Як зібрати майнер — обладнання для Майнінг біткоіни своїми руками

Перед тим, як зібрати майнер, варто розібратися з наступними нюансами — що цікавить криптовалюта, бюджетом і наявністю необхідних знань. Вибір віртуальних монет вкрай важливий, адже від нього залежить вид збирається ферми — на відкритих або ASIC-Майнер. Наприклад, видобуток біткоіни, біткоіни Кеш, Лайткоінов і ряду інших віртуальних монет актуальна тільки за допомогою Асіка. Що стосується більш «молодих» монет, для Майнінг підійде і ферма на GPU.

Середній бюджет самостійної збірки «машини» для Майнінг становить 2-3 тисячі доларів. Але витрати можуть бути і вище в залежності від застосовуваного обладнання та поставлених цілей. На деякі ферми на GPU витрати досягають в ціні 6-8 тисяч доларів при установці від 10 дорогих відеокарт і більш. Що стосується питання теоретичних знань, то звичайно навички та розуміння основа матчастини потрібно. Ми розглянемо, як зробити майнер на Асіка і відкритих, що з устаткування буде потрібно для виконання таких заходів, і яких результатів можна очікувати.

Як зібрати майнер на відкритих (GPU) — інструкція

Ферма для Майнінг з 5 відеокарт крупним планом

Перші ферми на відкритих з’явилися в 2013-2014 роках через зростання складності видобутку криптовалюта біткоіни. Учасники, які добували криптовалюта на одиничних відкритих, констатували зниження рентабельності такого заробітку по відношенню до біткоіни. У 2014 році з’явилися перші ASIC-Майнер, що призвело до чергового стрибка складність і необхідність застосування ферми з великою кількістю GPU. Багато збирають такі пристрої і в 2018-му. Як це зробити, розглянемо нижче.

устаткування

Готова ферма для Майнінг на білому тлі

Щоб зібрати майнер для видобутку віртуальних монет, варто закупити обладнання. Важливо врахувати, що від якості комплектуючих деталей залежить надійність і швидкість роботи пристрою, тому економити не рекомендується (або ж робити це в розумних межах).

При складанні ферми на GPU буде потрібно:

 1. Відеокарта. Цей елемент відіграє ключову роль, тому вибору GPU важливо приділити окрему увагу. Сучасні графічні процесори відрізняються кращою продуктивністю і високим хешрейтом при видобутку віртуальних монет, тому краще віддавати перевагу їм. З відеокарт можна використовувати модель ASUS GeForce GTX 1080 Ti, яка на червень 2018 року відрізняється однією з кращих производительностей (для SHA-256 вона становить 1,4 ГХ / с). Мінус — у високій ціні, яка в роздробі становить понад 800 доларів. Бюджетний варіант — Sapphire Radeon RX 570 4096 МБ за ціною 350-400 доларів, але продуктивність такого пристрою буде нижче. При виборі GPU варто орієнтуватися на ряд критеріїв — можливість розгону (це великий плюс для графічних процесорів, які застосовуються для видобутку віртуальних монет), швидкість Майнінг (визначається індивідуально для різних алгоритмів), обсяг і тип пам’яті, а також вартість пристрою. При покупці графічного процесора важливо знати, скільки «планок» буде встановлюватися. Якщо їх буде більше чотирьох, краще брати відеокарти за ціною не більше 350-400 доларів. В іншому випадку витрати на покупку устаткування можуть перевищити 5-6 тисяч доларів.
 2. Материнська плата. При виборі цього елемента важливо звернути увагу на необхідне число роз’ємів, можливість підключення відеокарт обраного виробника і надійність пристрою. Варто відзначити, що саме до «материнке» підключається процесор, оперативна пам’ять і інше обладнання. При монтажі материнської плати важливо, щоб вона не виступала за краї ферми, а роз’єми підключення виносних пристроїв (дисплея, мишки і клавіатури) «дивилися» назовні. Що стосується моделей, рішення приймається індивідуально з урахуванням обраної моделі GPU і наявного бюджету. Тут можна вибрати один з наступних варіантів — GIGABYTE GA-B250-FinTech 1 151 Intel B250 або MSI H110M PRO-VH 1 151 Intel H110. Перший пристрій обійдеться в 120-130 доларів. Друга «материнка» дешевше — близько 60 доларів.
 3. Блок живлення. При створенні ферми своїми руками і виборі обладнання для Майнінг біткоіни або інших криптовалюта, важливо приділити увагу блоку живлення. Це пристроїв забезпечує харчуванням споживачів, тому його потужності має бути досить (в тому числі з урахуванням розгону відеокарти). Наприклад, при установці 10 GPU споживання апаратури для Майнінг складе близько 3 кВт. Щоб не об’єднувати кілька джерел живлення, краще купити спеціальний БП для ферми. Хороший варіант — Hewlett Packard 2250W HP HSTNS 7001133-Y000 PR09 80PLUS GOLD, але такий блок обійдеться в 270-290 доларів. Більш доступне рішення — Dell 1570W PowerEdge 6950 за ціною близько 100 доларів США. Під час монтажу пристрою харчування важливо бути уважним. Рекомендується, щоб кулер пристрою «дивився» вгору або назовні пристрою. При цьому кабель живлення належить перебувати поза корпусу ферми. В процесі монтажу БП, як правило, фіксується до каркасу за допомогою звичайних стяжок. Щоб надійніше закріпити пристрій, можна використовувати металеві куточки.
 4. HDD і оперативна пам’ять. Тут жорстких вимог немає, але купувати найдешевші пристрої також не варто. Наприклад, жорсткий диск бажано брати з пам’яттю від 60 ГБ і вище. За ціною і якістю оптимальне рішення Golden Memory 60 ГБ G300 AV60CGB SATA BOX. Такий HDD обійдеться в суму близько 20-25 доларів. Якщо в майбутньому планується розширення ферми, можна взяти жорсткий диск на 240 Гб, але він коштує в 2-3 рази дорожче. Що стосується оперативної пам’яті, вона може бути будь-хто.
 5. CPU. Не варто недооцінювати важливість вибору «мозку» ферми для Майнінг — центрального процесора. При виборі цього елемента апаратури важливо звернути увагу на сумісність пристрою з іншими елементами, а також продуктивність. Оптимальним рішенням за ціною-якістю є Intel Core i5 7500 3.4 ГГц Quad-Core 1151 Box. Вартість такого процесора близько 180 доларів. Якщо бюджет урізаний, можна взяти Intel Pentium G4560 3.5 ГГц Dual-Core 1151 Box, який обійдеться в 55-65 доларів.
 6. Перехідники. Щоб зібрати ферму самому, важливо не тільки вибрати і купити обладнання, а й об’єднати його в єдину систему для видобутку віртуальних монет. Для цього будуть потрібні перехідники. У базовий комплект обов’язково входять Райзер. Останні забезпечують перехід між PCI різних типів. Також з їх допомогою вдається віднести графічні процесори на видалення від материнської плати та іншого обладнання.
 7. Інші пристрої. При створенні власної ферми на відкритих може знадобитися і інше обладнання — кнопка включення (запускає одночасно всі пристрої), вимірювач потужності (ватметр), а також програма контролю роботи обладнання (WatchDog).

алгоритм складання

Процес складання ферми для Майнінг

Розглянемо, як зібрати майнер самому:

 1. Робимо креслення і вказуємо на ньому місця розміщення різних елементів.
 2. Готуємо деталі ферми до збірки. Тут важливо врахувати, щоб комплектуючі пристрої мали хорошу вентиляцію. Між GPU бажано залишати проміжок від 10 см і більше. Якщо встановити планки ближче один до одного, вони будуть перегріватися і можуть вийти з ладу.
 3. Виготовляємо корпус для кріплення елементів ферми. При виконанні цієї роботи застосовуємо вібро-і теплостійкістю матеріали. Оптимальним рішенням є використання алюмінієвого куточка, що відрізняється відмінною теплопровідністю і надійністю. Мінус в тому, що при сильному нагріванні він може деформуватися, але при створенні домашньої ферми це не страшно.
 4. Закріплюємо деталі за допомогою болтового або гвинтового з’єднання. Якщо металевих деталей під рукою не виявилося, можна зібрати конструкцію з дерева та закріпити елементи за допомогою саморізів.
 5. Розмічаємо і свердлимо отвори для фіксації обладнання. Важливо приділити увагу точності розмітки.
 6. Кріпимо материнську плату з процесором і вентиляторами, після чого підключаємо інше обладнання.
 7. БП для ферми встановлюємо згідно з розміткою. Довжини живильного проводу повинно бути достатньо для підключення різних пристроїв ферми.
 8. Встановлюємо операційну систему, інсталюємо драйвера і налаштовуємо обладнання.

Для роботи потрібна програма Майнінг, наприклад, NiceHash Miner. Після її установки необхідно визначитися з пулом. На червень 2018 року популярні варіанти ViaBTC, AntPool і інші. Прибуток Майнінг залежить від видобутої криптовалюта і обладнання, що застосовується. Відразу відзначимо, що сьогодні використання ферми на GPU для видобутку біткоіни, біткоіни Кеш або Лайткоіна не актуальне. Краще використовувати Асіка, про які піде мова нижче.

Плюси і мінуси самостійної збірки Майнера

Перед тим, як зібрати майнер на GPU самому, необхідно врахувати переваги та недоліки такої ферми:

плюсимінуси
Можливість змінити видобуту віртуальну монету.Високе споживання електроенергії, яке залежить від числа застосовуваних відеокарт. Наприклад, при використанні 10 «планок» споживання ферми складе більше 3 кВт на годину.
Наявність широкого вибору необхідного обладнання у вільному продажу.Вимоги до знань. Щоб зібрати ферму своїми руками, необхідно мати певні знання, правильно підійти до вибору обладнання, його розміщення та підключення.
Можливість продати апаратуру, якщо Майнінг не дає очікуваних результатів, або при бажанні переключитися на інший вид діяльності.Великі витрати. Хороша ферма обійдеться в суму від 3-5 тисяч доларів і вище.
Гарантія від виробника до 3-5 років.Велика площа. Конструкція з обладнанням займає багато місця, тому доведеться виділяти цілу або половину кімнати.
Порівняно невелика гучність, що дозволяє облаштовувати ферму в домашніх умовах.

Як зробити майнер на Асіка?

Хлопець самостійно збирає майнер на Асіка

Більш просунутий варіант — збір ферми на ASIC-Майнер, які відрізняються кращою продуктивністю і мають порівняно невелику ціну. Для початку видобутку потрібно вибрати відповідний Асік, купити обладнання і виконати його настройку. Прибуток і витрати залежать від обраного ASIC-Майнер, криптовалюта і завдань, які ставить учасник мережі.

загальні положення

При створенні ферми на Асіка варто врахувати ряд нюансів:

 1. Сучасні ASIC-Майнер виділяють великий обсяг тепла, тому варіанти вирішення проблеми краще продумати заздалегідь. Деякі пристрої нагріваються до 110-120 градусів Цельсія, тому без відводу тепла перебувати в кімнаті з Асіка буде важко. Можна встановити додаткові кулери і організувати відведення нагрітого повітряного потоку на вулицю.
 2. Асіка мають високий рівень шуму, що робить проблематичним облаштування такої ферми в домашніх умовах. Рішенням є виділення окремої кімнати або застосування спеціальних шумоподавляющіе боксів.
 3. Число використовуваних ASIC-Майнер не обмежується, і тут багато що залежить від матеріальних можливостей. Але варто врахувати, що при установці 2-х і більше Асіка для ферми краще виділити окреме приміщення. Ця вимога обумовлена ​​підвищеною гучністю такого обладнання і надмірним нагріванням приміщення.
 4. При підключенні декількох Майнер зростає навантаження на електричну мережу, і ростуть витрати на електрику. Асік працює без перерв, тому місячне споживання при використанні одного ASIC-Майнера може досягати 1 МВт. Що стосується навантаження на мережу, в разі застосування 2-3 і більше Асіка може знадобитися заміна проводки в квартирі з установкою проводів більшого перетину. Наприклад, один Асік споживає близько 1 кВт. Якщо їх 5, навантаження збільшується до 5 кВт. Це означає, що струм споживання становить 22,7 Ампера. При цьому номінальний струм для мідного дроту на 2,5 кв. мм. дорівнює 25 ампер. Але ж в квартирі працює і інша техніка, тому наявного перетину буде недостатньо. Ігнорування цієї проблеми може призвести до пошкодження проводки.
 5. Покупки одного ASIC-Майнер не вистачить для створення ферми. Буде потрібно також комп’ютер, роутер та інше обладнання (про це нижче).

устаткування

6 працюючих Асіка на стелажах

Ми вже розглядали як зробити майнер своїми руками. Теоретично це звичайно можливо, але на практиці дешевше і зручніше купити його. Щоб організувати цілу ASIC-ферму, варто визначитися з відповідними елементами. У комплект входить:

 1. Асік — пристрій, який грає ключову роль в фермі. Апарат вибирається з урахуванням видобувається віртуальної валюти. Наприклад, для Майнінг монет на SHA-256 підійде Bitmain Antminer T9 + і S9i, Canaan AvalonMiner 821 та інші. Вартість пристроїв різна і в середньому становить 1500-2000 доларів за одиницю.
 2. Комп’ютер. Для організації Асік-ферми підійде ПК зі стандартним набором устаткування. Можна використовувати пристрої, які наведені в описі ферми на GPU (відеокарту, блок живлення, материнську плату та інші).
 3. Роутер. З його допомогою здійснюється підключення до глобальної мережі.
 4. Перехідники та додаткове обладнання (ватметри, блок безперебійного живлення та інші).

збірка

Самостійно зібраний Асік крупним планом

Процес складання Майнера на Асіка проходить наступним чином:

 1. Створення креслення (схеми) з інформацією по стійці для кріплення Асіка і розміщенням обладнання. Для оптимального охолодження між ASIC-Майнер має бути відстань від 10 сантиметрів і більше.
 2. Виготовлення стійки. В процесі монтажу рекомендується застосування якісних елементів. Це може бути дерево або алюмінієві куточки. Як і у випадку з фермою на GPU, кріплення елементів стійки проводиться за допомогою болтів або саморізів в залежності від застосовуваного матеріалу.
 3. Установка і кріплення елементів ферми.
 4. Підключення Асіка до блоку живлення, розетки і ПК.

Налаштування

Після завершення технічних робіт можна приступати до настройки Асіка. Алгоритм такий:

 1. Визначаємо адресу IP пристрою. Для цих цілей застосовуємо софт Advanced IP Scanner. Після установки натискаємо на пошук і вибираємо адресу.
 2. Заходимо в програмну оболонку Асіка, прописуємо дані для входу (як правило, «root»).
 3. Пишемо адресу URL і порти обраного пулу, налаштовуємо дані «робочого».
 4. Вказуємо відомості про Воркер в пулі і видобуваємо криптовалюта.
 5. Через 30-60 хвилин перевіряємо, що процес Майнінг запущений і число видобутих монет збільшується на рахунку.

Переваги і недоліки

У процесі прийняття рішення про збірку Асіка важливо звернути уваги на позитивні і негативні моменти такого кроку. Зведемо їх в таблицю:

плюсимінуси
Підключення і настройка Асіка вимагає мінімум витрат часу.Висока гучність ASIC-Майнера створює ряд проблем при використанні обладнання в домашніх умовах. Якщо ферма включає кілька Асіка, ситуація ускладнюється.
Середня окупність при видобутку біткоіни становить 8-10 місяців. У випадком Майнінг інших криптовалюта показники можуть відрізнятися.Вартість одного Асіка становить в середньому 1,5-2 тисячі доларів, що вимагає значних фінансових вкладень.
У разі поломки Асіка відновити його своїми силами навряд чи вийде.
Хешрейт ASIC-Майнер досить високий, щоб забезпечити високу ефективність видобутку криптовалюта.Апарат виділяє тепло, яке бажано виводити на вулицю (при використанні ферми в квартирі).
Пристрій обмежене певним алгоритмом, тому його можна застосовувати для обмеженого переліку криптовалюта.
Необхідні для роботи програми часто поставляються разом з Асіка.Виробники випускають на ринок більш досконалі моделі Асіка. Це призводить до зростання складності і збільшення терміну окупності наявних в розпорядженні Асіка.

При виборі ферми (на GPU або ASIC) важливо враховувати видобуту криптовалюта, фінансові можливості і довгострокові цілі. Якщо користувач планує в майбутньому Майні різні віртуальні монети, краще збирати обладнання на GPU. Якщо людина визначилася з монетами і планує довгий час працювати на одному алгоритмі, можна брати Асік. Варто також врахувати, що добувати біткоіни, Лайткоіни і ряд інших криптовалюта за допомогою ферми на GPU вже не вийде — краще використовувати ASIC-Майнер.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector