Який комп’ютер потрібен для Майнінг біткоіни і як його зібрати?

Якщо коротко відповідати на питання, який комп’ютер потрібен для Майнінг біткоіни, то будь-хто. Підбір оптимального Асік-обладнання, а також пошук програм, необхідних для видобутку криптовалюта тут набагато важливіше. Давайте розберемося, чому неважливо, який комп’ютер має бути мати Майнер в розпорядженні? На яких питаннях загострити увагу в процесі настройки Майнінг? Поговоримо про це предметно.

Вимоги до комп’ютера для Майнінг біткоіни

Комп'ютер, ноутбук і значок біткоіни на білому тлі

До початку 2017 року десятки тисяч Майнер збирали ферми на GPU (відкритих), що забезпечують стабільний дохід при отриманні блоків BTC. Вони об’єднували до 10, а іноді і більше графічних процесорів з метою збільшити потужність машини для отримання криптовалюта. Після чергового зростання ціни BTC в 2017 році зросла кількість бажаючих здобувати віртуальні монети. Люди стали купувати Асіка, що стало причиною різкої зміни складності. Вона пішла вгору, що унеможливило застосування раніше ефективного обладнання.

На початок літа 2018 го ферми на відкритих не приносять прибуток, тому для отримання коинов застосовуються ASIC-Майнер. Ці пристрої відрізняються більш високим хешрейтром і низьким енергоспоживанням. Так 17 червня 2018 го такі апарати приносять близько 100-120 $ щомісяця, а загальний термін окупності не перевищує 10-12 місяців.

Незважаючи на згадані зміни, при створенні ферми на Асіка без домашнього ПК не обійтися. Він застосовується для підключення до інтернету, установки програм, необхідних для видобутку віртуальних монет, контролю заробітку, розгону апаратури і вирішення інших суміжних завдань. При цьому вимоги до комп’ютера для Майнінг біткоіни стандартні — надійність, наявність встановленої операційної системи і стабільність роботи. Якщо говорити в цілому, для видобутку Bitcoin можна застосовувати звичайний ноутбук, що функціонує в комплексі з ASIC (одним або декількома).

Яка потужність комп’ютера потрібна для Майнінг біткоіни?

Стопка монет біткоіни лежить на ноутбуці

Як зазначалося, до ПК не висувається додаткових вимог, адже головним у питанні видобутку коинов є Асік. Такий підхід легко пояснити.

На 17 червня 2018 го лідером в секторі графічних процесорів є GeForce GTX 1080 Ti. Її хешрейт стосовно BTC — 1,4 ГХ / с, що вважається одним з найбільш високих показників.

Навіть при підключенні 10 відеокарт для створення блоку BTC виходить тільки 14 ГХ / сек. Якщо розрахувати прибуток видобутку Bitcoin на 17 червня 2018 го, вона складе не більше 14 центів на місяць. Легко припустити, що витрати на світло будуть істотно вище, а покриття витрат очікувати не варто.

Не дивно, що потужність комп’ютера для Майнінг біткоіни не має великого значення. Заробляти можна на будь-якому ПК або ноутбуці. Головне — придбати хороший Асік з високим хешрейтом. До перевіреним моделям варто віднести Antminer S9i від Бітмайн, AvalonMiner 841 і інші пристрої.

Як зібрати комп’ютер для Майнінг біткоіни?

Монета біткоіни стоїть на комп'ютерної плати

При складанні ПК, необхідного для створення блоків BTC, досить комплектуючих середнього класу. Наведемо один з численних варіантів комп’ютера:

 1. ЦП (CPU). Витрачатися на дорогі моделі немає сенсу, адже основне навантаження лягає на Асік. Зокрема, можна придбати Intel Pentium G4400 3.3 ГГц. Вартість цього пристрою не більше 50 $.
 2. Відеокарта (GPU). Витрачати великі гроші на графічний процесор також не потрібно. Це пов’язано з тим, що GPU не приймає участь в підборі хеша блоків, а просто виконує стандартні функції в комп’ютері. Варіант — купівля обладнання від виробників nVidia або AMD. Також можна використовувати Intel Pentium G4400 3.3 ГГц Dual-Core 1151 Box. Ця відеокарта коштує близько 75 $.
 3. Жорсткий диск. Тут все залежить від застосовуваного гаманця. Якщо використовувати «важкий» гаманець типу Bitcoin Core, краще брати вінчестер з запасом — на 2-3 Тб (для HDD). Крім того, все більше затребувані жорсткі диски на SSD, але вони мають менший обсяг пам’яті — 120-256 Гб. Багато Майнер беруть більш просунуте обладнання в розрахунку на майбутній продаж техніки. Непогане рішення — SSD Apacer 240 ГБ AS340 Panther AP240GAS340G-1 SATA BOX. Але цей диск обійдеться в суму близько 70 доларів.
 4. Блок живлення. До цього елементу не пред’являється особливих вимог. Головна увага приділяється потужності — вона повинна бути на 10-15% вище, ніж загальне споживання встановленого обладнання. Непоганий варіант Chieftec 750 Вт GPS-750C за 80 доларів, але можна взяти і більш бюджетний БП — DeepCool 530 Вт DE530. Знову-таки все залежить від сумарного споживання.

Вище ми розглянули, який комп потрібен для Майнінг біткоіни, і привели середні розцінки на комплектуючі деталі. Решту обладнання для видобутку віртуальних монет є стандартним. Ще необхідно:

 1. ОЗУ від 4 Гб пам’яті.
 2. Надійна материнська плата.
 3. Роутер.
 4. Перехідники для з’єднання роутера з комп’ютером і Асіка.
 5. Ватметр — апарат, призначений для вимірювання навантажувального струму в режимі реального часу. Його застосування дозволяє Майнер бачити реальну потужністю Асіка.
 6. Кнопка увімкнення. Вона стане в нагоді, якщо до складу ферми включається група Асіка. Запускати їх окремо незручно, а ось застосування спеціальної пускової кнопки забезпечує одночасне спрацьовування всіх пристроїв.
 7. Блок безперебійного живлення (бесперебойник). Його застосовують в тих регіонах, де має місце часті перебої з електрикою. Суть пристрою в тому, що після відключення світла воно ще працює якийсь час. Його вистачає, щоб коректно згорнути процес видобутку BTC.
 8. WatchDog — це спеціальний софт, який забезпечує працездатність апаратури для видобутку Bitcoin. Якщо в процесі пошуку хеш відбувається системний збій, додаток забезпечує перезавантаження.

особливості збирання

Щоб зібрати комп’ютери для Майнінг біткоіни, робимо наступні кроки (якщо комплектуючі купуються окремо):

 1. Встановлюємо материнську плату в корпус.
 2. Підключаємо до «материнке» CPU і ОЗУ.
 3. Підводимо жорсткий диск, встановлюємо GPU в спеціальний роз’єм.
 4. Підключаємо блок живлення і підводимо роз’єми живлення до материнської плати і відеокарти.
 5. Ставимо монітор (може бути будь-яким), вантажимо ОС і інсталюємо софт для Майнінг.
 6. Єднаймося з пулом, вносимо настройки і приступаємо до видобутку криптовалюта.

Наведений вище процес складання комп’ютера для Майнінг біткоіни має спрощену форму, але загальний алгоритм зрозумілий. При відсутності навичок у виконанні такої роботи краще доручити її майстрам. При цьому подальшу установку ПО і підключення до пулу доведеться виконувати самостійно.

Програми для Майнінг біткоіни

Шахтар, який видобуває біткоіни, зображений на моніторі

Вище зазначалося, що для видобутку BTC потрібно встановити спеціальну програму для Майнінг. З її допомогою можна розігнати Асік (при наявності такої опції), контролювати температуру і потужність обладнання, налаштовувати продуктивність і вирішувати інші завдання. При правильному налаштуванні програма для Майнінг дозволяє вичавити з застосовуваної апаратури найбільший хешрейт і тим самим підвищити розмір заробітку.

До кращих програм для Майнінг біткоіни варто віднести:

 1. CGMiner — багатопотокова програма-майнер, призначена для видобутку біткоіни на Асіка. Її особливість полягає в можливості контролю швидкості кулерів, моніторингу стану вузлів, а також функції віддаленого управління. Нові версії програми не підтримують видобуток на CPU або GPU через відсутність ефективності такого Майнінг.
 2. Minergate — програма, що дозволяє добувати групу різних криптовалюта. Еёі перевага полягає в зручності інтерфейсу, легкості налаштування і наявності смарт-режиму, при якому програма самостійно вибирає найвигіднішу криптовалюта для видобутку.
 3. Bfgminer — потужний клієнт, який оптимізований для роботи з ASIC-Майнер і FPGA. В його основі лежить згадана вище програма CGMiner. Її особливість полягає в контролі базових параметрів обладнання, можливості розгону апаратури, сумісність з усіма ОС Windows. Тут передбачені гарячі кнопки для виконання одноманітних завдань, що спрощує роботу Майнера.

Як видно зі статті, для успішного отримання Bitcoin потрібні такі компоненти — ПК (ноутбук), Асік з БП і роутер для підключення до Інтернету. Що стосується питання, яка потужність комп’ютера потрібна для Майнінг біткоіни, він втратив актуальність ще в 2017-му. На 17 червня 2018 го здобиччю BTC «правлять» ASIC-Майнер. При цьому є впевненість, що так буде і в майбутньому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector