Де і як купити машину за біткоіни в Росії?

У багатьох країнах світу біткоіни вже активно використовуються як повноцінний засіб розрахунку. За крипту бронюють номери в готелях, купують побутову техніку і навіть оплачують навчання (в останньому аспекті далі всіх пішов Кіпр). А ось в Росії ситуація з даними цифровим активом залишається неясною. Начебто і криптовалюта не заборонена, але офіційно застосовувати її при покупках теж не поспішають. Звичайно, вітчизняні користувачі без зусиль роблять незначні угоди без зайвого шуму. Але як бути з покупкою більш серйозного майна?

Давайте з’ясуємо, чи можна за біткоіни купити автомобіль в Росії. Дізнаємося, що говорить з цього приводу чинне законодавство, якими ресурсами можна скористатися для придбання авто за BTC, і яка ситуація в інших країнах.

Біткоіни і російське законодавство

Монети біткоіни і молоток судді

Перш, ніж ми розглянемо питання, як купити автомобіль за біткоіни в Росії, давайте розберемося з правовою стороною цього питання. Насправді, епопея з легалізацією Bitcoin на території РФ триває вже не один рік. Думки політиків постійно змінювалися від вкрай негативних, до відносно позитивних. Але при цьому серйозних кроків з легалізації або остаточного заборони криптовалюта майже не робилося. Найчастіше, все залишалося на рівні демагогії:

 1. 2014 рік — чиновники Центробанку і Генпрокуратури РФ почали негативно відгукуватися про біткоіни. На той період кріптоактів вже мав вагому цінність на ринку (в кінці січня 2014 року монета навіть подолала поріг в 1 000 доларів), проте влада все ж застерігали росіян від використання BTC. На адресу криптовалюта летіли різні закиди. Її називали пірамідою, лохотроном, сурогатом, нічим не підкріпленим міхуром. Навіть йшли розмови про законопроекти, які повністю заборонять звернення кріптомонет в Росії. Трохи пізніше Мінфін виступив з ініціативою про створення законів, які регулюватимуть ходіння біткоіни, а не забороняти їх. Відповідний законопроект навіть був створений, але в кінці 2014 року Міністерство економічного розвитку заблокувало його.
 2. 2015 рік ознаменувався атакою на біткоіни «з тилу». Їх ніхто не став забороняти; просто почалася блокування сайтів, так чи інакше пов’язаних з криптовалюта. Найцікавіше, що рішення по блокуванню брали провінційні суди, а вищі служби через деякий час скасовували їх. В цьому ж році Мінфін РФ вирішив піти далі і ввести відповідальність за використання технології blockchain як такої. Однак і цей законопроект не був реалізований. Люди продовжили користуватися біткоіни і спокійно міняти їх на фіатние гроші.
 3. 2016 рік — негативний настрій щодо біткоіни перейшов до Слідчому комітету РФ. Його тодішній начальник Бастрикін запропонував ввести кримінальну відповідальність за використання криптовалюта. Чиновник аргументував таку ініціативу тим, що монети BTC є ідеальним інструментом шахрайства. Більш того, їх видобуток не регулюється жодним державою, що просто неприпустимо. Забавно, але влітку 2016 року ініціативу СК РФ не підтримав Мінфін, який раніше виступав в ролі супротивника технології блокчейн. Тим не менш, в кінці 2016 року було зроблено перші кроки по легалізації BTC. Його дозволили використовувати платіжним системам. В результаті опція створення біткоіни-гаманця з’явилася в системі WebMoney, що дозволила щодо легально проводити кріптовалютние угоди.
 4. 2017 рік — на арену знову вийшов Мінфін. Його чиновники запропонували ввести штрафи за використання біткоіни; передбачалося навіть тюремне ув’язнення терміном на 6 років. Закон так і не прийняли. А в жовтні надійшла ініціатива від президента Володимира Путіна. Він дав розпорядження розробити повноцінну законодавчу базу для регулювання Майнінг, звернення криптовалюта і токенов (ICO).
 5. 2018 рік — влітку в першому читанні прийнятий «Закон про цифрових фінансових активах» і «Закон про цифрових правах». Здавалося б, ці документи повинні були внести ясність, але немає. За даними законам незрозуміло, чи можуть компанії і фізичні особи вести купівлю / продаж біткоіни, чи можна щось купувати за кріптомонети, відкритий чи вітчизняний кріптовалютний ринок для іноземних інвестицій.

Таким чином, питання регулювання обороту біткоіни все ще перебуває в підвішеному стані. Їх можна добувати і отримувати прибуток з продажу, але проводити розрахунки дозволяється тільки законними платіжними засобами (тобто, рублями). Але навіть незважаючи на це, робляться певні спроби практичного застосування BTC; зокрема, в сфері продажу авто. Давайте дізнаємося, яка ситуація на даний момент.

Чи можна купити машину за біткоіни в Росії через офіційних дилерів?

Монета Bitcoin на тлі спортивного автомобіля

На жаль, ситуація в цій області поки не радує, хоча певні наміри все ж виявлялися. Так, в серпні 2017 року Ульяновський автозавод заявив про те, що він буде реалізовувати автомобілі за криптовалюта спільно зі стартапом LavkaLavka. Цей стартап є фермерським кооперативом, тому і упор передбачалося зробити на позашляховики УАЗ Патріот, а також на вантажівки УАЗ Профі. Машини ідеально підходять для ведення сільського господарства, так що ними цілком могли зацікавитися фермери. Звичайно, плата за автомобілі повинна була прийматися не біткоіни, а в цифровий валюті Biocoin. Проте, реалізація цього задуму могла дати поштовх для інших компаній. Однак далі планів нічого не розвинулося і, швидше за все, не останню роль в цьому зіграли проблеми із законодавчою базою.

Інша цікава спроба приймалася в Білорусі. 10 січня 2018 року на сайті ВАТ «БелАЗ» з’явилося оголошення про те, що підприємство готове реалізувати свою продукцію за криптовалюта (включаючи і біткоіни). Пропозиції про ціну приймалися з 11 по 30 січня. Звичайно, це була разова акція, але навіть російські компанії могли спробувати придбати собі білоруські вантажівки, якість яких відомо ще з радянських часів.

Більше серйозних спроб з боку офіційних установ не приймалося. Цілком можливо, що дилерів відлякував статус біткоіни (які хочуть щось заборонити, то дозволити). Крім того, показовою була ситуація з директором красноярського автосалону, який хотів продати автомобіль Bentley за 55 біткоіни. На той момент (13 грудня 2017 року) за монету BTC давали більше 17 тисяч доларів, так що вартість елітної машини становила приблизно 935 000 USD. Зрозуміло, що покупця на такий товар знайти непросто, але саме оголошення привернуло увагу прокуратури, яка оголосила господареві застереження.

Підводячи підсумки з цього питання, можна сказати, що офіційні автомобільні мережі навряд чи незабаром отримають можливість реалізовувати свою продукцію за криптовалюта. Але якщо в дилерській області все безрадісно, ​​то в сфері приватних продажів спостерігається більш позитивна ситуація.

Де купити машину за біткоіни в Росії: популярні ресурси

Оголошення про продаж автомобіля Porsche Cayenne за біткоіни
Приклад оголошення про продаж авто за BTC

Якщо ви хочете будь-що-будь придбати автомобіль за BTC, тоді інтернет-майданчики, які продають позичена машини, вам на допомогу. Тут, в першу чергу, варто виділити портал Юла Авто (youla.ru), на якому можна домовитися з господарями про придбання їх транспортного засобу за криптовалюта за поточним курсом. На жаль, на момент написання статті (03.08.2018) ми не знайшли діючих пропозицій з продажу за біткоіни, проте періодично вони там з’являються, так що сайт потрібно постійно моніторити.

Якщо ж вам не хочеться чекати і систематично перевіряти нові оголошення, тоді скористайтеся платформою auto.drom.ru. Вже зараз там є безліч пропозицій, що допускають придбання транспортного засобу за монети BTC. Ось деякі з них:

 1. Porsche Cayenne 2011 випуску — оголошення розміщено 31.07.2018. Господар готовий віддати машину за 2 500 0000 рублів або за кількість біткоіни, рівне вказаною ціною за курсом на момент укладання угоди. Купити це авто можна в Краснодарі.
 2. BMW 7-Series 2009 року випуску — пропозиція міститься на сайті 30.07.2018. Ціна машини посилання — 1 070 000 рублів; можливий обмін на біткоіни. Це оголошення може зацікавити жителів міста Красноярська.
 3. Infiniti QX70 2014-го року — оголошення від 30.07.2018. Виставлена ​​вартість — 2 100 000 рублів. Господар також допускає обмін на BTC за поточним курсом. Авто можна купити в Омську.
 4. Range Rover 2013 року — вигідна пропозиція для жителів Москви. Варто дане авто 2 900 000 рублів. Крім того, можливий обмін на біткоіни, а також на іншу криптовалюта. Оголошення датована 27.07.2018 року.
 5. Mercedes-Benz CLS-Class 2015 року випуску — ще одна хороша пропозиція для москвичів. Ціна машини — 2 600 000 рублів. Допускається обмін транспортного засобу на криптовалюта. Оголошення щодо старе (від 12.07.2018).
 6. Lexus LS600hL 2007 року — цікава пропозиція для жителів Барнаула. Ціна автомобіля 2 680 000 рублей. Також, допускається обмін на іншу машину, на квартиру або на криптовалюта (біткоіни, Ефіріум). Оголошення розміщене 24.07.2018.
 7. Toyota Land Cruiser 2013 року — позашляховик за 2 800 000 рублей. Пропозиція зацікавить жителів міста Красноярська. Господар готовий віддати машину за біткоіни або ж за кілька Асік-Майнер. Крім того, можлива комбінована оплата: частина Асіка, частина біткоіни. Оголошення датована 11.07.2018 року.

Сайт auto.drom.ru хороший не тільки тим, що дозволяє придбати авто за BTC. На ньому можна досконально вивчити інформацію про конкретну модель (об’єм двигуна, пробіг, привід, тип коробки передач). Також, можна зв’язатися з власником прямо на сторінці оголошення та більш детально обговорити умови покупки.

Як купити машину за біткоіни за кордоном?

Головна сторінка сайту buysellcarwithbitcoin.com
Інтерфейс сайту buysellcarwithbitcoin.com

У Західних країнах таке явище, як придбання автомобіля за криптовалюта, розвинене куди більше. Зокрема, можна зайти на сайт buysellcarwithbitcoin.com і вивчити всі доступні пропозиції. Станом на 03.08.2018 року на цьому ресурсі доступні оголошення з США, Великобританії, Німеччини, Португалії, Італії, Румунії і навіть з України. Платформа має інтерактивну карту, на якій можна подивитися поточний місце розташування того чи іншого авто. Тут ціна відразу вказується в доларах і в біткоіни. При значних змінах курсу вона коригується. В оголошеннях можна подивитися основні характеристики продаваної машини і зв’язатися з господарем.

До речі, якщо ви не знайшли потрібний для себе варіант ні в Росії, ні в країнах далекого зарубіжжя, можна подивитися пропозиції на українських ресурсах. Зокрема, на сайті olx.ua на момент написання статті є 5 оголошень про продаж авто за біткоіни: KIA Cerato Koup 2011 року, BMW E60 2009 року, Peugeot 207 2012 року, Honda Accord SPORT 2014 року і навіть знаменита Газель. Ціни вказані в гривнях, проте є приписки про те, що допускається придбання за BTC.

Ну що ж, ми дізналися, де і як купити автомобіль за біткоіни в Росії. Підводячи підсумки, можна сказати, що навіть незважаючи на труднощі і неоднозначне ставлення з боку влади, технологія блокчейн стрімко набирає популярність на просторах РФ і потихеньку заповнює нові сфери життя. Вже сьогодні за біткоіни можна купувати різні товари. Якщо так піде і далі, то, цілком можливо, через кілька років цифрові монети отримають рівноцінний статус з рублем.

Відео про покупку автомобіля за біткоіни в Німеччині:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector