Соло Майнінг Bitcoin Cash: як Майні криптовалюта

Нюанси видобутку BCH

Майнінг біткоіни Кеш — це процес вирішення складних математичних задач. Завдяки цьому Майнер можуть відкривати нові блоки, обробляти транзакції і записувати їх в блокчейн. У разі цієї криптовалюта видобуток проходить через алгоритм SHA-256.

Це особлива хеш-функція, завдання якої — збирати значення фіксованої довжини з випадкових даних. Тобто, обсяг з тисяч чисел після творів обчислень зводиться до загального вигляду, що має конкретний розмір. Виходить, що суть Майнінг — це направити ресурси обладнання на пошук невеликого коду. Але робиться це шляхом перебору безлічі чисел і букв в величезному масиві даних.

Безпосереднє перетворення цього масиву є хешированием, а результат — хеш кодом. Коли хеш код знаходить правильне значення (для кожного блоку воно різне), блок вважається вирішеним, і Майнер переходять до вирішення наступного хеш-функції.

По досягненню результату Майнер нараховується нагорода. Сьогодні у BCH вона становить 12.5 монет.

Відмінності Майнінг BCH від BTC

Ці дві криптовалюта пов’язані між собою, оскільки біткоіни Кеш — це хард форк біткоіни. Їх видобуток, в більшості своїй, також схожа, але є і невелика різниця.

У чому ж вони схожі? По-перше — алгоритм видобутку. Обидві криптовалюта зашифровані алгоритмом SHA-256. Його суть в тому, що для вирішення кожної функції йде приблизно 10 хвилин. Другий момент — це складність видобутку. Вона однаково висока для обох криптовалюта. Тому Майнер потрібно мати хороше обладнання швидкого твори обчислень. Третє — це нагорода. Кількість монет однакове, але ось в доларовому еквіваленті вже є різниця за рахунок курсів.

Серед відмінностей, в першу чергу, варто виділити розмір блоку, який у біткоіни Кеш в 8 разів більше. Завдяки цьому швидкість підтвердження транзакцій набагато швидше, що полегшує роботу Майнер.

Другий момент — це складність. У біткоіни вона росте через кожні 2016 блоків, а у BCH — кожні 6. Крім того, у останнього вона може знизитися. Це можливо завдяки протоколу MTP. Якщо за останні 11 блоків загальний час їх вирішення перевищує 12 годин, складність скорочується на 20%. Також вона може впасти, якщо знизиться загальний хешрейт мережі.

Суть соло-Майнінг

Оскільки мова йде про соло-Майнінг, потрібно розуміти, що це за явище. Назва говорить сама за себе. Добувати криптовалюта ви будете поодинці. Це означає, що на рішення блоку ваші кулі не об’єднуватимуться з чиїмись. Тому і нагороду ви отримаєте цілком, без будь-якого розподілу.

Однак, це також говорить про те, що процес для вас буде складніше, і доведеться витрачати більше ресурсів. Це створює збільшені навантаження на обладнання, тому воно повинно бути досить потужним і мати хорошу систему охолодження.

все необхідності

Отже, ближче до практики. Щоб добувати біткоіни Кеш поодинці, вам знадобиться:

  • обладнання;
  • система охолодження;
  • гаманець;
  • пул;
  • програмне забезпечення;
  • хороша проводка.

Гаманець потрібен для того, щоб нагороду за Майнінг можна було якось отримати. По суті, якщо у вас не буде адреси і ви не вкажете його при видобутку, то процес навіть не запуститься.

Пул — це майданчик, що дає Майнер можливість підключатися до мережі через спеціальні програми і передавати їй свої потужності на рішення блоку. Тобто, через пул піде вся робота.

Програмне забезпечення — це програма-майнер. Вона попередньо налаштовується під конкретний алгоритм, обладнання та криптовалюта. Лише після цього її можна запускати і починати добувати біткоіни Кеш.

Хороша проводка потрібна для того, щоб під час процесу не згорів ваш будинок. Не важливо, чи використовуєте ви відеокарту або ASIC, навантаження на електромережу буде колосальною, оскільки обладнання дуже енергоємне.

На чому Майні

У теорії, Майнінг можливий на всьому, що надає обчислювальну потужність. Серед комп’ютерних складових це відеокарти і центральні процесори. У деяких випадках (при алгоритмі scrypt) активно задіюється оперативна пам’ять. Так само можна використовувати ASIC-майнер.

ЦП з цього списку можна відразу викреслювати, коли мова заходить про алгоритм SHA-256 і криптовалюта біткоіни Кеш. Його швидкості і потужності просто не вистачить, щоб відносно спокійно справлятися з хеш-функцією.

Що стосується відеокарти, то можна стверджувати, що соло-Майнінг такого роду криптовалюта на них помер років 5 назад. Складність мережі біткоіни Кеш не дозволяє використовувати відеокарти і займатися Майнінг в домашніх умовах. На це йдуть лише найвідчайдушніші ентузіасти.

залишається ASIC

Оскільки мова йде саме про соло-Майнінг BCH, то єдиним гідним варіантом залишаються Асіка. Перший з них був створений ще в 2012, однак широку популярність вони почали набирати в 2014.

Тоді криптовалюта стрімко пішли вгору, відповідно і Майнінг швидше ускладнювався. Користувачі зрозуміли, що відеокарти і FPGA втрачають актуальність. Виробники в свою чергу зрозуміли, що обладнання нового типу принесе їм гарний прибуток.

Перевага Асіка в тому, що вони мають в сотні разів більший хешрейт, ніж відеокарти. При цьому споживання електроенергії менше, а також вони займають менше місця. Хоча шуму видають набагато більше.

Найуспішніша лінійка Antminer від компанії Bitmain користується кращим попитом досі. Вони розроблені під алгоритм SHA-256, однак, виробники випускають версії, більш сильно заточені під різні криптовалюта на ньому.

Так, є Antminer S9 конкретно для Bitcoin Cash. Ефективність Майнера дорівнює приблизно 0,1 Вт / гХеш / с. Продуктивність — до 14 гігахеш в секунду. На секундочку, середній хешрейт однієї відеокарти — 30-40 мегахеш, а Майнінг ферми з 10 карт — не більше 500. Різниця відчувається ще до початку роботи.

Середня прибутковість в день при видобутку біткоіни Кеш від 30 до 50 доларів. При вартості в 2000 доларів і з урахуванням витрат на електрику найкоротший період окупності становить близько 250 днів.

Як налаштувати

Одним з переваг Асіка над відеокартами і FPGA є те, що їх не потрібно налаштовувати, оскільки вони вже заточені під конкретний алгоритм. Єдиною, що потрібно зробити — це перевірити, чи правильно підключені роз’єми. Після цього можна включати ASIC.

До того як обладнання буде в робочому режимі може блимати індикатор Fault. Однак це займе кілька хвилин. Після потрібно дізнатися IP пристрою і ввести його в адресному рядку браузера. Так ви потрапите в веб-інтерфейс ASIC (за аналогією з Wi-fi роутером). Доступ за замовчуванням: логін і пароль — root.

Цікавий момент в тому, що якщо все підключено правильно, то майнер відразу ж приступить до роботи, підключившись до пулу виробника. Щоб це виправити, потрібно вписати свої дані, щоб заробляли ви, а не постачальник обладнання.

Для цього потрібно попередньо зареєструватися на пулі і створити там робітника. Після підключення Майнера, в його настройках потрібно замість зазначеного там пулу ввести свої дані. Далі перезавантажувати Асік, і він починає працювати на вас.

Пули для BCH

Підібрати пул для видобутку настільки відомою криптовалюта не дуже складно. Найпопулярніші майданчики активно з нею працюють, тому вам не доведеться блукати просторами інтернету в пошуках надійного сайту.

Багато користувачів радять використовувати AntPool або ViaBTC. Перший має один з найвищих хешрейтов на багатьох криптовалюта. Другий хороший тим, що його генеральний директор складається в команді Bitcoin Cash і міцно підтримує цю криптовалюта. Завдяки цьому можна судити про надійність сервісу і відносній простоті її видобутку через ViaBTC.

Взагалі, вибір пулу складається з декількох частин: знайомство зі статистикою (кількість користувачів, загальний хешрейт, обсяг Шейру і вирішених блоків), завдяки якій ви зможете оцінити ефективність того чи іншого майданчика; вивчення можливостей пулу і відгуків.

Але як уже сказано вище, у випадку з біткоіни Кеш вам не доведеться ходити занадто далеко. Досить зайти на BTC.com і вибрати там один з топових сервісів, серед яких знаходяться і два раніше зазначених у статті.

Переваги і недоліки

Соло Майнінг біткоіни Кеш дуже складний процес, особливо якщо ви обмежені лише одним Асіка. Крім того, ви постійно будете страждати від високих температур і шуму. Доведеться витрачати свій час, щоб стежити за працездатністю обладнання. З технічного боку потрібно буде іноді міняти налаштування Майнера, щоб його ефективність залишалася найвищою.

Проте, соло-Майнінг цієї криптовалюта може принести вам непоганий прибуток. З урахуванням того, що є ймовірність зниження складності його видобутку, криптовалюта добувати трохи простіше, ніж оригінальний Биток.

хто прибутковіше

Статистика показує, що BCH трохи прибутковіше BTC. Згідно bitinfocharts, за один Thash / s щодня можна заробити на 10 центів більше. Це позначається і на кінцевій нагороді. Середня прибутковість десь на 5% вище, ніж у біткоіни. Однією з причин, знову-таки, стала ймовірність зниження складності, завдяки чому блоки вирішуються швидше.

При цьому не можна забувати, що блокчейн біткоіни занадто перевантажений. Це погано як для Майнер (не встигають впоратися з обсягом), так і для користувачів (транзакції затягуються). Але в той же час, для Майнер це плюс, оскільки встановлюються високі комісії на обробку транзакції. Це певним чином компенсує вищеназвані недостачі.

Загалом, складно судити, коли біткоіни Кеш зможе надати реальну конкуренцію «старшому братові», оскільки биток має більший курс, комісії, а значить і загальну прибутковість від Майнінг в цілому.

висновок

Одиночна видобуток біткоіни Кеш сьогодні може бути прибутковою лише в разі використання ASIC. Через цілому мережі і алгоритму криптовалюта використання більш простих варіантів стало неможливим. Тому до цього процесу варто поставитися з особливою увагою і обережністю. Небажано починати видобуток саме з нього, оскільки можна швидко потерпіти великі збитки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector