Як добувати BCH (BCC): налаштування, Майнінг біткоіни Кеш

Складний алгоритм — багато ресурсів

Біткоіни Кеш використовує той же алгоритм хешування, що і біткоіни — SHA-256. Спочатку він був розроблений для підвищення рівня безпеки секретних даних держави, тому функцію, зашифровану ним, дуже складно вирішити.

Його суть полягає у формуванні фіксованих значень з випадкового набору даних. Пошук цього значення шляхом вирішення якогось рівняння неможливий. Єдиний спосіб — перебрати всі можливі варіанти для знаходження правильного.

Оскільки даних дуже багато, перебір займає чимало часу. Для нього потрібно багато обчислювальних потужностей, а значить потрібно продуктивне обладнання і великі витрати на їх забезпечення.

Крім алгоритму, за яким вирішити функцію можна лише шляхом перебору всіх варіантів вирішення, відіграє роль шукає протокол. У випадку з біткоіни Кеш це Proof of Work. Назва говорить за себе — потрібно довести, що робота дійсно була пророблена.

Він працює за принципом «найдовшою ланцюга». Тобто, після перевірки всіх блоків додається новий, який збільшує ланцюг. Той, хто першим вирішить це блок — перемагає. Надання Шейру на перевірку блоків і рішення хеш-функції і буде тим самим доказом.

SHA-256 розроблений таким чином, щоб на вирішення однієї функції йшло приблизно 600 секунд. Уявіть, що на протязі 10 хвилин людині безперервно потрібно носити мішки з цементом. Для цього він витратить чимало сил.

Аналогічно з обладнанням: відеокарти або ASIC працюють практично на повну потужність, щоб вирішити функцію і відкрити новий блок. Тому цей алгоритм вважається найскладнішим з усіх існуючих в кріптоміре.

Вибір обладнання — перший крок до успіху

Коли мова заходить про Майнінг криптовалюта, дуже важливо правильно підібрати обладнання для цього процесу. Як уже сказано раніше, при видобутку біткоіни Кеш задіюється багато ресурсів. Відповідно, потрібно вибирати найкращі комплектуючі.

У теорії, Майнінг доступний на центральному процесорі, відеокарті, FPGA і ASIC. Всі вони здатні виробляти складні обчислення і мають для цього хорошу продуктивність. Але перші три варіанти погано підходять для цієї криптовалюта.

Центральні процесори спочатку створені для виконання декількох різних завдань. Більш того, їх обчислювальна потужність менше 1 MH / s. Оскільки Майнінг сам по собі дуже складний, то ЦП вже неефективно використовувати. А коли мова заходить про Bitcoin Cash, то цей варіант зовсім виключається через надзвичайно високої складності.

Відкрите довгий час тримали перші позиції в Майнінг. Вони добре справляються з повторюваними завданнями і видають до 30 MH / s. Однак з розвитком криптовалюта Майнер сильно активізувалися. В результаті складність видобутку сильно підскочила. Майні Bitcoin Cash на відеокарті сьогодні не зовсім ефективно через величезну конкуренцію і складності мережі.

FPGA змогли перевершити відеокарти. Однак їх мінус полягав у тому, що їх потрібно налаштовувати під видобуток. Крім того, хешрейт згодом також став недостатнім, але збільшити його було дуже важко. Тому на заміну прийшли ASIC-Майнер.

Коли криптовалюта вийшли на новий рівень і їх популярність різко зросла, виробники зрозуміли, що багато будуть зацікавлені в Майнінг. Тому були створені Майнер, заточені під конкретний алгоритм або навіть криптовалюта. Так, Antminer працює виключно з SHA-256.

Він в рази потужніший відеокарти (10-15 тисяч GH / s), але займає набагато менше місця і простий в підключенні. Більшість користувачів, які цілеспрямовано займаються Майнінг біткоіни Кеш, використовують саме Antminer.

Що потрібно ще

Крім продуктивного обладнання вам знадобиться хороша система охолодження і надійна проводка. Обидва варіанти пов’язані з високими навантаженнями. Перший виходить з того, що при Майнінг система буде сильно нагріватися. Як мінімум, воно просто вимкнеться, а як максимум — може спалахнути.

Відповідно, з міркувань безпеки потрібно забезпечити свою систему хорошими кулерами. ASIC, як правило, мають свою систему. Однак, ніколи не буде зайвим додатково перестрахуватися. Ну а якщо ви все ж будете збирати ферму з відеокарт, то охолодження буде просто необхідним.

Без хорошої проводки ви станете жертвою постійних стрибків напруги. Як результат, можна залишити пол дома (або підлогу кварталу) без електрики. Адже Майнінг дуже сильно навантажує всю електромережу. Тому перш ніж починати цей процес, подбайте про його надійності.

Без підготовки нікуди

Важливим етапом в Майнінг варто виділити саме налаштування обладнання. Оскільки від цього залежить його швидкість, ефективність, енергоспоживання і ймовірність збоїв. Спочатку трохи про Майнінг на відеокарті.

Як не крути, але багато хто впевнений, що він ще має місце бути, але потрібно підключатися до пулу. Тому було б неправильно не розповісти вам, як це зробити. В першу чергу, потрібно налаштувати операційну систему:

  • відключити всі зайві служби;
  • відключити фонові процеси;
  • вимкнути антивірус (може прийняти програму-майнер за вірус);
  • налаштувати використання відеокарти на користь продуктивності і на шкоду візуалізації.

Все це допоможе домогтися більшої ефективності. Після цього потрібно зареєструватися на пулі (AntPool, ViaBTC, BTC.com і ін.) І створити там робочого (Worker). Наступним кроком потрібно завантажити програму-майнер і налаштувати її bat-файл. Основні дані — це адреса пулу, ім’я та пароль робочого і ваш BCH гаманець. Все інше — це деталізація настройки, яка залежить від обладнання і показників Майнінг.

ASIC не вимагає багато часу для настройки. Спочатку варто переконатися, що всі роз’єми підключені належним чином. Після включення, в браузері потрібно ввести IP-адресу Майнера, ввести там логін і пароль доступу (за замовчуванням — root) і ввести свої дані (адреса пулу і робочого). Потім потрібно перезавантажити пристрій і майнер почне працювати на вас.

Чим гарний Майнінг BCH

На відміну від BTC, його складність змінюється кожні 6 блоків, замість 2016. Як стверджують самі Майнер, це краще для обладнання, оскільки йому простіше плавно набирати обороти, ніж різко зустрітися з новим рівнем.

Можна провести аналогію з тренажерним залом. Набагато простіше присідати з 50 кілограмами і поступово додавати по 10, ніж після підходу в 50 різко зробити 100.

Крім того, складність видобутку Bitcoin Cash може впасти, якщо середній час на рішення останніх 11 блоків виросте вище 12 годин, або загальний хешрейт мережі сильно впаде. Перший час ця можливість мала деякі помилки, через що складність відчувала надто різкі зміни. Однак, після одного поновлення все стало на круги своя.

недоліки

Найбільшим недоліком, звичайно ж, є складність видобутку. Алгоритм, протокол і активність мережі сьогодні диктують такі правила, що Майні біткоіни Кеш не вийде в домашніх умовах на слабкому комп’ютері.

Крім того, його рентабельність повністю залежить від стану справ у Bitcoin, незважаючи на те, що сьогодні BCH за багатьма показниками обходить свого старшого брата. Як тільки у оригінальній мережі будуть виправлені проблеми комісій і транзакцій, багато просто підуть від біткоіни Кеш, а значить, його Майнінг стане невигідним.

прибутковість

Найголовніше питання в Майнінг — яка прибутковість, і чи варто їм взагалі займатися? І ось тут найцікавіше те, що вигода від видобутку BCH приблизно така ж, як і від BTC (приблизно 35-40 центів в день за кожен витрачений THash / s).

Багато хто може зробити висновок, що пробувати мережу біткоіни Кеш в такому випадку не має сенсу. Однак, варто враховувати те, що показники рівні при тому, що нагорода в монетах однакова (12.5), але ось курс BCH набагато нижче. Відповідно, його прибутковість вище.

Крім того, не забувайте, що навантаження на обладнання все ж буде трохи нижче, і є ймовірність, що складність в якийсь момент впаде. Тому сьогодні є сенс видобувати цю криптовалюта.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector