Як Майні ефіріум: огляд всіх способів і їх особливостей

І навколо нього почався шалений ажіотаж, купа питань таких: як що за крипта, навіщо вона створена, як Майні ефіріум. Всього за 42 дня краудфандінга він зібрав понад 31 тисячі біткоіни, що на той момент складало трохи менше 20 мільйонів доларів. Саме його назвали «платформою нового покоління біткоіни» або «біткоіни 2.0».

Ви ж пам’ятаєте це все? Якщо ви знаєте, що таке ефір, то звичайно ж пам’ятаєте. Якщо немає, то ви повинні були чути про це. Адже незважаючи на те, що тоді кріпторинок не був настільки популярний, зараз його обговорюють на кожному кроці, а багато країн регламентують використання криптовалюта.

Однак сьогодні ми не будемо труїти чергові байки про те, яка ж цікава ця галузь, і як нею користуватися. Зараз я детально познайомлю вас з процесом видобутку Ефіру, його основними характеристиками, способами Майнінг. Ця стаття повністю присвячена видобутку монети, яка змогла повторно підірвати всю спільноту кріптоміра.

Характеристика видобутку Ефіру

Якщо ви читаєте цю статтю, то вже прекрасно знаєте, що таке Майнінг в цілому. Тому я відразу ж розповім вам про технічні подробиці видобутку ETH. Для підтвердження рішення кожного блоку використовується протокол Proof-of-Work. Таким чином, щоб добувати ефір, потрібно буде використовувати обчислювальну потужність вашого комп’ютера або обладнання для Майнінг.

Оскільки ефір називають другим поколінням біткоіни, то логічно буде порівняти основні показники їх Майнінг. Адже ETH дуже любить кожен здобувач, оскільки рішення його блоків в рази легше ніж BTC.


Джерело: bitinfocharts.com (5.03.2018)

Майнінг Ефіріума перевершує біткоіни за всіма показниками. Завдяки маленькому часу появи нових блоків і їх невеликого розміру рішення відбувається відносно швидко, що і вабить видобувачів.

Однією з причин такої швидкості є алгоритм хешування — він доводить, що обчислювальна потужність дійсно була використана для виконання роботи. Цей алгоритм називається ethash і є певною альтернативою до SHA3-256. Він використовує код nonce, який має на увазі рандомноє двійковечисло. Саме воно і встановлює унікальне значення хешу.

Завдяки цьому випадковий вибір необхідного коду для вирішення неможливий, тому потрібно по циклу перебирати всі рішення аж до підбору правильного. Цей перебір і становить процес видобутку Ethereum.

Вимоги до системи

Добувати криптовалюта без гарної системи не має сенсу, оскільки ефективність буде зведена до нуля, а ваше обладнання просто не витримає. У випадку з ефіром це особливо актуально, оскільки тут грає роль кілька факторів:

 • велика кількість людей видобуває ETH, тому щоб бути першим, хто вирішить блок, потрібна хороша продуктивність;
 • через велику кількість Майнер мережу валюти постійно перевантажена, що створює додаткове навантаження на систему;
 • процес видобутку вимагає колосальної кількості дій від системи, тому вона сильно прогрівається. Слабке обладнання довго не прослужить.

Тому при складанні комп’ютера для Майнінг Ethereum варто дотримуватися хоча б мінімальним вимогам:

 1. Операційна система повинна бути 64 розрядної.
 2. Хороший провайдер — особливо важливо звертати увагу саме на пінг, так як при затримках багато хеш-суми можуть бути пропущені.
 3. 4 гігабайти RAM і 2 гігабайти пам’яті відеокарти.
 4. Якісна настройка програми, про це нижче.

Не хочу вас засмучувати, але якщо ви не можете собі забезпечити таку систему, то ви не отримаєте вигоди від Майнінг навіть на пулах, не кажучи вже про соло. Ну а для більшої ефективності та ймовірності бути першим на більшості блоків збирайте систему з кращими показниками, а також можете використовувати більше відеокарт.

способи

Високі рейтинги ефіру стали причиною того, що його можна добувати всіма відомими мережі способами, якими є клаудмайнінг, соло Майнінг і видобуток з використанням пулів. Крім цього, Майнінг ETH може відрізнятися в залежності від вибору обладнання. Ви можете використовувати для цього центральний процесор, одну відеокарту, або ж зібрати Майнінг-ріг для забезпечення більшої продуктивності.

соло майнінг

Одиночна видобуток крипти, вона ж Майнінг без пулу. Для цього вам знадобиться дійсно хороше обладнання, багато електроенергії, часу і терпіння. Щоб почати Майні, скачайте програму, налаштуйте її (про це нижче) і забудьте геть про те, що комп’ютер можна ще хоч якось використовувати. Вся потужність піде в процес видобутку, а вам залишиться лише спостерігати періодичні повісанія системи і контролювати температуру обладнання.

Але ви взагалі уявляєте себе це безумство? Особисто я ні. Незважаючи на високу швидкість Майнінг ефіру і великої кількості невирішених блоків, складність в його видобутку колосальна, тому без величезної потужності (та й з такої теж) лізти в соло-Майнінг ETH сенсу немає. Мій вердикт: економічно невигідно, малоефективно. Але вибір за вами.

Використання пулів

Саме те, що ще дає шанси на життя Майнінг популярних криптовалюта в цілому. Пули — це спільноти людей в блокчейне ефіру. Люди об’єднують свої обчислювальні потужності на одному сервісі, щоб якомога швидше вирішити кожен блок. Відповідно, нагорода розподіляється між усіма учасниками рішення конкретного блоку.

Ймовірно, що таких учасників буде багато, тому при розподілі кожному дістанеться невелика частка. Який же тоді сенс від їх використання, якщо отримуєш тільки відсоток? Зроблю маленький ліричний відступ.

Колись я намагався виручити найбільшу вигоду з усього, чим займаюся. Але навіть якщо я робив це разом з невеликою групою людей, ймовірність досягнення мети була мінімальною. Ми робили все правильно, однак не могли отримати бажаного, або ж багато втрачали. І тоді один чоловік навчив мене двом речам:

 • великі справи вимагають великої команди;
 • радіти малому.

І адже дійсно, краще зібрати багато однодумців і все-таки досягти максимуму, який можна буде поділити, ніж працювати з невеликою групою або зовсім в поодинці, і з заздрістю дивитися на успіхи інших.

Звичайна річ, але ми не завжди можемо прийти до цього самі. Так ось, не витрачайте даремно свій час і ресурси на горду видобуток на самоті, а просто приєднаєтеся до команди і потроху збирайте свій капітал на Майнінг. Нижче я розповім про те, як правильно вибрати пул, а також познайомлю з перевіреними пулами для видобутку Ethereum.

Хмарний майнінг

Зовсім інша річ у порівнянні з відомою всім звичайної здобиччю. Єдине збіг — використання потужності. Але в цьому випадку ви не будете витрачати нічого, крім коштів на покупку контракту. Таким чином, ви оформляєте договір оренди на використання чужого обладнання. Формально у вас є потужність і прибуток від неї, але фактично ви нічим не володієте.

Цей спосіб дуже хороший, якщо ви не любите довгої метушні з обладнанням і його налаштуванням, або не маєте достатньо коштів для складання системи, або ж у вас просто немає часу. Дуже хороший пасивний заробіток, вигода від якого може пропасти тільки в разі падіння курсу криптовалюта.

вибір пулу

Дуже добре, якщо ви все-таки зупиніться на пулі. Але я обіцяв вам розповісти про правильність його вибору. Вибір будь-якої речі складається з оцінки декількох критеріїв. Коли ви визначаєтесь з пулом, то такими критеріями будуть наступні:

 1. Комісія. В основному власники сервісів вказують 1-2%, проте були варіанти обману, тому після першої нагороди самостійно порахуйте, скільки склав збір.
 2. Статистика. Чесний пул завжди покаже свою потужність, ліміти, кількість відкритих блоків його користувачами. Будь-розробник розуміє, що, показавши статистику, він завоює довіру. Якщо її немає, то ймовірно ви натрапили на шахрая.
 3. Частота і поріг виплат. За видобуток Ethereum дається хороша нагорода, однак при розподілі ви отримуєте лише частина. Проаналізуйте, скільки таких частин вам потрібно для виведення і, відповідно, як скоро ви зможете їх отримати.
 4. Відгуки. Важлива складова при роботі з блокчейном ефіру, так і інших криптовалюта. Зайдіть на Reddit, ознайомтеся з відгуками на самій сторінці пулу, пошукайте його рейтинги в інтернеті. Саме на відгуках зараз будується велика частина довіри до сервісів.

Кращі пули для ETH

Minergate — один з найпопулярніших в мережі пулів, як для видобутку Ethereum, так і для багатьох інших криптовалюта. На момент написання статті його загальний хешрейт для ефіру становив 120 GH / s, що, до речі, було найвищим показником серед інших валют. Він налічує вже понад 8 тисяч робочих. Це говорить про те, що більшість з Майнер вкладають хороші обчислювальні потужності. Наприклад, Monero мала всього 42.5 MH / s при 457 тисячах робочих. Комісія пулу — 1%. Підтримує більшість популярних програм, а також надає свою.

ETH Nanopool — також вельми популярний сервіс, щоб добувати ефір. Надає свіжу статистику, згідно з якою на момент написання статті дані були наступні:

 • Хешрейт — 41.494 GH / s;
 • Кількість вирішених блоків за добу — 1077;
 • Кількість Майнер — 97 тисяч;
 • Кількість робітників — 274 тисячі.

Комісія складає 2%. Дуже ефективний пул, однак є нюанс: при виникненні найменших проблем адміністрація сайту не несе відповідальності. Тому уникайте помилок при його налаштуванні і частіше контролюйте процес.

ETH 2miners.com — ще один сервіс для Майнінг Ефіріума, який не залишить вас байдужими. Головна сторінка сайту відразу ж надає інформацію про його статистикою.

Серед його переваг варто виділити низькі мінімальні виплати (0.1 ETH), які відбуваються кожні 2 години. Комісія складає 1%. Також сервіс не вимагає реєстрації і надає можливість використання Telegram Bot’а для відстеження роботи свого обладнання.

Supernova — менш популярний пул, проте гарантує виплати своїм користувачам і не обманює їх на комісії. Надає детальну статистику по видобутку ефіру. Хешрейт на момент написання статті становив 41.2 тисячі MH / s, а кількість робітників — 360. Пул має свій власний майнер, який крім іншого, дозволяє добувати ETH, використовуючи центральний процесор.

Ethereumpool — не настільки популярний пул. Кількість Майнер налічує 350, а робітників — менше 500. Його загальний хешрейт на видобуток ETH всього 17 тисяч GH / s. Але в цей список він потрапив завдяки двом показниками: надійність і удача. Сервіс платить за кожен блок без всяких затримок і обрахунків, а відсоток помилок дорівнює нулю. Нехай ви не будете так само швидко вирішувати блоки, як на Nanopool, проте зможете спокійно ознайомитися з процесом видобутку і отримати свою нагороду.

Coinotron — пул, який використовується безліччю власників величезних Майнінг-ферм. Такий висновок можна зробити з того, що його хешрейт на Ethereum становить 1.9 TH / s. Кількість Майнер на момент написання статті становила 3152. Розробники активно стежать за навантаженням на пул і видаляють малоефективних Майнер в разі надмірної завантаженості мережі.

Відеокарта або центральний процесор

І те, і інше обладнання має достатньо потужності, щоб приступити до мінімальної видобутку. Однак Майнінг на відеокарті перевершує центральний процесор за всіма показниками. Чому так?

По-перше, відеокарту можна повністю налаштувати на видобуток. В такому випадку ви не зможете виконувати ніяких дій з комп’ютером, однак для відображення командного рядка і робочого столу потрібно дійсно самий мінімум. CPU так чи інакше буде виконувати деякі завдання у фоновому режимі, тому при спробі повної настройки на видобуток ви його спалите.

По-друге, графічні процесори набагато продуктивніше, ніж центральні. Для ефективного Майнінг дуже важливо мати великий хешрейт, особливо в разі видобутку Ethereum. GPU за замовчуванням буде видавати вам в тисячі разів більше кілохешей, ніж CPU.

Саме тому, вибір процесора для видобутку ETH буде менш привабливим, ніж відеокарти.

Майнінг на CPU

Тим не менш, незважаючи на те, що він поступається, Майнінг ефіріума на центральному процесорі теж один із способів, тому я вважаю за доцільне розповісти вам про нього. Після покупки відповідного обладнання і створення гаманця вам потрібно буде встановити bat-файл, адже саме він є основою видобутку. Про його налаштуванні я розповім окремо для відеокарт і процесора нижче. Після настройки залишається лише запустити цей файл і почнеться процес Майнінг.

Додам від себе, що такий спосіб вважаю просто нелогічним. І ось чому:

Лише після того, як окупляться всі витрати, можна буде починати рахувати прибутки. Але чи буде на той час ваше обладнання в стані також Майні. Можливо воно зовсім застаріє.

Майнінг на GPU

Саме відеокарти ще тримають весь Майнінг на плаву. Якби не бажання багатьох людей займатися видобутком самостійно, то розробка відеокарт під видобуток крипти припинилася б. Звичайно можна було б використовувати звичайні ігрові процесори, однак, вони не завжди мають високі показники, які потрібні саме для Майнінг.

Важливим моментом при Майнінг ефіріума буде вибір виробника. Ми звикли довіряти NVidia при виборі ігрової відеокарти, однак тут є невеликий нюанс, який істотно впливає на ефективність. Це кількість шейдеров, яких на ATI більше. Справа в тому, що кількість шейдеров, помножене на потужність кожного, видає приблизно однакову продуктивність, як на NVidia, так і на ATI. Але на ефективність впливає не просто загальний показник, а саме кількість шейдерних блоків. При Майнінг обчислювальний процес певним чином розподіляється між кожним з них.

Тому я раджу вам зупинитися на ATI, коли ви готуєтеся до видобутку Ethereum. Але це лише побажання, ніж наказ, адже тут все залежить від ваших уподобань.

Програми для видобутку та їх налаштування

Для видобутку Ethereum випущена маса різних програм, однак, найпопулярнішими і ефективними можна назвати наступні:

 1. Claymore’s Dual GPU Miner. Багато користувачів називають її кращою програмою для видобутку саме ETH. Майнер безкоштовний, але за кожне вирішене блок буде стягуватися комісія в розмірі 1%. Працює з відеокартами AMD і Nvidia.
 2. Ethminer. Його рекомендують більшості початківців Майнер, так як він простий в налаштуванні і використанні, підтримує більшість пулів, а також показує високі результати видобутку.

соло

Видобуток ETH без пулу на центральному процесорі марна, тому поясню на прикладі використання потужностей відеокарти. Відразу хочу сказати, що такий процес дуже нестабільний, тому потрібно буде постійно контролювати роботу Майнера.

Отже, щоб почати, завантажуєте Windows-пакети geth і ethminer. Далі потрібно згенерувати адреса гаманця. Робиться це в такий спосіб:

 1. Відкрийте geth-console.bat
 2. Впишіть в рядку personal.newAccount ( «password») — password природно потрібно замінити придуманим паролем. Саме ця команда створює аккаунт і генерує номер Ethereum гаманця.
 3. Введіть команду: eth.accounts — так ви зможете дізнатися номер гаманця.

Далі запустіть сам geth, після чого піде процес Майнінг.

Але ще раз хочу сказати, що видобуток поодинці низькоефективних, тому все ж розгляньте варіанти використання пулів.

використовуючи пули

Більшість популярних пулів допомагають налаштувати їх для використання при Майнінг. Коли ви знаходите для себе відповідний сервіс, перейдіть по вкладці «Help», а далі знайдіть інструкції для налаштування Майнінг Ефіріума. Там будуть вказівки щодо налаштування самого Майнера, bat-файлу, а також їх з’єднання з пулом. Більш того, інструкції будуть окремо розписані для Майнінг на Nvidia, ATI і центральних процесорах.

Загальний порядок дій для початку видобутку ETH, використовуючи пули, наступний:

 1. Реєстрація.
 2. Створення гаманця.
 3. Завантаження програми.
 4. Налаштування Майнера і бат.
 5. Запуск бат.

калькулятори Майнінг

При видобутку Ethereum ви будете вкладати дійсно чимало своїх коштів на покупку устаткування і оплату електроенергії. Тому, перш ніж все це здійснювати, варто гарненько порахувати можливий прибуток. Для цього й існують калькулятори прибутковості.

Я пропоную вам використовувати сервіс https://eth.pp.ua/ru/calc/, так як він не має ніякої реклами і вимагає мінімум даних для проведення розрахунків. Він використовує інформацію за останніми 64 блокам, яку бере на Coinmarketcap. Дані оновлюються кожні 10 хвилин.

Для проведення розрахунків вам за фактом потрібно ввести лише свій можливий хешрейт. Решта інформації встановлена ​​автоматично — однак, якщо ви має більш свіжу, то можете її ввести. Після введення даних відразу ж буде показана можлива прибуток за період від однієї хвилини до місяця. Не забудьте відняти від цього числа свої витрати на електроенергію.

Трохи про складнощі

Що таке ETH? Друга за популярністю криптовалюта в світі після битка. Нехай її емісія і становить майже 100 мільйонів, але велика активність по видобутку з боку Майнер впливає на швидке підвищення складності. Більш того, на блокчейне ефіру були засновані деякі криптовалюта, що теж вантажить його мережу. Тому добувати його — це не насіння лузати. Без хорошого устаткування і маси терпіння вам не варто в це вплутуватися.

підсумок

Видобуток криптовалюта, начебто Ethereum — це дійсно непростий процес. Тому я бажаю вам ретельно розібратися у всіх нюансах, як можна швидше зібрати систему і знайти свій улюблений пул. Не забудьте перевірити настройки програми і bat, тому що це загрожує збоями, і як наслідок — втратою часу, а то і поломкою обладнання. Будьте уважні, оскільки кожна помилка — це крок назад. Але кількість блоків йде лише вперед.

Успішною вам видобутку, і нехай куллер працюють без перебоїв!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector