Як перевірити транзакції Monero, і наскільки вони анонімні

бажання сховатися

Протягом всього існування торгівлі кожен хотів приховати свої угоди від певного кола осіб, або ж зовсім від всіх. З кожним видом оплати способи провести її анонімно змінювалися.

Проте, сьогодні більшість платежів проходять через банківські рахунки, тому державні установи можуть їх відстежити. Здавалося, що з’явився колись біткоіни вирішить цю проблему, адже він повністю децентралізований. Проте, дослідження показали, що він не так вже й анонімний. З цієї причини була ідентифікована особистість власника одного з найбільших колись чорних ринків Silk Road.

Ріккардо Спанья і Франциско Кабанья вирішили розробити криптовалюта, яка зможе забезпечити конфіденційність. Так з’явилася Monero. У ній застосовується технологія, завдяки якій кожна монета транзакції змішується з іншими, що ускладнює спроби ідентифікації.

Принцип роботи

В основі транзакцій монери лежить кілька чинників, які пов’язані між собою і дозволяють забезпечити анонімність:

 • алгоритм;
 • кільцеві підпису;
 • змішування;
 • приховані адреси.

Алгоритм Майнінг Cryptonote дозволяє прискорити рішення блоків і проведення платежів, проте більше захищає систему від злому. Головний захист транзакцій — це кільцеві підписи, які використовуються в даному алгоритмі.

У них існує енну кількість користувачів. Коли хтось відправляє кошти, транзакція підписується кільцем, а не однією людиною. Оскільки тут немає центрального користувача, як в групових підписах, відстежити, хто ж саме відправив такий переклад, неможливо.

Змішування — це принцип, за яким основні монети (які створюють «входи») змішуються з іншими, вже використаними. Це також дозволяє приховати особу відправника, оскільки невідомо, яка саме монета була відправлена ​​ним в конкретному змішуванні.

Приховані адреси — це система, яка дозволила заховати особу одержувача. Вони генеруються довільно і не прив’язуються до конкретних гаманцях. Відповідно, набагато складніше відстежити, як був створений такий адреса, і хто буде одержувачем коштів.

Дослідження відкривають очі

Поява такого продукту на ринку призвело до нових розмов про використання його з метою торгівлі на чорному ринку. Більш того, анонімність даної криптовалюта стала головною ідеєю її випуску. Тому за перевірку цього взялися вчені з різних університетів, зокрема Прінстонський, Массачусетський, Бостонський та інші.

Як ви розумієте, вони показали, що не все так гладко. Результати були надані в 2016 році. Згідно з ними, що розбирається в технологіях людина може ідентифікувати до 80% справжніх монет. Відповідно, він може дізнатися відправника і одержувача транзакції.

Отже, було виявлено дві істотних проблеми, які дозволяють відстежити платежі. Обидві виходять із самих принципів роботи даної мережі. Як сказали самі дослідники, не потрібно використовувати занадто складні прийоми, щоб знайти «справжню» монету.

Перша прив’язана саме до системи змішування монет. В мережа не додаються фейковий монети для реалізації даного принципу, оскільки при цьому ще легше було б шукати справжні. Вони з’являються після того, як користувач здійснив переклад. Таким чином, він створює якийсь слід, оскільки витрачені монети стають тими самими обманками.

Але використані кошти все одно записуються в блокчейн, тому їх можна відстежити. Відповідно, з усього міксу можна виділити, які монети є справжніми, а які ні. Тому, фейковий легко виключити зі списку і знайти серед них ту, яка буде направлена ​​одержувачу.

Друга проблема прив’язується до часу. Незважаючи на те, що момент відправки відстежити не можна, можна зрозуміти, яка монета з’явилася в домішки останньої. Найчастіше такий виявляється саме справжня.

відповідь розробників

Команда Monero заявила, що вони з самого початку знають про проблеми свого продукту і постійно працюють над цим. У 2017 році було випущено оновлення, яке якимось чином вирішило безліч проблем і поліпшило анонімність транзакцій. Так, за вказаними способам ідентифікуються не більше 40% транзакцій, замість 80.

Крім того, в інтерв’ю Спанья висловився наступним чином: «Конфіденційність не досягається одного разу на 100%, це боротьба щита і меча». Цим він звернув увагу на розвиток криптографії з усіх боків, тому будь-який код можна зламати так чи інакше. Також, цим було підкреслено, що Monero не надає повну анонімність — вони дають максимально можливу.

Не забарився ще одне питання щодо визначення справжніх монет шляхом пошуку тимчасових точок. Головний розробник визнав, що цю проблему вирішити набагато складніше. З його слів: «Сьогодні можна лише ускладнити пошук, проте в корені ця проблема не зникне так швидко. Потрібна нова схема шифрування. »

Один із дописувачів висловив думку, що дуже просте рішення — додати більше монет для змішування. Таким чином на пошук справжньою доведеться витрачати більше ресурсів, що стане невигідно для хакера. Але такий варіант поганий і для користувачів, оскільки блокчейн монери буде займати більше місця, а обробка платежів буде набагато довше.

постраждалі

Але найголовніше — це не прогалини в анонімності транзакцій Monero, а кількість постраждалих від цього. Найбільше варто побоюватися колишнім користувачам Alpha Bay. Адже дуже велика кількість платежів по ньому проходило саме через XMR.

Влітку 2017 ФБР змогли закрити один з найбільших чорних ринків, завдяки чому отримали доступ до даних всіх його користувачів. Але це не найстрашніше. Більшість з них пішли на ринок Hansa, не знаючи, що він вже був в розпорядженні правоохоронних органів Голландії.

Таким чином, до закриття другого ринку, користувачі здійснювали операції під повним контролем. Звичайно, це дуже позитивно для зниження світового рівня злочинності. Але для користувачів криптовалюта це не дуже приємно.

Однак, розробники XMR особливу увагу приділили саме тому, що закриття відбулося після оновлення. Сьогодні тогочасні події не зроблять значного впливу на користувачів. Перша причина — їх база практично повністю оновлена.

Перевірка транзакцій

Створення перекладу — це лише половина справи. Від користувача далі нічого не залежить, але йому потрібно дочекатися підтвердження транзакції. Цим займаються Майнер. Як же можна подивитися, на якій стадії знаходиться ваш платіж?

Для цього створені оглядачі блоків. Інформація, яку вони надають:

 • висота блоку;
 • розмір;
 • кількість транзакцій;
 • час створення;
 • хеш-сума.

Але крім цього, перейшовши в конкретний блок можна подивитися інформацію по кожній транзакції, яка в ньому записана. Так, ви можете ознайомитися з наступними даними:

 • номер блоку, в якому записаний переклад;
 • комісія;
 • розмір;
 • кількість фейковий монет.

Система даної криптовалюта така, що жоден оглядач не надає інформацію про кількість підтверджень. Це обумовлено як раз конфіденційністю транзакцій. Адже якби можна було дізнатися такі дані, то відстежити переклад стало б набагато простіше.

Анонімності — так!

Незважаючи на всі прогалини в системі, дана криптовалюта сьогодні забезпечує один з найвищих рівнів конфіденційності перекладів. Транзакції досить складно відстежити, оглядачі не надають інформацію про кількість підтверджень, а також сумі входів і виходів.

Таким чином, якщо сьогодні вам потрібно буде відправити велику суму грошей, зберігши при цьому повну анонімність, монери стане одним з кращих варіантів. Або ж хакерам доведеться витратити для отримання інформації про транзакції чимало ресурсів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector