Капа в криптовалюта — що це і як вважається

Капа в криптовалюта — це скорочений варіант поняття ринкової капіталізації (capitalization). Знання цього параметра дозволяє судити про популярність віртуальних монет, кількості випущених монет і середньоринковою ціною. Для визначення капи потрібно помножити два параметра — вартість активу і число випущених монет (в обороті).

Важливість капіталізації важко переоцінити. На неї можна орієнтуватися при оцінці перспектив криптовалюта і ухвалення рішення про покупку активу (в тому числі на етапі ICO). Як розраховується капа? Від чого вона залежить? Почім не можна вірити розрахунковому параметру в сфері віртуальних грошей? Ці та ряд інших моментів обговоримо в статті.

Що таке капа в криптовалюта — визначення

Монета біткоіни на стодолларовой банкноті

Капа в криптовалюта — це термін, що означає ринкову капіталізацію віртуальних грошей в процесі біржових торгів. Учасники ринку віртуальних монет щодня відстежують цей параметр, однак не всі знають його особливості та принципи формування. Саме визначення «капа» часто розшифровується помилково. Причина полягає в його багатогранності.

Наприклад, в банківському секторі капіталізація передбачає нарахування відсотків за депозитом і додаток цієї суми до «тіла» вкладу. У загальноекономічної практиці капа — це ринкова ціна активів в обороті (наприклад, цінних паперів компанії). Перевага в тому, що учасники ринку точно знають число випущених акцій або інших активів, а також ціну ринку.

Капа на біржі — це орієнтовний показник, що дозволяє учасникам ринку зорієнтуватися в успіхах віртуальної монети і її стабільності. Знаючи капіталізацію і бачачи тенденцію її зміни, можна зробити висновок про корекцію рівня попиту на монету в кріптовалютном співтоваристві.

Як вважається капа в криптовалюта?

Стопки доларів серед монет біткоіни

Розрахунок капіталізації (капа) в кріптовалютном секторі нічим не відрізняється від принципів, характерних для фондового ринку. Для отримання необхідного значення досить помножити між собою два параметра — поточний ринковий курс (на момент розрахунку) і загальне число монет в обігу. З першим показником проблем немає, адже необхідні дані надає безліч біржових майданчиків.

Інша справа — число монет в обігу. Для розуміння розрахунку капи наведемо приклад на акціях компанії. Існує організація «Х», яка випустила 1000 акцій на продаж. Вартість одного цінного паперу «Х» становить 100 000 рублів. Для обчислення капіталізації досить 1000х100 000 рублів. Виходить капа дорівнює 100 000 000. Іншими словами, орієнтовна вартість компанії (виражена в цінних паперах) становить зазначену вище суму.

Капа в криптовалюта вважається аналогічним чином. Мінус в тому, що точного числа монет в обігу не знає ніхто. Загальний показник легко знайти на численних сайтах в Мережі. Наприклад, кількість монет BTC на 4 грудня 2018 року становить 17 406 212. Але це орієнтовна цифра, яка не враховує загальну кількість згенерованих і отриманих Майнер монет. Скільки з них бере участь в обороті, не скаже ніхто.

При розрахунку реального числа коинов (на момент розрахунку) важливо врахувати такі нюанси:

 1. Кількість криптовалюта в руках творців. Наприклад, Сатоши Накамото (за заявою ряду експертів) є власником понад мільйон біткоіни. З великою ймовірністю вони лежать в гаманці творця і ніяк не використовуються.
 2. Регулярно відбуваються випадки шахрайства, в яких з гаманців учасників кріптосеті крадеться велика кількість віртуальних монет. Про наслідки таких крадіжок і долі грошей ніхто не може розповісти.
 3. Інвестування. З 2017 року настав час активного інвестування в криптовалюта. Мільйони людей просто скуповують віртуальні гроші і зберігають їх в гаманцях. Мета полягає в очікуванні зростання ціни в майбутньому і подальшим продажем коинов з вигодою.
 4. Поломки комп’ютерів. Біткоіни з’явився ще в 2009 року і перші кілька років збої в ПК були поширені серед малодосвідчених користувачів. Через проблеми з жорсткими дисками або поломкою інших елементів втрачено десятки, якщо не сотні тисяч монет.
 5. Втрата приватних ключів. Багато учасників втратили доступ до гаманця і, відповідно, наявними накопичень. Втрачені коін навряд чи хтось знайде, тому в розрахунку капи вони брати участь не повинні.
 6. Інші фактори. На зниження загального числа криптовалюта в обороті впливає і ряд інших моментів — зломи пулів, закриття бірж і так далі.

Сказане вище означає, що розрахунку капа в криптовалюта не можна вірити — це приблизний параметр. Наприклад, на 4 грудня 2018 року цей показник для BTC дорівнює 69,5 мільйонів доларів. Якщо припустити, що кількість біткоіни в обороті не 17,4 мільйона, як вважається, а 13-14 мільйонів, реальна капіталізація дорівнює не більш 50-60 мільярдів доларів.

Знаючи, що таке капа в криптовалюта, учасник мережі може орієнтовно оцінити можливості і потенціал криптовалюта. Розрахувати точну капіталізацію не вийде з-за відсутності головного параметра — точного числа монет в обігу.

Як використовується капа в криптовалюта?

Мішок з доларами

Капіталізація (капа) в криптовалюта — параметр, що дозволяє судити про надійність і стійкість конкретної віртуальної мережі. Для роз’яснення позиції досить навести приклад двох криптовалюта — починаючої (наприклад, при випуску ICO) і яка існує вже кілька років:

 1. Приклад №1. Коін випускається рік, кількість емітованих монет становить 100 000, а ціна однієї монети на ринку — 10 доларів. Параметр капа для віртуальної грошової одиниці дорівнює 1 000 000 доларів. При бажанні великі гравці ринку зможуть впливати на курсову вартість активу шляхом купівлі-продажу великої кількості монет. Для таких криптовалюта характерні ситуації з дампом і Пампа — штучним заниженням або підвищенням ціни.
 2. Приклад №2. Коін існує кілька років, кількість монет 1 000 000, а вартість — 1000 доларів. При таких обставинах капа дорівнює 1 000 000 000 доларів. Це означає, що для впливу на ринок потрібні великі інвестиції, які обчислюються десятками мільйонів доларів.

З урахуванням сказаного можна стверджувати, що друга криптовалюта відрізняється більшою стійкістю. Для впливу на курсову ціну у інвестора повинен бути серйозний капітал або група спільників, тому ймовірність дампа і пампа знижується. При капі від 1 мільярда доларів і вище обвалити курс майже неможливо. Це свідчить про розподіл монет серед великого числа людей.

Управління курсом в сфері криптовалюта відбувається наступним чином:

 1. Група інвесторів створюють негативну новина, яка впливає на певну криптовалюта. Далі відомості тиражуються в Інтернеті (соцмережах, форумах і так далі). Учасники мережі поширюють цю новину, не маючи можливості її перевірити на практиці.
 2. Для монет з невеликою капою така дія небезпечно, адже багато хто прагне позбутися «небезпечної» криптовалюта. Скидання монет впливає на падіння курсової ціни.
 3. Група людей користується такою можливістю і купує монети за вигідною вартості (при досягненні умовного «дна»). Згодом ринок повертається на колишні позиції, але «чорну справу» зроблено — новачки продали монети за безцінь і втратили гроші.

Для криптовалюта з високою капіталізацією такі новини не призводять до значних коливань. Якщо вартість просаживается, то незначно і швидко повертається на місце. Крім того, в сфері популярних криптовалюта обертається велика кількість аналітиків. Вони швидко аналізують ситуацію, перевіряють інформацію, що з’явилася новина і спростовують її. Часто цим займаються і самі творці криптовалюта. Наприклад, новина про смерть В. Бутеріна (творця Ефіріума) лише трохи вплинула на ціну. Ситуація стабілізувалася після появи фото, яка спростує смерть творця ETH.

Таким чином, капа показує стійкість криптовалюта до таких «струсів». Але навіть високий показник не рятує інвесторів від сильної волатильності, характерною для популярних криптовалюта. Така особливість — плюс для короткострокових трейдерів і скальперів. Вони успішно користуються коливаннями курсів для отримання заробітку. Що стосується середньострокових трейдерів і інвесторів, для них більш кращі ринки з меншою волатильністю і низькою капіталізацією.

 • Читайте про секрети і принципах трейдингу криптовалюта.

Від чого залежить капа в криптовалюта?

Що йде вгору стрілка показує зростання капіталізації криптовалюта

Знаючи формулу розрахунку капи, легко зробити висновок про фактори, що впливають на її розмір. Їх два (основних):

 1. Число випущених монет. Кількість віртуальних грошей в обороті для кожної криптовалюта індивідуально і залежить від багатьох параметрів — часу існування монети, підходів до емісії, швидкості Майнінг і так далі. У деяких криптовалюта коін відразу випускаються в обіг, але є і такі, які емітуються поступово (біткоіни, Ефіріум).
 2. Вартість цифрових грошей. Цей показник залежить від попиту і пропозиції віртуальних грошей на ринку. Через відсутність реального забезпечення курсова вартість змінюється в широкому діапазоні, а разом з нею коливається і поточна капіталізація (капа). Протягом дня зміни можуть досягати 10-20% і більше.

На капіталізацію впливає ряд непрямих параметрів (від них залежить вартість активу):

 1. Фундаментальну основу. До цієї категорії відносяться новинні події, що відбуваються в кріптовалютной середовищі. Будь-які повідомлення можуть впливати на вартість, а разом з нею і на показник капи. Серйозний вплив на кріптовалютний ринок мають заяви урядів великих країн, наприклад, Китаю і США. Поява нових заборон приводить до значних коливань курсової ціни монет.
 2. Прогнози та відгуки експертів. Розвиток криптовалюта знаходиться в постійній динаміці, а початківці і досвідчені інвестори орієнтуються не тільки на поточну ситуацію, а й на думки експертів в сфері віртуальних монет. Позитивні висловлювання про розвиток або потенціал зростання курсової монети можуть призвести до стрибка ціни і капи. І, навпаки, одне погане слово часто призводить до зворотної ситуації — різкого обвалу ринку.
 3. Розвиток і впровадження технологій. Кожна криптовалюта розвивається, завдяки групі розробників, що займається вдосконаленням і розвитком мережі. Впровадження нових технологічних новинок і підвищення доступності віртуальних монет веде до зростання вартості і показника капи.
 4. Офіційне визнання. Цінність криптовалюта і актуальність їх застосування залежить від позиції законодавства. Якщо країна забороняє ходіння криптовалюта, попит і вартість різко падає. І, навпаки, узаконення віртуальних грошей позитивно позначається на курсової ціні. Як приклади можна привести Піднебесну, постійно встановлює заборони, і Японію, де віртуальні монети легалізовані з минулого року. Чим більше країн приймає криптовалюта, тим вище її ціна, а це прямий шлях до стрибка капи.
 5. Дії «китів» ринку. Не секрет, що в світі цифрових грошей багато заробляють на спекуляції. Інвестори купують дешевше і продають дорожче, заробляючи на різниці. Багато штучно створюють настрій ринку, про що згадувалося вище (памп і дамп). При таких обставинах капіталізація коригується разом з ціною і змінюється на такий же відсоток.
 6. Випуск досконаліших монет. Для сектора криптовалюта характерна висока конкуренція. Після випуску біткоіни з’явилося сотні нових криптовалюта, і деякі з них обходять BTC по ряду параметрів (наприклад, за швидкістю транзакції, масштабованості або комісії). Поява таких конкурентів і їх розвиток може привести до поступового зниження вартості і падіння показника капи в криптовалюта.

Це лише частина факторів, що побічно впливають на параметр капіталізації. Про це необхідно пам’ятати в процесі аналізу і вибору активу для інвестування.

«Підводні камені» капи в криптовалюта

Значки криптовалюта і графік курсу

При виборі віртуальних монет інвестор аналізує кілька складових — курс, новини, потенціал і, звичайно, капа віртуальних монет. Підвищення капіталізації говорить про зацікавленість учасників ринку в певній монеті (в тому числі ICO). У такому випадку прийнято вважати, що вкладення швидко окупиться і принесе інвестору очікуваний прибуток.

Але зростання капіталізації не завжди викликаний раціональними чинниками. Іноді нові монети «накачуються» великими гравцями для створення штучної видимості ліквідності. При таких обставинах зростає вартість, а з нею і капа. Такі дії організовуються за змовою і часто в інтересах творців нових проектів ICO.

Зменшення капіталізації не завжди є ознакою для скидання віртуальних монет. За статистикою в період ICO капа йде вгору, а після виходу на вторинний ринок може виникнути просадка (це звичайне явище). Причина в тому, що в новому середовищі працюють інші принципи. Якщо учасник первинного розміщення купив великий обсяг монет під час ICO, він може спробувати збути криптовалюта. Це призводить до падіння капіталізації. Можлива і зворотна ситуація, коли після виходу на вторинний ринок криптовалюта викликає ажіотаж. В результаті виникає дефіцит пропозиції, і вартість разом з капою йде вгору.

При зниженні капіталізації важливо оцінити ситуацію на ринку, звернути увагу на причини падіння ціни. Якщо цей фактор не викликаний негативним новинним фоном і негативними коментарями експертів, переживати немає сенсу.

Залежність ціни і капи в криптовалюта

Лінія графіка на папері

У більшості випадків при зростанні вартості монет збільшується і капа. Але це не завжди так. Можливі ситуації, коли при падінні курсу капіталізація збільшується. Таке реально в разі одночасного викиду на ринок нової партії криптовалюта розробниками. При таких обставинах ціна залишається незмінною, а кількість монет зростає. До слова, різке збільшення числа коинов в продажу неможливо для криптовалюта, які видобуваються Майнінг.

Якщо порівнювати важливість параметрів для інвестора, варто виділити наступне:

 1. Ціна — показує учаснику ринку рівень попиту на актив, але за вартістю не завжди можна визначити реальну цінність. Наприклад, в процесі дампа курс може обвалитися, але це не означає, що криптовалюта не має перспектив подальшого зростання.
 2. Капа — це параметр, що відображає стан цифрових монет на біржі. Збільшення числа монет в продажу свідчить про зростання кількості користувачів (чим їх більше, тим краще).

Показник капи більшою мірою відображає стійкість, ніж курс. Спільне в цих показників в тому, що вони нестійкі, мають орієнтовний характер і відрізняються високою волатильністю. У кріптовалютном співтоваристві до цих пір ходять чутки про мільйон BTC на рахунках Сатоши Накамото. Неможливістю визначити точну ціну і капіталізацію користуються шахраї і великі інвестори.

Але ігнорувати ці параметри не варто. Знаючи особливості капи на біржі, що це, як вважається і від чого залежить, простіше зорієнтуватися на ринку і підібрати підходящу криптовалюта для інвестицій.

Відео про те, що таке капа в криптовалюта:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector