Хто і навіщо створив Bitcoin Cash

відомі коріння

Якби криптовалюта були людьми, то BCH став би кимось на кшталт Роя Джонса Молодшого. У Роя батько також був професійним боксером, однак менш успішним. Біткоіни Кеш став відгалуженням біткоіни, маючи схожу структуру. Не сказати, що він прямо успішніше BTC, але за багатьма показниками виявився набагато краще.

Як правило, хард Форк не отримують великого попиту, оскільки ніяких нововведень не приносять. Бувають лише невеликі зміни, однак сильного уваги не залучають. BCH за місяць зміг стати другим за вартістю і п’ятим за капіталізацією. Причина криється в прикутого уваги всієї спільноти на новини про біткоіни.

Тоді, більшість з них були пов’язані саме з поділом мережі. Це питання було темою дня, тому кожен формував своє ставлення до хардфорку і майбутнього проекту. Оскільки головною ідеєю була розвантаження основної мережі та поліпшення альтернативної, багато компаній і експерти визнали Bitcoin Cash ще до його появи.

Передумови для створення

Ринок наповнюється новими проектами з унікальними ідеями. Криптовалюта, що повторюють чиюсь задумку, як правило, нецікаві і лежать в кінці рейтингу. Як уже сказано, Форк практично ідентичні і грають лише допоміжну роль. Але Bitcoin Cash отримав свої особливості, за які його варто любити.

Довгий час біткоіни дуже легко справлявся зі своїми завданнями. Він відповідав статусу дешевої і швидкої платіжної системи, особливо в порівнянні з банками. Але творці мережі не попрацювали над масштабністю. Зростання популярності всього ринку призвів до того, що біткоіни практично завис.

2015 і 2016 роки вже відображали зниження швидкості мережі. Вона не справлялася з наявним кількістю запитів. Однак, тоді з’являлося нове обладнання для Майнінг, яке допомагало прискорити процес підтвердження транзакцій.

У 2017 положення мережі біткоіни досягло рівня критичного. Перерахунки здійснювалися протягом доби і більше. Якщо була необхідність в швидкій операції, доводилося платити високу комісію. Користувачі поступово почали відходити від цієї криптовалюта, що мало вплив на його вартість.

Рішення

Ключовою проблемою мережі був маленький розмір блоку. Його не вистачало для обробки великої кількості транзакцій. Головна ідея багатьох користувачів і деяких членів команди — збільшити його з 1 до 8 мб.

Однак більшість проголосували проти такого рішення. Аргументація полягала в тому, що такий хід піддасть систему небезпеки. Їй буде набагато важче справлятися з DDoS-атаками. Також можуть з’явитися випадки подвійної витрати коштів. Тому пропозиція була відкинута.

Але залишати все на тому ж рівні так само не мало сенсу. Висунули ідею хардфорка, яку підтримали більшість учасників мережі. У ньому то вже можна реалізовувати будь-які задуми.

прихильники ідеї

На жаль, на сайті Bitcoin Cash немає інформації про команду проекту. Вони ховаються практично також, як і нікому невідомий Сатоши Накамото. Але від інтернету нічого не приховати. Кілька інтерв’ю допомогли визначити, хто ж став на чолі проекту.

Головним розробником став Аморі Січе. Свого часу він працював в Facebook. Він не заробив славу кращого програміста світу, будучи в цій компанії. Однак Аморі зробив собі ім’я відповідального і цілеспрямованого кодера. Якщо вірити LinkedIn, його колеги часто користувалися його порадами і слідували більшості установок.

Практично з моменту появи Bitcoin Аморі був зацікавлений в його масштабування. Він, як і багато інших учасників мережі розумів, що використання системи в усьому світі не призведе до запровадження альтернативи банкам. Таке явище лише посприяє зависань. Саме так і сталося.

У 2017 році він приступив до повноцінних досліджень, розповівши про деякі моменти на Bitcointalk. У зв’язку з цим Bitcoin Development Team (спонсорами якого були розробники обладнання для видобутку криптовалюта Bitmain, а також, компанія, яка надавала всі послуги для роботи з BTC — Bitcoin.com) видали йому грант. Це говорить про те, що в поділі системи були зацікавлені і великі компанії.

У неписані команду BCH потрапила одна з найвідоміших особистостей ринку криптовалюта — хайп Янг. Більшості він відомий як генеральний директор майнінгового пулу ViaBTC, який сьогодні займає 4-е місце за кількістю обчислювальних потужностей мережі Bitcoin.

У 2012 хайп випустився з Північно-Західного політехнічного університету Китаю, закінчивши математичний факультет. Після цього він відразу ж приступив до роботи над Tencent Weibo — аналог Twitter. Крім цього, він довгий час займався розробкою фондової біржі FUTU. Однак ця сфера не так сильно манила його, як криптовалюта.

Якщо вірити його словам з деяких інтерв’ю, ще під час навчання він захоплювався блокчейн-технологіями і був упевнений, що зможе знайти себе в цій сфері. Тому, після закінчення роботи над китайським твіттером він інвестував в біткоіни.

У 2014 він приєднався до команди RD в ZeusMiner, з чого і почалася його кріптокарьера. Варто відзначити, що дана компанія на той момент займала 3-е місце в рейтингу Майнер на алгоритмі Scrypt. З 2016 він створив ViaBTC.

Хайп як висловився, що BCH — справжній біткоіни. Підтвердженням тому стало додавання криптовалюта на свій пул. ViaBTC був одним з перших сервісів, в список якого включили біткоіни Кеш. Сьогодні він також активно підтримує цю криптовалюта і впевнений, що в майбутньому вона зможе обійти BTC.

Чергова відома особа — Джихан Ву. Навколо нього сьогодні точиться чимало скандалів. Так, два тижні тому був запущений слух про його відхід з Bitmain, нібито через конфлікт з іншим членом ради директорів. Але вже на наступний день ця інформація була спростована самою радою.

Джихан був біля витоків Bitmain і зараз відомий як співзасновник. Також, він стоїть у початку найбільшого Майнінг-пулу Antpool. До криптовалюта був фінансовим аналітиком, а також менеджером по вкладах в China Grand Prosperity Investment.

Перша зв’язок з ринком була вже в 2010 році. Тоді він крупно закупив біткоіни на Taobao і Mt. Gox. З наступного року він активно інвестує в усі блокчейн-платформи, а також перспективні проекти, пов’язані з біткоіни. Трохи пізніше він створив власний новинний портал про біткоіни.

Довгий час він активно підтримував Bitcoin. Як розробник обладнання для Майнінг Джихан був одним з найпалкіших прихильників цього проекту. Однак з плином часу він не став заперечувати негативних сторін мережі. Тому, як і багато користувачів BTC виступив за розширення розміру блоку, тим самим ставши на сторону Bitcoin Cash.

Також частиною команди став інвестор і підприємець Роджер Вер. В його руках зосереджена одна з найбільших сум в BTC. Його життя зовсім не була пов’язана з криптографією, а про біткоіни він почув по радіо. Витративши близько тижня, не виходячи з дому, йому вдалося розібратися з багатьма особливостями мережі. Тоді він і зробив свій внесок. До цього дня Роджер впевнений в майбутньому криптовалюта. Від ідеї BTC він не відмовляється, однак був в числі перших, хто підтримав хард форк.

Крім відомих особистостей, в команду розробників увійшли безліч Майнер BTC. Рішення хард ФОРКОМ було загальноприйнятим. Навіть повні противники BCH були згодні з тим, що єдино вірний вихід — поділ мережі.

особливості мережі

Біткоіни Кеш пішов інший доріжкою. Насправді, спільного з BTC залишилося зовсім небагато:

  • алгоритм обчислення;
  • система винагород (12.5 монет за кожний блок);
  • протокол Proof-of-Work;
  • обмежена емісія в 21 мільйонів монет.

Також дотримані основні принципи класичного блокчейна. Звичайно, якщо покопатися досить глибоко, то можна знайти ще кілька схожості. Так, наприклад, якщо на пошук блоку витрачається більше 10 хвилин, то складність падає, а якщо менше — зростає. Аналогічно вона зростає або знижується при збільшенні або зменшенні загальної кількості обчислювальних потужностей в мережі.

Серед головних відмінностей наступне:

  • блок в 32 мб (спочатку було 8 мегабайт, потім відновили до 16, а 15 травня 2018 року — до 32. Незабаром планується збільшення до 64);
  • складність мережі змінюється кожні 6 блоків замість 2016, завдяки чому вона працює стабільніше, а Майнінг вимагає менше ресурсів.

Також в BCH впроваджено технологію транзакцій з підписом сум відправки. Завдяки цьому вдалося досягти більше безпеки проведення операцій. Останнє нововведення — захист від стирання або повтору транзакцій.

Подвійна трата могла стати головною проблемою нової мережі через те, що вона мала спільні блоки з ланцюгом BTC. Однак Аморі Січе ввів софт, який змінив адреси гаманців для біткоіни Кеш. Завдяки цьому система автоматично відрізняє напрямок транзакцій.

висновок

Біткоіни Кеш, на відміну від свого «батька», не має чітко визначеної команди. Його створенням займалося велика кількість Майнер, які підтримали ідею поділу мережі. Головним розробником багато хто вважає Аморі січе, оскільки він займається більшістю оновлень мережі. Решту особистостей, які перераховані вище, віднесли до команди лише через їх популярності і швидкого прийняття хард ФОРКОМ, ніж через великого внеску в розвиток біткоіни Кеш.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector