Ripple Desktop Wallet: огляд кращих гаманців XRP на ПК

різноманітність гаманців

Криптовалюта існують лише в цифровому вигляді. Попри все, це дає набагато більше можливостей для зберігання, ніж у випадку з реальними грошима. Ті ж долари обмежені гаманцем, картою і банківським рахунком. Звичайно, якщо проявити фантазію, то можна заховати їх в банку, під землею і позначити на карті хрестиком. Однак це вже залежить від настроїв і креативності власника грошей, і є просто народним методом.

Криптовалюта можна зберігати в холодному і гарячому вигляді. Перший — це гаманці, відключені від мережі. Вони менш зручні у використанні і мають обмежений функціонал, однак найбезпечніші. Тому їх часто вибирають в разі інвестування на довгострокову перспективу.

Другі постійно підключені до мережі. До цього ряду відносять всі біржові рахунки і спеціально створені сервіси, а також мобільні додатки. Вони ідеально підходять для повсякденного використання токенів, проте менш безпечні. Тому на їх балансі зазвичай лежать невеликі суми.

Програми для ПК

До гарячих гаманцях часто відносять і десктопні (вони ж локальні) сховища. Вони являють собою програму з графічним інтерфейсом, яка дозволяє здійснювати операції з криптовалюта, якщо комп’ютер підключений до мережі. Зовні дуже схожі на гаманці від Webmoney або Paypal.

В якомусь роді, їх можна віднести до третьої, окрему категорію. Як правило, локальні гаманці скачують всі дані блокчейна. І для передачі інформації в ланцюжок (а значить і відправлення транзакції) необхідна зв’язок з Інтернетом. Це головний критерій, за яким їх відносять до гарячих.

Однак ви не зможете здійснити операцію без з’єднання з Всесвітньою Павутиною і на холодному гаманці. Просто він завжди офлайн і підключається лише при необхідності. Локальні сховища працюють аналогічно. Поки комп’ютер (або Інтернет на ньому) вимкнені, десктопний гаманець має стан «Не в мережі».

Більш того, навіть якщо з’єднання з мережею є, а програма не запущено, то вона також офлайн. Відповідно, він не має постійного зв’язку. Тому повноцінно «гарячим» його не можна називати.

Локальні гаманці мають високий рівень захисту, що набагато перевершує біржові. Їх функціонал найширший серед всіх видів сховищ для криптовалюта. Можна досягти безпеки вище, ніж на «холодних», якщо правильно налаштувати свій комп’ютер. Саме тому його варто віднести в окрему категорію.

Не всі для XRP

Багато хто знає цю платформу як одну з найшвидших в плані проведення транзакцій. Банки, які співпрацюють з компанією, в один голос відгукуються про відсутність істотних недоліків мережі. Цілком ймовірно, що Ріппл завоює весь банківський сектор і залишить далеко позаду свого головного конкурента — Swift.

Але це все досягнення лише в плані міжнародних переказів. Що відомо про роботу над самою криптовалюта проекту — XRP? Вона займає третє місце за капіталізацією, бере участь в платежах, що здійснюються через xRapid і xVia, є таким собі зерном для повноцінної роботи платформи.

Розробники намагаються на славу, цього не відняти. За 6 років історії проекту вони домоглися багато чого. Але є одне «але»: офіційного локального гаманця для XRP не існує до цих пір. Компанія просто не створила його. Можливо він весь час в розробці, а може таких ідей поки немає. Точно нікому невідомо.

Чим займаються в Ripple Labs

Можливо, деякі з вас готові написати в підтримку компанії питання про появу десктопного гаманця для XRP. Може бути просунутих кодерів є ідеї створення такої програми, і вони можуть зайнятися цим особисто. Але чому ж в цей час займається команда проекту? Чому вони досягли таких висот, вивели проект і криптовалюта на п’єдестал, а локальний гаманець не випустили?

На то може бути кілька причин. Перша версія справжнісінька: пріоритет — сама платформа і її інтеграція в банківський сектор. На другому місці в такому випадку варто розвиток XRP і його підтримка.

Сьогодні з Ripple співпрацюють понад 100 фінансових організацій. 40 з них повністю інтегрували мережу в свої системи і використовують її як альтернативу (іноді як основу) для проведення платежів. Тому робота команди проекту не проходить марно.

Другий варіант полягає в тому, що команда працює над гаманцем, однак вони не бажають створювати щось посередницьке або просто видаляють всілякі помилки. Варто враховувати, що концепція роботи мережі значно відрізняється від інших криптовалюта. Тому затримка у створенні гаманця може бути пов’язана і з цією проблемою.

Вихід з ситуації

Не забувайте, що на ринку криптовалюта активні не тільки розробники проектів, а й інші компанії або окремі особистості. Частина з них акцентує свою увагу саме на створенні гаманців під конкретні монети або поєднує в одній програмі відразу кілька платформ.

Однією з кращих програм на сьогодні став Jaxx — багатоплатформовий і мультивалютний гаманець від канадської компанії Decred. Серед основних переваг — найбільша кількість підтримуваних активів, можливість внутрішнього обміну з низькою комісією і висока безпека.

Jaxx дозволяє відстежувати ситуацію на ринку, а також з’єднаний з деякими біржами, завдяки чому можна швидше поповнити відповідний рахунок для трейдингу. Ви також можете встановити його версію на телефон, завдяки чому не буде потреби шукати додатковий додаток або постійно заходить на якийсь сервіс через браузер.

Хорошим варіантом, крім Jaxx, є аналогічний гаманець Coinpayments, який дозволяє не тільки відправляти кошти, а й здійснювати платежі за аналогією з G-Pay або Apple Pay.

Також варто звернути увагу на BitGo, який з недавніх пір додав підтримку XRP. Головна перевага даного гаманця в захисті, яка забезпечується кількома підписами. Його функціонал набагато ширше інших програм. Так, тут можна встановити ліміт на витрати (чимось схоже на ліміт по карті) і розрахований на багато користувачів доступ, якщо ви володієте криптовалюта спільно.

Toast Wallet — рішення виключно для Ріппл

Коли питання заходить про гаманець конкретно під XRP, відповідь можна знайти в Toast Wallet. Як сказали самі розробники, при роботі над програмою було поставлено дві мети. Щоб наші батьки розібралися з ним за кілька секунд, але при цьому швейцарський банкір зі статусом не соромився розповісти про використання саме Toast Wallet.

Тільки виходячи з такого принципу можна сказати, що команда досить амбітна. Але як же все йде на практиці? Чи вдалося розробникам створити надійний десктопний гаманець? Відповідь — так.

Дана програма користується найбільшим попитом при виборі сховища для XRP на комп’ютер. По-перше, як вже було сказано, він дійсно дуже простий у використанні. Будь пункт меню чітко відображає свою назву, не маючи при цьому нічого зайвого. Наприклад, в налаштуваннях ви не будете шукати довідку, а в розділі «Зовнішній вигляд» не натрапите на якусь окрему конфігурацію для відправки транзакцій.

Створення та налагодження

Багато в чому цей процес збігається з будь-яким іншим кріптовалютним гаманцем. В першу чергу вам буде запропонований вибір:

 • створити новий рахунок;
 • відновити старий;
 • відправити офлайн-транзакцію.

Спочатку потрібно буде придумати пароль. Не соромтеся фантазувати і виписувати щось дуже складне (головне самі не забувайте, що саме було введено). Пароль необхідний не тільки для входу в гаманець, а й для підтвердження кожної операції. Якщо він буде простим, то зловмисникам буде набагато простіше зламати його і відправити собі всі гроші.

Після цього вам нададуть ще одну фразу, але вже сгенерированную самим гаманцем. Це аналог точки відновлення на операційній системі якогось пристрою. Якщо ви забудете основний пароль, то за допомогою цієї фрази зможете повернути доступ до свого балансу і поміняти шифри.

Як ви розумієте, її потрібно десь записати і заховати якнайдалі. Адже якщо хто-небудь отримає до неї доступ, то добереться і до ваших XRP. Знову-таки, щоб не загубити цю фразу. Інакше при втраті пароля доведеться назавжди попрощатися з токенами, які зберігаються на гаманці.

Думаєте, то вже на можна приступати до роботи? Ні. Розробники не посоромилися і в процес реєстрації вставили пропозицію пожертвувати якусь суму на розвиток програми. Однак цей крок можна просто пропустити. Останній крок — створення звичайного пін-коду. З цього моменту можна приступати до використання гаманця.

нюанси використання

Починається все з генерування адреси (ну або імпорту, якщо у вас вже створені рахунки в інших програмах). Шукати нічого не потрібно, оскільки дана дія буде запропоновано відразу після створення гаманця. При натисканні кнопки «Add Account» перед вами буде три варіанти:

 • створити нову адресу;
 • додати існуючий;
 • вибрати адресу самостійно.

У першому варіанті генерується випадковий рахунок, в другому вам потрібно вказати інший гаманець, який ви використовуєте. Третій має на увазі вибір адреси або самостійне встановлення якоїсь його частини, наприклад «loveXRPH77Hgghdf87». Підтвердження створення здійснюється шляхом введення фрази-пароля.

Щоб баланс став активним, його потрібно поповнити на 20 XRP. Існує помилкова думка, що так розробники програми і заробляють. Насправді ж, така сума — це обов’язкова вимога самої мережі. Жоден з гаманців Ріппл не працює, якщо на ньому немає відповідної кількості токенов.

Слідом за цим необхідно створити Back Up — резервну копію гаманця. Пам’ятайте, при зміні паролів, секретних фраз або додаванні акаунтів потрібно створювати копію повторно.

Особливості Toast Wallet

Даний гаманець, мабуть, один з найпростіших на ринку в принципі. При цьому він забезпечує високу безпеку ваших коштів. Ці два пункти стали ключовими при опитуванні користувачів на предмет вибору саме Toast Wallet.

Серед переваг, крім безпеки і простоти, можна виділити можливість додавати необмежену кількість адрес. Якщо раніше у вас було, наприклад, 20 гаманців XRP, тепер ви зможете працювати з кожним із них, використовуючи всього одну програму.

Істотних недоліків у нього немає. Деякі користувачі наполягають на відсутності багатомовності, так як програма виконана лише англійською. Але це не стане великою проблемою, оскільки інтерфейс повністю опрацьований і інтуїтивно зрозумілий.

Більш проблемним можна виділити відсутність можливості відновлення доступу, крім як використання фрази відновлення і резервної копії. Таким чином, якщо користувач сам не думає про ймовірність втрати паролів, у відповідній ситуації він втратить все токени, які зберігаються на гаманці.

Однак, це можна назвати і перевагою. Адже відсутність такої можливості підтверджує, що розробники не збирають ніякої інформації про користувача (в іншому випадку у них були б підстави для повернення доступу, наприклад, за номером телефону).

Rippex — минулий ідеал

Довгий час, на ряду з Toast відмінним варіантом був гаманець Rippex, який володів приблизно тими ж особливостями. Однак його розробники серйозніше поставилися до реклами, тому він користувався набагато більшим попитом.

На початку 2018 року було оголошено про припинення підтримки програми. Команда не називала точних причин, проте дала користувачам достатньо часу на виведення всіх коштів. Так, остання фаза закінчилася в кінці весни 2018. Однак користувачі, які не встигли перевести XRP на інший рахунок, все ще мають таку можливість.

Токени нікуди не пропали, а були заморожені. Сьогодні з гаманців Rippex не можна здійснювати транзакції або поповнювати рахунки. Але можна звернутися в підтримку, вказавши номер гаманця, на якому залишилися кошти. В такому випадку рахунок буде на час розморожений, щоб користувач вивів кошти.

Розробники запевняють, що незабаром буде відновлено свою роботу. Швидше за все припинення зроблена для виправлення помилок. Точної інформації щодо повторного запуску немає, тому чекайте новин, якщо хочете випробувати Rippex.

Переваги та недоліки локальних гаманців

Як уже сказано, десктопні сховища гарні з позиції безпеки і зручності, але крім цього вони мають масу інших позитивних і негативних якостей.

Як забезпечити безпеку гаманця

Як добре не взяли участі б розробники, величезна роль у збереженні коштів завжди лягає на плечі користувача. Якщо не дотримуватися строгих правил при роботі з програмою, а особливо при конфігурацію комп’ютера, можна наразити на небезпеку все токени, які лежать на гаманці.

Щоб уникнути проблем потрібно виконувати наступне:

 • використовуйте важкі паролі, найкраще без якихось асоціацій;
 • не відвідувати підозрілі сайти і не качайте ненадійний контент;
 • завжди користуйтеся двухфакторной аутентификацией (якщо така є);
 • стежте за станом свого підключення (наприклад, якщо Інтернет повільний, перевірте, скільки джерел до нього підключено: можливо хтось зміг зламати паролі);
 • не використовуйте пароль від гаманця на інших сайтах.

До нових зустрічей на сторінках нашого сайту!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector