Які гаманці, підтримують Bitcoin Cash, безпечні

Хард форк і ставлення до нього

1 серпня 2017 року мережі біткоіни відбувся хард форк з метою розвантажити його блокчейн. Так з’явилася відома сьогодні багатьом криптовалюта — Bitcoin Cash. Вона займає верхні строчки практично будь-якого рейтингу і торгується сотнями мільйонів кожен день. Але що про неї думали спочатку?

Команда одного з найпопулярніших онлайн гаманців для Bitcoin — Blockchain.info — висловилася з приводу відмови підтримувати хард форк. Перша причина — це гроші з нізвідки. Хто не знає, кожен, у кого були на рахунку BTC на момент хард ФОРКОМ, змогли отримати стільки ж BCH в свою скарбничку.

Друга причина — крім збільшеного розміру блоку, ця монета не приносить ніякої оригінальності, а значить вистрілити не зможе. Тому навряд чи хто-небудь вирішить з нею працювати. Значить підтримка буде тільки збитковою.

Інші розробники, які займаються Electrum, також були проти. Причини практично ті ж. Однак, вони додали, що існує тільки один Bitcoin, який заснований в 2009 році. Всі його відгалуження навіть не мають місця бути.

Решта ж гаманці, а точніше, команда їх розробників, поставилися до вилки лояльно. Деякий (на кшталт Jaxx) автоматично додали оновлення з їх підтримкою ще до хард ФОРКОМ, до того ж відразу поповнили баланс користувачів на таку ж кількість BCH, скільки у них було в BTC.

Були деякі додатки (наприклад, Exodus), які спочатку не хотіли підтримувати цю криптовалюта. Однак після стрімко зростання курсу швидко додали Bitcoin Cash в свій список.

Думка може змінюватися

Як виявилося, не завжди розробники стоять на своєму. Так, восени 2017 року Blockchain.info додали тестову підтримку BCH. Так, можна було отримувати і відправляти кошти з використанням даного сервісу.

Уже в середині грудня вони додали повну підтримку, завдяки чому цей гаманець став офіційно працювати не з двома, а з трьома криптовалюта. І в цей же день вони додали на рахунок всіх користувачів BCH, скільки вони мали в BTC на момент хард ФОРКОМ.

Що стосується Electrum, то вони до сих пір твердо стоять на своєму. Швидше за все, це буде той проект, який так і не визнає Bitcoin Cash. З якогось боку це правильно, оскільки їх ідеєю було саме надання послуг зберігання лише Bitcoin. Electrum навіть синхронізується з його мережею, тому їх думка досить логічно.

Проте, їх команда підтримала самих користувачів Bitcoin Cash. Так, коли був випущений Electron Cash, вони досліджували його код і надали короткі результати, які показали, що не все так просто.

По-перше, даний клієнт має в повному обсязі відкритий код. Навіть у вільних для читання частинах були виявлені сумнівні моменти. Наприклад, він обов’язково завантажить собі всі директиви Electrum, якщо обидва гаманця будуть на одному комп’ютері. Цікаво, що ж ховається в закритих частинах коду.

По-друге, Jonald Fyokball, від імені якого підписувалися бінарні файли, не є реально існуючим особою. Нікому невідомо, хто саме так підписався, але в команді розробників Electron Cash такого імені ви не зустрінете.

апаратні гаманці

Для початку мова піде про сховищах, які дозволяють тримати свої кошти в цілковитій безпеці офлайн. Серед апаратних гаманців Bitcoin Cash додали Ledger, Trezor і Keepkey. Такі як Digital Box, Bitlox або Bitstash поки ще не підтримують BCH.

Надійність таких пристроїв їх головна родзинка. Попрацювавши з будь-яким з них, кожен розуміє, що значить тримати свої гроші в цілковитій безпеці. Можна навіть порівняти цю систему із захистом Пентагону. Хіба що паролі кожен день не змінюються.

Кілька місяців тому був випадок, що хлопчина з арабських країн зміг зламати захист пристрою. Однак пощастило, що цей юний хакер (йому 16 років) виявився сумлінним і відправив результати своєї роботи в Ledger. Вони зробили необхідні зміни, і тепер цієї діри більше немає.

мультивалютні сховища

Коли постає питання про використання мультивалютного гаманця як засобу зберігання криптовалюта, багато в першу чергу згадують Мухаммеда Алі серед таких додатків, а саме — Jaxx.

Кроссплатформенная програма надати вам повний функціонал будь-якого гаманця і дозволить в надійності зберігати кошти. Користувачі найменше негативно відгукувалися саме про Jaxx.

Серед переваг даного клієнта можна виділити наявність внутрішнього обмінника Shapeshift, можливість додатково захистити кошти (пароль, мнемонічна фраза), зберігання всіх ключів на пристрої користувача, а також приємний інтерфейс.

Серед недоліків можна сказати про неповну відкритому коді, а також відсутності фіатних грошей в списку. Таким чином, для виведення в реал все ж доведеться використовувати посередницькі послуги, на кшталт обмінників.

Мобільні гаманці

Наявність програми для зберігання криптовалюта в смартфоні — просто невід’ємна частина пристрою будь-якого активного користувача цифрових грошей. Можливість в будь-який момент отримати або відправити кошти, а також проконтролювати свій баланс мало не на вагу золота.

Якщо у вас Android, то хорошим вибором буде BTC.com, Edge, той же Jaxx, а також Stash. Інтерфейс кожного з них досить приємний. Початкова робоча область відразу ж надає доступ до основних функцій гаманця, тому вам навіть не доведеться лізти в довідку, щоб зрозуміти, як ними користуватися.

Проблема Андроїд-сховищ полягає у відкритому коді смартфонів. Незважаючи на те, що дані гаманця будуть зберігатися в прихованих папках, будь-який зловмисник при бажанні зможе отримати до них доступ. Тому на таких клієнтів варто зберігати суми лише для мікроплатежів.

Серед додатків для iOS варто виділити Mobi (створений розробниками біржі BTCC), який має власний блокчейн, завдяки чому перекази між його користувачами проходять без затримок. Більш того, в ньому є функція відправки монет за номером мобільного телефону.

Також хорошим варіантом є Bitpay, який забезпечує реальний захист коштів, навіть для тих, які зберігаються на телефоні. BRD, Coinomi і Coinspace також обов’язково потрапляють в даний шорт-лист. Вони мають багато позитивних відгуків, перший з них був перевірений на особистому досвіді і ніяких збоїв не давав.

онлайн версії

Серед зберігання коштів в мережі обов’язково варто виділити вже згаданий раніше Blockchain.info. Що вам можна про нього розповісти? Даний сервіс не вважають найкращим серед веб-версій гаманців для Bitcoin Cash, однак, саме він має найбільший попит. Пояснюється це простотою використання і наявністю повного функціоналу.

Серед його переваг можна виділити:

  • хороший захист від стороннього втручання;
  • співпраця з багатьма кріптовалютнимі компаніями для швидкого обміну монетами;
  • динамічну комісію (рекомендується оптимальна оплата транзакції виходячи з завантаженості мережі);
  • постійну підтримку.

Якщо ви плануєте зберігати монети на біржі, то залишайте тільки ту суму, якої вам вистачить для трейдингу, оскільки такі платформи вважаються найбезпечнішими для постійного зберігання великої кількості монет.

паперові гаманці

Останніми в списку будуть найнадійніші варіанти тримати свої кошти в повній ізоляції. Паперові гаманці з перших днів перевершили інші, оскільки вони ніколи не підключаються до мережі. Вірніше, це відбувається лише один раз — при виведенні монет на іншу адресу. Після цього паперовий гаманець стає робочим.

Серед таких сховищ варто виділити cashaddress і walletgenerator. Принципової відмінності між ними немає, оскільки обидва працюють за одним принципом. Ви натискаєте кнопку «Generate» і для вас автоматично створюється публічний і приватний ключ, які варто роздрукувати і зберігати в самому надійному місці.

Єдиний спосіб втратити кошти з такого сховища — це втратити саму папірець або надати доступ до неї кому-небудь ще.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector