Хардфоркі біткоіни: що це, особливості, підготовка

 • Які хардфоркі біткоіни з’являться найближчим часом
 • Особливості підготовки до хардфорку біткоіни
 • Для чого потрібен хардфорк біткоіни — думки експертів
 • Хардфорк біткоіни — незворотний процес розгалуження в blockchain, при якому з’являється нова ланцюжок мережі з правилами, що не відповідає колишнім протоколам блокчейна. Процес можливий в разі, коли неоновлення вузли не здатні перевіряти блоки, формовані новими вузлами, що працюють за новими правилами. В результаті перетворень колишні і знову з’явилися вузли не можуть взаємодіяти через зміну механізму роботи.

  Хардфорк Bitcoin сприймається користувачами мережі, як один із шляхів вирішення проблем криптовалюта — невеликого розміру блоку (один мегабайт) і обмежену пропускну здатність (до 7 операцій в секунду). Крім того, хардфорк — можливість створити нову віртуальну монету, альтернативу Bitcoin. Нижче наведена історія поділу криптовалюта, наводиться інформація, коли планується новий хардфорк біткоіни і даються корисні рекомендації інвесторам.

  Перший хардфорк — 2015 рік

  Графічне зображення розподілу монет біткоіни

  У період з 2013 по 2015 роки вартості Bitcoin росла, що привертало увагу Майнер і учасників кріптосеті. Незважаючи на підвищення попиту, з’явилися перші спроби підняти розмір блоку і підвищити число транзакцій. На цьому тлі в серпні 2015 го пройшов перший хардфорк Бітокіна під назвою Bitcoin XT на базі Bitcoin Core.

  При створенні переслідувалися наступні цілі:

  1. Підвищення величини блоку до восьми мегабайт.
  2. Розширення числа операцій до 24 за 1 секунду (в класичному варіанті — 7).

  Щоб перейти на хардфорк, була потрібна підтримка три чверти всіх Майнер, але на практиці число прихильників було менше — до 12%. Неуспішна спроба змусила творця (Майка Хірна) реалізувати монети і залишити проект. На початковому етапі в мережі було більше 4 тисяч вузлів, але після відмови в підтримки їх число скоротилося до двадцяти. Перший форк Bitcoin XT припинив існування.

  Два хардфорка біткоіни в 2016 році

  Bitcoin Unlimited і Bitcoin Classic - два хардфорка 2016 року

  Наступний хардфорк біткоіни — Bitcoin Unlimited. Мета створення не змінилася — збільшити обсяг блоків кріптовалютной мережі і домогтися збільшення пропускної здатності. Майнер розраховували, що такі зміни вирішать труднощі з чергами і піднімуть розмір прибутку за рахунок зростання комісії.

  Але у нового ФОРКОМ були недоліки, які відзначали в першу чергу розробники. Вони запевняли, що при втіленні таких задумів потужні пули з великим числом Майнер зможуть впливати на розвиток кріптовалютной мережі і курс Bitcoin. Як результат, учасники мережі з невеликими потужностями втратять вплив і будуть поступово видавлені з проекту. В результаті пропадає головна перевага кріптовалютной мережі — децентралізація. Крім того, глибока перевірка хардфорка показала наявність помилок в мережі, що стало причиною обвалу 2/3 вузлів в квітні, а вже в травні довіру до ФОРКОМ було втрачено.

  Хардфорк Bitcoin Classic (біткоіни Класик) створений в перші місяці 2016- го для вирішення головної проблеми біткоіни, пов’язаної з масштабуванням.

  В процесі розробки ставилися наступні завдання:

  1. Підняти величину блоку до 2 мегабайт, а через 2 роки збільшити цей параметр ще вдвічі.
  2. Підвищити число операцій.

  Як і у випадку з попередніми проектами, експеримент виявився провальним. Спочатку в проекті взяло участь дві тисячі вузлів, а до початку 2017 го їх число знизилося до ста. У листопаді 2017 року було оголошено про припинення інвестицій в проект. Одна з причин — скасування SegWit2X. При цьому кріптовалютное співтовариство захопила нова ідея, пов’язана з розвитком Bitcoin Cash.

  Біткоіни-хардфоркі в 2017 році

  Поділ монети біткоіни на два різних кольори

  В цьому році розроблені вже два хардфорка біткоіни. Зараз ми їх розглянемо.

  Bitcoin Cash

  Емблема криптовалюта Bitcoin Cash

  В кінці літа 2017 го Інтернет заповнили новини про хардфорке біткоіни — Bitcoin Cash. На поточний момент це найбільш успішний проект, датою створення якого вважається 1 серпня.

  Особливості ФОРКОМ Bitcoin Cash:

  1. Розмір блоку зріс у вісім разів — вісім мегабайт.
  2. Піднялася пропускна здатність.
  3. Знизилися комісійні витрати на проведення операції.
  4. Запроваджено механізм, що захищає від проведення операцій одночасно в 2-х блокчейнах.

  Наступний етап — Bitcoin Cash. Це контрольований хардфорк, за появою якого стоїть група розробників. У власників монет Bitcoin з’явилися оновлені монети, розподілені порівну. З 10 грудня курс криптовалюта стрімко пішов вгору і з 1300 досяг позначки в 2160 доларів за монету (на 19 грудня 2017 року). На думку експертів, бичачий тренд набирає силу і попереду у Bitcoin Cash нові висоти.

  Bitcoin Gold

  Графічне зображення відділення Bitcoin Gold від звичайного Bitcoin

  Наступне «відгалуження» — Bitcoin Gold. Дата випуску цього хардфорка біткоіни — 24 жовтень 2017 року. Процес стався на 491 407 блоці. Творцем проекту є компанія з Гонконгу, що спеціалізується на Майнінг криптовалюта (назва — Lightning ASIC). Завданням розробників було створення нових монет, зручних для видобутку непрофесійними учасниками мережі. З перших днів появи до видобутку підключилося багато людей під гаслом повернення Bitcoin колишнього рівня децентралізації.

  В основі проекту лежить алгоритм Equihash, який прийшов на зміну застарілому варіанту і гарантував стабільну роботу механізму захисту PoW. Недолік алгоритму — в залежності від обсягу оперативної пам’яті на ПК. Чим вище цей параметр, тим активніше йде видобуток криптовалюта. Сам алгоритм користується попитом при видобутку Zcash. Вартість Bitcoin Gold на 19 грудня складає 306 доларів за одну монету. У листопаді курс піднявся зі 109 до 373 доларів, після чого утримується на рівні 216 — 316 доларів.

  Bitcoin Diamond

  Емблема Bitcoin Diamond крупним планом

  Проект Bitcoin Diamond — хардфорк біткоіни в листопаді 2017 року. Він стався при досягненні блоку під номером 495 866. Учасники мережі, які підключилися до видобутку криптовалюта, формують блоки із застосуванням іншого алгоритму (PoW).

  Особливості ФОРКОМ Bitcoin Diamond:

  1. Збільшення розміру емісії в 10 разів.
  2. Зростання величини блоку до восьми мегабайт.
  3. Висока швидкість операцій в мережі.
  4. Захист конфіденційності учасників мережі.

  До кінця грудня 2017 року планах розробників створити мережу для видобутку криптовалюта, гаманець для зберігання монет і API. Крім того, в найближчому майбутньому буде додано відкритий програмний код (заснований на ГідХаб) і API.

  Super Bitcoin

  Зображення Super Bitcoin в стилістиці костюма Супермена

  Проект Super Bitcoin — біткоіни-хардфорк 2017 року, який з’явився тиждень тому (12 грудня). Точкою відділення став 498 888 блок. Розробка нової віртуальної монети проходила під гаслом повернення колишнього потенціалу Bitcoin.

  Особливості нового хардфорка Super Bitcoin:

  1. Заміна методики залучення інвестицій з ICO на IFO.
  2. Підвищення розміру блоку до 8 мегабайт.
  3. Застосування в мережі технології Lightning Network.
  4. Підвищення числа доступних транзакцій на невеликі суми без ризику гальмування мережі.
  5. Поява smart контрактів, як у криптовалюта Ефіріум.
  6. Головні пули для видобутку Super Bitcoin — BCCC і f2pool.

  Сьогодні планується включення криптовалюта в лістинг більше двох десятків біржових майданчиків. Творці Супер біткоіни відзначають, що поява цієї валюти — скоріше експеримент, адже реалізувати всі бажання кріптовалютного спільноти навряд чи вийде.

  Які хардфоркі біткоіни з’являться найближчим часом?

  Зображення біткоіни в вигляді людини

  Черговий хардфорк біткоіни в грудні планується на 22 число. Відділення нового ланцюга орієнтовно відбудеться на 499 999 блоці. Завдання творців — зробити ідеальну криптовалюта, що поєднує кращі якості Bitcoin і Ethereum.

  Характеристики:

  1. Використання Lightning Network, що дозволяє виконувати транзакції на невеликі суми.
  2. Застосування механізму DPOS, що забезпечує консенсус в кріптовалютной ланцюга.
  3. Підвищення величини блоку до 2-х мегабайт і зростання швидкості транзакції.
  4. Зростання швидкості формування блоку до 3-х секунд.
  5. Відсутність підтримки SegWit. При цьому в системі є захист від проведення повторних транзакцій.
  6. Підтримка розумних контрактів.

  25 грудня цього року заплановано ще одне відгалуження — поява криптовалюта Bitcoin Gold. Відділення здійсниться на 501 225 блоці. Творець нового проекту — Чандлер Гуо (великий інвестор з Китаю). Чандлер запевняє, що пермайнінг не передбачено, а максимальне число момент залишається таким же, як у біткоіни — 21 мільйон. Ряд кріптовалютних бірж дали попередню згоду на включення хардфорка в лістинг. Діючі власники криптовалюта отримають нові монети за курсом 1 до 1.

  Ще один хардфорк, інформація про який часто трапляється в Мережі — Bitcoin Platinum. Цю віртуальну монету представляють, як повноцінне відгалуження від біткоіни, яке здійсниться на 498 577 блоці. Але за заявою авторитетних видань, поява нової криптовалюта під такою назвою не передбачається. Творцем виступає південнокорейський підліток, який повністю скопіював код біткоіни Кеш і виставляє його за хардфорк.

  Особливості підготовки до хардфорку біткоіни

  Зображення хардфорка як дорожнього знака

  Кожен черговий хардфорк Bitcoin несе ризики для діючих учасників мережі, які зберігають кошти на гаманцях. Щоб уникнути проблем варто слідувати таким радам:

  1. Важливо тримати Bitcoin в особистому гаманці (на своєму ПК), який контролюється за допомогою приватних ключів. Така передбачливість гарантує, що криптовалюта буде доступною в різних блокчейнах.
  2. Не можна зберігати монети на біржах, які управляються одним або кількома особами. Гроші, які знаходяться на біржовому майданчику, не мають приналежності до конкретного Майнер в процесі хардфорка біткоіни.

  Перевага зберігання криптовалюта на біржі в тому, що після поділу мережі доступ до застосування засобів відкриється в обох мережах. Але це відбувається не завжди, тому рішення приймається кожним учасником мережі. Для захисту грошей краще зберігати їх оффлайн. Крім того, продавати такі запаси не рекомендується — для цих цілей варто використовувати інші Bitcoin (як приклад, ті, що залишилися на біржі).

  Для чого потрібен хардфорк біткоіни — думки експертів

  Емблеми біткоіни різних кольорів

  Форк Bitcoin — можливість виправити недоліки криптовалюта і втілити нові задуми в життя. За допомогою хардфорка вдається внести правки до протоколу, не чекаючи схвалення решти спільноти. Крім того, поява ФОРКОМ позбавляє від створення віртуальних монет «з нуля». Цей процес важкий, адже вимагає витрат на просування і пошук ринку для збуту. З роками з’являються нові технологічні рішення, які вимагають реалізації. Втілити в життя задумане простіше за допомогою поділу вже діючої криптовалюта.

  Суть блокчейна — відкритість коду, що дає можливість для розвитку, створення проектів та появи скоєних хардфорков. Багато починання незабаром закриються, але залишилися будуть готові конкурувати з біткоіни. Один із прикладів — Bitcoin Cash. За допомогою ФОРКОМ учасники мережі особисто приймають рішення, в якому напрямку буде розвиватися криптовалюта, і які зміни потрібно внести.

  Поняття «поганий хардфорк» умовно, адже відгалуження ніхто не зобов’язаний підтримувати — воно або цікавить суспільство, або ні. Експерименти дозволяють оцінити можливості того чи іншого нововведення, визначити кращі рішення.

  З іншого боку, перенасичення хардфоркамі біткоіни вносить хаос в кріптовалютную мережу, знижує довіру до основної криптовалюта, емісія якої обмежена 21 мільйоном монет. Поява розбіжностей може привести до втрати інтересу до Bitcoin і зниження його курсу. Подальші наслідки для кріптовалютной мережі складно передбачити.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector