Як працює Ripple алгоритм і в чому його особливості

Що таке алгоритм

Загальне розуміння даного слова полягає в наборі якихось послідовних дій, які в підсумку повинні привести до кінцевого очікуваного результату. Все наше життя, так чи інакше проходить з якихось алгоритмам, як дивно це б не звучало. Адже кожен постійно здійснює одне або кілька дій з метою досягнення конкретного результату.

Проте, багато хто звик асоціювати це слово з програмними або апаратними завданнями. Це не дивно, оскільки технології в принципі покликані постійно вирішувати якісь функції, що без алгоритмів просто неможливо.

У криптовалюта це поняття застосовується по відношенню до Майнінг. В даному контексті мається на увазі, як спосіб шифрування, так і послідовність дій для вирішення блоку. У криптовалюта алгоритм визначає, що саме потрібно для початку Майнінг і в якому обсязі.

Навіщо він потрібен

Криптовалюта побудовані на алгоритмах з метою забезпечення стабільної роботи систем, а також захищеності даних. Кожен алгоритм пояснює принципи Майнінг тій чи іншій криптовалюта, а значить забезпечує їх працездатність.

Він є невід’ємною частиною будь-якого проекту. Можна впевнено сказати, що Майнінг, блокчейн і алгоритм — це трикутник криптовалюта. Однак у всіх правилах є виключення, про які ви скоро і дізнаєтеся.

Коротко про види

Здебільшого, алгоритми вказують на вимоги до обладнання та його продуктивності. Саме від цього залежатиме ефективність Майнінг тій чи іншій криптовалюта.

Найвідомішим алгоритмом є SHA-256 (Bitcoin, Bitcoin Cash), хоча сьогодні він уже далеко не найулюбленіший. Він має на увазі пошук певного значення шляхом перебору всіх можливих варіантів рішення для функції. Інших способів немає, тому обладнання потрібно досить потужне. Відповідно, воно споживає масу електроенергії, а комп’ютер не можна використовувати в інших цілях.

Одним з сьогоднішніх улюбленців став Ethash (Ethereum). Також вимогливий алгоритм, однак частина ресурсів береться від оперативної пам’яті, завдяки чому відеокарта або центральний процесор розвантажується. Майнер відгукуються про нього, як про один з найбільш прийнятних для видобутку.

X11 (Dash) вважається одним з найбільш захищених, оскільки в ньому закладено відразу 11 різних хешів. Перевагою алгоритму є енергоефективність, оскільки відеокарти споживають на 50% менше ресурсів. Крім того, сам по собі він менше навантажує систему, що позитивно позначається на стабільності.

Scrypt (Litecoin) довгий час був одним з конкурентів SHA-256. У ньому за основу покладено використання оперативної пам’яті, завдяки чому навантаження на систему практично відсутня. Проте, ASIC для Scrypt змінили ситуацію і сьогодні алгоритм не сильно перевершує SHA-256.

Cryptonight (Monero) в списку часто використовуваних алгоритмів є останнім. Більшість Майнер зараз називають його найкращим. По-перше, він споживає набагато менше ресурсів. Більш того, криптовалюта можна добувати навіть на центральному процесорі, чого не можна робити на інших алгоритмах.

Також, він розроблений з метою виключення можливості використання ASIC. Восени такі Майнер були випущені, але оновлення версії алгоритму призвело до того, що Асіка знову тут марні. Остання родзинка — це висока анонімність всіх дій, що проводяться з використанням Cryptonight.

особливості Ripple

Ріппл сьогодні займає 3 місце за капіталізацією, згідно Coinmarketcap. Якщо піти в сторону від цифр, то його можна назвати найкращим проектом. Основна перевага полягає в активній інтеграції продукту банками. Власне кажучи, для них Ripple і був розроблений.

Ви запитаєте, чому саме він? Чому не всім відомий біткоіни або Ефіріум з його смарт-контрактами? Тому що Ріппл проводить транзакції швидше за інших мереж, споживаючи при цьому неймовірно мала кількість енергоресурсів. Це, крім іншого, дозволило значно знизити комісії.

XRP має відносно стабільний курс, завдяки чому конвертація між валютами проходить набагато простіше, ніж з тим же біткоіни, який вчора виріс майже до семи з половиною тисяч доларів, а за добу втратив в ціні 800 доларів.

У сукупності це говорить про те, що Ripple — досить надійний продукт, який можна інтегрувати в більшість систем і не боятися збою або обвалу через кілька годин. Саме це і приваблює все фінансові організації.

Звідки такі переваги

Багатьом уже цікаво, який же з алгоритмів став основою для Ripple. Всі з перерахованих, на перший погляд, не повинні показувати таких результатів. Це дійсно так: вони дуже сильно просідають перед системою Ріппла.

Одні подумають, що він розроблений на маловідомому алгоритмі. Але сьогодні це було б немислимо. Оскільки проект один з кращих на ринку, то про його будову знають багато, а значить в список перерахованих вище способів шифрування алгоритм точно потрапив би.

Інші скажуть, що команда просто створила свою концепцію. В даному випадку такі користувачі будуть праві. Однак особливість в тому, що алгоритму тут немає взагалі. Ripple побудований на принципах блокчейна, але як такого його тут немає.

У Ripple немає алгоритму

Те саме виняток, про який йшла мова. Жоден з названих в списку, ні якоїсь іншої даної криптовалюта не є притаманним. Розробники реалізували абсолютно нову і унікальну концепцію, яку до сих пір не може перевершити жоден проект. І перша особливість полягає саме у відсутності алгоритму. Відповідно, в Ripple НЕ таких складових, як:

 • майнінг;
 • блокчейн;
 • протокол.

Перше, що, найімовірніше, багатьох здивує — це відсутність блокчейна. Класичне розуміння — це ланцюг блоків, тісно пов’язаних між собою певним хешем, кожен з яких послідовно записує інформацію про проведені операції. Такий собі журнал транзакцій.

Ріппл також побудований на подібному журналі, проте тут відсутній весь ланцюг. Платформа є розподіленим реєстром, який і містить інформацію про переклади. Однак його ведуть централізовано, на відміну від більшості інших проектів.

Друге здивування — це відсутність Майнінг. Ви скажете, що вже виключено два тих самих стовпи криптовалюта, а значить Ripple — це щось інше. Однак світ приймає його саме таким платіжним засобом і в цьому є логіка. Більшість принципів дуже схожі, однак даний проект став чимось на зразок еволюції.

Ну і протокол, про який мова поки ще не було. Це своєрідний консенсус, який пов’язаний з алгоритмом і потрібен для підтвердження виконання дій. Найпоширенішим є Proof of Work, який вимагає саме використання обчислювальних потужностей для вирішення функції блоку.

Є кілька інших, популярними серед яких стали Proof of Stake і Proof of Importance, проте всі вони можуть бути до децентралізованих систем. Одна з їхніх завдань — це перевірка учасників на чесність і правильність виконання завдань. Вони потрібні через те, що вузли децентралізованих мереж невідомі, а значить система не може довіряти їм просто так.

Але Ripple є централізованою мережею і має в своєму розпорядженні як раз довіреними вузлами, тому такі протоколи в даній системі будуть зайвими. Центральний сервер платформи і так може довіряти учасникам проведення транзакцій.

Більш детально по кожній частині

Швидше за все, варто почати саме з загальних положень перевірки транзакцій і їх здійснення. Відсутність алгоритму і блокчейна вже багатьох завело в сильне оману. Новачки навіть можуть бути не впевнені, чи варто взагалі зв’язуватися з Ripple.

Отже, в транзакції Ripple ключовими точками є такі елементи:

 • шлюзи;
 • шляху;
 • Ripple Connect (він же центральний сервер);
 • довірені вузли;
 • відправник і одержувач.

Шлюз — це елемент, завдяки якому в реєстр надходить інформація про те, що користувач зарахував або вивів певну суму зі свого балансу. Наприклад, він хоче покласти 100 доларів. Після відправки в мережу, вони потрапляють в шлюз, дані записуються в реєстрі, а тільки потім кошти потрапляють на рахунок.

Шлях — це своєрідний міст, по якому йде транзакція після створення запиту на відправку. В якомусь роді він замінює Майнінг. Адже під час видобутку Майнер точно також перевіряють транзакцію на предмет її витрачання, а також наявності відповідної суми на гаманці відправника. Крім того, частиною Майнінг, як і частиною шляху є підтвердження користувачами (довіреними вузлами відповідно) транзакції.

Ripple Connect — той самий центральний сервер, через який проходить вся інформація про будь-якій дії в мережі: від появи нового користувача до проведення транзакції на кілька мільйонів XRP. Без його галочки система не буде працювати.

Довірені вузли визначають Ripple Labs. Оскільки їх розташування і дії спочатку відомі і надійні, необов’язково чекати перевірки транзакції усіма вузлами. Системі досить лише одного, щоб переклад був здійснений.

Учасники транзакції також є важливою ланкою. По-перше, вони винуватці будь-якої дії в мережі, а значить в якомусь роді активують всі попередні елементи. По-друге, Ripple — одна з небагатьох платформ, в яких можна скасувати транзакцію. Ця інформація також повинна повноцінно пройти через весь реєстр.

Без Майнінг простіше (напевно)

Як ви зрозуміли, незалежно від алгоритму потрібно мати непогане обладнання, надійну проводку і правильну настройку системи. Інакше високою ефективністю не домогтися, а значить і мережа буде працювати повільно.

Оскільки в Ripple немає всіх цих програмно-апаратних штучок, відсутня і потреба в обладнанні. Вірніше, без нього не вийде, оскільки це все ж цифрова валюта, але немає таких жорстких вимог. Що найголовніше, вони не ростуть з кожним блоком, як це відбувається в більшості мереж.

Як було сказано, Ripple споживає дуже мало ресурсів. Все це якраз завдяки відсутності Майнінг і алгоритмів. Вони створюють ці незручності для мережі. Тому, наприклад, Bitcoin або Litecoin настільки вимогливі до продуктивності системи.

Оскільки нічого такого немає, то центральний сервер і довірені вузли не мають проблем, пов’язаних зі складнощами алгоритмів. Також це виключає ряд проблем, таких як:

 • зависання;
 • атака 51%;
 • зниження або надмірне збільшення хешрейта.

З іншого боку, це також піддає систему небезпеки. Криптовалюта побудовані на алгоритмах, мають високий рівень безпеки завдяки тому, що кожен вузол нерозривно пов’язаний з іншими. І для злому мережі потрібно атакувати відразу всіх учасників.

Проте, Ripple має надійний захист це підтверджено практикою. За 6 років він є єдиною з популярних криптовалюта, яка жодного разу ні впала від атаки або була помічена в втрати призначених для користувача даних.

Не можна сказати, що принцип алгоритмів поганий. Більшість проектів на них побудовані і мають величезний успіх. Проте, Ripple Labs пішли трохи іншим шляхом і також досягли висот. В даному випадку додавати якийсь алгоритм буде просто недоцільно.

висновок

Отже, якщо слідувати загальному поняттю алгоритму, то в Ripple він також присутній. Для роботи системи і проведення транзакцій також потрібно проводити послідовні і пов’язані дії, які в підсумку призведуть до результату — завершеному перекладу.

Відмінність полягає в тому, що до Ріппл не можна застосовувати поняття алгоритму, пов’язане конкретно з криптовалюта. Бо на цьому ринку воно зазвичай означає конкретну послідовність, яка характеризована певним шифруванням і відповідними вимогами до дій користувачів, що забезпечують мережу.

Чи можна назвати алгоритм Ріппл кращим? З одного боку — так. Це підтверджується відгуками багатьох передових організацій і рядових користувачів, а також безліччю реальних факторів. З іншого — немає, оскільки він також має ряд недоліків, одним з яких є наявність центрального сервера (значить атака потребують менше ресурсів).

Відповідь на це питання ви повинні дати собі самі, проаналізувавши надані факти. Не варто слухати тих, хто стверджує одне або інше без аргументації. Кріптовалютний ринок тим і особливий, що точної відповіді з приводу будь-якого проекту вам не зможе дати ніхто.

Можна сміливо сказати лише одне: алгоритм роботи Ripple неймовірно гарний і перевершує багато проектів. Не просто так платформа привертає до себе все більше уваги інвесторів і фінансових організацій. Більш того, вони стверджують договору і планують працювати з проектом в майбутньому, а значить в ньому є бажана родзинка.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector