Які переваги може надати блокчейн в нерухомості

Привіт, шановні читачі. З огляду на можливості блокової технології, важко знайти сегмент, на який би вона не вплинула, і в який би не прагнула проникнути. Криптовалюта вже зараз істотно впливають на механізм здійснення платежів, міжнародних грошових переказів та інші аспекти сектора фінансових послуг. Не менш перспективними виглядають і проекти блокчейн в нерухомості.

Цій сфері також не вдалося уникнути експансії кріптовалютной технології. Раніше угоди з нерухомим майном ніколи не здійснювалися за допомогою цифрових каналів. Такі операції зазвичай проводяться в автономному режимі і передбачають особисті зустрічі між учасниками угоди.

Нова ера цифрових торгових майданчиків

Тепер блокчейн запропонував спосіб змінити цю схему. Впровадження смарт-контрактів на основі криптографічних технологій готує революцію в торгівлі такими активами, як нерухомість. Це дозволяє торгувати ними, як звичайними цифровими монетами, наприклад, біткоіни і Ефіром.

Торгівля нерухомістю може зазнати значних змін завдяки ряду переваг від впровадження блокової технології:

  • відсутність посередників;
  • ліквідність;
  • дроблення нерухомості;
  • децентралізація та прозорість;
  • скорочення витрат;

відсутність посередників

Сучасна система торгівлі нерухомістю в основному представляє собою процес підбору продавців і покупців і забезпечення контактів між ними шляхом надання посередницьких послуг. Саме так діє більшість компаній і агентів, що працюють в цій сфері, отримуючи за свої послуги певний відсоток від суми угоди.

Проте, блокчейн в роботі з нерухомістю пропонує нові способи організації торгівлі. Він здатний дозволити торговим платформам і онлайн ринків більш оперативно здійснювати угоди.

У 2017 році Грузія стала однією з перших країн, яка зацікавилася застосуванням блокчейна в сфері нерухомості. Ще на початку поточного року її влада анонсувала пілотний проект BitFury, який передбачає створення цифрового варіанту системи земельного кадастру.

В якості ще одного прикладу візьмемо міжнародну блокчейн платформу нерухомості ATLANT, яка нещодавно завершила ICO зі збору коштів на запуск свого стартапу. В основі її проекту лежить технологія блок-ланцюжка, що полегшує укладання угод з нерухомістю як з купівлею / продажем, так і здачею в оренду. Система дозволяє організувати процес продажу об’єктів (активів) за аналогією з торгівлею акціями на біржі. Всі транзакції в рамках таких операцій здійснюються в онлайн режимі.

Проект ATLANT дозволяє продавцям токенізіровать свої активи, перетворюючи в торгові інструменти на зразок акцій. Потім ці активи ліквідуються за допомогою продажу токенов через торговельну платформу. Ці жетони можна обміняти на фіатние гроші і вивести з системи. Покупці, які купують їх, в свою чергу, отримують у володіння певну частку купленої нерухомості.

Брокери, юристи і банки вже давно є частиною системи роботи з нерухомим майном. Проте, блокчейн може вже найближчим часом теж почати грати важливу роль в подібних угодах. Нові торгові майданчики здатні, в кінцевому підсумку, взяти на себе такі функції, як організація та ведення списків, здійснення платежів і зберігання юридичної документації.

Відмова від посередницьких послуг призведе до того, що угоди між покупцями і продавцями стануть більш вигідними для обох сторін, оскільки вони заощадять на комісійних. Це також зробить процес набагато швидшим через скасування необхідності підготовки «зайвої» документації між трьома сторонами угоди.

ліквідність

Нерухомість довгий час вважалася неліквідним активом, оскільки для операцій з нею потрібен якийсь час. Але до токені це не відноситься, тому що їх легко можна обміняти на фіатние гроші і різні криптовалюта через біржі.

Ще однією перевагою є відсутність необхідності для продавця чекати покупця, який зможе дозволити собі купити його нерухомість, особливо, якщо мова йде про дорогу об’єкті.

дроблення нерухомості

Надаючи можливість придбання об’єктів по частинах, а не тільки цілком, блокчейн усуває бар’єри для інвестування. Це відкриває шлях на ринок для власників невеликих капіталів, які не володіють великою кількістю грошових коштів.

Як правило, для здійснення покупки в цій сфері потрібно внести значну суму авансом. В якості альтернативи, інвестори можуть об’єднуватися в групи, набуваючи дорогі об’єкти за об’єднаний капітал. Доступність до торгових майданчиків на базі блочної технології дозволить купувати і продавати токени цілодобово з любо точки світу.

Крім цього, дроблення власності здатне допомогти їм уникнути необхідності займатися такими управлінськими справами, як обслуговування і лізинг.

Однак слід враховувати і деякі можливі складнощі. Така модернізація сектора нерухомості може привести до проблем в спілкуванні з орендарями або мешканцями. Вона також вплине і на інші пов’язані з сектором нерухомості види діяльності, такі як кредитування, коли об’єкт надається банку в якості застави для забезпечення кредиту. Всі ці питання поки залишаються відкритими, і їх ще треба буде розв’язати.

Децентралізація та прозорість

Блокчейн забезпечує високий рівень довіри і безпеки, представляючи собою децентралізовану технологію. Інформація, що зберігається в блокової ланцюжку, доступна для всіх тимчасових вузлів в мережі, що робить всю систему прозорою і незмінної.

Досить згадати «бульбашка» на ринку житла, що лопнув десять років тому, щоб зрозуміти, як жадібність і відсутність прозорості в деяких видах діяльності можуть привести до катастрофічних наслідків.

Децентралізована мережа пропонує довіру всім учасникам завдяки можливості доступу до будь-якої зберігається в ній. Оскільки ці дані доступні в рівній мірі і покупцям, і продавцям, то учасники сторін зможуть більше довіряти один одному. Ризик шахрайства буде зведений до нуля.

Смарт-контракти також стають все більш і більш поширеним явищем. Зокрема в американських штатах Вермонт і Арізона вже розробляють законодавство для регулювання цього напрямку цифрової економіки. Таким чином, інтелектуальні контракти отримають легальний статус і більше можливостей для застосування за межами блокової технології.

Скорочення витрат

Прозорість здатна скоротити всі витрати, пов’язані з угодами з нерухомістю. Крім економії на комісійних посередників, існують і інші витрати, в тому числі на оцінку відповідності об’єктом зазначеної в угоді вартості, реєстраційні та податкові збори та інші. Всі вони залежать від конкретної країни і чинного в ній законодавства на момент здійснення угоди купівлі-продажу.

Велика частина цих витрат також може бути виключена, так як блокчейн платформи автоматизують ці процеси. Звичайно, уникнути сплати податків та інших обов’язкових державних зборів не вдасться, але технологія і не ставить перед собою таку мету. Вона може просто зробити їх частиною своєї екосистеми і здійснювати всі розрахунки і платежі на автоматі, позбавивши продавців і покупців від необхідності «бігати» по різним відомствам і інстанціях.

На шляху до справжньої тимчасової системі торгівлі нерухомістю

Обсяги світового ринку нерухомості досягає $ 217 трлн, але на ньому домінують великі корпорації. Завдяки блокової технології вільний доступ до ринку зможуть отримати більше людей.

Прозорість і безпеку транзакцій, справедливі умови і рівні права для всіх учасників стануть новим кроком в напрямку децентралізованого світу. Угоди з нерухомістю можуть незабаром стати дійсно тимчасової діяльністю завдяки незалежним торговим платформам, що взяли на себе велику частину роботи.

Такий розвиток ситуації, звичайно ж, похитне усталену систему, яку контролюють певні політичні та економічні еліти світу, які прагнуть утримати свого підпорядкуванні всі подібні процеси. Для них децентралізація — зло, яке позбавить їх інструментів маніпулювання сучасним світом.

джерело:

http://www.investopedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector