Як налаштувати соло Майнінг Monero на відеокарті і ЦП

Загальні положення Майнінг Monero

Видобуток криптовалюта містить безліч елементів, без знання яких гарного прибутку не буде. Власне кажучи, для Майнінг потрібно складати повноцінний бізнес-план, в якому всі вони повинні бути враховані. Незалежно від монети користувач зобов’язаний знати про:

  • алгоритмі;
  • складності;
  • вимог до обладнання;
  • нагороду за блок;
  • комісіях;
  • підході до вибору обладнання.

Особливо важливо розбиратися у всьому цьому соло-Майнер, оскільки їм буде набагато складніше, а значить для успіху потрібно більш делікатна підготовка.

Соло-Майнінг — рішення хеш-функцій блоків без об’єднання своїх потужностей з іншими Майнер мережі.

спрощене хешування

Алгоритм Cryptonight був розроблений з метою підвищення анонімності транзакцій. Це досягається завдяки нікому затемнення декількох ділянок коду кожної монети, а також так званні «перемішування». Таким чином, відстежити транзакції набагато складніше.

Що стосується Майнінг, тут значно зменшено навантаження на устаткування. Ваша система буде ефективно вирішувати блоки, незважаючи на середню або навіть низьку продуктивність. Це досягнуто завдяки тому, що в основі лежить не обчислювальна потужність (швидкість вирішення функцій), а швидкість доступу до пам’яті обладнання.

Як формується складність

Складність — це показник, який відображає коефіцієнт труднощі рішення блоку. Він залежить від того, скільки часу витрачено на попередній блок, а також від загального хешрейта мережі. Block Time Monero становить приблизно 2 хвилини. Якщо його знаходять значно швидше, то складність збільшується, якщо повільніше — знижується. Аналогічно і з хешрейтом: якщо приходять нові Майнер, він виростає — складність підвищується, і навпаки.

Даний показник дуже динамічний, проте мережа працює досить стабільно, тому, як правило, складність частіше зростає, ніж падає. Це варто враховувати при формуванні своїх планів, оскільки через час прибутковість через це трохи знижується.

Головна родзинка

Виходячи з вищевказаного формуються вимоги до обладнання, адже не завжди обчислювальна потужність є головною у видобутку. Як вже було сказано, в Monero головною є швидкість доступу до пам’яті. Тому, крім вибору оптимальної відеокарти, варто ретельніше вибирати і ОЗУ.

Родзинка алгоритму полягає в тому, що для вирішення хеш-функції потрібна не швидкість обчислень, а можливість виділення певного обсягу даних в оперативній пам’яті, виключаючи при цьому, що повторюються. Відповідно, чим більше цей обсяг, тим менше обчислень потрібно проводити в подальшому. Тому кількість ОЗУ відіграє вагому роль.

За що платять

Нагорода за блок — це ваш хліб. Сьогодні вона становить приблизно 4.2 XMR, що еквівалентно 500 доларам. Але не забувайте враховувати, що Monero solo Майнінг складніший, і у вас не вийде відкривати все блоки поспіль. Все залежить, по більшій мірі, від удачі, тому розрахувати приблизну прибуток практично неможливо. Тим не менш, ви завжди повинні бути в курсі цього показника. Завдяки йому можна розраховувати приблизну прибуток використовуючи калькулятори Майнінг.

Комісія за кожну транзакцію в блоці додається до нагороди за нього і йде до Майнер, що вирішив останню хеш-функцію. Оскільки блокчейн монери розвантажений, оплата переказів досить низька. В середньому, на кожен блок припадає близько 0.05 XMR. Тим не менш, це теж плюс в кишеню Майнера.

максимум ефекту

Правильний підхід дуже важливий з міркувань максимальної рентабельності при найменших витратах. Далеко не кожна збірка дозволяє заробляти великі суми, навіть якщо вона дуже продуктивна.

Вибір бренду не особливо впливає на видобуток, тому ви можете купувати як Nvidia, так і Radeon відеокарти. Аналогічно з вибором процесора: Intel і AMD будуть однаково хороші (хоча перший рекомендують частіше через стабільності). Однак потрібно підбирати конкретну модель. Для цього найкраще проконсультуватися у фахівців, оскільки вони знають всі тонкощі кожної картки або ЦП по відношенню до багатьох криптовалюта.

Налаштування системи

Майнінг на відкритих вимагає попередньої конфігурації пристрою. Невелике керівництво допоможе вам правильно налаштувати свою систему, щоб в подальшому уникнути помилок, а також вичавити максимум з процесу.

Перш за все варто визначитися зі способом видобутку. Якщо ви будете Майні тільки на карті або процесорі, то Майнінг буде простіше, проте менш прибутковим. Тому, багато хто вибирає комбінований варіант. Тим більше, що Monero Майнінг цілком доступний на ЦП.

Для початку потрібно встановити самі свіжі драйвери. Для карт Radeon потрібно зайти на сайт Amd, зайти в розділ «Драйвери та підтримка», вибрати свій пристрій і почати завантаження. Для Nvidia перейдіть у вкладку Drivers на сайті GeForce. Для ЦП потрібно також зайти на офіційні сайти виробника. Після установки програмного забезпечення перезавантажте комп’ютер.

Після потрібно завантажити програму майнер. Під Monero найкраще підходить Claymore, але ви в праві скачати Cudaminer або Cgminer. Їх настройка проходить за одним сценарієм: відкриваєте bat-файл, вказуєте файл запуску, адреса пулу, ім’я робочого і гаманець, на який повинні надходити кошти.

Якщо ви будете використовувати центральний процесор, то для нього потрібно завантажити окрему програму. Найпопулярніший вибір — Wolf’s CPU. Є більш слабкий варіант — Yam Miner. Однак він не завжди стабільний.

Видобуток на ЦП

Для Майнінг Monero на процесорі, в першу чергу, вам буде потрібно багатоядерне пристрій з великим обсягом L3-кеша і підтримкою AES. Кеш допоможе зберігати дані, а AES дозволяє прискорити процес видобутку.

Після цього варто налаштувати BIOS. По суті, в ньому потрібно відключити режим економії ресурсів і активувати максимальну продуктивність. Конкретні дії варто знайти самому, оскільки вони залежать від конкретної версії BIOS.

Далі потрібно встановити програмне забезпечення. Два варіанти Майнер були названі вище. Однак є ще хороші варіанти, які ідеально підійдуть новачкам — XMR-stak і XMRig. Їх перевага в тому, що вони самостійно аналізують початкову конфігурацію під обладнання, а виходячи з цих даних на Github можна згенерувати більш оптимальні настройки.

Видобуток через гаманець

У Monero передбачено вирішення блоків з використанням повних вузлів системи. Таким чином, вам потрібно завантажити гаманець і дочекатися, поки він синхронізується з мережею (завантажить дані блокчейн). Це займе кілька діб, оскільки дані Monero займають багато місця.

Після цього, якщо у вас CLI-клієнт, вам потрібно виконати команду: monerod —start-mining АДРЕС_КОШЕЛЬКА —mining-threads ЧІСЛО_ПОТОКОВ. Вона запустить процес видобутку. Варто враховувати, що якщо ви користуєтеся віддаленої нодою, то такий спосіб видобутку недоступний.

GUI-клієнт набагато простіше, оскільки він має графічний інтерфейс. Вам потрібно лише перейти у вкладку «Майнінг» і вказати число потоків. Після цього можна запускати процес. Перевага даного варіанта в тому, що тут є режим SmartMining. Він автоматично оптимізує процес, щоб знизити негативний вплив Майнінг на обладнання.

Розробники взяли за мету зробити Майнінг постійним і непомітним як для користувача, так і для системи. Він не буде приносити великого прибутку, але і не зажене вас в збиток. Іншими словами, на проїзд завжди буде. Зате такий варіант хороший для забезпечення працездатності мережі.

ASIC-Майнінг монери

Коли ця криптовалюта тільки створювалася, розробники стверджували, що створити під неї ASIC неможливо. Справа в тому, що на той момент таке обладнання продавалося з урахуванням того, що в Майнінг головною є саме швидкість хешування. Однак, як вже сказано вище, для Monero вона не важлива.

Тим не менш, це всього лише черговий маркетинговий хід. Створити більш потужне обладнання можна під будь-яку систему. Адже все це, так чи інакше, є технологіями. Заковика лише в тому, що для якоїсь криптовалюта потрібно витратити більше часу і коштів.

Відомий постачальник обладнання для Майнінг Bitmain підтвердив своє резюме, створивши Antminer X3, який спеціально розроблений для криптовалюта на алгоритмі Cryptonight. Тому, ви можете спробувати свої сили і на ньому. Налаштування не буде потрібно, оскільки такі пристрої конфігурувати за замовчуванням.

Варто враховувати лише те, що через труднощі в будівництві такого ASIC-Майнера він набагато дорожче, ніж пристрої під Bitcoin. Для батька криптовалюта їх вартість становить, в середньому, 3-4 тисяч доларів. Однак для Monero він обходиться в 10 тисяч.

Причини Майні XMR

Монери вважають найулюбленішою криптовалюта Майнер. Звичайно, не відбулося такого, що всі перейшли до неї, однак багато виділяють хоча б третю частину своїх потужностей під XMR. Це обумовлено, в першу чергу, високою прибутковістю і низькими витратами ресурсів. Крім того, є ще кілька причин:

  • його просто обміняти на Bitcoin або фіат;
  • дешевий спосіб підняти свої позиції щодо володіння криптой;
  • завдяки малим витратам енергії знижується навантаження на обладнання, що продовжує термін його роботи.

Також, як уже було сказано, Майнінг цієї криптовалюта один і з найдоступніших. Видобуток багатьох монет в соло, особливо на процесорах, вже давно вимерла. Користувачі навіть не розглядали такі варіанти, однак Monero змінив багато поглядів на цей процес.

Не варто забувати, що це одна з найбільш анонімних криптовалюта. Тому, ви можете використовувати отримані кошти для будь-яких розрахунків без побоювань. Транзакції не зможуть відстежити, ніхто не дізнається ваш баланс і з ким ви працюєте. Ідеальний варіант для безпеки особистості.

прибутковість

Як вже було сказано, соло-Майнінг — це практично повноцінний бізнес, тому питання вигоди в даному випадку як ніколи актуальний. Сама по собі видобуток монери досить прибуткова, особливо в порівнянні з іншими популярними криптовалюта.

Так, за кожен витрачений KHash / s в день Майнер отримують приблизно 80 центів. Для порівняння, за THash / s на Bitcoin можна отримати лише 35. Тому Майнінг XMR по праву вважають найприбутковішим.

Крім нагороди не можна забувати і про інші показники, які кілька разів вже згадувалися в статті. Завдяки іншим алгоритмом хешування сильно акцентується увага на оперативну пам’ять. Це дозволяє розвантажити відеокарту і процесор, які споживають найбільшу кількість електроенергії.

Завдяки цьому, витрати на оплату тих же рахунків значно знизилися. Навантаження на всю систему також впала, що сильно подовжує термін служби всього устаткування. Це означає, що після окупності можна довше отримувати чистий прибуток, а значить підсумковий відсоток приросту капіталу буде вище.

Ще один важливий пункт — це необмежена емісія Monero. Основний випуск — 18,4 мільйона монет. При нагороду в 4 XMR за блок ця мета буде досягнута через 3-4 роки. Перші 16 мільйонів вже в обороті, проте варто враховувати, що спочатку вони з’являлися набагато швидше через низьку складності.

Але після емісії основного обсягу за кожний наступний блок Майнер все-одно будуть отримувати нагороду. Таким чином система зможе функціонувати постійно, а здобувачі ніколи не залишаться в мінусі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector