Aeternity криптовалюта: особливості, переваги та недоліки

Що таке Aeternity?

Aeternity криптовалюта (AE) — це нова платформа по створенню децентралізованих додатків. За своєю суттю, це своєрідна альтернатива досить відомої платформи Ethereum.

Так, в основному, Aeternity — це все той же Ethereum, але зі списком певних відмінностей. В принципі, у проекту також будуть аналогічні смарт-контракти (англ. Smart-contract), децентралізовані додатки (англ. DApps) і, можливо, потенційні хардфоркі (англ. Hardfork).

У число особливостей проекту входить здатність вирішувати проблеми масштабованості, підвищення безпеки сценаріїв шифрування і надання доступу до «особливим» смарт-контрактами.

Варто відзначити, що криптовалюта Aecoins, була одним з найуспішніших ICO за останній рік, зібравши в сумарному обсязі понад 36,9 мільйонів доларів, в еквіваленті Ethereum’а і Bitcoin’а. Це досить великі цифри, при тому факті, що основна платформа ще навіть і не вийшла на масовий ринок.

В останні місяці популярність придбала ще більшу активність, в основному завдяки гарному прийняття її криптовалюта (на момент написання статті, ціна криптовалюта становить 75% в USD від її початкової вартості, — прим. Ред.) Та підвищеного очікування.

Aeternity обіцяє стати одним з найбільш інноваційних блокчейн-проектів, створивши принципово нову блокчейн-платформу, яка поліпшить все те, що ми знаємо сьогодні про кріптотехнологіях.

Як працює Aeternity?

Розробники Aeternity проаналізували основні недоліки нинішніх блокчейн-проектів, які досягли певної популярності, з моменту появи біткоіни.

По-перше, смарт-контракти розробляються на вкрай складною платформі для аналізу, що значно збільшує витрати на їх придбання.

По-друге, занадто завищені комісійні збори з метою інтеграції ресурсів блокчейна в реальний світ, означають, що багато стартапи стикаються з великими труднощами на шляху до досягнення успіху.

Виходячи з цього, Aeternity пропонує три свіжих рішення, які значно поліпшать усіма відому блокчейн-технологію.

Для досягнення поставленої задачі, AE додає нововведення, під назвою «Канали станів».

По-перше, дані і ресурси розміщуються в каналах станів, а не в самій блокчейн-мережі.

За допомогою такого принципу, ви можете заощадити ресурси і використовувати блокчейн тільки для запису транзакцій і обмінів на платформі. Відповідно, в якості результату поліпшується масштабованість мережі.

По-друге, новий метод фільтрації даних пропонує, щоб блокчейн-мережу підтримувалася тільки іншими децентралізованими додатками, які дозволяють зберігати дані поза самого блокчейна.

Таким чином, додатки зможуть зберігатися на платформі, яку, згодом, легше аналізувати.

Нарешті, Aeternity пропонує використовувати консенсусний механізм для визначення параметрів системи, дозволяючи мережі адаптуватися до мінливих чинників.

Що особливий Aeternity?

Крім «Каналів станів», існують також «Децентралізовані Оракули».

  • Децентралізований Оракул — система, яка підключає публічні дані реального світу до смарт-контрактами. Оракули є набагато більш потужний інструмент, ніж Тьюринг-повні обчислювальні моделі.
  • Режим Консенсусу: на відміну від більшості інших платформ, Aeternity використовує гібридну систему згоди між традиційним методом докази виконання роботи (англ. Proof of Work (PoW)) і доказом частки (англ. Proof of Stake (PoS)).
  • Низька вартість транзакцій: завдяки «Каналах станів», транзакції в мережі Aeternity досить економічні, що робить можливими нові способи монетизації платформи.

Які проблеми вирішує AE?

І всеж. Чи є необхідність в подібній блокчейн-мережі? Як ми вже зрозуміли, Aeternity намагається вирішити проблеми масштабованості, децентрализованности провайдерів даних реального світу, шляхом використання оракулів, каналів станів і режиму консенсусу.

Але як будуть вирішуватися питання потенційно можливих ФОРКОМ?

Механізм управління, який дозволить вирішити великий головний біль під час критичних дискусій про майбутнє мережі, буде грунтуватися на так званих «футархіях», в якій Майнер зможуть голосувати, а власники криптовалюта AE робити ставки в рамках спільного прийняття рішень.

Тут, мабуть, варто зробити ремарку. Подібний механізм аж ніяк не означає стовідсоткову децентралізацію прийняття рішень. У теорії, у того, хто найбільше витратить потужності для Майнінг AE і буде потенційна привілей в прийнятті рішень. Аналогічну ситуацію ми вже бачили з Bitcoin Cash.

Смарт-контракти Aeternity

Ще одне нововведення, яке робить платформу Aeternity особливою — це смарт-контракти, які заслуговують пояснення окремо. Як і «Канали станів», смарт-контракти цієї платформи мають кілька інноваційних функцій.

По-перше, немає межі обсягу смарт-контрактів. Ви можете легко встановити великий контракт, який становить сотні гігабайт або терабайт, якщо тільки невелика частина його виконана. Це можливо, тому що контракти платформи розташовуються не в тій же блокчейн-мережі, що дозволяє декільком з них виконуватися паралельно.

Крім того, вони значно покращують роботу Ethereum-складової на основі їх функціональності, що дозволяє значно спростити запис і визначення смарт-контрактів.

Як отримати Aeon?

Розробники Aethernity повідомили, що криптовалюта AE можна буде зберігати в будь-якому цифровому-гаманці Ethereum, який підтримує ERC-20, наприклад, MyEtherWallet.

Купівля може бути здійснена, поки що, тільки за допомогою ефіріума (ETH) або біткоіни (BTC), шляхом настройки вищезгаданого гаманця ETH.

Може здатися, що відсутність можливості придбання криптовалюта за реальні кошти, наприклад, долар або рубль, відлякає потенційних фанатів проекту, якби не одне але.

Криптовалюта AE можна буде добувати шляхом Майнінг. Звичайно, така властивість спричинить за собою інфляцію. Її відсоток на момент написання стати ще не встановлено, але як відомо, інфляція призводить до підвищення вартості.

висновок

Таким чином, варто розглянути в сумі переваги і недоліки як криптовалюта AE, так і самої платформи:

З переваг варто виділити, що:

  • У проекту є свій канал на github, де ви можете перевіряти прогрес їх діяльності;
  • Завдяки надуспішного ICO, у проекту вже достатньо грошей для досягнення своїх цілей;
  • Висококваліфікована команда вже має досвід і репутацію в кріптосообществе.
  • Ринок криптовалюта зі смарт-контрактами є ще молодим, і у розробників все ще є можливість для першості.

З недоліків варто виділити тільки один нюанс, хоча хтось, можливо, знайде це перевагою:

  • Проект на Ethereum.

Все вірно. До недоліків розглядається відсутність новизни самої архітектури Ethereum, яка тільки покращує час від часу безпеку, але не вносить кардинальні нововведення.

Як відомо, на платформі Ethereum вже і так накопичилося достатньо велика кількість розробок на «індивідуальної» платформі, тому немає підстав для чогось нового.

джерела:

https://coinmarketcap.com/

https://www.aeternity.com/

https://medium.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector