Ethereum хардфорк — що це і коли вийде

 • Коли вийде новий хардфорк Ethereum
  • Constantinople
  • Serenity

 • Хардфорк Ethereum є поділ кріптовалютной мережі на дві незалежні гілки, які мають індивідуальні правила роботи. В процесі hard fork нові вузли ланцюжка блокчейн змінюються так сильно, що вже не сприймають інформацію від колишніх елементів. Іншими словами відбуваються значні розбіжності в коді криптовалюта. У чому тонкощі хардфорка? Які поділу вже відбулися в мережі Ефіріум? Що чекає віртуальну монету в майбутньому? Ці та ряд інших моментів розглянемо нижче.

  Що таке хардфорк Ефіріума і які причини його появи

  Значок Ефіру і дві вилки, що символізують хардфорк

  В процесі ФОРКОМ Ethereum важлива позиція членів кріптосеті. Необхідно, щоб вони брали участь в голосуванні і ділилися думкою щодо внесених змін. Їх завдання полягає в тому, щоб дати відповідь — схвалюють вони нові правки чи ні. Після голосування є два шляхи:

  1. Вузли приймають правила ланцюжка, яка залишається нероздільною. Система продовжує функціонувати в колишньому режимі.
  2. При розходженні думок відбувається поділ blockchain на дві окремі гілки. Ланцюжок, яка працює за новими правилами, набуває вигляду окремої віртуальної монети.

  Що таке хардфорк Ефіріума? По суті, це другий шлях, про який згадувалося вище — поділ ланцюжка з появою нових правил. Оновлена ​​гілка зберігає відомості про гроші власника криптовалюта. Це означає, що після поділу в гаманці власника ETH з’явиться такий же обсяг нових коинов.

  Причини появи hard fork можуть бути різні. З основних варто виділити:

  1. Поділ думок кріптовалютного спільноти щодо подальшого розвитку ETH. Учасники, яких не влаштовують поновлення, перестають підтримувати вузли. Така ситуація мала місце при появі Ethereum Classic, на якому докладніше зупинимося нижче.
  2. Прагнення зробити нову віртуальну монету. При таких обставинах команда розробників використовує вже існуючу базу і вносить правки до чинного протокол. В результаті ланцюг блоків починає працювати за іншими правилами, які стають загальними для всіх учасників.

  Минулі хардфоркі Ефіріума

  Дві сріблясті монети Ethereum вид зверху

  З моменту появи Ethereum пройшло більше 3-х років. Монета з’явилася 30-го липня 2015 го. На сьогоднішній день (20.09.2018 року) ETH розташувалася на другій сходинці після біткоіни, випереджаючи криптовалюта XRP. Капіталізація ETH становить 21,3 мільярда доларів, а вартість (на зазначену вище дату) — 208 доларів. Незважаючи на нетривалий термін існування, вже пройшло кілька хардфорков Ефіріума. Розглянемо їх більш детально.

  Ethereum Classic

  Зелений значок криптовалюта Ethereum Classic

  Криптовалюта ETC стала результатом поділу ланцюжка Ефіріума на дві незалежні гілки. Процес стався на 1 900 000 блоці, а формальною причиною став злом інвестиційного майданчика The DAO. Згаданий фонд з’явився в травні 2016- го з метою збору коштів для розвитку віртуальної ланцюга. Користувачі майданчики звертали увагу розробників на наявність слабких місць в коді, але їхні побоювання були відкинуті.

  Через деякий час зловмисники скористалися «пробілами» у коді і зламали майданчик, після чого викрали з неї близько 12 мільйонів ETH. Команда розробників на чолі з Віталіком Бутеріним вирішила повернути систему в початкове положення (до крадіжки монет). В результаті вдалося врятувати гроші користувачів, але сам факт злому негативно позначився на репутації майданчика. Багато інвесторів втратили інтерес до платформи Ефіріум.

  Учасники кріптосеті розділилися на два умовних табори. Одні запевняли, що нічого страшного не сталося. Вони запропонували усунути баг і далі працювати над розвитком системи. Інша група стверджувала, що злом є прямою провиною розробників, тому потрібно створювати нову і більш надійну криптовалюта (хардфорк Ефіріума).

  Так з’явився Ефіріум Класик (ETC), який на 19 вересня 2018 року перебуває на 15-му рядку. Капіталізація монети становить 1,09 млрд доларів, а ціна — 10,4 долара. При цьому експерти запевняють, що в майбутньому віртуальна монета має великі перспективи для зростання.

  До особливостей ETC варто віднести:

  1. Внесення змін до ланцюжок блокчейне неможливо. Тут принцип такий же, як і у випадку з криптовалюта Bitcoin.
  2. Зміни в структурі можливі тільки в тому випадку, якщо на це погоджуються представники трьох різних команд, що займаються розробкою і вдосконаленням віртуальної мережі. На даний момент ці команди погано узгоджені між собою, але з часом проблема повинна бути усунена.
  3. Ефіріум Класик більше орієнтований на smart-контракти. До слова, в первинної кріптовалютной мережі ETH більше уваги приділяється набору команди розробників.
  4. Швидкість створення блокового елемента ланцюга близько 14-ти секунд. У цьому показнику майже не відбулося змін (в ETH показник дорівнює в середньому 14,5 с).
  5. Основною платформою для спілкування користувачів є Slack. Саме на цьому майданчику ведуться обговорення щодо особливостей і правок віртуальної монети.
  6. Число ETC обмежується 210,6 мільйонами монет. Планується, що всі вони будуть випущені до 2059 році. Це максимальна кількість коинов, тому додаткова емісія не планується.

  Таким чином, хардфорк Ефіріума зберіг базові принципи віртуальної валюти, а саме децентралізацію і анонімність. При цьому система гарантує безпеку для користувачів, завдяки усуненню наявних багів (зокрема, тих, що призвели до злому площадки The Dao). Крім того, з’явилося обмеження випуску віртуальних монет, чого немає в кріптовалютной ланцюга Ефіріум. Завдяки цьому, ETC менше схильна до інфляційним процесам.

  Byzantium (Візантія)

  Напис Byzantium і емблема Ефіру

  У 2017-му команда Ефіріум запланувала поступовий перехід кріптовалютной мережі з алгоритму PoW на PoS. За задумом розробників цей процес повинен проходити поступово, з умовою проходження ряду етапу. Починається все з Metropolis, який включає два кроки — Byzantium і Constantinople.

  При цьому перша частина hard fork Ethereum (Візантія) успішно відбулася 16 жовтня 2017 року. Про це особисто повідомив розробник віртуальної монети Віталік Бутерін в своєму блозі. Глобальні зміни в ланцюжок внесені на 4 370 000 блоці.

  Поява хардфорка призвело до наступних змін в кріптосеті:

  1. «Бомба складності» б відкладена на півтора року.
  2. Збільшилася швидкість підтвердження транзакцій.
  3. Премія Майнер за отриманий елемент ланцюжка блокчейн зменшена до 3 ETH.
  4. З’явилися фрагменти zk-SNARK. Такий тип коду попадається в віртуальної монеті Zcash.
  5. Оптимізовано процес шифрування.
  6. Зменшено комісійні платежі.
  7. Доданий код стану перекладу в документи.

  Експерти відзначають, що з появою хардфорка Byzantium активований процес майбутнього переходу на PoS. Команда розробників також заявила, що в процесі створення планує уникнути розбіжностей, які мали місце в 2016 році (під час появи Ефіріум Класик). Згаданий hard fork був необхідний. Ситуація в 2016 році з майданчиком The Dao показала, що творці взяли недостатні заходи безпеки. Але з того моменту багато що вдалося змінити і внести ряд позитивних змін.

  EtherZero

  Значок EtherZero на тлі хмарочоса

  19 січня 2018 року відбулося чергове харфорк віртуальної монети Ефіріум. Точкою розподілу став 4 936 270 блок. Відзначимо, що вже в анонсі нової віртуальної монети виникало ряд запитань по вихідного коду, команді творців і наявності ліцензії. При цьому автори проекту заявили, що планують до випуску кращий форк ETH, який повинен заслужити популярність і отримати довіру користувачів.

  Загальна кількість емісії ETZ становить 194 мільйонів монет. При цьому 20 мільйонів розробники залишають недоторканими для подальшого розвитку. До складу команди входить близько 30 учасників, які працювали з рядом підприємств по створенню і просуванню DAPP з Індії та східній частині Європи. Це люди з великим досвідом у створенні згаданих додатків.

  Мета ФОРКОМ — поліпшення і стабілізація ринкової ціни. За задумом творців вартість ЕфірЗеро повинна була складати 10 відсотків від вартості Ethereum. Вирішено багато проблем з масштабуванням. Щоб створити черговий вузол мережі в учасника повинно бути від 10 000 монет.

  Розподіл премії відбувається за наступним принципом:

  • 45% отримують учасники мережі, які добувають віртуальну монету.
  • 45% йде господарям мастернод.
  • 10% — сума, яка спрямовується безпосередньо спільноті для управління.

  Команда розробників заявила, що просування віртуальної монети буде не відразу. Поставлену задачу вдасться завершити після внесення правок, план яких обіцяли представити через деякий час.

  Творці віртуальної монети виділили такі плюси ETZ:

  1. 2-рівневу систему — мастернод і PoW. Перший несе відповідальність за верифікацію, а другий за підготовку і створення блоків ланцюжка блокчейн.
  2. Відсутність комісійних платежів.
  3. Наявність опції автономного управління.
  4. Швидкі транзакції.
  5. Відсутність проблем з масштабністю, що відкриває доступ до застосування Dapp для всіх користувачів.

  Що стосується характеристик ETZ:

  алгоритм консенсусуPoW
  Створення блочного елемента ланцюга10 з
  Розмір блоку2 Мб
  Премія за блок4 ETZ
  перерахунок складностідинамічний
  Збори за перекладвідсутні
  повторний витратавиключено
  швидкість операційБільше 10 тисяч за секунду

  Торгівля доступна при наявності 1 ETZ, але побудова smart-контракту є тільки при наявності на рахунку 100 монет. При цьому обсяг торгів для конкретної облікового запису обмежений. Учасник мережі змушений дочекатися чергового блоку для початку торгівлі.

  Сьогодні ведуться розмови про те, що проект не знайшов достатньої підтримки серед учасників спільноти. Незважаючи на це, у віртуальній монети є офіційний сайт etherzero.org, де розглянута дорожня карта розвитку ETZ. У ньому зазначено наступне:

  1. Перший і другий квартал 2018 року — перевірка мастернод.
  2. Четвертий квартал 2018 го — доступність версії мастернод в режимі онлайн.
  3. Четвертий квартал 2019 го — запуск довгострокової програми преміювання творців для розвитку проекту.

  При цьому на 20.09.2018 року ринкова капіталізація коін дорівнює нулю, а обсяг торгів за останню добу становить усього 9,82 долара. Курсова ціна коливається в широкому діапазоні від 0,13 до 1,44 доларів.

  Коли вийде новий хардфорк Ethereum — майбутні зміни

  Значок Ефіру і стрілки, що йдуть в різних напрямках

  Як видно із зазначених вище подій, на 20 вересня 2018 року відбулося тільки два реальних хардфорка, і один знаходиться в підвішеному стані. В майбутньому співтовариство Ethereum очікує ряд нових змін.

  Constantinople

  Напис Constantinople і значок Ethereum

  Найближчим часом очікується реалізація другої частини Метрополіс — хардфорка Constantinople. Спочатку запуск проекту планувався на 30 жовтня, однак у середині вересня 2018 року з’явилася новина про чергове відкладення запуску.

  Розробники не оголосили, коли точно вийде хардфорк Ethereum, але повідомили, що на початок жовтня 2018 го заплановано тестування мережі. Що стосується остаточного апдейта, він може відбутися в листопаді-грудні, але дата не повідомляється. Раніше планувалося, що Константинополь буде активований до конференції Девкон, яка пройде в період з 30.10. по 2.11. Але вже видно, що за термінами команда розробників не встигає.

  Мета Constantinople полягає в тому, щоб поліпшити загальну продуктивність кріптовалютной мережі і зменшити розмір зборів. Після впровадження хардфорка повинні піти проблеми з масштабністю, які мають місце на поточний момент. Хардфорк Константинополь з самого початку проектувався як друга частина зміни протоколу з кінцевою метою переходу з PoW на PoS. При цьому розробники кріптовалютной мережі запевняють, що велика частина змін вже виконана.

  Команда проекту працює над двома потужними змінами — можливістю включення каналів станів (EIP1052), а також зміни операційного коду, що дозволяє зменшувати в розмірах взаємодіючі канали (EIP1052).

  Serenity

  Значок нового ФОРКОМ Ефіріум

  Хардфорк Serenity вважається останньою зміною перед переходом Ефіріума на PoS. Це ще більш масштабний проект, що пропонує значні правки в протокол і масштабованість. Як і у випадку з Константинополем, точної дати виходу хардфорка немає. Підсумкова мета Серенити в тому, щоб забезпечити перехід з PoW на PoS. Після внесення змін зменшиться кількість ресурсів, необхідних для проведення транзакцій. Іншими словами, для проведення операцій в мережі потрібно менше електрики, що є рішенням ще однієї глобальної проблеми, пов’язаної з Ефіріум.

  Крім того, після запуску Serenity планується вихід абстракцій, що забезпечують кращу гнучкість в питаннях управління інфраструктурою віртуальних монет і полегшення роботи з мережею. Також за задумом розробників повинен знизиться час проведення транзакцій, над чим активно працює команда. Питання, що стосується часу появи Serenity, поки не обговорювалося. Кріптовалютное співтовариство очікує закінчення роботи над Константинополем.

  Якщо говорити в цілому, перехід на PoS несе такі наслідки:

  1. Немає потреби купувати дороге обладнання для Майнінг. Користувачі отримують тим більший дохід, чим вище число монет на рахунку.
  2. Поліпшується масштабованість, зменшується час транзакцій.
  3. Зменшуються ризики інфляції (вони знижуються до рівня 2%).
  4. Перехід на PoS повинен активувати зростання курсової вартості.
  5. Знижується небезпека 51-відсоткової атаки.

  Також ведуться розмови про майбутнє появу ще одного хардфорка — Istanbul, але його запуск планується не раніше ніж через 8 місяців після завершення Константинополя.

  Вище розглянуті особливості проведених хардфорков Ethereum — що це, для чого вони вводяться, і які особливості мають. Приділено увагу і майбутнім планам розробників. Цієї інформації достатньо, щоб розібратися з перспективами віртуальної монети і актуальністю інвестування в ETH або її Форк.

  Відео про майбутнє Ефіріума і про його хардфорках:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector