Ripple прогноз: як і чому виросте курс криптовалюта

історичний аспект

Хто не знає минулого — не має майбутнього. Досить спірне твердження, але дуже часто воно є точним. В контексті криптовалюта з ним посперечатися практично нереально. Адже історія розвитку проекту робить дуже сильний вплив на його положення на ринку, довіру користувачів і подальші перспективи.

Перш за все, потрібно звернути увагу на знакові події, яких у Ripple сьогодні назбиралося для створення архіву. І свій шлях вони беруть не з 2012 року, коли був запущений проект (на той момент OpenCoin), а з далекого 2004, коли Райан Фуггер заснував систему платежів Ripplepay.

На жаль, тоді не було належного фінансування. Проте, проект не був закритий. Його просто заморозили. У 2012 Джед МакКалеб і Кріс Ларсен отримали права на використання всіх напрацювань Фуггера і запустили платформу, яка сьогодні займає 3-е місце за капіталізацією.

Довгий час в Ripple не вірили, оскільки вона дещо відрізняється від більшості криптовалюта. Більш того, проект не став альтернативою банкам, а навпаки націлений на їх поліпшення. В той момент такий факт відлякав багатьох інвесторів, оскільки вони не розуміли перспектив платформи.

Зміни почалися ближче до кінця 2014 року. Fidor Bank почав тестувати мережу для внутрібанкових платежів. Трохи пізніше було досягнуто згоди про співпрацю з групою Earthport, яка об’єднує в собі 65 фінансових організацій. Ripple Labs почали відкривати нові офіси в Сінгапурі, Лондоні, Люксембурзі, а пізніше і в інших країнах. Це стало найкращим підтвердженням того, що проект точно не кане в лету.

Протягом останніх двох років стали дуже успішними для компанії. По-перше, стався повномасштабний запуск таких продуктів, як xCurrent і xVia, які поліпшили якість міжнародних платежів. По-друге, RippleNet була інтегрована більш, ніж в 40 фінансових організаціях, включаючи деякі національні банки. Також, ще близько сотні установ почали тестувати мережу в своїй системі.

Токен XRP був доданий в список більшості кріптовалютних бірж. Це завжди позитивно впливає на стан як монети, так і компанії цілком, оскільки збільшується обсяг торгів. Більш того, деякі майданчики (Exmo, Bitstamp) виділили XRP як одну з основних валют біржі.

Перша половина існування проекту практично мертва. Команда налагоджувала зв’язки і стабілізувала свою мережу, але вибухових новин практично не було. Але ось друга половина характеризується гіперактивним новинним фоном, в основному, з позитивного боку. Таким чином можна стверджувати, що в Ріппл точно працюють на довгострокову перспективу.

коливання курсу

Будь-початківець чи професійний трейдер завжди аналізує не тільки знакові події в історії криптовалюта, але і їх вплив на курс монети. Адже при торгівлі на біржі вивчення графіків відіграє вагому роль. При цьому (можете запитати у будь-якого експерта) важливо знати показники не тільки за останній місяць, або рік, а й за весь час.

Якраз новини і зробили найбільший вплив на вартість XRP. Аж до 2016 року вона практично не змінювалася. У виняткових випадках було підвищення на 70-80%. Однак тоді багато хто не звернули на це уваги. Але починаючи з середини 2016 графіки показують божевільну активність.

Кожен зліт пов’язаний з якимось черговим угодою. Так, в 2016 було відкрито кілька нових офісів компанії, завдяки чому вдалося розширити межі діяльності. Це підвищило ціну на XRP до 7 центів (до цього вона була в районі 2, або менше цента).

2017 рік, як уже сказано, став знаковим в плані партнерства. Тому, як видно на графіку, цей період знаменується постійними підвищеннями курсу. Раз по раз з’являлися новини про те, що якийсь банк почав тестувати або інтегрував мережу Ripple. З кожною такою новиною вартість монети поступово росла.

До кінця 2017 року показники досягли півтора долара за токен. Крім новин на це вплинуло загальне положення ринку. Як ви пам’ятаєте, тоді був кріптовалютний бум, через що курси всіх проектів підскочили мінімум на 200%. Ріппл досяг приросту 6000%. До слова, це один з найвищих показників на той час.

Потім почалася корекція, яка триває вже майже рік. Це надає належне вплив і на курс XRP, але навіть при таких розкладах команда проекту підписує нові угоди. Одним з останніх стала інтеграція мережі в PNC Bank. Також, 1 жовтня 2018 року Бред Гарлінгхаус нарешті таки оголосив, що повномасштабний запуск xRapid завершено. У цей момент котирування також підскочили.

В цілому, вартість токена все ще залежить від загальних тенденцій ринку. Інакше він давно б показував величезне зростання. Проте, графіки показують, що сьогодні ситуація з тим же біткоіни вже не так сильно впливає на вартість XRP. Це говорить про те, що Ripple стає ще більш самостійним проектом і можливо навіть почне диктувати свої правила всьому ринку.

концепція

Ідея — ось що сьогодні важливо кожному інвестору або партнеру. Якщо раніше деякі могли погодитися розкручувати проект, подібний іншому, то сьогодні всі хочуть унікальності. Кріптовалютний ринок так швидко розширюється, що черговий плагіат нікому не потрібен. Чим цікавіше і якісніше ідея, тим більше амбіцій у проекту.

В даному випадку розробники Ріппл, безумовно, досягли успіху. Команди таких проектів як Ethereum, Litecoin або Monero хотіли створити єдиний грошовий простір, яке буде конкурувати з банками. Ripple вийшла на ринок з метою інтеграції в банківську сферу і витіснення таких систем як Swift.

Крім того, розробники змогли переконати ринок в тому, що вони дійсно будуть розвивати свою ідею, а не просто зароблять і підуть. Так, в 2017 році 55 мільярдів токенов були заморожені на ескроу-рахунку. Таким чином з’явилася впевненість, що всі ці монети не будуть разом викинуті на ринок, а значить раптовий обвал курсу не відбудеться.

Дуже важливим фактором є часткова централізація мережі. Транзакції можна відстежити, якщо в цьому є реальна необхідність. Таким чином, створюється грунт для впровадження криптовалюта в багатьох країнах. Адже уряд бореться якраз за те, щоб подібні транзакції не були анонімними.

Крім іншого, Ріппл — один з тих проектів, в якому геть відсутня Майнінг. Багато хто називає це недоліком, мовляв таким чином знижується рівень безпеки. Моментальний контраргумент полягає в тому, що за 6 років успішних атак не мережа Ripple зробити не вдалося.

Відмова від Майнінг, навпаки, покращує систему. По-перше, не потрібно витрачатися на покупку устаткування і його обслуговування. По-друге, це дозволяє значно знизити споживання електроенергії. По-третє, брутто форс атаки неможливі, оскільки обчислювальні потужності комп’ютера користувача не грають роль.

До слова, економія електроенергії — це величезний плюс в скарбничку Ripple. Нещодавно проведені дослідження, які показали, що Майнінг споживає не менше 1% енергоресурсів всього світу. А адже показник дуже приблизний. Насправді він набагато вище. Це дуже негативно впливає на навколишнє середовище, про що останнім часом все більше говорять захисники природи.

сутність комісії

Завдяки тому, що транзакції XRP не вимагають багато ресурсів, команді вдалося домогтися неймовірно низькою комісії. Вона фіксована і складає 0.00001 XRP. Це рекордний показник серед всіх криптовалюта. Скажіть, кого з вас не приверне практично безкоштовний міжнародний переказ?

Більш того, вона відіграє роль захисного механізму, ніж способу оплати послуг. Якщо якийсь користувач спробує атакувати мережу безліччю транзакцій, то для нього (а точніше для його адреси) комісія збільшиться. У підсумку, йому доведеться витрачати багато коштів на створення подібних запитів.

Але навіть якщо він досягне успіху, то все-одно залишиться тим, хто програв. Адже кошти, які потрапляють в мережу як комісія після проведення транзакції згоряють. Ні, вони не потрапляють в резерв Ripple Labs або на ескроу рахунок. Вони назавжди зникають з мережі. Ріппл — це дефляційна криптовалюта. Тому зловмисник ніяк не зможе повернути те, що витратив.

Чим менше монет — тим вони дорожче

Крім того, що фактор дефляції дозволяє захистити мережу від атак, він ще й сприяє збільшенню курсу. Як ви знаєте, чим більше країна випускає купюр, тим вище ймовірність їх знецінення. Протилежне явище обов’язково вплине на підвищення цінності. Але якщо у випадку з Фіатом таке неможливо, то з криптовалюта це цілком реальний сценарій.

Ріппл — один з кращих проектів ринку. Це визнають як користувачі, так і представники різних фінансових установ. Проте її котирування сьогодні тримаються в районі 50 центів. Все тому, що було випущено 100 мільярдів монет.

Але з кожною транзакцією їх стає менше. Згідно з даними Coinmarketcap сьогодні із загальної емісії вже спалено 8 мільйонів токенов. Таким чином, XRP поступово стає все менше. За непорушним законам економіки це впливає на зростання їх цінності. Тому в перспективі вартість Ріппл обов’язково виросте.

довіра

Репутація компанії сьогодні грає мало не ключову роль, особливо якщо це пов’язано з криптовалюта. Проаналізуйте будь-який проект: позитивні відгуки ведуть курс вгору, парочка негативних сприяє різкого обвалу. Ще більший вплив робить довіру авторитетних джерел.

У випадку з Ripple такими, в першу чергу, є банки. Багато представників вже дали позитивну відповідь шляхом коментарів та повної інтеграції мережі. Деякі поки дотримуються нейтралітет. Хтось тестує платформу і чекає результатів. Ще частина банків не має можливості випробувати проект (по більшій мірі через ставлення уряду до криптовалюта).

Але одне відомо точно: негативних відгуків поки ніхто не давав. Представники кожної фінансової організації, яка протестувала мережу, вказували на те, що Ripple безумовно кращий в порівнянні з усіма попередніми системами, включаючи Swift. Відповідно, рівень довіри до проекту дуже високий.

Переваги та недоліки мережі

Прогнозування розвитку проекту не обходиться без обговорення його позитивних і негативних якостей. У випадку з Ріппл, насправді, є що розглянути з кожного боку. Крім низької комісії і хорошою безпеки платформа має наступні переваги:

  • час перекладу — 4 секунди (заявлені), але по факту іноді досягає 10 (і є рекордним на сьогодні);
  • пропускна здатність становить 1500 транзакцій в секунду (розробники запевняють, що в перебігу декількох років зможуть добитися показника в 70 000);
  • можливість скасування транзакції (навіть банки дозволяють таке тільки шляхом звернення до представника);
  • виключена інфляція;
  • немає Майнінг — немає зосередження великого обсягу потужності в одних руках.

Серед недоліків слід виділити такі факти:

  • регулювання — загальний недолік всіх криптовалюта. Чим більше країн їх забороняють, тим гірше це позначається на ставленні до ринку;
  • можливість відстеження (не сподобається всім, хто бажає повної анонімності транзакцій);
  • ймовірність обвалу в разі неприйняття системи банками.

Так, Ripple також залежна від рішення користувача. В даному випадку таким, в першу чергу, будуть банки. Якщо більшість з них визнають, що система не довгострокова або її переваги в результаті не перекриють недоліки, то проект закриють і курс повністю обвалиться. Сьогодні це здається неможливим, але хоча б найменша частка ймовірності завжди присутній.

Крім того, орієнтація на банківський сектор виступає як плюсом, так і мінусом. Якщо більшість установ інтегрують мережу і її маркери, то курс обов’язково піде вгору. Але не варто забувати, що це криптовалюта і вона торгується на біржі. Відповідно, трейдери обов’язково будуть проводити корекцію. Це створює дуже велику волатильність токена, що для інвесторів є не самим позитивним фактором.

підсумкові прогнози

Тепер, на підставі всіх аспектів можна спробувати зробити приблизні прогнози. Слід розглянути такі питання: якою може бути ціна в найближчі 5-10 років, а також чи досягне курс певних позначок?

Що стосується часових проміжків, то сьогодні дати відповідь досить складно. По-перше, ставлення до ринку все ще неоднозначно. Ніби як багато країн шукають способи інтеграції криптовалюта, але інші в той же час категорично забороняють цей ринок.

Виходячи з сьогоднішніх фактів і перспектив найближчого майбутнього можна сказати, що через 5 років XRP буде котируватися в межах 5 доларів за токен. По-перше, команда проекту і навіть критики, в більшості своїй, впевнені, що банки все ж інтегрують мережу. По-друге, величезну роль в зростанні відіграє дефляція і загальна ситуація кріптовалютного ринку.

Але чи буде Ріппл торгуватися по 10 доларів? Такий результат цілком реальний. На початку 2018 експерти вже пророкують криптовалюта таку вартість. На заваді стала велика корекція. Але якщо справи йтимуть так само, як зараз (або краще), то цілком ймовірно, що через кілька років Coinmarketcap сповістить про досягнення XRP позначки в 10 доларів.

Як щодо 100 доларів? Зараз це здається практично нереальним. Адже за нинішньої ціни (50 центів за токен) повинен бути приріст в майже 20 тисяч відсотків. Звичайно. Ріппл — це дефляційна монета. Але має згоріти дуже багато монет, щоб вартість досягла 100 доларів. Імовірність практично нульова.

Але припустимо, то все-таки вдалося. Чи дійде ціна до показника 1000 доларів? Поки що це казки. Для цього має відбутися збіг двох обставин: різкий приріст популярності по всьому світу серед всього населення і, як наслідок, дефіцит токенов. Але при наявності майже 100 мільярдів XRP це навряд чи станеться. Тому подібних котирувань можна не чекати найближчі років 50 мінімум.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector