Як видалити біткоіни гаманець з сайту і компа?

Перш, ніж відповідати на питання, як видалити біткоіни гаманець, давайте розберемося, що ми під цим маємо на увазі. Якщо біткоіни-адреса, на якому раніше зберігалася криптовалюта, то це в принципі неможливо — всі транзакції, з ним пов’язані, назавжди залишаться зашифрованими в ланцюжку блокчейн. Так в цьому і немає необхідності, тому що всі адреси анонімні і без приватного ключа сам по собі адресу нікому не потрібен. Максимум, що можна зробити в програмах деяких гаманців, так це архівувати непотрібний адресу, щоб він не маячила у вас на очах. З архіву ви завжди зможете його витягнути, хоча і в цьому мало сенсу, адже в системі блокчейн можна генерувати скільки завгодно нових адрес з приватними ключами.

Більш предметно можна говорити про видалення самої програми біткоіни-гаманця з комп’ютера. Тут мова піде про важких і легких десктопних сховищах, оскільки онлайн гаманець знову ж видалити неможливо. Онлайн варіант гаманця — це всього лише сайт на вкладці в браузері, куди ви можете просто не заходити або деактивувати аккаунт, якщо біткоіни-адреса вам більше не потрібен. Зрозуміло, сліди вашої кріптодеятельності залишаться на сайті, де ви організували раніше зберігання монет. Приховати їх важко, але теоретично можливо.

Як видалити біткоіни-гаманець з сайту Blockchain?

Процес видалення біткоіни-гаманця з сайту Blockchain
Вказівка ​​на кнопку для видалення біткоіни-гаманця з сайту Blockchain

Це найпоширеніший варіант онлайн-гаманця біткоіни. У ньому немає функції видалення даних по вашим адресами, але є альтернативний варіант, про який ми згадували — архівація.

  1. У розділі «Отримати гроші» ви побачите дві вкладки: активні адреси і архів.
  2. Заходимо у вкладку «активні» і під обраним адресою натискаємо кнопку «Archive Adress» (архівувати адреса).
  3. Потім ви цю адресу зможете побачити у кладці «Архів».
  4. Таким чином, ви можете архівувати всі адреси, якщо гаманець вам більше не потрібен.

Більш глобальне рішення, як видалити біткоіни гаманець Blockchain — звернення в техпідтримку. Ви можете написати туди з проханням повністю видалити ваш аккаунт. Правда, невідомо, коли і як вам дадуть відповідь, але теоретично повинні, хоча для цього знадобиться час. Це все, що можна зробити для видалення своїх даних в онлайн-сховище.

Як видалити біткоіни гаманець з компа?

Папки біткоіни-гаманців на комп'ютері
Розташування папок біткоіни-гаманців на ПК

Тут мова піде про видалення програми клієнта, що робиться традиційним способом. Варіантів тут кілька:

  • видалити всі вручну;
  • скористатися необхідні інструменти для видалення, яких в мережі є безліч;
  • видалити через «Програми та засоби» на панелі керування.

Однак, як показує практика, обидва останні варіанти все одно не дають бажаного результату і після них доведеться підчищати файли вручну. Зробити це необхідно, особливо в тому випадку, якщо ви вирішите потім встановити той же сервіс заново. Наприклад, був у вас гаманець Electrum і ви не пам’ятаєте ні пароля, ні сид фрази і не знаєте, як його відновити, тобто не можете використовувати далі. Передбачається, що грошей у вас там, зрозуміло, не було, інакше вони виявляться всі втрачені.

Якщо ви видалите програму, а потім завантажте заново інсталяційний файл, щоб зареєструвати новий біткоіни-гаманець, ви цього зробити не зможете. Програма знайде залишилися на комп’ютері файли і знову вимагатиме від вас дані для входу.

Щоб цього не було, потрібно зайти (для Windows) в папку «Documents and Settings» на диску С і далі через «ім’я користувача» дійти до папки «Local Settings», в якій вибрати Electrum. Потрібно видалити всі файли в ній і саму папку. Тепер ви зможете почати заново установку гаманця та зареєструватися в ньому, зберігши всі дані для входу.

Найважче доведеться з товстим гаманцем, який зберігає на комп’ютері всю базу даних блокчейна. Вона займає дуже багато місця — це може бути 100 Гбайт і більше. Щоб її видалити, знадобиться досить тривалий час, протягом якого ви не зможете користуватися комп’ютером. Файли, в тому числі БД, зберігаються в прихованих папках і їх не можна деінсталювати. Видалити можна тільки вручну від імені адміністратора.

Нічого іншого для видалення кріптокошелька зробити не можна. Тому на питання, чи можна видалити біткоіни гаманець, однозначної відповіді немає. Видалити програму на комп’ютері можна, видалити акаунт з сайту теж, а видалити сам біткоіни-адреса і всі транзакції по ньому — ні. Але навряд чи варто з цього приводу переживати, адже всі операції з переказу криптовалюта анонімні і про них ніколи ніхто не дізнається.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector