Холодне зберігання криптовалюта — що це, види

 • Плюси і мінуси холодного зберігання криптовалюта
 • Холодне зберігання криптовалюта — це спосіб утримання цифрових монет в гаманці, при якому приватний код гаманця, що дає доступ до грошей, знаходиться на оффлайновом носії (тобто, поза інтернетом). Дана методика вважається найбільш безпечною і ідеально підходить для заощадження великих сум. Однак вона має свої нюанси, про які ми поговоримо в сьогоднішньому огляді.

  Холодне зберігання криптовалюта: що це простими словами, відмінності від гарячого зберігання

  Символи холодного і гарячого зберігання криптовалюта

  Як було сказано вище, холодне зберігання криптовалюта — це методика заощадження цифрових активів, при якій секретний адреса гаманця знаходиться на оффлайновом носії. Суть даного способу полягає в тому, щоб максимально убезпечити свій гаманець від злому. Оскільки головним ідентифікатором вашого профілю є приватний ключ (це, по суті, і є сам гаманець), зловмисники здійснюють злом саме через нього. Але якщо файл з приватним ключем знаходиться поза інтернетом, зламувати просто нічого. Навіть якщо хакер отримає доступ до вашого комп’ютера, він нічого не зможе зробити, адже без секретного коду увійти в обліковий запис неможливо.

  Методика холодного зберігання криптовалюта має дві особливості:

  1. Навіть якщо приватний ключ знаходиться в режимі офлайн, ви все одно можете отримувати перекази на гаманець. Це пояснюється тим, що після генерації адресу відразу реєструється в мережі блокчейн, і ваш гаманець автоматично стає чинним. Таким чином, ви можете створити один або кілька публічних адрес, перекинути приватний ідентифікатор на оффлайн-носій, а потім спокійно переводити гроші з кранів, бірж і Майнінг-пулів, використовуючи публічні ключі. Іншими словами, для отримання транзакції вам не треба кожного разу переводити файл з секретним адресою в режим онлайн.
  2. При холодному зберіганні криптовалюта ви можете отримувати гроші, а ось розпоряджатися ними (тобто, відправляти вихідні транзакції) немає. Щоб перевести монети іншій людині, завести коін на біржу або здійснити обмін на фіатние гроші, вам потрібно переводити гаманець в онлайн-режим.

  З одного боку, це не така вже й велика проблема, але є пара нюансів:

  1. На інтеграцію приватного ключа йде час.
  2. Коли файл з секретним ідентифікатором знаходиться в режимі онлайн, ваші заощадження схильні до небезпеки. Звичайно, дуже мало шансів на те, що якийсь хакер вирішить зламати ваш комп’ютер саме в той момент, коли ви здійснюєте вихідну транзакцію. Але не варто забувати про віруси, які можуть скидати зловмисникові інформацію про вашому гаджеті або зовсім проводити резервне копіювання всіх файлів. З цієї причини навіть при холодному зберіганні гаманець необхідно захищати складним паролем і декількома стадіями верифікації, щоб ваші заощадження не привласнив сторонній.

  В цілому, холодне зберігання — це ідеальна методика для людей, що мають на руках великі суми (мова йде про успішні трейдери, Майнер). Якщо ж ви потихеньку збираєте криптовалюта на кранах та збираєте її на перспективу, зовсім необов’язково мучитися з оффлайн-зберіганням. Принаймні до накопичення значної суми ви можете користуватися гарячими гаманцями: програмними, онлайновими / біржовими, мобільними. Такі сховища завжди підключені до інтернету і дозволяють розпоряджатися коін в будь-який момент без попередніх дій. Поки у вас на рахунку не збереться серйозний капітал, боятися, по суті, нічого. Навряд чи хакер, навіть зламавши вас, захоче красти кілька десятків тисяч Сатоши. А якщо і захоче, навряд чи таку втрату можна буде вважати трагічною.

  Види гаманців для холодного зберігання криптовалюта

  Гаманець з різними криптовалюта

  Тут ми розглянемо типи гаманців, що дозволяють зберігати коін в режимі оффлайн. Разбёрем особливості холодних гаманців, їх сильні і слабкі сторони.

  паперові гаманці

  Паперові гаманці 4-х криптовалюта

  Це одна з найбільш популярних різновидів оффлайн-сховищ. Суть такого гаманця в тому, що приватний і публічний адреси зберігаються на фізичному носії: простому аркуші паперу. Сьогодні існує безліч сервісів, що дозволяють згенерувати такий гаманець для найпопулярніших криптовалюта:

  • для біткоіни — bitaddress.org, walletgenerator.net;
  • для Лайткоіна — liteaddress.org;
  • для Ефіріума — myetherwallet.com;
  • для Ріппла — ripplepaperwallet.com;
  • для Деш — paper.dash.org.

  Окремо варто виділити сайт bitcoinpaperwallet.com. На ньому можна створити паперові гаманці відразу для декількох активів: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Counterparty.

  Майже на всіх таких майданчиках дотримується один принцип генерування сховища:

  1. Входимо на цікавий для нас сайт.
  2. Тиснемо на кнопку створення гаманця. Частенько платформа генерує адреса поступово, а ви можете водити курсором миші по сторінці, щоб готовий ідентифікатор вийшов максимально складним.
  3. Після демонстрації адрес роздруковуємо гаманець.

  Як бачите, така методика гранично проста, але у неї є значний недолік: приватний ключ створюється в режимі онлайн, через що є ризик, що про нього дізнається хакер. Тому настійно рекомендується генерувати гаманець з відключеним інтернетом. Зробити це можна двома способами в залежності від валюти.

  Наприклад, на майданчику myetherwallet.com в розділі Help можна скачати html-файл, що дозволяє створити сховище в оффлайн-режимі. Також, на сайті github.com можна завантажити програмний клієнт Liteaddress, в якому теж міститься html-сторінка для генерації гаманця. Якщо вам ліньки все це шукати, можна поступити ще простіше:

  1. Заходимо на цікавий для сайт.
  2. У будь-якій області екрану тиснемо на праву кнопку миші і вибираємо пункт «Зберегти як».
  3. Вибираємо варіант «Сторінка (тільки HTML)» і натискаємо на «Зберегти».
  4. Відключаємо інтернет.
  5. Запускаємо збережений файл і генеруємо гаманець.
  6. Роздруковуємо гаманець і кладемо його в надійне місце.

  Крім того, настійно рекомендується зробити скрін публічного і приватного адреси, після чого зберегти його на флешку або зовнішній жорсткий диск. Підійде навіть компакт-диск. Головне, щоб носій був відключений від інтернету. Також можна вручну переписати обидва ідентифікатора на аркуш паперу. В такому випадку треба бути дуже уважним, щоб не допустити помилок.

  От і все! Паперовий гаманець створений. Тепер можете використовувати публічний адресу для отримання монет. А ось для відправки вам все-таки доведеться інтегрувати приватний ключ в інший клієнт, підключений до інтернету. Після здійснення даної дії безпеку значно знизиться. Хоча це не матиме значення, якщо ви, наприклад, назбирали на паперовому носії велика кількість криптовалюта, а потім відразу обміняли її на фіатние гроші. В такому випадку порожній паперовий гаманець можна викинути, а для накопичення нового капіталу завести собі іншого гаманець зі своїми адресами.

  Підводячи підсумки, можна виділити такі переваги і недоліки паперових гаманців:

  плюсимінуси
  Можливість швидкого створення гаманця в оффлайн-режимі, завдяки чому приватний ключ не «світиться» в мережі. Таким чином, зловмисник не зможе виявити секретний адресу і викрасти його.Паперові гаманці можна створювати далеко не для всіх криптовалюта.
  Простота зберігання гаманця. Його можна тримати в тумбочці або носити з собою. Багато місця він не займає.Вкрасти аркуш паперу зможе навіть звичайний злодій, який пробереться до вас в квартиру.
  Паперовий гаманець з певною кількістю монет на балансі можна підносити в якості подарунка.Псування листа при відсутності копій (маються на увазі області з адресами) може привести до безповоротної втрати коинов.
  Можна за пару хвилин зробити безліч електронних копій, що дозволить відновити доступ до грошей у випадку втрати або псування паперового носія.Для здійснення вихідних транзакцій необхідно інтегрувати приватний ключ в клієнти, підключені до інтернету. Це сильно знижує надійність паперового сховища.

  апаратні гаманці

  Апаратні гаманці і упаковки від них

  Насправді цей тип холодного сховища можна було вказати першим, так як він є найбільш безпечним і одночасно дуже зручним. Однак апаратні гаманці не безкоштовні. Вони коштують чималих грошей, тому підходять не всім кріптовалютним користувачам.

  Кожен апаратний гаманець представляє собою компактний пристрій, схоже на брелок. Такі девайси виготовляються з пластика, алюмінію або титану. Сучасні моделі оснащуються дисплеями для зручної навігації і декількома фізичними кнопками для управління. В апаратних гаманцях зберігаються приватні ключі, захищені спеціальним ПО. Публічні ідентифікатори генеруються в спеціальних програмах, розроблених для конкретної моделі. У цих же додатках здійснюється додаткова настройка і відправка коинов. Викачуються такі клієнти з офіційних сайтів виробників (застосовувати сторонні ресурси настійно не рекомендується).

  Головна фішка апаратних гаманців полягає в тому, що навіть при підключенні гаджета до комп’ютера приватний ключ продовжує залишатися в оффлайн-режимі. Тобто, до нього не можна дістатися, зламавши ПК віддалено. За це якраз варто дякувати особливу прошивку, що оберігає секретні адреси. Інтегрувати приватні ключі в інші додатки теж не потрібно, а значить — вони ніколи не «засвічуються» в загальному доступі. Апаратні гаманці мають відразу кілька рівнів захисту:

  1. Пін-код, який встановлює власник при першому запуску.
  2. Мнемонічну фразу з 24 слів, що дозволяє відновити профіль навіть при втраті девайса.
  3. Заводський ключ — поставляється деякими виробниками разом з гаманцем.

  Зламати такі сховища вкрай складно, хоча і можливо. Але для цього зловмисник повинен не тільки викрасти апарат, а й мати відповідні хакерські навички.

  Ще одна перевага апаратних гаманців перед паперовими полягає в тому, що всі вони мультивалютні. так:

  1. Модель KeepKey підтримує 7 популярних цифрових активів, включаючи біткоіни, Лайткоін і Ефір.
  2. Ledger Nano S — один з лідерів ринку. На ньому можна зберігати відразу 25 монет.
  3. Апаратні гаманці Trezor — беззаперечні лідери в плані мультивалютності. В цілому такі пристрої підтримують понад 500 коинов, включаючи популярні і перспективні монети, а також маркери ERC-20.

  Незважаючи на те, що апаратні гаманці по праву вважаються найнадійнішими і зручними пристроями для холодного зберігання, вони мають свої вади. Сильні і слабкі сторони таких девайсів представлені нижче:

  перевагинедоліки
  Постійне холодне зберігання кріптомонет. Ваші накопичення надійно захищені навіть в хвилини підключення гаджета до комп’ютера або ноутбука.Є ймовірність покупки моделі з криво поставленої прошивкою, через що в процесі експлуатації гаджет буде давати збої і не забезпечувати належний захист приватних ключів.
  Можливість зберігання на одному пристрої відразу декількох криптовалюта.Викрасти апаратний гаманець, як і будь-який фізичний носій, набагато легше, ніж файл, що зберігається в електронному вигляді. Звичайно, відновити доступ ви зможете, але доведеться купувати ще один девайс.
  Кілька рівнів захисту, що запобігають несанкціонованому доступу.Особливо спритні хакери можуть впроваджувати в гаджет шкідливе ПО на етапі доставки.
  Завдяки спеціальній прошивці, апаратні гаманці можна застосовувати на різних ПК, не боячись за свої заощадження.Далеко не всі моделі підтримують мікротранзакції, що не дозволить перекладати на них невеликі суми монет, зібраних на кранах або Майнінг-пулах.
  Можливість відновлення профілю на іншому пристрої, якщо перше загубиться або його вкрадуть.Даний тип гаманців платний. Ціна — від 80 євро і вище.

  програмні гаманці

  Меню програмних гаманців для різних криптовалюта

  Спочатку такі гаманці призначені для гарячого зберігання, але при бажанні їх можна переводити в оффлайн. Ви можете піти одним з двох шляхів:

  1. Встановлюємо гаманець на комп’ютер. Якщо ставиться повнорозмірний клієнт (Bitcoin або Litecoin Core), чекаємо завантаження всього блокчейна. Після цього входимо в гаманець і створюємо новий акаунт, а потім генеруємо один або кілька публічних адрес. Потім проводимо резервне копіювання гаманця в настройках (створюється дублікат файлу ключів). Копію скидаємо на оффлайн-носій (флешку або зовнішній жорсткий диск), а оригінал видаляємо.
  2. Відразу встановлюємо гаманець на зовнішній накопичувач. Цей метод підходить як для легких, так і для товстих гаманців. При установці Bitcoin Core може трапитися так, що програма стане на зовнішній накопичувач, а блоки транзакцій за замовчуванням завантажаться на диск C. Щоб не допустити цього, необхідно виконати декілька дій: після установки клієнта створюємо копію ікони, в її властивості прописуємо -datadir = G : \ bitcoin (де G — це зовнішній диск), після чого запускаємо додаток через змінений ярлик і чекаємо закінчення синхронізації.

  Зазначені методи хороші тим, що більшу частину часу ваші приватні ключі знаходяться поза інтернетом. Але при перекладі сховищ в режим онлайн (наприклад, для відправки коинов) вони якийсь час будуть під загрозою злому. Більш того, необхідно враховувати ще пару нюансів:

  1. Якщо на зовнішньому носії зберігається тільки приватний ключ, вам періодично доведеться скидати його на комп’ютер. Після здійснення всіх задуманих дій рекомендується робити нову копію файлу ключів, щоб уникнути збоїв в роботі програми.
  2. Якщо на зовнішньому ЖД зберігається весь повнорозмірний клієнт, після підключення до ПК вам доведеться чекати, поки програма довантажити нові блоки транзакцій. В іншому випадку гаманець не буде працювати.

  Ну і наостанок зробимо ще одне застереження. Зовнішні носії, як паперові і апаратні гаманці, можуть вкрасти. Тому вам слід надійно їх ховати, мати відразу кілька копій приватних ключів, а самі клієнти захищати складними паролями.

  Плюси і мінуси холодного зберігання криптовалюта

  Монети декількох криптовалюта лежать на ноутбуці

  Щоб підсумувати все вищесказане, виділимо переваги і недоліки холодного зберігання в цілому:

  плюсимінуси
  При холодному зберіганні неможливо зламати гаманці віддалено.Абсолютно всі зовнішні носії схильні до різних ушкоджень. Папір може зношуватися, апаратні гаманці, флешки і зовнішні жорсткі диски можуть ламатися. Тому рекомендується використовувати відразу кілька офлайнових накопичувачів, а у випадку з апаратними гаманцями — мати кілька записів з сид-фразою, адже тільки вона дозволить відновити доступ.
  При бажанні носії з приватними ключами можна використовувати на різних комп’ютерах, що робить користувача мобільним.Зовнішні носії можуть вкрасти.
  На холодних гаманцях (за винятком паперових) можна зберігати відразу кілька криптовалюта.У переважній більшості випадків вам доведеться періодично переводити гаманці в режим онлайн. В цей час заощадження будуть перебувати під загрозою. До виключень можна віднести тільки апаратні гаманці, захищені спеціальним ПО. Але навіть тут не буде стовідсоткової гарантії, якщо прошивка поставлена ​​криво.
  Ви можете поповнювати баланс, не переводячи гаманці в режим онлайн.

  Розібравшись з тим, що таке холодне зберігання криптовалюта, можна прийти до висновку, що даний метод набагато безпечніше альтернативного гарячого зберігання. Можливо він не такий зручний, але якщо у вас накопичилася пристойна сума, заради її збереження можна відсунути зручність на другий план. Звичайно, є універсальний варіант у вигляді апаратного гаманця, але він коштує грошей. Витрачатися на такий гаманець чи ні — вирішувати вам.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector