Як зробити Bitcoin Cash адреса корисним: розробники знають відповідь

Що таке кріптовалютний адреса

Після популяризації криптовалюта у величезної кількості новоприбулих користувачів з’явилися різного роду питання. Один з — що таке кріптовалютний адресу і де його знайти?

Ніхто подумати не міг, що все так просто. Іншими словами — це номер вашого гаманця. Ви використовуєте його для відправки коштів, отримання транзакцій і оплати платежів. Найпростіший і найбільш використовуваний спосіб його пошуку — створити запит на отримання коштів. При цьому з’являється вікно, в якому він відображається.

Чи однакові адреси?

Ні. Вони генеруються випадковим чином згідно з написаним для цього коду. Оскільки у кожної криптовалюта своя команда розробників, яка пише свій код, адреси не можуть бути однаковими для всіх видів криптовалюта.

Кожен з них має якусь унікальну рису. Цю може бути конкретна буква на початку або якась послідовність літер, частота повторень букв і цифр. Іншими словами, все, що може хоч якось виділити номер серед всіх інших.

Однак бувають проблеми при появі хард ФОРКОМ. Оскільки такі криптовалюта є поділом якогось блокчейна, вони мають багато схожих обрисів з оригіналом. Сюди також відноситься і адреса гаманця.

Проблема BCH і BTC

Саме така проблема виникла після хард ФОРКОМ біткоіни. Коли був створений біткоіни Кеш, їх адреси мали однаковий вигляд. Це дуже сильно ускладнювало перевірку транзакцій. Справа в тому, що Майнер було важко зрозуміти, що переклад проводиться з тієї чи іншої криптовалюта. Відповідно, було складніше зрозуміти, чи є кошти для здійснення транзакції на тому чи іншому адресі.

Така плутанина не просто створювала додаткові проблеми Майнер. Дуже часто через це монети відправлялися на інший гаманець. Тобто, у Майнер все ж виходило перевірити транзакції на предмет витрачання, але потім вона надходила на інший рахунок.

Виходить, що хтось отримував гроші взагалі з нізвідки. І як вам відомо, виправити це не вийде. Хіба що попросити відправити кошти назад. Але кого просити?

Яке рішення

У розробників, природно, постало питання: як зробити відмінність між адресами двох криптовалюта? Адже крім помилки відправки, це могло вплинути і на подвійну витрату, що вже зовсім неприємно для користувачів і міцно псує репутацію команді проекту.

Вихід із ситуації — це рішення команди біткоіни Кеш створити новий формат для своєї криптовалюта. Новий формат змінює лише візуальне відображення, але ось оригінальні ключі залишаються ті ж.

Завдяки цьому вирішується проблема подвійної і помилковою витрати, але доступ до своїх коштів ніхто не втрачає. Назва того формату — CashAddr. Технічно він змінює лише кодування самого унікального номера, але не ключів.

Як вони тепер виглядають

Раніше він виглядав як набір букв і цифр з 34 символів. Біткоіни адреса залишився з колишнім видом. А ось біткоіни Кеш виглядає подібним чином bitcoincash: fj78vdf8vvsfg0qb07vpfa0df7. Тобто, головна зміна саме в приставці.

Таким чином розробники змогли домогтися вирішення проблеми із внесенням мінімальних змін в код. Можливо, в гаманцях BCH ця приставка буде створена автоматично, а користувачеві потрібно буде лише ввести унікальний хвіст.

Транзакції між старим і новим

Це можливо. Як вже було сказано вище, CashAddr змінює лише кодування, але не ключі. Пояснюючи на пальцях, можна порівняти це з одягом. Уявіть, що ви прийшли до друзів, але з новими речами. Вони так само будуть з вами спілкуватися, але спочатку звернуть увагу на зовнішній вигляд.

Також і з адресами. Вони будуть працювати між собою, проте якимось чином будуть звертати увагу на візуальне відображення. Ніяких технічних проблем, затримок або ще чогось подібного, пов’язаного з використанням різних форматів, не буде.

Чи можна використовувати старий формат

Розробники радять використовувати саме новий варіант, оскільки він виключає всілякі проблеми з транзакціями. Проте, технічно ви все ще можете користуватися старою версією адрес.

Вони будуть працювати, з ними можна буде відправляти транзакції. Знову-таки, з технічного боку, якщо відправити монети на новий варіант, то проблема також вирішується. Але CashAddr вважається більш безпечним.

Гаманець не дозволяє працювати з новим варіантом

Якщо ви не оновили своє програмне забезпечення, то гаманець просто не знає про новий формат. Уявіть собі, що в компанії хтось обговорює вчорашній футбольний матч з купою інтриги, але ви нічого не розумієте, тому що не дивилися його. Все аналогічно.

Гаманець, з технічного боку, ще не бачив, що це, і як це працює. Тому не дозволяє створити нову транзакцію з відправкою на таку адресу. Чому? Тому що він думає, що такого типу гаманців не існує.

Відразу ж варто сказати, що якщо ви все-таки оновилися, а ось ваш адресат немає, то він все одно отримає кошти. Адже його адресу то не змінювався. У мережі теж не буде проблем, оскільки вона вже знає про існування нового типу.

Що значить «мати новий формат»

Щоб сильно не ускладнювати, але пояснити технічну сторону, варто сказати, що новий формат біткоіни Кеш адреси не змінює самих транзакцій в блокчейне. Ще раз буде сказано: він змінює лише візуальне уявлення адреси, з якого вони виходять.

Справа в тому, що деякі можуть помилково подумати, що щось станеться з їх транзакціями. Адже складається так, що невитрачені транзакції були отримані за однією адресою, а відправляються вже з іншого. Але транзакції прив’язані, в першу чергу, до ключів гаманця. Як ви пам’ятаєте, вони не змінюються.

переваги CashAddr

Крім вирішення всіх проблем з подвійною тратою і помилкою відправки, цей формат не залежить від регістра. Завдяки цьому стає простіше введення адрес при створенні нової транзакції. Крім того, даний варіант розширюємо.

Іншими словами, при збільшенні функціоналу біткоіни Кеш цю адресу не потрібно буде знову змінювати. Досить буде зробити невелике оновлення, і система продовжить працювати в звичному ритмі.

трохи лірики

Біткоіни Кеш — успішний хард форк. Він зміг вирішити багато проблем біткоіни, пов’язані з завантаженістю мережі, швидкістю транзакцій і високими комісіями. Зазвичай, при розколі в блокчейне користувачі не чекають чогось революційного і просто забивають.

Але ось саме ця криптовалюта непогано увірвалася на ринок. Друге місце за вартістю, топ-5 по капіталізації й обсягу торгів. Краще біржі відразу ж визнали його. Звичайно є і проекти, які до сих пір цураються біткоіни Кеш (наприклад, Electrum). Але загальна картина досить позитивна.

Активність використання його мережі все ще не настільки велика. Проте, біткоіни Кеш не втрачає своїх позицій. Поки біткоіни не може вирішить проблему з масштабністю, BCH має непогані шанси підібратися близько до «старшого брата».

Поліпшення або понт?

Створення нового формату адреси можна розглянути з іншого боку. Що він зробив? Вирішив безліч проблем і спростив перевірку транзакцій. Чим не привід для піару? З цього дійсно можна зробити непогану новина і підняти рівень своєї криптовалюта.

Але розробники не особливо афішували цей факт. Просто надали як належне, не більше. Знаєте, як зміна курсу долара на 1 цент. Ніхто не зверне на це уваги. Просто будуть знати і жити з цим далі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector