Як перевести Monero на інший гаманець: все про транзакції XMR

транзакції криптовалюта

Цифрові гроші мають безліч нюансів щодо транзакцій. Пов’язано це з побудовою на блокчейне і криптографічного основою. Це спрощує роботу користувачеві, а також допомагає мережі швидше підтверджувати перекази, що зменшує навантаження.

По-перше, всі вони записуються в блоки. Блокчейн є ланцюжком всіх переказів, здійснених за час роботи криптовалюта. Оскільки він децентралізований і надійно захищений від зломів, то жодна запис ніколи не буде стерта.

Це потрібно для того, щоб підтвердити чергову відправку монет. Адже при кожному такому дії Майнер перевіряють весь ланцюг до найпершої транзакції. Якщо хоча б одна пропаде, криптовалюта відразу ж впаде, оскільки підтвердження буде нездійсненно.

По-друге, тільки після певної кількості підтверджень можна користуватися засобами. При перекладі з одного гаманця на інший досить одного, але існують деякі рекомендації, про які йтиметься нижче. Але якщо при цьому ви будете використовувати посередницькі послуги, то вони можуть встановити свою вимогу до кількості підтверджень.

По-третє, чим глибше переклад йде в ланцюг, тим більше захищені ваші кошти. Це пов’язано з тим, що новий блок можуть відкрити відразу декілька користувачів. Подальший визначить, який з усіх попередніх буде правильним. Це призводить до того, що край ланцюга зламати простіше, оскільки його легше контролювати.

Таким чином, з моменту, поки ваша монета потрапить в блок, до моменту, коли її можна буде повноцінно і безпечно використовувати, в коді відбувається чимала кількість дій.

Входи і виходи

Кожна транзакція складається їх входів і виходів. Вхід — це те, з чого вона складається, а саме — кількість монет для перекладу. Дана назва взято через те, що переклад поставляється в мережу на перевірку і чекає відгуку Майнер. Вихід — це монети, які надходять на баланс одержувача.

Ви можете запитати, навіщо такий поділ, якщо це все одно звичайна відправка грошей. Але заковика якраз в тому, що переклад незвичайний. Так, при банківському переказі ви просто вибираєте певну суму з доступною і перераховуєте її на інший рахунок.

Однак при перекладах криптовалюта ви не просто вибираєте з балансу: відбувається збір раніше отриманих транзакцій для створення нової. Наприклад, раніше ви прийняли 2, 3 і 5 Monero.Вам потрібно відправити 6 монет на інший рахунок. Таким чином складається транзакція не з 6 монет, а з 5 + 3 або 5 + 2.

Ось ці складові і будуть тим самим входом. В даному випадку буде два виходи. Перший — це здача від суми входів, яка повертається на ваш баланс. Другий — це рівно 6 монет, які будуть зараховані на рахунок одержувача.

витрати записані

Завдяки такому розподілу відбувається перевірка всіх балансів Майнер. Кожен використаний вхід записується як витрачений і повторно не може бути використаний. При попаданні в мережу Майнер якраз і перевіряють цей показник.

Якщо вона невитрачена, то формується вихід, і транзакція записується в блок, після чого кошти потрапляють на інший рахунок. В іншому випадку ви просто отримуєте відмову.

Життя монети до і після

Транзакції XMR мають особливу систему, яка дозволяє забезпечити найвищий рівень анонімності всім користувачам. Вона складається з трьох елементів, один з яких відноситься саме до монет.

Переклади в мережі цієї криптовалюта важко відстежити, оскільки кожна монета входу змішується з іншими, які називаються mixins. Іншими словами, з’являються фейковий монети, через які хакер при спробі злому побачить не 5 XMR в транзакції, а, наприклад, 20.

Однак такі мікси не існує якоїсь окремої категорією в мережі. Адже тоді їх можна було б відрізнити, що анулювало б весь захист. Крім того, це призвело б до значного збільшення розміру Blockchain монери.

Вони виникають після того, як витрачається якась транзакція. Таким чином, користувач не просто здійснює анонімний платіж, але ще і допомагає мережі функціонувати і забезпечувати ту саму конфіденційність.

Тобто, життя монети «до» — це час її зберігання на конкретну адресу. А «після» — це відправка на інший гаманець з подальшим створенням якоїсь тіні в самій мережі, яка дозволить забезпечити захист всіх даних користувачів.

Як зробити переклад

Після прочитання всього цього декому може здатися, що транзакції в мережі монери неймовірно складні, і для використання даної криптовалюта доведеться вивчити багато теорії. Але на практиці все нічим не відрізняється від будь-якої іншої монети.

Гаманці, спеціалізовані під монери, або ж мультивалютні, які підтримують дану криптовалюта, мають інтуїтивно зрозумілий і щодо однаковий інтерфейс. Відповідно, кожен з них має вкладку «Надіслати».

При переході на неї відкриється вікно, в якому вам потрібно буде ввести адресу одержувача і суму переказу. Також, потрібно буде встановити комісію, яку ви заплатите Майнер за обробку транзакції. Після цього можна відправляти платіж в мережу.

Деякі клієнти мають фіксований комісійний збір, що не завжди зручно. Адже іноді його зовсім не потрібно платити (а точніше, вносити мінімальну плату), так як мережа розвантажена, і Майнер в будь-якому випадку швидко впораються з нею.

Тому, в деяких додатках ви можете вибрати з 3-4 варіантів встановлених комісій. Ще більш зручні варіанти дозволяють самостійно ввести суму, яку ви готові оплатити Майнер за роботу.

Однак найкращими сьогодні вважаються додатки з динамічними комісіями. Іншими словами, такий додаток звертається до мережі, дізнаючись її завантаженість, після чого пропонує найоптимальнішу суму для швидкої обробки. При цьому, ви не зобов’язані платити саме стільки. Можна заплатити як більше, так і менше.

Де взяти адресу

Багато хто цікавиться, де їм взяти той самий адреса для перекладу монет. Його вам потрібно дізнатися у одержувача. Навіть якщо у вас немає прямого зв’язку з ним, завжди можна дізнатися цей ключ, оскільки він публічний.

Гаманець працює з двома ключами. Приватний дозволяє отримати доступ до балансу і управління ним. Як правило, такі ключі є тільки у власників гаманця. Публічний же прив’язується до приватного, завдяки чому можна отримувати перекази.

Якщо ви здійснюєте переклад між своїми гаманцями, то в додатку-одержувачі зайдіть у вкладку «Отримати» і скопіюйте звідти наданий адресу. Далі, вставте його в поле для переказу коштів, виконайте вищезгадані дії і чекайте підтвердження.

Відмітна риса деяких гаманців в тому, що для кожної транзакції вони генерують новий публічний ключ. Завдяки цьому забезпечується високий рівень безпеки коштів і захист самих додатків.

Але крім того, це призводить до того, що двічі на одну адресу не можна відправити монети. Здається, що це ускладнює життя, адже кожен раз доведеться дізнаватися, як ключ виглядає на цей раз. Але програми, які ігнорують таку можливість, більш уразливі і менш популярні.

моніторинг транзакцій

У більшості криптовалюта ви можете стежити за статусом вашого перекладу через block explorer. Завдяки цьому можна дізнатися, скільки підтверджень отримала транзакція, і наскільки глибоко вона в мережі. Так, наприклад, Майнер Bitcoin дізнаються, скільки підтверджень їм потрібно для можливості використання засобів, які були отримані в нагороду за блок.

Однак, у випадку з Monero подібна інформація прихована. Це пов’язано з ідеєю криптовалюта — високий рівень анонімності. На моніторингах XMR ви не зможете ознайомитися з кількістю і сумою входів і виходів, кількістю підтверджень. В даному випадку можна дізнатися лише момент попадання транзакції в мережу, і наскільки глибоко вона в блокчейне.

Насправді, якщо вона заглибилася хоча б на один блок, то можете бути впевнені, що її підтвердили, і кошти перераховані. Як це дізнатися? Введіть хеш свого перекладу і подивіться, в якому блоці він записаний. Чим більше блоків відкрито за ним, тим глибше транзакція.

надійність перекладу

Як вже було сказано, дана криптовалюта є однією з найбільш анонімних середовищ інших на ринку. Насправді це так. Це було безпосередньо доведено порівнянням транзакцій з біткоіни і декількома альткоінамі. Але наскільки вона безпечна сама по собі?

Дослідження деяких університетів показали, що до поновлення в 2016 році можна було відсіяти mixins, тим самим відстеживши справжні монети. Результати показали, що можна знайти до 90% монет. Як вам такий показник?

Сьогодні виходить знайти не більше 40%. Тим не менш, це все ще багато. Останнім часом ніяких новин про злом мережі XMR не було. Останнє, що голосно відомо на весь світ — закриття чорних ринків Alpha Bay і Hansa, внаслідок чого співробітники правоохоронних органів змогли отримати доступ до даних декількох тисяч користувачів Monero.

Тим не менш, розробники стверджують, що сьогодні база користувачів кардинально змінилася. Крім того, захист даної криптовалюта вийшла на новий рівень, тому можна не побоюватися за її використання.

висновок

Створення транзакцій Monero абсолютно не відрізняється від інших криптовалюта, оскільки здійснення переказів відбувається за одним алгоритмом. Проте, монети даної крипти проходять зовсім інший шлях під час перекладу.

Їх набагато складніше відстежити, без хакерського втручання неможливо дізнатися суму входу або виходу, але більш того — вони мають своє продовження і призначення навіть після відходу з одного балансу на інший.

Проте, завжди будьте обережні зі своїми платежами, оскільки навіть самі захищені криптовалюта схильні до атак. Зробити з цим ви нічого не зможете, але завжди будьте уважні до новин. Адже завдяки їм можна дізнатися, чи безпечно ще використовувати вашу улюблену монету.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector