Як налаштувати біткоіни-пул для Майнінг — кращі сервіси

Пул для видобутку біткоіни — сервер, який об’єднує групу користувачів, мета яких полягає в Майнінг віртуальної монети. Завдяки таким сервісам, вдається поєднати невеликі потужності і підвищити ефективність видобутку криптовалюта. Перший пул з’явився в далекому 2010 році. Але якщо до 2012 року можна було Майні BTC самостійно, з ростом складності кріптовалютной мережі рішення такого завдання стало неможливим. У чому нюанси вибору підходящого сервера? Як налаштувати біткоіни-пул для Майнінг і почати заробляти? Які параметри повинні бути введені для нормального заробітку? Ці та інші аспекти розглянемо нижче.

Особливість пулу в об’єднанні потужностей тисяч, а то і десятків тисяч користувачів. Учасники підключаються до сервісу для реалізації спільної справи, а саме отримання винагороди за видобуток блоків Bitcoin. Станом на червень 2018 року розмір премії становить 12,5 біткоіни. Чергове зниження винагороди відбудеться в 2020 році (до 6,25 BTC). Після формування чергового елемента ланцюга і нарахування винагороди майнер отримує свою частку заробітку з урахуванням переданих в мережу потужностей.

Алгоритм Майнінг в біткоіни-пулі

Шахтарські інструменти і два значка біткоіни на білому тлі

Процес видобутку криптовалюта BTC проходить за наступним алгоритмом:

 1. Користувач лізингодавець одержує виробниче обладнання, налаштовує його і підключається до пулу.
 2. Один з учасників формує запит на проведення транзакції. При цьому Майнер, які підключені до мережі, приступають до обробки операції.
 3. Створений запит знаходиться в підвішеному стані до моменту, поки «шахтарі» не починають обробляти угоду.
 4. У процесі видобутку транзакції формуються в блоки даних з подальшим присвоєнням хеш-заголовків.
 5. Учасники мережі змагаються між собою за те, щоб першими закрити черговий блок і знайти необхідний хеш заголовка.
 6. Майнер (учасник пулу), який закрив черговий елемент ланцюга, отримує 12,5 біткоіни (на червень 2018 го).
 7. Операція вважається проведеною і не може бути скасована. Повний підтвердження транзакції відбувається через 3-5 нових блоків.

Ключову роль в ефективності Майнінг грає хешрейт пристрою. При цьому не можна забувати і про інші параметри, що впливають на окупність обладнання — курсову ціну віртуальної монети, складність мережі, витрати на електрику, комісію та інші.

Вибір біткоіни-пулу для Майнінг і кращі сервіси

Головна сторінка майданчики Slush Pool
Інтерфейс сервісу для Майнінг Slush Pool

Ключовий етап для видобутку біткоіни — вибір пулу і його подальша настройка. У 2018 році соло-Майнінг BTC не дає прибутку, тому навіть у разі покупки Асіка краще працювати в співтоваристві з іншими Майнер. До головних критеріїв підбору пулу варто віднести репутацію та відгуки користувачів. Це дозволить виключити шахрайські майданчика.

З чесних і надійних сервісів вибирати пул рекомендується за такими параметрами:

 1. Обчислювальна потужність. Як зазначалося, ключову роль відіграє хешрейт. Нові сервіси тільки набирають користувачів і не можуть похвалитися такою ефективністю. Вони актуальні для видобутку малопопулярних монет, у випадку з Bitcoin краще віддати перевагу пулів з великим числом користувачів.
 2. Виплата винагороди. Ще один важливий момент — принцип розподілу премії. Більшість пулів дотримується пропорційного підходу, коли майнер отримує премію з урахуванням переданої потужності. Такий варіант підходить для ситуацій, коли учасник мережі застосовує обладнання з високою продуктивністю (хешрейтом).
 3. Способи виведення. Зароблені кошти накопичуються на внутрішньому рахунку пулу. Далі гроші можна вивести на кріптовалютний гаманець, рахунок біржі і т. Д.
 4. Комісії. При виборі відповідного варіанту важливо вивчити розмір комісійних витрат. Від цього параметра безпосередньо залежить підсумкова прибуток Майнера. Середній розмір комісії становить 1-2%.

На червень 2018 го лідерами серед вітчизняних користувачів є такі пули:

 1. Slush Pool (slushpool.com) — найстаріший сервіс, який відрізняється простим інтерфейсом і порівняно легкої налаштуванням. До плюсів варто віднести відмінну репутацію і наявність серверів по всій планеті. Пул веде діяльність з 2010 року, і на 27 червня 2018 го він входить до трійки лідерів (загальний хешрейт — 10,1%). Перед початком Майнінг можна спробувати сили на демо-версії, а після цього переходити на реальний Майнінг криптовалюта. Інші особливості — безпека облікового запису (наявність 2-факторної аутентифікації), а також цілодобова підтримка користувачів.
 2. AntPool (antpool.com) — другий за величиною пул, загальний хешрейт якого становить 16,4%. На 27 червня 2018 роки кількість активних Воркер перевищує півмільйона осіб. До переваг сервісу варто віднести просту панель інструментів, можливість вибору варіанту виплати премії (соло, PPS, PPLNS), три рівня аккаунта, настройка групової видобутку монет. Сервери пулу розташовані в різних частинах світу, що підвищує загальну надійність. Служба підтримки працює 24 години на добу і 7 днів на тиждень.
 3. BTC.com. На сьогоднішній день цей пул є лідером за сумарною потужністю. Його загальний хешрейт становить 28,1% від усієї продуктивності кріптовалютной мережі біткоіни. Сервери пулу розташовані в різних країнах — Німеччині, Китаї, Канаді, Швейцарії та інших. Одна з особливостей — підтримка системи виплат FPPS, в якій мається на увазі переказ коштів за одну кулі. За цим методом розрахунок комісії проводиться за певний період, а далі кошти підсумовуються до нарахованої премії за новий блок. Потім винагороду ділиться між учасниками. Для багатьох користувачів такий спосіб розподілу платежів є більш вигідним.

Крім перерахованих пулів, варто виділити і ряд інших сервісів — KanoPool, F2Pool, BTC.TOP, minergate.com і інші.

Вибір обладнання для видобутку біткоіни в пулі

Асік Canaan AvalonMiner 841 на білому тлі

Важлива складова в питанні настройки пулу для Майнінг Bitcoin — вживане обладнання. На червень 2018 го найкращим рішенням є покупка Асіка, які мають відмінну продуктивність, споживають мінімум енергії і надійні в питанні видобутку BTC. При виборі ASIC-Майнера важливо врахувати наступні критерії — продуктивність, потужність (споживану енергію), вартість і окупність. Останній параметр визначається розрахунковим шляхом за допомогою онлайн-калькуляторів.

До найбільш продуктивним Асіка відносяться такі моделі — Bitmain Antminer S9i (14 ТХ / с), EBANG E 10.1 18T (18 ТХ / с), Canaan AvalonMiner 841 (13 ТХ / с) та інші. Середня окупність таких пристроїв становить (на 27 червня 2018 роки) 8-10 місяців. Покупку краще здійснювати на офіційному сайті, де вартість ASIC-Майнер нижче (якщо порівнювати з цінами у вітчизняних інтернет-магазинах.).

Налаштування Асіка для Майнінг в біткоіни-пулі

Поля для заповнення під час налаштування Асіка
Меню настройки Асіка для Майнінг біткоіни на пулі

Наступний крок — настройка ASIC-Майнер (розглянемо на прикладі Bitmain Antminer S9i). Алгоритм наступний:

 1. Ставимо апарат на стійку горизонтальну площадку, щоб «вікно» виходу повітря було на відстані мінімум 10-15 см від стіни.
 2. Підключаємо в роз’єми коннектори до клацання, а також приєднуємо блок живлення. Через роз’єм Ethernet виконуємо підключення до роутера. Включаємо апарат в мережу.
 3. Тиснемо на клавішу IP Report, щоб отримати відомості про локальний IP пристрою або використовуємо софт Advanced IP Scanner, де з представленого переліку адрес вибираємо підходящий варіант. Адреса вставляємо в рядок пошуку нової вкладки браузера.
 4. Налаштовуємо Асік через внутрішній інтерфейс. Через те, що вхід здійснюється вперше, логін і пароль вводяться за замовчуванням — root. Після цього налаштовуємо процес видобутку монет.
 5. Відкриваємо конфігурацію Майнера і в меню головних настройок вказуємо адресу пулу, Воркер і пароль.
 6. Йдемо в пул і прописуємо User ID, яка була вказана при реєстрації. Тиснемо кнопку збереження і застосування, після чого чекаємо старту Майнінг. Як правило, процес запускається не відразу, а через 5-10 хвилин.
 7. У вкладці статусу видобутку монет дивимося на статистику. Крім того, важливо стежити за температурою, щоб виключити перегрів ASIC-Майнер.

Як налаштувати пул для Майнінг Bitcoin — SlushPool і AntPool

Інтерфейс пулів SlushPool і AntPool
Головні сторінки пулів SlushPool і AntPool

Для настройки SlushPool робимо наступні кроки:

 1. Створюємо обліковий запис, підтверджуємо лист по e-mail і авторізуемся.
 2. Вводимо відомості, необхідні для Майнера. Як URL прописуємо stratum + tcp: //stratum.slushpool.com: 3333, в секції user ID вказуємо user Name (найменування робочого). Встановлюємо пароль.
 3. Вибираємо сервер з урахуванням місця розташування. Так, при знаходженні в Європі вказується адреса stratum + tcp: //eu.stratum.slushpool.com: 3333. Для жителів Китаю — stratum + tcp: //cn.stratum.slushpool.com: 3333. Для Майнер з США або Японії підходять сервера stratum + tcp: //us-east.stratum.slushpool.com: 3333 і stratum + tcp: //jp.stratum.slushpool.com: 3333 відповідно.
 4. Задаємо адресу для отримання винагороди за знайдені блоки. Якщо адреса відсутня, потрібно створити гаманець Bitcoin.

В процесі Майнінг дозволяється застосовувати ім’я одного робочого, але для більшої ефективності краще до кожного Воркер підключати окремий майнер. В цьому випадку зручніше контролювати результати видобутку віртуальної монети. Не зайвим буде включити 2-факторну аутентифікацію, що дозволяє уникнути зміни адреси гаманця.

Налаштування Antpool відбувається наступним чином:

 1. Реєструємося на офіційному сайті сервісу.
 2. Вказуємо поштову скриньку, пароль (двічі) і код капчі. Погоджуємося з правилами сервісу і створюємо аккаунт.
 3. Входимо в поштову скриньку, переходимо по посиланню і завершуємо процес реєстрації. Тут потрібно вибрати країну проживання, прописати телефонний номер і натиснути на кнопку відправки СМС. Далі підтверджуємо код, який прийшов в SMS (на це дається п’ять хвилин часу). Якщо в зазначений період людина не встигає ввести код, доведеться робити запит заново.
 4. Авторізуемся на сайті під своїми даними.
 5. Вказуємо User ID, який в подальшому буде застосовуватися системою при створенні робочого. Після введення імені тиснемо на клавішу збереження.
 6. Створюємо робітника. У виниклому вікні прописуємо цифри або букви в комплексі з зазначеним User ID Майнера.

У разі застосування Асіка потрібно закачати і інсталювати софт для отримання віртуальних монет. На офіційному сайті пулу є програми для видобутку BTC, підтримувані певної майданчиком. Там же наведені посилання, за якими можна завантажити необхідний софт. Як програм можна використовувати BFGminer або CGminer.

Після скачування софт розпаковуємо і встановлюємо на ПК. Далі вказуємо сервер, ім’я клієнта і пароль. При цьому робимо документ bat через блокнот. У його «тілі» пишемо таку інформацію — ./bfgminer —userpass userID.workerID: пароль (будь-який) —url stratum + tcp: //stratum.slushpool.com: 3333. Після цього вводимо адресу для перерахування грошей, якщо це не зроблено раніше.

На завершення відзначимо, що Майнінг біткоіни поступово ускладнюється і підвищуються вимоги до вживаного обладнання. Через зростання складності Bitcoin-мережі раніше ефективні види Майнінг на GPU і CPU втратили актуальність. Не дивно, що в перші ряди вийшли Асіка, які і застосовуються для видобутку BTC в пулах. Використовуючи наведені поради, вдасться швидко налаштувати обладнання і почати заробляти криптовалюта.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector