField тестує XRP в якості базової валюти. І хоча 24-25 вересня ціна монети трохи знизилася, ситуація на ринку швидко пожвавилася після заяви команди Coinbase про те, що найближчим часом в лістинг додасться кілька активів. Це звичайно не гарантує, що серед них буде XRP, але дає цілком відчутну надію, оскільки ця можливість давно обговорюється в кріптосообществе.

На конференції Swell, яку спонсорувала Ripple, генеральний директор Бред Гарлінгхаус заявив про запуск xRapid для трьох компаній — MercuryFX, Cuallix і Catalyst Corporate Federal Credit Union. Продукт вже готовий для глобального використання в транскордонній торгівлі, але тестування тимчасово будуть проводити тільки вищевказані корпорації. 3 жовтня XRP був доданий на платформу для обробки платежів — crypto.com.

Хоча вартість монети в останні дні трохи пішла вниз, XRP в останні тижні показав, що має чималий потенціал і скидати його з рахунків не варто. Це робить токен вельми привабливим для інвестицій.

Онлайн-графік курсу XRP:

Підіб’ємо підсумок сказаного про Ріппл

Переваги технології Ripple для банківських установ очевидні, кожен клієнт отримує можливість здійснити недорогий і оперативний грошовий переказ, не втрачаючи при цьому гроші на конвертації валют.

З великою часткою ймовірності можна говорити про те, що вже в найближчому майбутньому і інші банківські установи, консорціуми будуть співпрацювати з компанією Ripple з метою подальшого впровадження інноваційної технології.

Відео про те, як створювався Ripple (XRP), історія:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector