Як можуть контролюватися за допомогою технології блокчейн ланцюжка поставок ювелірних виробів

Кожен раз, коли мова заходить про те, наскільки життєздатною є технологія блокчейн, варто демонструвати реальні проекти за межами очевидного варіанта її використання — біткоіни.

В даний час одним з таких проектів стала ідея компанії IBM. Вона працює над створенням великого корпоративного проекту на основі blockchain — а саме, над тим, як можуть відслідковуватися за допомогою технології блокчейн ланцюжка поставок. У квітні 2018 року його запропонувала незаперечний приклад можливостей блокової ланцюжка під назвою TrustChain. Вона дозволить контролювати переміщення і всю історію походження ювелірних виробів.

Як і слід було очікувати, TrustChain побудований на блокової технології і передбачає використання консорціуму компаній, що беруть участь в кожному етапі ланцюжка поставок. Зокрема мова йде про Asahi Refining (обогатитель дорогоцінних металів), Helzberg Diamonds (ювелірний салон в США), LeachGarner (постачальник дорогоцінних металів) і Richline Group (світовий виробник ювелірних виробів). Крім того, в проекті задіяні деякі сторонні організації, включаючи дослідницькі центри.

За словами Джейсона Келлі, генерального директора служби блокових з’єднань в IBM, цей проект є першим наскрізну галузеву мережу на базі блокчейна, яка базується на довірі.

Незважаючи на наявність діючих механізмів довіри для забезпечення достовірності ювелірних виробів, вони, як правило, більш розрізнені, а нова система обіцяє бути більш всеосяжної. Одним з основних переваг використання blockchain в цьому випадку є те, що він набагато ефективніше. Замість паперової тяганини з документацією, процес контролю в сфері виготовлення та торгівлі ювелірних виробів стане набагато більш цифровим і значно скоротить (хоча і не скасує повністю) ручну обробку документів на всіх етапах проходження матеріалів і готових виробів.

Зрозуміло, сам факт впровадження блокової ланцюжка не означає, що спроби обійти систему неможливі. Але TrustChain отримає спеціальний механізм для учасників, щоб перевіряти правильність кожної транзакції на всіх етапах. При наявності будь-якого спірного моменту процес в мережі блокчейн завжди можна об’єднати з ручним режимом по відношенню до конкретної партії товару.

Мережа буде дотримуватися так званого принципу «дозволеного блокчейна». Це означає, що для допуску в систему кожного нового учасника все його діючі користувачі повинні дати свою згоду. Автори системи визнають, що помилки можуть траплятися в будь-якій мережі, будь то навмисні збої чи ні, але особливість системи, що розробляється полягає в тому, що блокчайн — це командна платформа з високим ступенем прозорості. Це забезпечує контроль за тим, що відбувається з боку будь-якого учасника. Такий підхід вкрай ускладнює будь-які спроби шахрайства, на відміну від чинної системи, де доступ до документації та історії всіх партій ювелірних виробів має обмежене коло осіб і компаній.

За словами Джейсона Келлі, в цьому випадку рівень довіри набуває все більшого значення, оскільки споживачі вимагають прозорості при придбанні ювелірних виробів. Вони хочуть бути впевненими, що дорогоцінні камені або дорогоцінний метал в ювелірних виробах не були здобуті нелегальним шляхом. Ряд проведених досліджень навіть показав, що споживачі готові платити більше за наявності таких доказів.

Уже в 2019 році можна буде сканувати QR-код вироби смартфоном і дізнатися весь його шлях та історію походження. Розвиток такого інтерфейсу в IBM назвали чинним в інтересах споживача.

Перспективи блокової технології явно зростають. Звичайно, вона не може вирішити кожну проблему, але такі системи можуть допомогти довести в майбутньому, що для неї існують реальні життєздатні масштабовані варіанти використання.

джерело:

https://techcrunch.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector