Як у Bitcoin Cash комісія за переказ стала 10 центів

Все пізнається в порівнянні

Bitcoin Cash — хард форк біткоіни, який був покликаний для вирішення проблем масштабованості останнього. Як показують деякі події, він непогано справляється з цим завданням. Серед таких подій можна виділити:

  • моментальне поява в топ-5 криптовалюта;
  • другий після BTC курс;
  • підтримка від різноманітних проектів;
  • позитивні відгуки користувачів.

Окремо варто виділити транзакції, які сьогодні в мережі BCH обробляються швидше. Закручено це лише навколо розміру блоку, який у «оригінального» блокчейна становить 1 мегабайт, а у хард ФОРКОМ — 8. Таким чином, середня кількість виконуваних перекладів в секунду у BTC лише 4, а у BCH — 65. Завдяки цьому у біткоіни Кеш комісії нижче. Тепер про причини більш детально.

Мемпул не гумовий

Комісії починають підвищуватися, коли блокчейн криптовалюта сильно навантажується. В першу чергу це відбивається на мемпуле. Це можна назвати таким собі хмарою, в яке потрапляють транзакції при їх відправці в мережу.

Тобто, коли ви створили запит на відправку 5 біткоіни Кеш, переклад потрапляє в мемпул і чекає свого підтвердження. Якщо блокчейн не сильно завантажений, і розмір блоку дозволяє — обробка відбувається досить швидко, за рахунок чого мемпул не забивали.

Однак активно використовуються мережі показують зовсім іншу ситуацію. Майнер не встигають перевіряти всі запити, що створює свого роду чергу в мемпуле. Вона формується в порядку попадання перекладу в мережу, проте, підтверджується на розсуд Майнер.

Що вони вибирають в першу чергу? Високу оплату їх роботи. Відповідно, чим більше непідтверджених транзакцій — тим більше встановлюється комісія. Адже чим вона вище, тим швидше за підтвердження візьмуться Майнер, завдяки чому він швидше буде підтверджено.

На цьому графіку від Johoe’s data представлений мемпул біткоіни за останній рік. Як бачите, в середині травня 2017 була неймовірна навантаження. Іншими словами, люди відправляли величезна кількість транзакцій. Кількість підтверджених досягло позначки в 240 тисяч. Пам’ятайте кількість перекладів за секунду? Чотири. Після нескладних математичних обчислень стає ясно, що на їх обробку пішло 7 днів.

При цьому не можна забувати, що мережа в той момент не закрилася. Кожен день з’являлися нові переклади з більш високою комісією, що відтягало час підтвердження транзакцій з низькою оплатою на тривалий термін.

А тут ви можете бачити графік біткоіни Кеш з моменту його створення. Як бачите, пік завантаженості припадає на момент заснування і на січень 2018 року. Останній трапився в результаті величезної активності користувачів, які втомилися дивитися на зниження курсу криптовалюта.

У день заснування мемпул був забитий через недовіру користувачів до нової криптовалюта. Не дивно, адже це простий хард форк, який не повинен був показати чогось надприродного. Чим менше довіри — тим менше Майнер, відповідно, транзакції обробляються довше.

Проте, найбільша завантаженість не досягнула навіть 12 тисяч перекладів. І тут вже справа не в недовірі, а як раз в швидкості роботи мережі. Вона в 15 разів вище, ніж у біткоіни. Це відіграє дуже велику роль при підтвердженні. Незабаром Майнер стало більше, і блокчейн був повністю розвантажений.

Саме це дозволило скоротити розмір мінімальної комісії. Якщо порівнювати ці два графіка, можна побачити, що до високого навантаження останньої взимку, мережа Bitcoin Cash відмінно справлялася з усіма перекладами, а ось Bitcoin мав в середньому не менше 10 тисяч непідтверджених платежів. Тому його комісії досі вище.

Використання мережі

Як вже було сказано, комісія залежить від навантаження на мережу. Її відображає не тільки завантаженість мемпула, але і загальна кількість вже підтверджених транзакцій. Після аргументу про мемпуле ви можете сказати, що біткоіни просто набагато активніше використовується, ніж біткоіни Кеш, для здійснення перекладів і різних платежів.

Що ж, давайте знову звернемося до графіків. Згідно Bitinfocharts, найбільша кількість переказів в мережі Bitcoin за останній рік випадає на середину грудня і досягає позначки в майже 500 тисяч. Цей показник дійсно непорівнянний. І навіть середній обсяг транзакцій після хард ФОРКОМ в 200-300 тисяч обійти важко.

Повертаючись до біткоіни Кеш, можна побачити, що думка про активність користувачів вірна. Кількість унікальних транзакцій в день коливається на позначці в 20 тисяч в той же період, коли у біткоіни їх було в 10 разів більше.

Це пояснюється невисоким довірою до хард ФОРКОМ, можливо — деякою прихильністю до оригінальної мережі. Звичайно, такий обсяг переказів в принципі легше підтверджувати. Але це не скасовує того факту, що блокчейн практично не завантажений. Якщо всі транзакції обробляються вчасно, то який тоді сенс ставити високу комісію?

А сенсу немає ніякого. Хіба що у вас форс мажор, і вам потрібно провести платіж в кратчійшіе терміни. Тоді, швидше за все, ви трохи завищити оплату перекладу. Адже навіть при нормально працюючої мережі Майнер все одно в першу чергу беруть те, що їм вигідніше. Однак якщо транзакція нетермінова, то зайві витрати ні до чого. Все одно підтвердження буде досить швидким.

Середні показники

Ну і безпосередньо про сам розмірі комісії за час існування біткоіни Кеш. Якийсь час вона була відносно стабільною. В інший період могла різко підвищуватися через, знову-таки, великого навантаження на мережу. Але, в порівнянні з платежами через біткоіни, можна навіть стверджувати, що перекази через BCH практично безкоштовні.

Черговий графік Bitinfocharts показує, що після хард ФОРКОМ комісія Bitcoin трималася в районі 5 доларів. Здається, що це дуже мало, адже через BTC зазвичай переводять великі суми. При використанні банківських можливостей комісія була б в рази більше. За останній рік піком стала середина грудня: вартість транзакції досягла 55 доларів.

Що ж на це відповідає біткоіни Кеш? Статистика зовсім інша. Найвищий показник, який також випадає на середину грудня 2017 року — всього лише 90 центів. Ви коли-небудь могли собі уявити, що будете переводити, наприклад, 100 тисяч доларів і заплатите за це всього лише 90 центів?

Сьогодні це більш ніж реально. Як ви пам’ятаєте з попередніх графіками, цей період характеризувався сильним навантаженням. Навіть при таких розкладах Майнер відмінно справлялися і не треба було платити навіть одного долара.

На Bitcoin, як ви вже знаєте, для швидкого підтвердження треба було б близько 50 доларів. При перекладі через банк на це пішло б кілька сотень доларів (мова йде про великі суми). А мережа BCH просить всього 90 центів максимум. І це на піку завантаженості.

В цілому, середній показник досягає позначки в 30 центів. Про це навіть страшно говорити. Біткоіни Кеш зміг досягти мети, яка спочатку ставилася на біткоіни. Однак розробники BTC не хочуть збільшувати розмір блоку і шукають інший вихід з положення.

Які наслідки

Головним чином це буде все більше проявлятися на довірі до криптовалюта і активності її використання. Сьогодні середня комісія складає 10 центів, що взагалі непомітно при платежі.

Завдяки цьому, біткоіни Кеш можна використовувати не тільки для транзакцій в сотні тисяч, а й для мікроплатежів. Ця криптовалюта може ідеально підійти для розрахунку в супермаркеті.

Деякі експерти, а також люди з гарною репутацією в кріптосфере говорять про те, що BCH може посунути свого «старшого брата». Однак за рік цього не сталося. Швидше за все, що такого не буде, адже BTC не просто «оригінальна мережу». Це, так званий, батько криптовалюта, тому досягти його рівня буде дуже непросто.

Відправляй швидше — плати менше

Чому б не придумати якийсь подібний слоган для Bitcoin Cash? Звичайно, є безліч криптовалюта, які можуть похвалитися схожими показниками. Наприклад, той же Ethereum ненабагато дорожче. Середня сума комісії тримається в районі двох доларів. При цьому кількість транзакцій бувало понад мільйон.

Але мова йде не про порівняння з усім кріпторинком. Це вже окрема розмова, оскільки безліч проектів можуть обійти і Ефір. Сьогодні мова йшла про показник, в якому Bitcoin Cash зараз обходить Bitcoin з величезним відривом.

Низькі комісії — швидке підтвердження. Цього домагався Сатоши Накамото, але його творіння зіткнулося з проблемою масштабованості. Аморі Січе — він же один з головних розробників BCH — зміг знайти рішення. Саме тому сьогодні можна спостерігати настільки смішні розміри комісії незалежно від суми переказу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector