Як користуватися біткоіни і з чого почати найкраще

Привіт, шановні читачі. У цій публікації ми розглянемо ключові характеристики перших в світі цифрових грошей — біткойнов. Вони є валюту, створену і використану в електронному вигляді. Віртуальні гроші ніхто не контролює, вони не друкуються, як долари або євро. Вони виробляються людьми і великими обчислювальними центрами. Мережа Bitcoin називається блокчейн. Вона управляється комп’ютерами, розташованими в різних точках світу, які за допомогою програмного забезпечення вирішують складні математичні завдання. На перший погляд все здається більш-менш зрозумілим, але для новачків цього мало, щоб зрозуміти, як користуватися біткоіни.

Ми постараємося відповісти на основні питання про те, як функціонує перша в світі криптовалюта. Найкраще почати з відмінностей цифрових грошей від звичайних.

Чим біткоіни відрізняється від звичайних грошей?

Цифрові монети можна використовувати для покупки речей в інтернеті. У цьому сенсі він нічим не відрізняється від доларів, євро або рублів, якими можна користуватися в глобальній мережі в електронному вигляді за допомогою різних платіжних систем, таких як Webmoney або Яндекс.Деньги.

Однак найбільш важлива характеристика BTC, яка відрізняє її від звичайних грошей, полягає в тому, що криптовалюта децентралізована. Жодна установа не контролює її мережу. Багато людей бачать в цьому її основна перевага, так як їх кошти не знаходяться під контролем інших осіб або організацій, наприклад, банків.

Хто створив біткоіни?

Розробником програмного забезпечення є людина, відомий під ніком Сатоши Накамото. Також вважається, що під цим псевдонімом може ховатися ціла група фахівців. У запропонованій ними концепції біткойнов описаний в якості електронної платіжної системи, заснованої на математичному доказі. Їх ідея полягала в створенні валюти, незалежної від будь-якого центрального органу, яку можна було б передавати електронним способом, більш-менш миттєво, з дуже низькою комісією за транзакції.

Хто друкує біткоіни?

Ніхто. Ця валюта не має фізичної форми і не вводиться в обіг центральним банком будь-якої країни на основі власних правил, дії яких часто незрозумілі простим людям. Як правило, національні банки країн світу можуть збільшувати грошову масу в обігу для покриття державного боргу, тим самим девальвуючи гроші.

Яким же чином створюються цифрові гроші? На відміну від звичайних паперових грошових коштів біткойнов створюється в цифровому вигляді спільнотою людей, до якого може приєднатися будь-хто. Такі особи називаються Майнер. Вони займаються «здобиччю» монет, використовуючи обчислювальну потужність спеціального обладнання в пиринговой платіжній системі.

Ця мережа також обробляє транзакції, що здійснюються користувачами з віртуальною валютою. Це дозволяє біткоіни мати власну ефективну платіжну систему.

Протокол мережі блокчейн передбачає створення тільки 21 млн BTC, Майнінг яких повинен завершитися приблизно до 2140 році. Біткоіни ділиться і на більш дрібні складові, на зразок того, як звичайні гроші мають розмінні монети. Найменша делимая сума становить один стомільйонний BTC і називається Сатоши (satoshi) в честь досі невідомого засновника криптовалюта.

З метою ознайомлення можна спробувати заробити свої перші монети, використовуючи так звані крани. Такі сервіси роздають безкоштовні коін за вчинення певних дій. Як правило, це введення каптчі.

Що лежить в основі біткойнов?

Звичайна валюта забезпечена золотом або сріблом. Теоретично за кожною одиницею тієї чи іншої національної валюти лежить певна кількість дорогоцінного металу, яке можна отримати при поверненні купюри в банк. На практиці, звичайно, це неможливо.

На відміну від звичайних грошей біткоіни заснований не на золоті, а на математиці. Учасники мережі в усьому світі використовують програмне забезпечення і спеціальну апаратуру для емісії монет на основі математичної формули. Вона є у вільному доступі, тому ознайомитися з нею може кожен бажаючий.

Програмне забезпечення також є відкритим вихідним кодом, що дозволяє вивчити його роботу зсередини і зрозуміти весь механізм дії.

Основні характеристики біткоіни?

Біткойн має кілька важливих особливостей, які відрізняють його від звичайних валют:

  • децентралізація;
  • легка реєстрація;
  • анонімність;
  • повна прозорість;
  • низька комісія;
  • швидкі транзакції;
  • неможливість скасування операції;

Більш докладно про це можна дізнатися, подивившись різноманітні відео для чайників, яких на сьогоднішній день в інтернеті предостатньо. Ми ж розглянемо кожен з цих пунктів в загальних рисах.

децентралізація

Мережа біткойнов не контролюється жодним центральним органом. Кожен учасник мережі, який займається Майнінг і обробляє транзакції, складає частину загальної системи, в якій всі пристрої працюють як єдине ціле.

Це означає, що теоретично жодна центральна влада не може шляхом реалізації своєї грошово-кредитної політики викликати кризу в сфері криптовалюта або чинити тиск на її курс. Навіть якщо частина мережі відключається з якоїсь причини, вона продовжує працювати за рахунок інших вузлів в інших країнах і регіонах світу, де користуються криптовалюта.

Легка реєстрація

Відкриття рахунку в звичайному банку зажадає надати певний перелік документів. Налаштування торгових рахунків — це ще один етап бюрократичної процедури. На відміну від цього відкриття біткойнов гаманця і реєстрація в системі займе лічені хвилини. При цьому ніхто не буде ставити вам ніяких питань і стягувати комісійні збори.

Одними з найбільш популярних паперових гаманців в Росії вважаються біткоіни корі (або біткоіни кор) і електрум.

анонімність

Користувачі можуть мати кілька адрес в системі біткойнов, які є повністю анонімними. Це означає, що по ним неможливо визначити імена власників, адреса їх проживання або будь-яку іншу персональну інформацію, яку доводиться подавати в банк при відкритті рахунку.

повна прозорість

Блокчейн зберігає дані про кожної транзакції, яка коли-небудь здійснювалася в мережі. Ці дані містяться в так званій головній книзі — блок-ланцюжку. З неї можна почерпнути всю важливу інформацію про те, що відбувається в системі.

Будь-який користувач може знати, скільки монет зберігається не тільки на його власному гаманці, а й на будь-якому іншому. Але дізнатися, кому саме він належить неможливо.

Чи можна вжити додаткових заходів, щоб ще більше підвищити анонімність? Так, наприклад, не використовувати послідовно для транзакцій одні і ті ж адреси і не зберігати всі біткоіни на одній адресі, рівномірно розподіливши їх відразу за кількома.

мінімальна комісія

Банки стягують комісію за свої послуги при переказі грошей за кожну операцію і щомісячну плату за свої послуги з ведення ваших рахунків або карт. Найбільш високу комісію банки беруть за міжнародні перекази. Використовуючи біткоіни, можна істотно скоротити ці витрати.

Швидкі транзакції

Після відправки монет і обробки транзакції в мережі буде потрібно всього лише кілька хвилин, щоб вони досягли гаманця одержувача. З банківськими переказами неможливо домогтися настільки швидких і зручних платежів.

Додатковою перевагою є і можливість установки біткоіни гаманця на андроїд пристрої. Це дозволяє завжди мати доступ до своїх монетам, відправляти чи обмінювати їх на інші криптовалюта за допомогою мобільних гаджетів.

Неможливість скасування операції

Після відправки біткоіни їх неможливо повернути назад, якщо тільки сам одержувач не зробить цього. Всі операції не мають зворотної сили.

Виходячи з вище викладеного, можна сказати, що біткойнов теоретично володіє широкими можливостями. Як це працює, на практиці? Про це ми поговоримо в інших статтях, в яких докладно зупинимося на тому, як здійснюється Майнінг біткоіни, проводяться і відслідковуються мережею транзакції.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector