Як правильно відправити біткоіни на інший гаманець

Привіт, шановні читачі. Вивчаючи основи роботи криптовалюта, не можна обійти увагою таке питання, як транзакції цифрових грошей. Ми розглянемо особливості перекладу монет і постараємося пояснити новачкам, як відправити біткоіни, дотримуючись заходів безпеки і попередження.

Відправка коинов здійснюється з одного електронного гаманця на інший. Кожна з них захищена цифровим підписом. Мережа блокчейн дозволяє звертатися до будь-якому перекладі грошей, а всю історію транзакції можна простежити до того моменту, коли ці самі монети були здобуті шляхом Майнінг.

Багато користувачів просто накопичують криптовалюта або використовують в якості торгового інструменту для додаткового заробітку. Але ж не всі учасники мережі використовують біткоіни з цією метою. Більшість з них заробляють її для того, щоб в подальшому витратити на покупки в інтернеті або перевести в готівку. Так, давайте розберемося, як влаштована система переказів blockchain, і що необхідно знати новачкові.

Чи існують біткоіни насправді?

Незважаючи на те, що це питання здасться більшості досить дивним, в ньому все ж є деяка частка істини. Насправді одним з кумедних моментів є те, що біткоіни фактичні ніде не існують. Їх навіть немає на жорсткому диску комп’ютера, де користувачі зберігають свої гаманці.

Коли ми говоримо, що на тому чи іншому адресу є деяка кількість монет, в ньому просто міститься запис. Це можна в якійсь мірі порівняти з зберіганням звичайних грошей на розрахунковому рахунку в банку. Адже насправді на ньому немає ніяких банкнот, а просто є запис про те, що за конкретним рахунком закріплена певна сума грошових коштів в тій чи іншій валюті.

Аналогічним чином справа йде і з криптовалюта. Вона не існує, як фізичний об’єкт. Не можна просто вказати на цифровий файл, який зберігається в гаманці і містить дані про кількість монет, і сказати — «це мої біткоіни».

Замість цього існують тільки записи транзакцій між різними адресами і баланси, які збільшуються або зменшуються. Інформація про всіх перекладах коштів зберігається у великій публічної книзі, званої блокової ланцюжком (блокчейном). Якщо ви хочете дізнатися баланс на одній з адрес в мережі біткоіни, то ви не знайдете на ньому ніяких даних. Для цього необхідно відновити всю історію транзакцій, переглянувши записи в блокової ланцюга.

Як виглядають транзакції біткоіни?

Розглянемо приклад, того, як зовні виглядає запис про переведення монет. Наприклад, користувач Б відправив біткойнов користувачеві В. В цьому випадку ця угода буде відображена трьома записами даних:

  • вхід (запис про адресу користувача А, з якого монети прийшли користувачеві Б);
  • кількість (кількість BTC, відправлених користувачем Б користувачеві В);
  • вихід (біткойнов адреса користувача В);

Як влаштований механізм транзакцій?

Для відправки криптовалюта потрібно два складових: адреса і закритий ключ. Перший генерується випадковим чином і являє собою просто послідовність літер і цифр. Приватний ключ — ще одна послідовність знаків. Але на відміну від адреси він є секретним і відомий тільки його власнику. Слід завжди зберігати його в надійному місці. У разі його втрати, доступ до монетам буде назавжди втрачено.

Адреса можна порівняти зі скляним сейфом. Всім видно, що в ньому зберігається, але тільки власник ключа може розблокувати його, щоб скористатися вмістом.

При відправці біткоіни використовується цей самий секретний ключ, яким здійснюється цифровий підпис транзакції, а точніше повідомлення, що містить дані про вступної транзакції, кількості монет і виході.

Ця інформація направляється з гаманця в блокчейн, де вона піддається перевірці Майнер. Вони розміщують її в черговому блоці, після чого їй присвоюється статус підтвердженої.

Ніколи не перекладайте кошти незнайомим людям і не довіряйте свій приватний ключ стороннім особам, щоб не стати жертвою шахраїв. Скасувати переклад біткоіни неможливо і цей факт слід враховувати.

Від чого залежить час підтвердження транзакції?

Оскільки переказ коштів повинен пройти перевірку Майнер, доводиться чекати деякий час на здійснення цієї процедури. Протокол біткойнов влаштований так, що завершення кожного блоку займає близько 10 хвилин.

Деякі сервіси, які приймають криптовалюта, наприклад, біржі, вимагають почекати завершення чергового блоку для підтвердження всіх включених в нього перекладів монет. Це означає, що вам, можливо, доведеться потерпіти, перш ніж угода по купівлі товару або оплати послуги буде завершена.

Варто відзначити, що деякі торговці не вимагає очікування підтвердження переказу. Звичайно, в цьому випадку є ризик того, що користувач може спробувати використовувати одні і ті ж біткойнов для вторинної оплати, поки перша не отримала підтвердження. Тому найчастіше на подібні поступки продавці йдуть в тих випадках, коли мова йде про незначні суми, де ризик шахрайства не настільки великий.

Що робити при розбіжності суми введення і виведення?

Оскільки біткойнов існують тільки у вигляді записів, ви можете отримувати на гаманець безліч різних перекладів, прив’язаних до певного адресою. Якщо кілька людей почнуть відправляти вам монети, то всі вони надійдуть на ваш гаманець в різний час у вигляді окремих транзакцій.

Вони не будуть автоматично об’єднані в загальну суму і не сформують єдиний файл, в якому буде знаходитися інформація про всіх ваших цифрових засобах відразу. Вони будуть існувати як різних записів.

Розглянемо такий приклад, коли вам прислали 2, 3 і 1 BTC трьома перекладами. Далі ви хочете відправити іншій людині 1,5 BTC, але у вас немає відповідної кількості монет, отриманих від інших учасників мережі.

Проблема полягає в тому, що не можна просто взяти і поділити суму транзакції, відправивши частину коинов іншій особі, а інше залишити на гаманці. Замість цього доведеться відправити повністю одну з вхідних транзакцій, після чого «зайві» біткойнов система повинна повернути назад.

У цьому випадку операції будуть здійснюватися в такий спосіб:

  • користувач Б відправляє користувачу У 2 BTC, отримані від користувача А;
  • гаманець автоматично створює два виходи для такої транзакції (1,5 BTC користувачеві В, а 0,5 BTC на адресу користувача Б, створений спеціально для повернення «зайвих» монет);

Чи існує комісія в мережі блокчейн?

Плата за переказ біткоіни варіюється і розраховується в залежності від використання різних факторів. Деякі типи гаманців дозволяють встановлювати транзакційні збори вручну. Будь-яка частина перекладу, котра не дійшла до одержувача або повернута назад (у випадках, як було описано вище), вважається транзакцією. Це означає, що Майнер пощастило. У цьому випадку їм вдасться створити новий блок в якості додаткової нагороди.

Оскільки винагорода за завершення блоків під час Майнінг біткоіни поступово скорочується, подальше зростання комісії за перекази коштів в мережі в найближчому майбутньому стане цілком зрозумілим фактом.

Раніше розрахунок комісійних зборів був складним і таємним процесом, але після декількох оновлень протоколу ситуація змінилася. Оновлення основного програмного забезпечення, який займається обробкою транзакції біткойнов привели до зміни внутрішнього механізму, дозволяючи встановлювати мінімально доступний рівень, при якому може бути здійснено переведення.

Чи можна відправити тільки частина біткойнов?

Біткоіни був створений так, що крім основної форми має розмінну, аналогічно системі звичайних грошей, що включає не тільки паперові купюри, але і дрібні монети.

Кожен Bitcoin ділиться на 100 млн Сатоши, названих в честь досі невідомого розробника криптовалюта Сатоши Накамото. Сам біткоіни ділиться до восьмого знака після коми. Мінімально доступна сума для відправки — 5 430 Сатоши (0,00005430 BTC).

Тепер ви знаєте, як здійснюються перекази біткоіни, тому вам не важко буде використовувати криптовалюта для здійснення покупок в інтернеті, обміну за поточним курсом, виведення на такі популярні в Росії платіжні системи, як Вебмані і Ківі, і інших цілей.

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector