Як налаштувати Майнінг криптовалюта монери: всі способи

програмні аспекти

Monero — одна з криптовалюта, яка повністю відійшла від фундаменту Bitcoin. Вони розробили абсолютно новий алгоритму на консенсусі Proof of Work, який зветься Cryptonight. Для транзакцій він створив максимум анонімності та захисту коштів користувачів.

У Майнінг цей алгоритм вніс багато змін, які дозволяють добувати монери навіть на слабкому обладнанні. Завдяки Cryptonight складність і хешрейт вже не так сильно впливають на Майнінг.

Складність — це умовний показник, який визначає, наскільки продуктивним має бути обладнання, щоб вирішувати блок за 2 хвилини (приблизний час для одного блоку в мережі монери). По-перше, він залежить від того, скільки часу витрачено на попередній блок. По-друге, від загальної швидкості рішення всіма Майнер мережі.

У більшості криптовалюта основним показником ефективності Майнінг є хешрейт обладнання. Чим вище складність, тим більше потрібно хешів (при цьому вимоги збільшуються дуже сильно). Однак, в монери обчислювальна потужність не так важлива, а значить при підвищенні складності вимоги до швидкості виростають практично непомітно.

Технічні аспекти

Спочатку варто ще раз повернутися до складності. Сьогодні вона становить приблизно 54.5 G (згідно bitinfocharts) і кожен день зростає на 2%. Візьміть до уваги, що півроку тому щоденний приріст становив 7.5%. З одного боку, це говорить про зниження активності Майнер. Але з іншого — конкретне обладнання буде ефективним набагато довше, якщо складність не буде рости так швидко.

Другий пункт — це частота рішення блоків. Вона безпосередньо залежить від складності та відображає коректність роботи алгоритму. При середньому часу рішення хеш-функції за годину має бути близько 30 блоків, а за добу близько 700. Bitinfocharts повідомляє, що перший показник дорівнює 31 блоку, а другий — 745.

Тобто, мережа справляється трохи швидше, але при цьому коригування працює без збоїв. Це дуже позитивна риса як раз для обладнання, тому що при такому функціонуванні алгоритму навантаження буде рівномірною. Відповідно, ніяких помилок або раптового перегріву системи не буде.

апаратні аспекти

Вибір обладнання вкрай важливий при початку Майнінг. По-перше, воно не повинно бути занадто дорогим, по-друге — споживати мало електроенергії, по-третє — бути досить продуктивним. Виглядає, як «побудуйте будинок швидко, дешево і якісно». Багато хто скаже, що такого не буває, проте статистика говорить про зворотне.

Алгоритм був задуманий як нова свобода для Майнер і перекриття кисню ASIC. Ідея успішно втілена в реальність. Все Асіка орієнтовані на підвищення обчислювальної потужності, однак для Cryptonight вона не грає великої ролі. Для цього алгоритму потрібна саме швидкість доступу до пам’яті обладнання. Такими даними володіють центральні процесори і ОЗУ.

При видобутку на SHA-256 майнер просто шукає єдине значення, шляхом перебору всіх можливих. Для кожного блоку воно різне, тому запам’ятовувати нічого. Підбір кожен раз відбувається по-новому.

Але в Cryptonight ця система працює трохи інакше. Говорячи простими словами, в кожному блоці мережі виділяється невеликий обсяг даних. Зберігши цей обсяг, на вирішення наступної хеш-функції потрібно буде витрачати менше продуктивності. Розмір такого обсягу визначено 2-мя мегабайтами для кожного блоку. Така кількість інформації набагато ефективніше зберігати, ніж постійно обчислювати. Пояснюється це наступним чином:

 • ідеально підходить для зберігання в кеші процесора;
 • 1 мегабайт такої пам’яті — це вже занадто для ASIC;
 • значне збільшення блоку пам’яті спричинить за собою вразливість до DDoS-атакам.

До речі, в зв’язку з останнім пунктом розробники придумали «покарання» кожному Майнер, який спробує відправити у мережу блок пам’яті, який набагато більше 100 попередніх.

GPU і ASIC не здатні довго зберігати великі обсяги даних (2 хвилини і 2 мегабайта в даному випадку вважається високими показниками). Однак ОЗУ спочатку задумана як пристрій з довільним доступом, а центральні процесори здатні на це завдяки кеш-пам’яті. Таким чином, вони здатні добувати блоки в мережі Monero набагато ефективніше.

Правильний вибір обладнання

Але в такому разі постає питання: як же правильно вибрати кожну складову комп’ютера або ферми, щоб домогтися максимум ефективності? Більш того, як домогтися гарної сумісності?

Що ж, якщо відеокарта тут не так важлива, то відразу почнемо про ЦП. Хороший CPU для Майнінг — це той, який має багато ядер, потоків і високу тактову частоту. Але головним для видобутку XMR буде кількість L3 кешу, який відповідає за зберігання тих самих обсягів даних. Іншими словами, чим більше такого кеша, тим більше він може зберігати блоків даних і буде швидше справлятися з Майнінг.

Кращими в цьому плані є центральні процесори лінійки Xeon від Intel. Більшість з них мають 32 і 64 мегабайта L3 кешу. Щоб було зрозуміліше новачкові, це як iPhone з 128Гб і 256Гб внутрішньої пам’яті відповідно. До них також додається AMD Threadripper 1950x, який має в своєму розпорядженні 32мб.

Однак, якщо Xeon продаються по 3-4 тисячі доларів (мова йде про кращих примірниках), то AMD можна знайти на ринку всього за тисячу. При цьому, він споживає на 20-30W менше електроенергії, що дуже важливо при розрахунках прибутковості. Також, дешевшим варіантом стануть CPU i3, i5, i7, однак вони помітно просідають в ефективності, оскільки мають мало потоків.

Що стосується вибору оперативної пам’яті, то тут потрібно діяти за принципом: чим більше, тим краще. Знову-таки, говорячи простими словами, чим більше ядер процесора, тим більше потрібно ОЗУ. Так, якщо CPU 2-ядерні, то пам’яті потрібно в 2 рази більше, якщо 4 — то в 4. Ось і вся математика.

чим Майні

Після завершення будівництва своєї ферми одним з ключових аспектів стане вибір способу Майнінг. Новачки вже, напевно, задаються питанням, на які такі способи може бути поділена видобуток криптовалюта?

 • cpu;
 • gpu;
 • штатний (з використанням товстого гаманця);
 • в браузері.

Оскільки Майнінг на відеокарті в даному випадку менш ефективний, то розбирати його не має сенсу. Та й по суті, він дуже схожий на настройку видобутку на GPU будь-яких інших криптовалюта, тому можете налаштувати його за прикладом того ж Bitcoin Cash, тільки змінити деякі дані (адреси серверів, гаманця).

Видобуток на центральному процесорі стане основою і для інших способів. Налаштування, насправді, практично нічим не відрізняється від конфігурації Майнінг на відеокарті. Однак, для цього потрібно завантажувати окремий додаток. У випадку з Monero такими є XMR Stak і XMRig.

Попередньо вам потрібно зайти в BIOS і відключити режим економії енергії, переключившись на максимальну продуктивність. Так ви зможете домогтися від свого пристрою більше ефективності.

Xmr Stak

Універсальний майнер як під CPU, так і під GPU. Більш того, він підтримується багатьма операційними системами. Це відрізняє дану програму від інших, оскільки деякі процесори найкраще працюють при конкретної ОС і далеко не завжди такою є Windows.

Налаштування здасться однією з найпростіших в світі, оскільки більшість установок будуть встановлені автоматично. При запуску ви пройдете якийсь опитування, який стосується вашого обладнання. Виходячи з наданих відповідей буде створена найкраща конфігурація. В папці з програмою з’явиться три файли:

 • config.txt — загальні параметри (вказано файл запуску, адреса гаманця і пулів, ім’я робочого);
 • txt — конфігурація процесора;
 • nvidia.txt і amd.txt — налаштування роботи відповідних відеокарт.

Файли можна змінити, якщо ви вважаєте, що якісь установки будуть більш корисними, або просто не хочете сильно навантажувати систему, хочете поекспериментувати тощо. У ньому прописані такі команди:

 • low_power_mode (від 0 до 5 або true / false) «true» означає збільшення ефективності одного потоку. При цьому знижено споживання енергії. Устаткування працюватиме на 80%;
 • no_prefetch (true / false) — може збільшити ефективність на 5%, або погіршити результати, якщо ваше обладнання недостатньо потужне;
 • affine_to_cpu — вказує конкретний потік ядра, який повинен працювати. Щоб запустити всі потоки, потрібно прописати таку команду для кожного ядра.

XMRig

Даний майнер набагато простіше попереднього, проте він не надає можливості скористатися автоматичною конфігурацією. Єдине, що він встановить сам — це параметри потоків. Дані Майнінг (назва пулу і алгоритму, адреса гаманця і т.д.) потрібно вводити користувачеві.

XMRig ані трохи не поступається попередній програмі по продуктивності. Можна використовувати на багатьох операційних системах, однак найкраще він поєднується саме з Windows. Враховуйте це і при виборі обладнання.

соло майнінг

Видобуток блоків Monero через повну ноду має на увазі лише соло Майнінг і ніякого підключення до пулів. Є два варіанти: Майнінг через консольний гаманець і через офіційний GUI.

У першому варіанті потрібно завантажити консольний гаманець (з офіційного сайту проекту) і запустити monerod. Після цього потрібно дочекатися синхронізації з мережею. Далі потрібно ввести команду: monerod -start-mining номер гаманця -mining-threads (кількість потоків процесора). Після цього процес буде запущений.

У другому варіанті все набагато простіше. По-перше, Monero GUI має графічний інтерфейс, тому не потрібно вводити різні команди. Початок процесу здійснюється через розділ «Додатково» — «Майнінг». Вам потрібно буде вказати лише кількість використовуваних потоків.

По-друге, даний гаманець у своєму розпорядженні систему SmartMining. Це означає, що видобуток буде підлаштовано під ваше обладнання і навантаження на комп’ютер інших додатків таким чином, що всі негативні впливи Майнінг (перегрів, зависання, енергоспоживання) будуть знижені. Цей режим покликаний забезпечити постійний Майнінг, який не заважатиме користувачеві займатися чимось іншим.

браузерні майнінг

Один з найбільш нехитрих варіантів добувати монери. Він реалізується за допомогою додатків, побудованих на Javascript. Про що це говорить? Що спосіб найпростіший, але в той же момент — найменш ефективний.

По суті, вам знадобиться сервіс (один з таких — moneroocean), який надає подібну можливість і гаманець XMR, на який будуть надходити кошти. Перейшовши на сайт потрібно просто слідувати інструкціям. Тут також за основу взято центральний процесор.

Але будьте обережні з таким способом. Дуже часто подібний майданчики впроваджують coinminer в комп’ютери своїх користувачів. Ці файли є прихованими Майнер. Тобто, ваше обладнання працює на мережу, проте вигода від цього переходить розповсюджувачу coinminer.

прибутковість

Видобуток монери вважається однією з найкращих серед інших криптовалюта. Одна з причин — це ізоляція від ASIC, що дає доступ до даного процесу безлічі користувачів зі слабким обладнанням. І, як вже було сказано, за основу взято центральний процесор, який набагато легше налаштувати, і він швидше окупається.

Середній прибуток від блоків становить близько 90 центів в день за 1 KHash / s. Крім того, можна непогано піднімати на комісіях. Незважаючи на низьку завантаженість сьогодні вона становить майже долар за транзакцію (згідно Bitinfocharts).

Оскільки обладнання недороге і невимоглива до споживання електрики, період окупності буде досить низьким. При цьому, центральний процесор зможе прослужити набагато довше, ніж відеокарта, а значить ви маєте повноцінну можливість заробити більше чистих монет.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector