Як зробити біткоіни-гаманець на флешці?

Біткоіни-гаманець на флешці — холодний тип сховища, надійно захищений від злому, вірусів і крадіжки криптовалюта через Інтернет. Він підходить для тривалого зберігання великих сум віртуальних монет і є хорошою альтернативою дорогим апаратним гаманцям. Як зробити такий гаманець, і що для цього потрібно? У чому переваги і недоліки такого способу? Про які ще способи холодного накопичення BTC необхідно знати? Ці та ряд інших важливих аспектів розберемо докладніше в статті.

Що таке біткоіни-гаманець на флешці — загальні положення

Флешка на 8 Гб на долоні

Із зростанням попиту на криптовалюта все частіше піднімається питання, як правильно зберігати віртуальні гроші. У розпорядженні користувачів мережі є два варіанти:

 1. Гарячий спосіб. Суть таких гаманців полягає в підключенні до глобальної мережі, що дозволяє в будь-який момент використовувати віртуальні гроші (переводити, отримувати, обмінювати). Гарячий варіант сховищ підходить для власників віртуальних монет, які часто проводять операції з Bitcoin і використовують при цьому невеликі суми. Але при виборі таких гаманців важливо усвідомлювати ризики для криптовалюта. Гарячі гаманці схильні до злому, впливу вірусів, атак зловмисників. В результаті віртуальні монети можуть бути вкрадені без можливості повернення.
 2. Холодний спосіб. На відміну від гарячого, такий тип зберігання передбачає перебування особистого ключа користувача поза Інтернетом. Зручне рішення — створення біткоіни-гаманця на флешці, про який і піде мова в статті. Варіант з холодним гаманцем підходить людям, що інвестують в BTC і зберігають Bitcoin тривалий час. При цьому вони можуть бути впевнені в надійному захисті накопичень від розглянутих вище факторов.В холодних сховищах для отримання віртуальних монет застосовується загальнодоступний ключ (адреса), а для виведення — особистий. Як тільки такий гаманець виявився в онлайн-режимі, він змінює свій статус на гарячий. В результаті рівень безпеки знижується.

Холодні гаманці набирають популярності на тлі новин про злом кріптовалютних бірж, на яких тисячі користувачів зберігають свої накопичення. Найбільш резонансною подією останніх місяців стала атака на велику біржову площадку Bithumb. Якщо піднімати історію, таких випадків було багато:

 1. У лютому 2014 року зламана біржа Mt.Gox, з якої зловмисникам вдалося відвести 850 000 біткоіни. Це одна з найбільших крадіжок у віртуальному співтоваристві. Якщо перевести цю суму в долари (при курсі на 6 серпня 2018 року) вийде сума понад 6 мільярдів доларів.
 2. У липні 2016 року постраждала біржова площадка Bitfinex, з гаманців якої було вкрадено майже 120 000 біткоіни.

Існують і інші приклади крадіжок, при яких зловмисникам вдалося відвести сотні мільйони доларів (в криптовалюта). З найбільш резонансних подій варто виділити кілька зломів BTC-e (в 2016 та 2017 років г.), злом BitGrail (лютий 2018 роки) та інші.

В результаті дій зловмисників тисячі людей залишаються без накопичень, повернути які (хоча б частково) вдається не завжди. Головною метою атак є проникнення на сервер біржового майданчика або комп’ютер користувача з метою подальшої крадіжки приватного ключа. При отриманні такої інформації зловмисник з легкістю виводить гроші.

Додатковим фактором, що підштовхує людей до холодного зберігання криптовалюта, є часті блокування аккаунтів користувачів на онлайн-сервісах (часто необґрунтовані), а також ряд інших проблем (замороження коштів, труднощі з технічною підтримкою та інші). Якщо у людини лежить велика сума Bitcoin на рахунку, втрата доступу до неї навіть на короткий час може привести до значного зменшення прибутку (наприклад, при торгівлі).

У 2018 році оффлайн-гаманець біткоіни на флешці — реальний вихід з ситуації, що склалася. Таке сховище являє собою накопичувач із встановленою на ньому програмою для безпечного користування віртуальними монетами. Перебуваючи за межами глобальної мережі, що знижує ризики в процесі користування і захищає криптовалюта від багатьох негативних факторів. Його легко використовувати і завжди можна тримати при собі, проводячи операції в міру необхідності.

Особливість сховища в тому, що угоди з BTC підписуються за допомогою закритого ключа всередині пристрою. Це означає, що особисті відомості не потрапляє в Інтернет і не стає доступною третім особам. У ситуації з гарячим гаманцем особистий ключ знаходиться на біржовому майданчику або спеціальному онлайн-сервісі, що робить його легкою здобиччю.

Як зробити біткоіни-гаманець на флешці — інструкція

Флешка вставляється в USB-роз'єм

Як зазначено вище, один з варіантів холодного зберігання Bitcoin — використання стандартного накопичувача, який надійно захищений від запису. Такий спосіб підходить для тривалого зберігання криптовалюта і все частіше застосовується довгостроковими інвесторами. Але тут є нюанси. Якщо з отриманням монет не виникає труднощів, при відправці BTC інформація про закрите ключі передається (це необхідно для підпису перекладу). При цьому злом ПК не несе ризиків для власника криптовалюта, адже пряме копіювання приватного ключа виключено.

Популярність розглянутого сховища Bitcoin не викликає сумнівів. Питання в тому, як зробити біткоіни-гаманець на флешці. Для початку готуємо завантажувальний накопичувач, де буде знаходитися персональний (закритий) ключ гаманця. Оптимальний варіант — застосування дистрибутива Tails на Linux, який гарантує анонімність користувача і безпеку проведення транзакцій в мережі.

Процес створення завантажувальної флешки має наступний вигляд:

 1. Готуємо накопичувач розміром від 4 Гб і більше.
 2. Качаємо дистрибутив програми з офіційною майданчики tails.boum.org.
 3. Встановлюємо програму LiLi USB Creator (її можна завантажити на сайті linuxliveusb.com).
 4. Запускаємо LiLi USB Creator і через панель управління вибираємо скачаний на ПК дистрибутив ОС Tails.
 5. Ставимо позначку в розділі форматування, і переходимо до створення завантажувальної флешки.
 6. Чекаємо, доки програма видасть повідомлення про успішне завершення роботи.

Тепер приступаємо до створення холодного сховища на накопичувачі. Для цього:

 1. Відключаємося від глобальної мережі та завантажується з Tails.
 2. Створюємо гаманець Electrum. В процесі установки придумуємо складний пароль, а також переписуємо сид-фразу (як правило, складається з 12-13 слів) в блокнот.
 3. Додатково копіюємо інформацію на флешку для більшої надійності (створюємо архів і шифруємо його). Наявність сид-фрази дозволяє повернути доступ до накопичень в разі втрати пароля.
 4. В налаштуваннях гаманця Електрум знаходимо опцію «Перегляд транзакцій перед підписанням» і встановлюємо навпроти неї «прапорець». Така передбачливість дозволяє бачити відомості про операції, що проводиться перед її проведенням.

Тепер робимо гаманець на смартфоні або комп’ютері в режимі «тільки для перегляду». Алгоритм такий:

 1. Копіюємо з встановленого гаманця загальнодоступний ключ в txt-документ на накопичувачі, а далі відключаємо Tails.
 2. Створюємо гаманець, який працює в режимі «тільки для перегляду» з загальнодоступним ключем. Такий підхід дозволяє власнику зберегти монети, але при цьому бачити баланс і створювати адреси для проведення транзакцій. В цьому режимі є отримання віртуальної валюти, але для витрачання грошей потрібен особливий підхід (про це нижче).

Розглянемо, як правильно переводити віртуальні гроші. Щоб захистити заощадження при проведенні транзакцій (відправлення криптовалюта), робимо такі кроки:

 1. Відключаємося від інтернету і входимо в Tails.
 2. Вибираємо розділ проведення операції і чекаємо появи вікна для вивчення інформації про транзакції (було включено раніше).
 3. Натискаємо на посилання «Підписати», вказуємо пароль і зберігаємо інформацію. При цьому заборонено направляти операцію в мережу — копіюємо файл перекладу на накопичувач. Для цього входимо в пристрій з основної операційної системи, прямуємо в меню гаманця і вибираємо завантаження транзакції з файлу. Далі вантажимо підписаний переклад з флешки і тиснемо на Broadcast.

Перед тим, як встановити біткоіни-гаманець на флешку, важливо заздалегідь підготувати ПО, вивчити інструкцію по інсталяції сховища і правила користування BTC при проведенні переказу. При цьому варто врахувати головне правило безпеки. Якщо випадково підключити холодну сховище до Інтернету, надійність гаманця знизиться.

Якщо все зробити правильно, гаманець на USB-накопичувачі за надійністю аналогічний апаратним сховищ. При цьому власник гаманця має автономний доступ до засобів та можливість швидко відновитися в разі втрати пароля через сид-фразу. Вартість такого гаманця не перевищує витрати на покупку флешки. Для порівняння апаратне сховище Ledger Nano S коштує близько 150 доларів.

Багато користувачів спрощують задачу і просто встановлюють програму на USB-накопичувач (без створення завантажувального ОС). Такий варіант можливий, але ступінь захисту нижче.

Переваги та недоліки біткоіни-гаманця на флешці

Зображення біткоіни-гаманця поряд з флешкою

Створення накопичувача з гаманцем Bitcoin — надійний спосіб зберігання криптовалюта, що дозволяє заощадити на купівлі апаратного сховища. Для максимального захисту рекомендується купити якісну флешку, виготовлену з надійного матеріалу, здатного витримувати вплив води і полум’я. Перед створенням такого гаманця важливо розібратися з плюсами і мінусами пристрою — зведемо їх в таблицю.

перевагинедоліки
Компактність. Виріб має невеликі габарити, що дозволяє тримати його при собі і використовувати в разі потреби.Висока ймовірність поломки. Накопичувач USB являє собою механічний пристрій, що підданий різним впливам і може вийти з ладу.
Зручність. Немає необхідності переписувати і окремо зберігати інформацію по закритому ключу.Ризик втрати даних. Інформація на флешці може пошкодитися в результаті зовнішніх негативних чинників, наприклад, впливу магнітних полів.
Надійність. Відомості надійно захищені на пристрої і не доступні зловмисникам.Незручність передачі монет. Для здійснення транзакції необхідно підключити флешку до ПК і враховувати ряд правил безпеки.
Ризик зараження вірусом. При приєднанні накопичувача до комп’ютера залишається небезпека проникнення шкідливих програм.

Альтернативи оффлайн-гаманця на флешці

Монети Bitcoin в шкіряному гаманці

Якщо варіант з Bitcoin-сховищем на виносному носії здався важким і заплутаним, варто розглянути інші варіанти холодного зберігання.

паперовий гаманець

Приклад паперового біткоіни-гаманця
Паперовий біткоіни-гаманець, створений на сайті bitaddress.org

Це холодне сховище, де особистий і загальнодоступні ключі відображаються на аркуші паперу. Для створення такого гаманця можна скористатися одним з численних сервісів (приклад — bitaddress.org). Для отримання гаманця переходимо за вказаним URL, після чого виконуємо рекомендації (переміщаємо покажчик миші на екрані). Як тільки досягнута межа в 100%, отримуємо паперове сховище і роздруковуємо його на папері.

З лівого боку наводиться код QR і загальнодоступний ключ для отримання віртуальних монет. Цю інформацію можна передавати іншим користувачам або використовувати для уточнення відомостей про баланс. Справа знаходиться особистий ключ, який важливо зберігати в захищеному місці. При отриманні сторонніми доступу до цієї інформації можна залишитися без накопичень. Приватний ключ коштує переписати на окремий лист або роздрукувати, після чого зберігати в сейфі або іншому надійному місці.

Паперовий гаманець хороший тим, що він незалежний від цілісності техніки і гарантує максимальний захист від злому. Крім того, аркуш паперу легко заховати. Але є і ряд негативних моментів. Паперовий носій схильний фізичного впливу. Крім того, при перенесенні інформації можна помилитися, а сам особистий ключ легко сфотографувати (якщо власник залишив його без уваги).

Для додаткового захисту коштів на паперовому гаманці можна використовувати функцію шифрування. Для цього переходимо в розділ «Паперовий гаманець» і робимо позначку в секції BIP38 Encrypt? ». У запропонованій графі вказуємо набір символів, які виступають в ролі пароля для паперового сховища. Для надійності варто підготувати 2-3 копії таких гаманців.

Зберігання на ПК

Монети BTC лежать на ноутбуці

Особливість способу в тому, що відомості про сховище знаходяться на ПК. Інформація може мати вигляд записаного особистого ключа (сид-фрази) або повна резервна копія. Цей варіант зберігання не так надійний через ризик поломки комп’ютера. Крім того, ПК пов’язаний з Мережею, що підвищує ризик зараження його вірусами або атаки хакерів. Зберігання на комп’ютері максимально безпечно, коли ПК ніколи не підключається до Інтернету, і на ньому встановлено надійне антивірусне забезпечення.

Зручність зберігання криптовалюта на комп’ютері в тому, що при необхідності можна швидко відкрити гаманець і використовувати монети. Якщо мова йде про ноутбук, користуватися накопиченнями ще зручніше. Мінус в тому, що ПК може вийти з ладу. У разі порушення цілісності жорсткого диска відновлення даних виллється у велику суму. Не можна забувати і про той факт, що ПК «боїться» вірусів і черв’яків.

Bitcoin-монета

Bitcoin-монета крупним планом

Деякі виробники створюють спеціальні монети біткоіни, що представляють собою металеву або скляне виріб з приватним ключем. Це оригінальний спосіб зберігання BTC, але ось надійним його не назвеш. Наприклад, виробник може скопіювати особистий ключ користувача до нанесення. Крім того, монета може бути пошкоджена дією води або полум’я. З плюсів варто виділити лише компактність і можливість відчути реальну тяжкість Bitcoin в своїх руках.

апаратний гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець підключений до ноутбука

Щоб не розбиратися з питанням, як створити біткоіни-гаманець на флешці, можна взяти до уваги вже готові пристрої, а саме апаратні сховища. Це невеликі вироби, з габаритами і зовнішнім виглядом USB-накопичувача. Завдання — зберігання віртуальних монет і підпис операцій за допомогою особистого ключа. Людина, яка хоче передати кому-небудь BTC, підключає апарат до ПК через роз’єм USB, а далі підтверджує або скасовує угоду.

Особливість апаратного сховища — знаходження особистого ключа в «холодному режимі», поза Інтернетом. Цінна інформація не схильна до дії вірусів, а сам пристрій зроблено з міцного матеріалу. Це гарантує його стійкість до фізичних дій. Такі гаманці є універсальними і дозволяють зберігати не тільки BTC, а й ряд інших віртуальних монет.

До популярних апаратним сховищ варто віднести Trezor, Ledger та інші. Вони компактні, дозволяють швидко провести операцію з віртуальними монетами, а також гарантують захист приватного гаманця. При втраті апаратного сховища в більшості випадків можна повернути доступ до засобів.

Якщо говорити в цілому, біткоіни-гаманець на флешці — надійний, зручний і дешевий спосіб зберігання криптовалюта. Незважаючи на ряд недоліків, цей варіант підійде для користувачів, що мають в розпорядженні великий обсяг крипти і не бажають витрачати 100-150 доларів на покупку апаратного гаманця. При цьому важливо пам’ятати про недоліки і ризики такого способу зберігання, щоб виключити неприємні «сюрпризи» в майбутньому.

Відео про створення гаманця на флешці:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector