Яку криптовалюта Майні на відеокарті: що можна Майні, а що безглуздо

На пару слів про Майнінг

Майнінг — відкриття цифрового коду черговий монети. Ви направляєте обчислювальну потужність обладнання (будь то відеокарта, центральний процесор або ASIC) на рішення хеш-функцій за певним алгоритмом, який залежить від самої криптовалюта. Після знаходження правильного ключа вирішив комп’ютер отримує встановлену нагороду. У той же час, до блокчейну цієї валюти додається новий блок, а Майнер приступають до вирішення наступного.

Так існують криптовалюта, так формується мережа блокчейн, так розвивається кріптосообщество. Але що найцікавіше, так зростає і складність видобутку, яка грає одну з ключових ролей в процесі видобутку криптовалюта.

Вирішити хеш — не в воду плюнути

Багато хто не знає, як добувають криптовалюта. Зовні це мужик, який розбирається в комп’ютерних технологіях і програмному забезпеченні. Він дуже часто дивиться в упор Майнінг фермі (блок з відеокарт), протирає з неї пил і періодично щось там тицяє на компі.

Зсередини це складний процес. Уявіть, що ви в принципі знаєте перську мову, але тільки що вам сказали перевести вузькопрофільний технологічний текст. Вам доведеться саме розшифрувати кожне слово.

Це найпростіше пояснення роботи комп’ютера. Він добре працює з хешамі, проводить безліч різних операцій. Але тут йому дають завдання розшифрувати дуже довгий і нікому невідомий код. При чому зробити це можливо тільки шляхом послідовного перебору. Чим продуктивніше ваш комп, тим швидше відбувається перебір. Але справа не тільки в цьому.

Щоб вирішити, яку крипту можна Майні за допомогою графічних процесорів, треба розібратися в їх алгоритмах, понятті складності Майнінг, і як він росте.

Навіть сучасні жарти не такі складні

Ви помітили, що з віком ми по-іншому ставимося до гумору? Якщо в 10 років досить було слова «комашка» для щирого дитячого сміху, то в 20 вже потрібно підібрати момент для жарту, правильно її сказати, нікого не образити. При цьому всім вона не повинна вимагати пояснень, інакше смішно не буде.

Складність видобутку також зростає, але не з віком. Блокчейн будь-якої валюти складається з блоків. Вони містять у собі цифрові коди, які і позначають монети. Є два типи монет: з обмеженою кількістю і необмеженим.

Так чи інакше, складність видобутку буде рости з кожним новим блоком. Завдяки цьому забезпечується стабільна система, зводиться до мінімуму знецінення криптовалюта, а учасники Майнінг залишаються в приблизно рівних умовах. Але складність Майнінг — це один з тих чинників, який диктує правила використання того чи іншого обладнання для видобутку конкретної валюти.

алгоритми

Алгоритм хеш-функції — один з показників, який впливає на складність Майнінг і на завантаженість відеокарти. Відповідно, вибираючи криптовалюта під Майнінг за допомогою GPU, потрібно також звертати увагу на алгоритм, який вона використовує. Можливо ваша карта просто не потягне його, і всі зусилля підуть коту під хвіст.

SHA-256

Простими словами, блок в цьому алгоритмі має певну кількість нулів, і потрібно знайти цю кількість. Воно постійно різний, тому процес перебору неймовірно складний. Справа в тому, що ця кількість повинна бути на початку ряду всього коду. Щоб в результаті знайти правильний блок, потрібно вирішити безліч завдань.

Найпопулярнішою валютою на цьому алгоритмі є Bitcoin. Його кількістю обмежено 21 мільйоном монет. Сьогодні видобуто майже 17 мільйонів. Тепер уявіть, наскільки складним є Майнінг цієї валюти з урахуванням показника складності видобутку і самого алгоритму. Видобуток на відеокарті просто неможлива.

Scrypt

Алгоритм дуже схожий на SHA-256. Але якщо в першому ефективність видобутку дорівнює продуктивності, то другий саме вимагає великої потужності, щоб Майнінг вдався. Родзинка scrypt в тому, що при атаці простим перебором складність збільшується. Це забезпечує високий захист від хакерських атак, проте в той же час ускладнює видобуток як на відкритих, так і на ASIC. Популярні валюти: Litecoin, Dogecoin.

Ethash

Алгоритм використовує спеціальний код nonce. Цей код ускладнює атаку перебором, а випадковий підбір числа унеможливлює. Таким чином, для успішної видобутку залишається лише послідовний перебір всіх можливих рішень для пошуку правильного.

Незважаючи на це, блоки тут формуються досить швидко. Це відбувається завдяки тому, що складність змінюється від блоку до блоку, а не через деякий час, як у SHA-256. Тому видобуток таких криптовалюта відбувається досить швидко.

Безліч блоків, які тримаються на Ethash, складають епоху. Кожна епоха має певний обсяг. Всі епохи в цілому складають якийсь ресурс DAG. Саме він завантажує відеокарту (точніше її пам’ять) під час Майнінг. Розмір DAG залежить від криптовалюта і збільшується з кожною епохою, тобто після відкриття певної кількості блоків.

Тому, якщо у вас маленький обсяг відеопам’яті, то кріпотвалюти на Ethash вам точно недоступні. Популярні валюти: Ethereum, Ethereum Classic, Expanse.

X11

Чому 11? Тому що мається на увазі рішення не одного хешу, а 11, які пов’язані між собою. Щось на зразок блокчейна на мінімалку. Якщо хакнуть 1 з 11 хешів, то ще 10 залишаться недоторканими. Це дуже сильно ускладнює злом системи на Х11. Тому важче створити ASIC під цей алгоритм, що залишає найефективнішим способом використання відеокарт.

Dash є однією з найпопулярніших валют на цьому алгоритмі. Під час Майнінг відеокарти менше гріються, не так інтенсивно працюють кулери. Отже, споживається менше електроенергії, тому можна стверджувати, що це вигідний алгоритм.

Cryptonight

Той самий протокол, який гарантує високий ступінь анонімності. Це забезпечується затемненням коду транзакцій. Таким чином, цим алгоритмом довіряють багато користувачів мережі і активно Майні криптовалюта, що використовує Cryptonight.

Цей алгоритм практично не вантажить всю систему, від оперативної пам’яті до відеокарти. Складність Майнінг прийнятна для графічних процесорів. Monero — криптовалюта, якої обіцяють великі перспективи, використовує саме Cryptongiht — і хочу сказати, що добувати її досить просто.

Equihash

При створенні замислювався як алгоритм, який створить опір Асіка і дасть більше свободи домашнім Майнер. Так, для нього потрібна хороша відеокарта, проте, дуже велика частка Майнінг буде припадати на оперативну пам’ять.

Equihash хороший тим, що він сильно розвантажує графічний процесор під час Майнінг, тому буде використовувати куди менше енергоресурсів. Більш того, він ще досить молодий і не оптимізований, тому вимоги до потужності досить низькі. Незважаючи на саму складність видобутку валют, алгоритм простий, і на ньому можуть спробувати свої сили багато Майнер. Популярні валюти: Zcash, Komodo.

Тепер конкретно по валютах

Алгоритми допоможуть вам розібратися в криптовалюта, якщо ви захочете добувати нові, нікому невідомі альткоіни. Ви зможете приблизно порахувати свої витрати на електроенергію, вигоду від Майнінг і відповісти для себе особисто: чи потрібна мені саме ця крипта?

Я проведу вам короткий екскурс по найпопулярнішим валют на цих алгоритмах і розповім, наскільки доцільно добувати ту чи іншу крипту на відеокарті.

Bitcoin

Батько криптовалюта. Багато про нього розповідати не потрібно, ви і так все знаєте. Що стосується Майнінг на відеокарті, то тут він помер. Навіть якщо використовувати велику ферму. Bitcoin давно став неймовірно складним. Дані про Майнінг згідно bitinfocharts на момент написання статті:

 • час блоку — 11 хвилин;
 • розмір блоку — 902 кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 5;
 • нагорода за блок — 12.5BTC;
 • складність — 3,290,605,988,755;
 • прибутковість — 0.5988 USD / День за 1 THash / s.

При таких показниках стає зрозумілим, чому добувати биток за допомогою графічних процесорів немає сенсу. Зверніть увагу на прибутковість. За цілий терахеш ви отримаєте лише півдолара в день. Але на домашній Майнінг-фермі терахеш швидкості Майнінг ви не зробите.

Також варто враховувати, що складність його видобутку збільшується не щодня, а через певну кількість блоків. Тому в якийсь момент ви саме помітите, що Майнінг став ще важче. Просто залиште видобуток BTC божевільних і гігантам Майнінг з Гонконгу або Ісландії.

Bitcoin Cash

Форк біткоіни. За рахунок цього також швидко став популярним, на момент написання статті курс плавав в районі 1000 доларів. Що варто знати про його Майнінг?

 • Час блоку — 9 хвилин 10 секунд;
 • розмір блоку — 58,5 кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 7;
 • нагорода за блок — 12,5 BCH;
 • складність — 368,149,453,515 -2.82% о 24 годині;
 • прибутковість — 0.7625 USD / День за 1 THash / s.

В цьому випадку свою роль зіграло ім’я. Оскільки це форк битка, то багато часу не знадобилося, і всі почали його Майні. Складність підвищилася дуже швидко, в результаті прибутковість також досить низька. Видобуток на відеокарті також марна. Підете в мінус, і досить великий.

Litecoin

Черговий форк битка, який також є платіжною системою. Лайткоіни добувати простіше, оскільки вони використовують алгоритм scrypt. Як вже говорилося, він вимагає більше потужності, щоб просто почати Майнінг, проте він все одно менше вантажить відеокарту. Цей алгоритм частково використовує потужності оперативної пам’яті, що дозволяє розвантажити GPU.

 • Час блоку — 2 хвилини 30 секунд;
 • розмір блоку — 27 кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 24;
 • нагорода за блок — 14.2 LTC;
 • складність — 5,476,027 + 0.72% о 24 годині;
 • прибутковість — 0.0158 USD / День за 1 MHash / s.

Видобуток лайткоінов вже показує обнадійливі результати, але є кілька нюансів. Ця крипта видобувається багатьма Майнер, тому створюється чимала конкуренція. По-друге, для scrypt були створені ASIC, які відмінно виконують свою задачу. По-третє, scrypt досить сильно буде вантажити відеокарту, тому ви будете оплачувати значні рахунки за електрику. Вердикт: Майнінг на відеокарті можливий, але малоефективний.

Dogecoin

Всім відома «жарт» в світі криптовалюта. Невеликий курс, але величезний інтерес з боку всієї спільноти. Навколо DOGE не було ще жодного скандалу, тому що вона просто створена заради приколу. Але його можна Майні.

 • Час блоку — 1 хвилина;
 • розмір блоку — 8.7кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 58;
 • нагорода за блок — 10 000 Doge;
 • складність — 1,788,128 + 0.55% о 24 годині;
 • прибутковість — 0.4394 USD / День за 1 GHash / s.

Додж Майні щодо легко. Тут не так багато конкуренції, але в той же час і невеликий хешрейт на пулах. Для гарного прибутку буде потрібно чимало потужностей. З огляду на алгоритм цієї валюти, ми пам’ятаємо, що відеокарта потрібна потужна і буде сильно завантажена. Проте, поки що складність невелика і збільшується вона плавно, тому можна Майні на відеокарті і накопичити маленьке кріптосостояніе.

Ethereum

Ефір прозвали другим битком, поліпшеною системою. Ця криптовалюта використовує зовсім інший алгоритм, тому її Майнінг також відрізняється. Його видобуток відбувається дуже швидко, при цьому мережа все одно не перевантажується.

 • Час блоку — 15 секунд;
 • розмір блоку — 18кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 245;
 • нагорода за блок — 3 ETH
 • складність — 3.15Р -0.48% о 24 годині;
 • прибутковість — 0.0556 USD / День за 1 MHash / s.

Ефір дуже люблять багато Майнер за такі показники. Видобувається швидко, досить прибутковий, можна пробувати використовувати тільки одну відеокарту. При видобутку на пулах нагорода розподіляється пропорційно видаваної потужності. Вердикт: можна спробувати свої сили, але для отримання великої нагороди буде потрібно велика потужність. Конкуренція на видобутку ефіру дуже висока, тому на слабкій відеокарті ви багато не заробите.

Ethereum Classic

Є Форком Ефіру, також заснований на алгоритмі Ethash. Ефіріум Класик є відносно молодим і з огляду на добру репутацію Ефіру не набув такої широкої популярності, оскільки нічого примітно нового ця система не внесла.

 • Час блоку — 15.6;
 • розмір блоку — 4 кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 229;
 • нагорода за блок — 4 ETC;
 • складність — 143.342 T -0.29% о 24 годині;
 • прибутковість — 0.0472 USD / День за 1 MHash / s.

ETC набагато вигідніше добувати на відеокарті, ніж ETH, оскільки тут не така велика конкуренція, а показники приблизно ті ж. Сьогодні я вважаю його одним з найкращих варіантів для Майнінг за допомогою GPU — проте, він знаходиться в блокчейне Ефіру, який може в будь-який момент стати надмірно завантажених. Але поки що цього не сталося, тому можна сміливо пробувати Майнінг.

Dash

Чергова платіжна система, яка використовується багатьма компаніями і різними сервісами. Творець Dash заснував її на системі алгоритмів хешування Х11. Головною метою було ускладнити можливість створення устаткування, заточеного під видобуток цієї крипти. Поки що мета виконується.

 • Час блоку — 2 хвилини 38 секунд;
 • розмір блоку — 11кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 23;
 • нагорода за блок — 3,6 Dash;
 • складність — 89,571,412 + 8.99% о 24 годині;
 • прибутковість — 0.2052 USD / День за 1 GHash / s;

Дуже примітно для Майнінг на відкритих, що вони споживають приблизно на 30% менше енергоресурсів, а також витрачають на 40% ресурсів на теплоотведеніе. Таким чином, видобуток цієї крипти на GPU дуже прибуткова, так як йде менше коштів на оплату рахунків. Але знову ж таки, через це на DASH велика конкуренція.

Monero

Скандальна криптовалюта, але все ж улюблена багатьма. Вона забезпечує найбільший рівень анонімності її користувачам. Саме через це з’явилися заперечення, що вона може використовуватися для торгівлі на чорному ринку. Майте це на увазі, раптом ви торгуєте чимось забороненим.

 • Час блоку — 2 хвилини 3 секунди;
 • розмір блоку — 76.9 кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 29;
 • нагорода за блок — 5 XMR;
 • складність — 118.304 G + 0.75% о 24 годині;
 • прибутковість — 1.0108 USD / День за 1 KHash / s.

Ось та сама прибутковість, яка так вабить кожного Майнера. Але не все так ідеально. Головний недолік монери в тому, що його транзакції важче біткоіновскіх в 8 разів. Таким чином, це займає величезну кількість часу на проведення платежу. Але анонімний розрахунок за партію чогось забороненого варто того, чи не так?

Майнінг на відеокарті позволітелен, так як алгоритм валюти не завантажує систему. Ви заощадите досить на електриці. Але я не раджу добувати її на слабких відкритих, так як через високу прибутковість вона видобувається багатьма. Якщо ви готові чекати підтвердження транзакції і у вас є обладнання, яке зможе перебити багатьох Майнер, тоді можете випробувати монери.

Zcash

У нашому списку вона остання, але далеко не остання на кріпторинке. Рівень анонімності вже був підтверджений багатьма компаніями. На початку історії Zcash Європол був всерйоз стурбований стрімким зростанням популярності цієї криптовалюта.

 • Час блоку — 2 хвилини 32 секунди;
 • розмір блоку — 26.7 кбайт;
 • середня кількість блоків за годину — 24;
 • нагорода за блок — 12,5 ZEC;
 • складність — 8.958 M -3.14% в 24 годин;
 • прибутковість — 4.458 USD / День за 1 KHash / s.

Прибуткова валюта, безліч важелів для забезпечення анонімності, доступна для Майнінг на відеокарті. Але її нюанс в тому, що вона також активно використовує оперативну пам’ять для Майнінг. Це головна відмінність від багатьох протоколів, яке дійсно ускладнює процес створення ASIC. Знову-таки, ви можете спробувати добувати її з допомогою GPU, але обзаведіться достатньою кількістю RAM.

Але це не все

Я розглянув найпопулярніші і дорогі криптовалюта в контексті їх доступності для Майнінг на відеокарті. Результати в наявності, зайнятися видобутком вам ніхто не заважає. Пам’ятайте, що з огляду на репутації цих валют, Майн їх багато людей по всьому світу, тому незалежно від того, що диктує протокол, обладнання вам знадобиться досить продуктивне.

Якщо ж ви не можете забезпечити собі високі потужності, тоді спробуйте звернутися до простих альткоінам. Наприклад, Primecoin або Bytecent теж добре поширені, але їх Майнінг не настільки активний. З алгоритмами і їх ставленням до процесу Майнінг на GPU я вас познайомив, так що вам залишилося лише вибрати. Допоможе вам в цьому сервіс What to mine.

проблематика

Не люблю проблеми, але без них нічого не існує. Я вже кілька разів згадав про конкуренцію в Майнінг. І це дійсно один з головних недоліків. Адже він змушує Майнер купувати дороге обладнання на будь-яку крипту. Слабкі відеокарти ще щось можуть, але їм залишилося недовго.

На цьому я, мабуть, закінчу. Ви знаєте достатньо, щоб вибрати криптовалюта для Майнінг на відеокарті. Якщо у вас готове обладнання, то приступайте до вибору.

Побільше вам хешрейта!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector