Як і де перевірити транзакцію Лайткоін?

Блокчейн Litecoin є групою блоків, які з’єднані в ланцюжок і формують єдину базу з загальнодоступною інформацією про транзакції в кріптовалютной мережі. Згадані блоки містять відомості про передачу Litecoin від одного користувача іншому, а саме інформацію про вже проведені раніше угодах і майбутніх операціях. Записи в ланцюжку формують єдиний перелік, в якому нова позначка посилається на старі угоди, аж до першого блоку ланцюга. Особливість ланцюга в тому, що підтвердження операції відбувається не відразу, а з затримкою (через шість блоків). Нижче розглянемо, як перевірити транзакцію Лайткоін, які сервіси дозволяють зробити цю роботу, і для чого призначений протокол Lightning Network.

Підтвердження транзакції Лайткоін

Останні транзакції відображаються в Лайткоін гаманці
Вікно Лайткоін гаманця з останніми трансакціями

Відомості про угоди, проведених з Litecoin, фіксуються в елементах ланцюжка блокчейн (блоках). Якщо проаналізувати цю ланцюг, можна отримати інформацію про всі операції в кріптовалютной мережі і таким чином перевірити транзакцію Лайткоін. У структурі блоку заголовок і список угод, проведених в мережі. У складі заголовка хеш операцій (свій і минулого елемента blockchain). На старті списку йде операція, за яку учасники мережі отримали премію (в січні 2018 року нагорода за блок дорівнює 25 LTC).

Перевірка транзакції Лайткоін всередині ланцюга відбувається шляхом валідації в блокчейн — розподілену базу даних, компоненти якої зберігаються на тисячах ПК в мережі Litecoin. До слова, аналогічну структуру і принцип побудови має й інша криптовалюта — Bitcoin, вперше емітована на початку 2009 року.

Підтвердження операції відбувається після її приєднання до переліку угод, зафіксованих в блоці ланцюга. Після завершення транзакції оновлення гаманців у платника і одержувача відбувається із затримкою — після формування наступних шести блоків. Їх поява свідчить про відсутність помилок в проведенні операції.

Учасник мережі вправі знизити кількість перевірок, що актуально при відправці невеликого числа монет. В результаті транзакції Лайткоін підтверджуються швидше. Якщо в процесі перевірки верифікація (по будь-якої причини) не виконано, криптовалюта повертається на гаманець користувачеві, перерахував монети.

Швидкість транзакції Litecoin

Людиноподібна фігурка Лайткоіна на дорозі

На відміну від біткоіни, час видобутку блоку в мережі Лайткоін становить 2,5 хвилини (проти 10 хвилин у Bitcoin). Це означає, що повна перевірка валідності транзакції відбувається через 15 хвилин. При оплаті за товари або послуги досить проходження двох блоків, що дозволяє знизити час проведення операції до 5 хвилин. Після впровадження технології SegWit збільшився розмір блоку і пропускна здатність мережі, що призвело до підвищення швидкості транзакції Litecoin.

Крім того, прискорення транзакції Лайткоін можливо шляхом застосування наступних дій:

 1. Збільшення розміру комісії за проведену транзакцію.
 2. Переклад більшої суми. Чим більше криптовалюта перекладається, тим вище статус угоди, і тим активніше вона здійснюється.
 3. Проведення відкритих операцій. У таких випадках учасники не приховують інформацію про себе, що прискорює проведення транзакції.
 4. Застосування централізованих майданчиків. Існують ресурси, які забезпечують проведення операцій з Лайткоіном без підключення системи блокчейн. Це можливо, якщо угода здійснюється всередині сервісу. Приклад — Coinbase.
 5. Використання мультіподпісі. Сьогодні деякі компанії встановлюють мультіподпісь (крім звичайного підпису), що гарантує коректність проведеної операції.

Як перевірити транзакцію Лайткоін?

Список непідтверджених транзакцій Лайткоіна
Перелік транзакцій Лайткоіна, які очікують підтвердження

Перевага кріптовалютной мережі — відкритість коду і доступність для перевірки кожним користувачем. Після проведення операції по перерахуванню віртуальних монет кожен бажаючий має право перевірити транзакцію Litecoin. Для вирішення цього завдання існують кілька сервісів:

 • bchain.info/LTC/;
 • chain.so/LTC.

Для перевірки не потрібно вводити особисті дані або реєструватися на сервісі. Досить зайти на одну із зазначених майданчиків і прописати в спеціальній графі відомий хеш транзакції, адресу або номер блоку. Після цього відображаються відомості про блок і його статус.

Коли Litecoin-транзакція вважається підтвердженою?

Останні блоки Лайткоіна
Список останніх блоків Litecoin

Знаючи, де перевіряти транзакції Лайткоін, користувач може в будь-який момент визначити коректність проведеної операції. Необхідність таких дій викликана тим, що підтвердження угоди з криптовалюта відбувається не відразу, а після додавання наступних шести блоків в кріптовалютную ланцюг. Така опція передбачена для захисту мережі від повторної витрати одних і тих же монет.

Для прискорення операцій торгові точки часто не чекають формування шести блоків, а вважають угоду проведеної після появи двох наступних блоків (через п’ять хвилин). При цьому сервіси в Інтернеті має право самостійно виставляти кількість блоків, обов’язкових для визначення валідності операції.

Правило шести блоків при проведенні Litecoin-транзакції не випадково. Доведено, що для злому ланцюга шахраєві буде потрібно від 10 відсотків хешрейта і більш, а це майже неможливо (ймовірність 0,1%).

Комісія при проведенні транзакцій і протокол Lightning Network

Напис Lightning Network на тлі цифрового зображення мозку

Учасники мережі знають, що швидкість проведення операції залежить від величини комісії, виплаченої користувачем. Чим більше такий платіж, тим менше часу йде на підтвердження системою коректності угоди. Величина комісії залежить не від розміру перекладу, а від обсягу транзакції (вимірюється в байтах). Чим більше операція, тим складніше її обробка і тим вище розмір комісії. Щоб переконатися в цьому, досить відстежити транзакцію Litecoin і перевірити її на валідність для різного розміру комісійних платежів. Але чи завжди потрібна комісія?

У вересні 2017 року з’явилася новина, яка перевернула уявлення про проведення транзакцій в Litecoin-мережі. Творець криптовалюта Чарльз Лі оголосив про завершення роботи над протоколом Lightning Network (LN). Першу партію криптовалюта на адресу розробника Лайткоіна відправив творець нового протоколу Д. Моллерс. Угода в розмірі 0,01 Litecoin пройшла без комісії.

Мета створення LN полягає в оптимізації процесу проведення операцій і подолання труднощів, пов’язаних з масштабуванням віртуальних монет (біткоіни, Лайткоіна та інших). Іншими словами, це додатковий «коридор» над ланцюжком blockchain, що дозволяє проводити миттєві операції між учасниками мережі без стягнення комісійних платежів. Відомості про проведену операцію фіксуються в загальнодоступному blockchain до моменту, поки хто-небудь з учасників угоди не вирішиться на «переведення в готівку» криптовалюта, а точніше її виведення за межі додаткового каналу LN. Тільки в цьому випадку відбувається фіксація інформації в ланцюжку блоків шляхом створення запису про транзакції.

Можливість проведення операцій без комісії — один із напрямів, за розвиток якого активно взялися знавці кріптовалютного ринку. При цьому користувачі залишають за собою можливість подивитися транзакції Лайткоін і переконатися в валідності кожної проведеної операції.

Результатом нововведення став підвищений інтерес інвесторів до криптовалюта. На момент появи новини (2 вересня 2017 року) вартість однієї монети досягла 81 долара. Правда, до кінця вересня відбувся значний відкат до 53 доларів, після чого криптовалюта знову пішла вгору. На 5 січня 2018 роки за одну монету LTC дають 249 доларів США.

Варто відзначити, що Lightning Network не є новинкою, а сам протокол використовувався раніше в блокчейне Syscoin, а до цього розробники заявили про успішне тестування LN стосовно Blockstream.

Особливості Litecoin-транзакцій після появи Lightning Network

Напис Lightning Network на білому тлі

Впровадження алгоритмів SegWit і протоколу Lightning Network значно зміцнило позиції Лайткоіна, сприяло зростанню курсу (про нього згадувалося вище) і збільшення капіталізації. Сьогодні (12.012018 року) параметр ринкової капіталізації знаходиться на позначці 12,8 мільярда доларів США. При цьому транзакції в мережі Лайткоін мають ряд особливостей, про які повинні знати учасники кріптовалютной мережі після появи Lightning Network:

 1. При здійсненні операції з Litecoin користувач не може отримати суму, яка більше сумарного обсягу коштів наявних платіжних каналів.
 2. Проведені операції фіксуються в ланцюзі blockchain, і ця інформація знаходиться там завжди. Якщо людина використовує незмінний адреса, інші особи (знаючі особу власника) можуть тримати під контролем розмір балансу і бути в курсі проведених угод.
 3. Транзакції проходять без затримок, але кошти залишаються в платіжному каналі. Щоб провести просту операцію з цієї криптовалюта, його доведеться закрити.
 4. Низькі комісії. Угоди з Litecoin не вимагають виплати всієї комісії для Майнер. З іншого боку, якщо віртуальна валюта проводиться через платіжні канали третіх осіб, вони мають право запитати нагороду за передану ліквідність. У будь-якому випадку, вузли Litecoin змагаються за проведення операції, тому витрати нижче, ніж у випадку з звичайною операцією із застосуванням blockchain.

Не секрет, що Лайткоіни — віртуальна криптовалюта, якої не існує в матеріальному вигляді. Отже, після придбання або реалізації монет у користувача залишається лише електронний код, до складу якого входять цифри і букви. Знаючи, як відстежити транзакції Лайткоін, учасник мережі має потужний інструмент, що дозволяє отримати інформацію про успішність операції або відмову в її проведенні.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector