Як створити гаманець для Ethereum (Ефіріум)?

 • Як зробити гаманець Ефіріума на смартфоні або планшеті
 • Створюємо паперовий гаманець для Ефіру
 • На сьогоднішній день Ефіріум (або просто Ефір) є другою за популярністю криптовалюта, поступаючись лише біткоіни. Його охоче Майні тисячі користувачів, отримуючи при цьому непоганий дохід. Як і у випадку з іншими цифровими активами, зручність застосування і безпеку кріптомонет Ethereum багато в чому залежать від гаманця, обраного для їх зберігання. Щоб вам було легше підібрати собі оптимальний гаманець, ми досконально розглянемо існуючі види сховищ, тонкощі їх використання, сильні і слабкі сторони.

  Як створити гаманець Ethereum на комп’ютері?

  Гаманець з емблемою Ефіріума на моніторі комп'ютера

  Даний метод зберігання розглянутих кріптомонет не можна назвати найзручнішим, проте з його допомогою ви забезпечите своїм грошам належну безпеку. Процес установки десктопного гаманця ми вивчимо на прикладі клієнта EthereumWallet. Це офіційна програма для використання Ефіру, так що в її якості і надійності можна не сумніватися.

  Отже, інсталяція програмного гаманця для Ефіріума проходить наступним чином:

  1. Заходимо на офіційний сайт криптовалюта (ethereum.org), Скрол сторінку трохи вниз і натискаємо на кнопку DOWNLOAD. На сторінці сайту відразу буде відображена версія гаманця, підходяща для вашої операційної системи. Також, можна натиснути на кнопку See all versions, яка перекине вас на сайт розробника github.com. Там можна подивитися кілька варіантів гаманців для різних версій ОС. Це особливо корисно, якщо, наприклад, ви користуєтеся Windows, але вам необхідно завантажити додаток для Linux, щоб потім поставити його на інший девайс.
  2. Після завантаження файлу встановлення перевіряємо вільне місце на жорсткому диску. Справа в тому, що описуваний клієнт буде завантажувати весь блокчейн Ефіру, а станом на 16.08.2018 він важить цілих 667.1 Гб. Крім того, скачування буде здійснюватися тільки на диск C. Так що для використання даної програми знадобиться обзавестися накопичувачем хоча б на терабайт.
  3. Якщо з вільним простором на диску проблем немає, запускаємо інсталяцію.
  4. Через деякий час після початку установки з’явиться вікно, в якому зажадають вибрати тип мережі. Вибираємо пункт Use The Main Network.
  5. Наступні дії залежать від того, чи був у вас раніше даний гаманець. Майстер установки запитає вас про наявність файлу з приватним ключем (ethereum_wallet_backup.json). Якщо такий є, завантажуємо його; якщо немає — натискаємо на кнопку Skip.
  6. У відповідні поля вписуємо пароль для захисту свого гаманця.
  7. У наступному вікні натискаємо на кнопку Next, що запустить створення приватного ключа аккаунта. Після цього вискочить вікно з інструкцією, що пояснює, як робити резервну копію ключів і паролів (треба буде вибрати розділ Аккаунт, потім пункт Резервне копіювання і рядок акаунтів).
  8. У наступному вікні читаємо цікаве повідомлення. Нам повідомлять про те, що для нормальної роботи гаманця на його балансі повинно бути від 0.25 до 1.00 ETH. Можна відразу внести депозит на рахунок через інтегрований інструмент ShapeShift або ж зробити це пізніше.
  9. Після цього тиснемо на кнопку Launch application, що запустить процес синхронізації клієнта з мережею. З урахуванням колосального обсягу блокчейна даний процес може зайняти близько тижня. Поки йде синхронізація, ви можете дізнатися, як відкрити Ефіріум гаманець і використовувати його в подальшому. Для цього під смужкою завантаження є кнопка Launch application, натиснувши на яку можна потрапити в головне меню десктопного гаманця.
  10. Коли синхронізація закінчиться, можна приступати до повноцінного застосування EthereumWallet.

  Інтерфейс клієнта гранично простий, хоча і русифікований лише частково (російські слова присутні тільки в верхньому меню, а решта поле програми англомовне). У вікні програми користувача найбільше будуть цікавити такі розділи:

  1. Accounts overview — тут можна подивитися публічний адресу, на який вам будуть приходити монети Ефіріума. Він розташований під рядком MAIN ACCOUNT. В цьому ж меню буде кнопка ADD ACCOUNT, що дозволяє створити новий профіль зі своїм паролем. Надалі ви зможете переміщатися між профілями і використовувати кожен з них для конкретних цілей (для відправки монет іншим людям, для поповнення балансу на біржах і так далі).
  2. SEND — розділ, що має поле для вписування адреси людини, якій ви плануєте переслати кріптомонети. Тут все гранично просто і зрозуміло.
  3. Вкладка «Допомога» — розташована вгорі клієнта. У ній можна перевіряти наявність оновлень.

  Щоб зуміти відновити доступ до гаманця в разі поломки жорсткого диска або перевстановлення ОС, потрібно обов’язково зробити резервну копію акаунтів (коротку інструкцію ми розписали трохи вище) і перекинути її на сторонні носії (флешку, зовнішній жорсткий диск).

  Ну що ж, ми дізналися, як створити, відкрити і використовувати гаманець для Ефіріума на ПК. Але в завершенні нам хотілося б виділити сильні і слабкі сторони програмного клієнта, щоб ви точно зрозуміли, чи потрібно вам його ставити:

  плюсимінуси
  Зручний інтерфейс, в якому можна легко розібратися, навіть не маючи досвіду роботи з такими додатками.Дуже довга синхронізація, обумовлена ​​величезним вагою блокчейна.
  Можна заводити кілька профілів з різними приватними і публічними ключами, щоб забезпечити собі повну анонімність. Крім того, наявність декількох акаунтів дозволить більш грамотно розпоряджатися своїми коштами.Програма вкрай вимоглива до комп’ютерного «заліза». По-перше, потрібен об’ємний накопичувач, щоб вмістити в собі більше 600 Гб блокчейна і щоб після цього ще залишився запас. Крім того, для нормальної роботи клієнта треба мати на борту більше 4 Гб оперативної пам’яті і хороший процесор, інакше вся система буде пригальмовувати.
  Офіційний статус клієнта, що гарантує його надійність.У деяких випадках синхронізація може зависати, через що її доводиться починати спочатку.
  Систематичний вихід оновлень, що поліпшують роботу програми.Користувач прив’язується до конкретного комп’ютера, адже розпоряджатися своїми грошима він зможе тільки з однієї машини. Звичайно, цю проблему можна вирішити, поставивши клієнт на ноутбук, однак портативний девайс повинен мати місткий HDD або SSD-накопичувач, що зажадає від людини додаткових витрат.
  Гроші зберігаються прямо на ПК, а не на стороннього ресурсі, що ще більше підвищує їх безпеку.
  Можна організувати «холодну» зберігання кріптомонет. Для цього досить зробити копію файлів з приватними ключами, закинути їх на сторонній носій і видалити оригінали з жорсткого диска.

  Як створити гаманець для Ефіріума онлайн?

  Гаманець з монетами криптовалюта Ethereum

  Цей тип сховищ відрізняється від попереднього тим, що дозволяє отримувати доступ до грошей з будь-якого девайса, підключеного до інтернету. Далі ми розглянемо найпопулярніші платформи, на яких можна створювати онлайн-гаманці для Ефіру.

  Реєструємо гаманець MyEtherWallet

  Інтерфейс сайту гаманця MyEtherWallet
  Стартова сторінка онлайн-гаманця MyEtherWallet

  Мабуть, це одне з кращих кріптовалютних онлайн-сховищ. За час свого існування воно встигло завоювати популярність серед сотень користувачів, так що якщо ви вирішите завести собі браузерні гаманець для Ефіру, вам неодмінно варто скористатися цим ресурсом.

  Процес створення гаманця проходить за таким алгоритмом:

  1. Заходимо на сайт myetherwallet.com.
  2. У відповідне поле вписуємо пароль і тиснемо на кнопку Create New Wallet.
  3. Тиснемо на кнопку Download Keystore File (так ми збережемо файл з приватним ключем на ПК).
  4. Кількома на кнопку «I understand. Continue ».
  5. Копіюємо адресу приватного ключа і вставляємо його в окремий текстовий файл. Цей файл краще перекинути на оффлайн-накопичувач (наприклад, на ту ж флешку).

  Після цього реєстрація гаманця завершиться, але меню профілю не висвітиться. І тут виникає закономірне питання — як відкрити гаманець Ethereum на даному сайті. Насправді, тут все просто:

  1. У списку ліворуч вибираємо варіант входу. Там їх кілька, але нам підходить лише 2: вхід за допомогою файлу з приватним ключем або ж введення приватного адреси.
  2. Для прикладу вибираємо перший спосіб (Keystore File). Завантажуємо файл з комп’ютера і вписуємо пароль. Кількома на кнопку Unlock.

  Після виконання цих елементарних дій зліва ви побачите свій публічний адресу, на який можна отримувати Ефіріум. Справа буде відображатися баланс профілю. Також, в головному меню можна зробити паперовий гаманець, але про це ми поговоримо трохи пізніше.

  В цілому, описаний веб-ресурс досить непоганий, однак він має не тільки сильні, але і слабкі сторони:

  плюсимінуси
  Можливість зберігання приватних ключів на своєму ПК або смартфоні, що підвищує безпеку.Навіть незважаючи на те, що приватні ключі зберігаються у людини, він все одно надає доступ до них третім особам (тобто, адміністрації сайту).
  Є можливість прив’язки профілю до апаратних гаманцях (Trezor, Ledger Nano S).Ресурс повністю англійською мовою.
  Можна встановити мнемонічну фразу в якості допоміжної заходи при відновленні доступу.При кожному переході між вкладками вам буде потрібно проходити авторизацію. Наприклад, ви перебуваєте в головному меню, але вирішите перейти в розділ Send Ether; вас викине з профілю і доведеться ще раз вводити один з доступних ідентифікаторів.

  Інші популярні онлайн-ресурси

  Гаманці Ефіру на майданчиках Blockchain і Coin.Space
  Приклади гаманців Ethereum на сервісах Blockchain і Coin.Space

  Тут можна виділити кілька сайтів, які теж ідеально підходять для створення гаманця Ефіріума. Перш за все, можна завести сховище на сервісі blockchain.com. Для цього виконуємо 3 прості кроки:

  1. Реєструємося на зазначеній платформі.
  2. На головній сторінці зліва вибираємо пункт ETHER.
  3. Тиснемо на кнопку «Отримати».

  Після цього ви побачите свій гаманець Ethereum, на який можна відразу отримувати монети. Для пересилання грошей буде потрібно перейти в розділ «Відправити» і вписати у відповідне поле адресу одержувача.

  Другим зручним онлайн-сервісом є сайт coin.space. Давайте ж дізнаємося, як створити гаманець Ефіріум на цьому ресурсі:

  1. Входимо на сайт і реєструємося на ньому. Після появи головної сторінки ви відразу потрапите в гаманець біткоіни (він виставляється автоматично). Щоб переключитися на інший гаманець, робимо ще пару кроків.
  2. Кількома на розділ «Токени» і вибираємо пункт Ethereum.
  3. Переходимо у вкладку «Отримати», де ми відразу побачимо свій публічний адресу.

  От і все! Можна починати користуватися аккаунтом.

  Обидва згаданих ресурсу мають практично ідентичні плюси і мінуси, так що їх ми розглянемо разом:

  перевагинедоліки
  Простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.Робота з такими гаманцями заснована на довірі до адміністрації сайтів. Якщо ресурси припинять існування, гроші будуть втрачені.
  Наявність російської локалізації (правда на blockchain.com вона злегка неповна).Онлайнові гаманці набагато легше зламати.
  Підтримка декількох криптовалюта.На обох ресурсах не підтримуються фіатние валюти.
  Можливість проведення внутрішнього обміну одного цифрового активу на інший.
  На обох сайтах передбачені непогані заходи безпеки. На blockchain.com це прив’язка до електронної пошти, особистий ідентифікатор, можливість установки підказки для пароля. На coin.space профілем присвоюється мнемонічна фраза для відновлення доступу і встановлюється пін-код.

  Як завести гаманець для Ефіріума на біржі?

  Створення гаманця для Ефіру на біржі Exmo
  Ефіріум в списку підтримуваних криптовалюта на біржі Exmo

  Такі гаманці теж відносяться до онлайнового типу. Однак вони розглядаються окремо, так як більше спрямовані не на зберігання криптовалюта, а на отримання прибутку за рахунок торгівлі нею. Вітчизняним користувачам найкраще підійде біржа exmo.com, тому як приклад ми розпишемо створення гаманця Ефіріума на ній:

  1. Реєструємося на платформі.
  2. Переходимо в розділ «Гаманець».
  3. У списку знаходимо пункт ETH і тиснемо на кнопку «Поповнити».
  4. У меню натискаємо на кнопку «Створити адресу».

  Усе! Ефіріум-гаманець на біржі створений. Вам залишилося лише внести на нього депозит, і можна приступати до торгів.

  Біржовий варіант гаманця також має свої плюси і мінуси, які ми описали нижче:

  перевагинедоліки
  Швидка реєстрація.Як і у випадку зі звичайними онлайн-сервісами, біржові майданчики сильно схильні до злому.
  Підтримка декількох мов, включаючи російську.Ви довіряєте зберігання своїх коштів третім особам.
  Можливість отримання прибутку на скачках курсу (правда для цього необхідно бути підкованим трейдером).На сайті встановлено обмеження по депозиту. У випадку з Ефіром мінімальна сума поповнення повинна складати 0.01 ETH, що не так уже й мало.
  Можливість проведення внутрішнього обміну на фіатние гроші (долари, євро, рублі, гривні) і їх подальшого виведення на баланс інших платіжних систем.
  Підтримка найпопулярніших криптовалюта, які можна накопичувати паралельно з Ефіром.

  Як зробити гаманець Ефіріума на смартфоні або планшеті?

  Як виглядає мобільний гаманець Coinomi
  Ефір у списку криптовалюта гаманця Coinomi

  Якщо ви вирішите завести гаманець для Ефіріума на мобільному девайсі, у вас буде достатньо багато варіантів, однак для прикладу ми розглянемо додаток Coinomi. Реєстрація гранично проста:

  1. Заходимо в Google Play або Apple Store і вбиваємо в пошук назву програми.
  2. Запускаємо її установку на смартфон.
  3. Заходимо в програму і починаємо користуватися її можливостями.

  В цілому, додаток Coinomi поєднує в собі кращі якості десктопних і онлайнових сховищ:

  1. Приватний ключі зберігаються на смартфоні або планшеті, що забезпечує належну безпеку.
  2. Мультивалютність — за цим параметром Coinomi можна вважати мало не рекордсменом. Програма підтримує декілька десятків криптовалюта, включаючи такі популярні активи, як Ефіріум, біткоіни, Лайткоін, Деш, Догікоін і так далі.
  3. Користувач може розпоряджатися грошима в будь-якій точці з мобільним інтернетом.
  4. Є можливість проведення внутрішнього обміну коинов.
  5. Можна зробити резервну копію гаманця, яка дозволить відновити доступ до профілю в разі втрати або крадіжки мобільного апарату.
  6. Зрозумілий функціонал по кожній криптовалюта: можна отримувати, відправляти гроші, переглядати історію транзакцій.
  7. Після кожної транзакції відбувається зміна публічної адреси, що гарантує користувачеві повну анонімність в мережі.

  Єдиний мінус даної програми полягає в тому, що вона дуже залежить від якості інтернет-з’єднання. Якщо зв’язок буде погана або нестабільна, додаток перестане працювати (його доведеться перезавантажувати навіть після установки нормального мережевого з’єднання).

  Створюємо паперовий гаманець для Ефіру

  Як виглядає паперовий гаманець для Ефіріума
  Приклад паперового гаманця Ethereum

  Вище ми згадували про те, що паперове сховище можна створити прямо в профілі сайту myetherwallet.com (там для цього є окрема кнопка). Але щоб цей процес пройшов на 100% правильно, потрібно зробити трохи більше кроків. Отже:

  1. Заводимо профіль на сайті myetherwallet.com (якщо ви цього ще не зробили).
  2. Тиснемо на вкладку Help (розташовується вгорі). Вас перекине на іншу сторінку.
  3. Знаходимо розділ Offline і натискаємо на пункт How To Run MyEtherWallet Offline and Locally. Нас перекине на наступну сторінку.
  4. На новій сторінці тиснемо на посилання і завантажуємо на ПК заархівований файл etherwallet.
  5. Відключаємо інтернет, після чого розпаковуємо архів.
  6. Запускаємо файл index.html. Відкриється та ж сторінка, що була при створенні онлайнового сховища.
  7. Вписуємо пароль, завантажуємо файл з ключами і копіюємо приватний ідентифікатор.
  8. Внизу тиснемо на кнопку Print і роздруковуємо паперовий гаманець. Як і годиться, на аркуші буде присутній і публічний, і приватний адресу. Також гаманець матиме приємне стилістичне оформлення.

  В принципі, цю ж процедуру можна було виконати відразу, але в такому випадку ваш приватний ключ «засвітився» б в мережі, а це знижує ступінь безпеки. Однак якщо діяти за розписаним вище алгоритмом, можна створити сховище в режимі офлайн, що зробить його максимально надійним.

  Тепер ви можете отримувати на наявний адресу монети Ефіру і не переживати, що їх хтось вкраде шляхом злому. Але пам’ятайте про те, що папір легко пошкоджується, тому краще вручну переписати обидва ідентифікатора в текстовий файл, а потім перекинути його на офлайновий накопичувач.

  Отже, ми дізналися, як створити гаманець для криптовалюта Ефіріум різними способами. Кожен зі згаданих методів по-своєму гарний, але вибирати потрібно виходячи з особистих переваг і цілей. Якщо ви будете зберігати велику кількість монет, зробіть упор на безпеку і заведіть собі програмний гаманець. Для торгів підійде біржовий варіант. Для зберігання невеликої кількості монет підійдуть онлайнові або мобільні клієнти. Ну а в ідеалі краще мати всі види гаманців, щоб застосовувати їх в різних ситуаціях.

  Відео про створення гаманця для Ефіріума:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector