Як заробляє ферма біткоіни: розбір по крупинках

Весь цей Майнінг

Перш, ніж розібратися в роботі ферми біткоіни, потрібно зрозуміти принципи видобутку цієї криптовалюта. Майнінг — це пошук нових блоків в блокчейне. Без цих блоків неможливі перекази коштів між користувачами. Відповідно, крім знаходження блоку, цей процес покликаний ще й обробляти транзакції.

Блок містить в собі зашифрований код. Варіантів такого коду може бути дуже багато, а рішення має на увазі пошук хеш-суми, яка менше певного числа. Для прикладу, звичайний домашній комп’ютер вирішував би такий блок кілька років. Відповідно, ці кілька років власник такого комп’ютера не отримував би нагороду.

Тому мережа обробляють тисячі комп’ютерів. Якщо Майнінг відбувається в пулі, то нагорода ділиться пропорційного вкладу потужностей. Чим вище продуктивність ферми — тим більше прибутку вона принесе.

Це буде лише нагорода за вирішене блок. Сьогодні вона становить 12.5 BTC. Через кожні 210 тисяч блоків вона скорочується. Наслідком цього стало впроваджень комісій за проведення транзакцій.

Коли створюється новий переклад, то інформація про це потрапляє в мемпул. Звідти Майнер беруть транзакції і починають їх перевіряти:

 • чи дійсно є така кількість BTC у адресанта;
 • чи не використовує він витрачені транзакції.

Цей процес також залежить від використання обчислювальних потужностей. Безкоштовно цим займатися ніхто не хоче. Тому користувачі платять Майнер за їх роботу. Таким чином, використовуючи обчислювальні потужності ферми, можна заробити біткоіни.

Що таке Майнінг-ферма

Це комплекс обладнання, яке спрямоване на Майнінг. Можна створити їх умовну класифікацію за розмірами: домашні, офісні і ангарні. Назва говорить сама за себе. Також можна розділити їх на GPU-ферми і ASIC-ферми.

Візуально вони являють собою якусь серверну стійку, на якій можна побачити Асіка або відеокарти, а також нескінченну кількість кольорів. Якщо ви нічого не тямите в комп’ютерному обладнанні, то навряд чи щось зрозумієте. Це буде просто купа залізяк, які видають шум.

Але це залізо містить в собі графічний процесор, видеоконтроллер, відеопам’ять (в разі відеокарт) або чіпи, плати, блоки пам’яті і харчування (в ASIC), а також роз’єми і систему охолодження. Неважко здогадатися, що простий механізм просто не зміг би вирішувати складні математичні функції.

Транзакції в маси

Як вже було сказано вище, здійснення всіх переказів можливо завдяки обчислювальної потужності обладнання. Роль ферми в цьому ключова. Більш того, чим вона більша, тим важливіше для всієї системи.

Біткоіни має найбільший обсяг торгів серед усіх криптовалюта. Це означає, що в день через його блокчейн проходить найбільша кількість транзакцій. Через це мемпул і мережу дуже перевантажені.

Вирішити проблему можна лише збільшенням хешрейта мережі. Одна-дві відеокарти погоди не зроблять. А ось мінімальний клунь з 10 карт або пари ASIC, а ще краще — зал з декількома такими установками, може в корені змінити ситуацію.

Ближче до математики: технічна сторона

Як вже було сказано, блок містить в собі цифрову інформацію. Вона складається з хеш-суми самого блоку, а також коду попереднього блоку. Щоб вирішити хеш, потрібно підібрати таке значення, яке буде меншою від визначеного числа.

Варіантів коду неймовірно багато, тому єдиний спосіб — просто підібрати його методом перебору. Саме цим і займається ферма під час Майнінг. За фактом, це не має ніякої цінності: просто чергове випробування можливостей комп’ютера. Однак ми зробили це все цінним, бажаючи бачити певну цифру навпроти свого імені.

Тому багато так погналися за складанням ферм і видобутком Bitcoin. Адже нагорода в 12.5 BTC дорівнює понад 100 тисячам доларів. Нікого не хвилює розподіл нагороди, дані про прибутковість від різних моніторів.

Крім рішення блоку, ферма перевіряє ще і транзакції. Вони все нерозривно пов’язані, як і самі блоки. При надходженні нового перекладу в мемпул, кожен раз перевіряються всі попередні транзакції, аж до самої першої. Завдяки цьому можна переконатися, що переклад правильний.

За таку перевірку Майнер отримують свою комісію. Сьогодні її мінімум становить 0.001 BTC (при використанні Bitcoin Core). Але чим вона вище, тим швидше візьмуться за неї Майнер. Люди це розуміють і як тільки їм потрібно швидко оформити переведення, вони піднімають цю суму.

Незалежно від розміру комісії ферма витратить однакову кількість ресурсів, але принесе більше або менше грошей відповідно. Погодьтеся, що завжди хочеться схопити шматочок побільше?

Якщо ви подивитеся за консоллю програми-Майнер, то зрозумієте, що ключовими факторами є швидкість і кількість Шейру (share). Обидва показники залежать від потужності обладнання. Зі швидкістю зрозуміло, але що ж таке share?

Припустимо, складність блоку становить 10 000. Маючи 4 відеокарти GeForce GTX 1060, ви зможете видавати приблизно 30-40 куль на блок кожну годину. Але це менше, ніж потрібно для його вирішення. Спільна робота Майнер дозволяє швидко відкривати блок.

Після досягнення 10 000 пул обчислює, хто і скільки share надав за період рішення. Виходить, що share — це та частка, яку ви вкладаєте для вирішення хеш-суми. За їх загальної кількості розподіляється нагорода. Який висновок? Ферма заробляє біткоіни надаючи ці share в пул.

Матеріальна сторона: як зібрати ферму

Вам вже стало ясно, що ферма — це гора обладнання. Зазвичай сюди входять звичні вам складові комп’ютера (материнська плата, блок живлення, відеокарта і т.д.). Додатково до ферми потрібно купувати райзер (перехідник для відеокарти), систему охолодження і каркас. Є ще другорядні елементи (наприклад, емулятор монітора), які на працездатність не впливають.

Мати повинна мати достатню кількість слотів під карту. Процесор можна вибирати середній: головне, щоб він спокійно обробляв всі дії. Блок живлення повинен бути досить потужним, оскільки відеокарти споживають багато енергії.

Відеокарта — це ключ вашої ферми. Саме вона і буде передавати ті самі Шейру. Потрібно вибирати так звані «майнерскіе» карти, оскільки у них не занижені частоти і розмір пам’яті, як це зроблено на «геймерських». Крім цього варто порахувати прибутковість на калькуляторах, щоб оцінити профіт від тієї чи іншої карти.

Крім іншого, потрібно подбати про проводці в вашому домі. Ферма не тільки заробляє BTC, але ще і споживає в цей час величезна кількість енергії. Дуже часто при одночасному включенні ферми і чайника вибиває світло, а то і зовсім трапляється замикання.

Новий затишок — special for you

Зовсім іншим підходом є використання ASIC. Він один перевершує ферми з 10 відеокарт. Проте, навіть з Асіка збирають ферми. Вони ефективніше і прибутковіше завдяки своїй величезної потужності.

У них вбудовані чіпи, які спеціально заточені під Майнінг. Більш того, конфігурація йде на конкретний алгоритм. Саме завдяки цьому вони швидше вирішують блоки при меншому споживанні енергії.

Як ви розумієте, ферма з декількох ASIC подарує вам новий затишок, оскільки швидкість видобутку і кількість Шейру зростає в кілька разів. Однак трохи затишку він забере, оскільки шумить як пилосос.

З переваг можна виділити найкращий період окупності. Крім цього, ASIC не потрібно збирати, адже вони продаються в готовому вигляді. Хоча ферми з відеокарт також можна купити. Серед недоліків головними є висока вартість, високий рівень шуму і велику нагреваемость.

конфігурація

Після складання і підключення ферми вона вимагає настройки. Так, для прискорення роботи потрібно відключити всі непотрібні контролери та роз’єми в BIOS. Також потрібно відключити непотрібні служби, поновлення, утиліти і навіть антивірус. Він може прийняти майнер за шкідливе ПЗ. Це спричинить за собою зупинку роботи ферми і заробітку Bitcoin.

Також потрібно зареєструватися на пулі. Після, створюєте там робочого і завантажуєте програму-майнер. Її потрібно налаштувати через bat-файл (робиться це з метою виключення потреби постійно вписувати команди в консолі). Можна запускати майнер: почався видобуток криптовалюта.

На кого сподіватися? Тільки на себе

Ферма працює дуже інтенсивно, приймаючи велике навантаження. Тому вам потрібно буде весь час стежити за температурою, інтенсивністю роботи кулерів, їх чистотою. Вона не терпить недбалого ставлення і за кожен прокол карає вас відключенням. У гіршому випадку це можуть бути збої і навіть вихід обладнання з ладу.

Потрібно вести себе з нею дуже обережно, адже за допомогою ферми ви будете заробляти дорогоцінний «цифрове золото». Кожен невірний крок — це упущена вигода.

Плюси і мінуси ферм

Плюс на мінус дає мінус. Однак мова не про математику, а про обладнання, тому потрібно розглядати кожен фактор окремо. В даному випадку перевага може перекрити нестачу. Позитивні сторони:

 • контроль процесу видобутку, отримання чистого прибутку;
 • можливість продати BTC в будь-який момент, при найкращому курсі;
 • відеокарти завжди в продажу, навіть незважаючи на обмеження за кількістю карт в одні руки;
 • можна взяти б / в обладнання (крім відеокарт), щоб заощадити на закуп.

негативні:

 • потрібно розібратися в обладнанні та його роботі, а також вміти правильно налаштовувати процес;
 • високий ризик поломки;
 • займає багато місця;
 • висока енергопотребляемость.

ASIC-Майнер самі по собі можна називати фермами завдяки їх величезної продуктивності. А якщо зібрати кілька ASIC в одну стійку? Які від цього плюси:

 • кращий дохід;
 • менше енергоспоживання;
 • не вимагає особливої ​​настройки;
 • живе довше.

Вони займають набагато менше місця, але вдома їх ставити немає сенсу через шуму. Шумоізоляція мало чим допоможе, оскільки їх можна почути навіть в сусідній квартирі з іншого під’їзду. Крім цього, при поломці або шлюбі ASIC набагато складніше замінити, оскільки вони не виробляються так масово, як відеокарти.

Вигода від біткоіни-ферм

Виходячи з розмірів ферми, яка використовується, вийде приблизно порахувати, скільки можна заробити. Так, домашня BTC-ферма зовсім неприбуткова. Більш того, вона збиткова. Вона не дасть достатньої кількості Шейру навіть для окупності.

А ось великі ферми вже мають місце бути. Але поодинці ними важко займатися: потрібно збирати хоча б невелику команду. Крім цього, вони використовують дуже багато електроенергії, тому приховати таку діяльність не вийде. Потрібно буде отримати дозвіл і платити податок на дохід, незважаючи на те, що криптовалюта і все, що з ними пов’язано, вирішені.

Насправді, Bitcoin-ферми можуть принести прибуток, інакше на них не будували б великий бізнес. Але поодинці нічого не вийде. Тому при бажанні заробити Bitcoin на фермі, потрібно шукати однодумців.

Поради новачкам

Навіть якщо у вас є такі друзі, не варто відразу ж збирати або купувати ферму. Потрібно пройти довгий підготовчий процес.

По-перше, варто враховувати, що вони коштують дорого, а служать мало. Навіть Асіка можуть швидко вийти з ладу. Але ось продати злетілися обладнання буде дуже складно.

По-друге, подумайте про окупність. Середній період сьогодні становить 9-10 місяців, а ферма на відкритих служить близько року. Потрібно точно все прорахувати, щоб ферма дійсно окупилася менш ніж за рік, бо далі її працездатність знижується. Заробіток залежить від продуктивності, вартості електроенергії, складності мережі, курсів і комісії.

По-третє, ферма є дуже незручною штукою. Погана проводка? Ризик збою. Недостатньо шумоізоляції? Чекайте візиту сусідів. Чи не забезпечили хорошу циркуляцію повітря? Можливий пожежа.

Перед покупкою або складанням ферми для заробітку Bitcoin почитайте якомога більше статей і форумів, отримаєте консультації експертів. Холоднокровно оціните всілякі проблеми і ризики. Можливо краще купити потужну відеокарту і пограти, а біткоіни заробити іншим способом?

Придумайте місце для ферми, де вона не завадить комфорту. Знайдіть компанію, яка займається подібним бізнесом. Домовтеся з ними про тестування ферми. Розрахуйте навантаження на проводку з урахуванням того, що ферма буде працювати безперервно. І стежте за справами в країні. Раптом ваші влада хоче заборонити криптовалюта, Майнінг і все таке інше.

перспективи

За приблизними розрахунками останній блок Bitcoin буде відкритий в 2140 році. Поки що це прибутково. І до тих пір, поки нагорода за Майнінг буде хорошою в доларовому еквіваленті, ферми будуть жити. Але якщо курс не виросте, то Майнінг стане збитковим, відповідно і Майнінг-фермам місця не буде.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector